Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą!

Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą! 22.09.2019, 18:31, Dawid Wieczorek 1844 komentarzy

Arsenal rzutem na taśmę wygrywa dzisiejszy mecz przeciwko Aston Villi. To jednak kolejne w tym sezonie spotkanie, które należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Kanonierzy nie mieli pomysłu na ten mecz i tylko dzięki indywidualnościom zdołali wyszarpać trzy punkty beniaminkowi. I to chyba jedyny pozytywny akcent tego dnia.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego była koszmarna. Trener The Villans dobrze przygotował się na ten mecz i doskonale wiedział, że obecnego Arsenalu nie należy się obawiać. Tym sposobem jego zawodnicy grali bardzo odważnie i nie dali się zdominować Kanonierom. Łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych, a po jednej z genialnych centr El Ghaziego wyszli na prowadzenie.

Arsenal po tej bramce długo nie mógł się otrząsnąć, a ich gra przypomniała bicie głową w mur. W 41. minucie sytuacja The Gunners skomplikowała się jeszcze bardziej. Ainsley Maitland-Niles, zdaniem sędziego, sfaulował zawodnika Villi, a że miał już na koncie żółty kartonik, arbiter nie zawahał się pokazać mu drugiego i wyrzucić go z boiska. Co gorsze, po tym starciu młody Anglik ucierpiał najbardziej i nie zdołał opuścić murawy o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, ile potrwa ewentualna przerwa 22-latka.

Z powodu gry w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania, Unai Emery zdecydował się w przerwie załatać dziurę na prawej obronie i desygnował do gry Caluma Chambersa, który zastąpił młodziutkiego Sakę.

Od początku drugiej części spotkania gra Arsenalu nie zmieniła się diametralnie. Dopiero w 59. minucie indywidualną akcją popisał się Matteo Guendouzi, czym wywalczył rzut karny dla The Gunners. Piłkę z jedenastego metra uderzył Nicolas Pepe, dla którego był to pierwszy gol w barwach Kanonierów.

Radość kibiców nie trwała jednak długo, gdyż już minutę później kolejny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Wesley i Aston Villa znowu wyszła na prowadzenie.

To nieco pobudziło zawodników Emery'ego i od tego momentu przejęli większą kontrolę nad spotkaniem. W 81. minucie wyrównującą bramkę zdobył Calum Chambers, a już trzy minuty później gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu wolnego Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal mimo zdobycia trzech oczek rozegrał bardzo słaby mecz. Gdy przed spotkaniem wszyscy jednym chórem obstawiali, jak wysoko zawodnicy Kanonierów pokonają dziś The Villans, ci sprawili kolejną niespodziankę z widmem straty punktów w tle. O dzisiejszym pojedynku trzeba jak najszybciej zapomnieć, a cieszyć nas może jedynie to, że podopieczni Emery'ego zdołali odwrócić losy spotkania.

Aston VillaPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Dawid Wieczorek źrodło:
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52423.09.2019, 18:38

@sWinny
Polsat, Polsat Sport i TVP 1.

platinium komentarzy: 139323.09.2019, 18:37

@ChatCrapGetBanged napisał: "Przez poprawę stylu rozumiem grę jak w najlepszych meczach z poprzedniego sezonu."
Według mnie mieliśmy pare naprawdę fajnych meczów w poprzednim sezonie (u siebie z Chelsea i Spurs, czy dwumecze z Valencią, Napoli). @ChatCrapGetBanged napisał: "Emery mnie nigdy nie zachwycił piękną grą, a chciałbym móc się zachwycić Arsenalem."
Muszę Cie rozczarować, ale jeszcze trochę musi minąć, żebyś mógł się zachwycić Arsenalem. Do tego trzeba wykonawców, a w Arsenalu nie ma ich od sezonu 10/11.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 18:34

Byłem "Emery IN" przez moment, zrobił na mnie wrażenie w grudniu, gdy najpierw pokonał 4:2 Tottenham, a później zremisował na OT. To też nie była piękna gra, ale były jaja w drużynie i z tego co pamiętam przewaga w obu spotkaniach. To był fajny czas.

A później wymęczone 1:0 z Huddersfield po golu w 83 minucie. Hudder to jedna z gorszych ekip Premier League w ostatnich latach, takich trzeba u siebie zbić.

PhiLife komentarzy: 96723.09.2019, 18:32

Zabawne.

Jak ktoś nie pisze komentarzy na k.com to nie zależy mu na klubie :D

sWinny komentarzy: 782723.09.2019, 18:32

Wiecie gdzie dziś transmituja Polska - Niemce?

Xyzxyz komentarzy: 33523.09.2019, 18:28

@Jacek1s: tak w pubie u mokrej kaski w nurkowie

Jacek1s komentarzy: 764623.09.2019, 18:26

W ogóle to nasz mecz jutrzejszy da się gdzieś obejrzeć poza strumykami?

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 18:24

@platinium

Przez poprawę stylu rozumiem grę jak w najlepszych meczach z poprzedniego sezonu. Emery mnie nigdy nie zachwycił piękną grą, a chciałbym móc się zachwycić Arsenalem. No i wybory personalne są dla mnie wątpliwe.

Wiadomo, że nie zmieni się nagle o 180 stopni, tego nie ma co brać pod uwagę.

AlexVanPersie komentarzy: 806423.09.2019, 18:24

@johnnycage1909:

Może i syf, ale ja lubię mieć prawo do własnej opinii i denerwuje mnie jak ktoś chce nas tego pozbawić mówiąc "idź kibicuj komuś innemu"

@TlicTlac:
Czasami jest tak, ze wszystko widzi się na czarno, ale czy to powód by odbierać komuś prawo do bycia kibicem?
Przecież to jest dowód, ze jesteś prawdziwym kibicem, bo ci zależy, bo się przejmujesz.
Piszesz komentarze z nadzieją, ze cokolwiek się zmieni.

Ci którym nie zależy na klubie nie piszą komentarzy, zarówno tych pozytywnych jak i negatywnych.

platinium komentarzy: 139323.09.2019, 18:19

@lays: @ChatCrapGetBanged: Co Wam przeszkadza w Emerym, jeśli poprawi się styl gry oraz wyniki?

simson16 komentarzy: 461423.09.2019, 18:18

@ChatCrapGetBanged: 1 C i 2C zgadzam się z Tobą

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 18:17

@Dawid04111

Być może są tak słabi jak mówisz, zbyt dużo ich nie oglądałem. Bardziej skupiałem się na znalezieniu obrońcy podobnego do Ogbonny, który może go wyłączyć z gry. Yerry Mina mi na takiego wygląda ;p

Tevez komentarzy: 408723.09.2019, 18:14

Ponoć w przerwie meczu z Watfordem do szatni gospodarzy zszedł z trybun Troy Deeney by zmotywować kolegów. Wszyscy pamiętamy co wydarzyło się później.

Jacek1s komentarzy: 764623.09.2019, 18:14

Co do składu na jutro, to ja myślę, że na bokach obrony wyjdą Tierney i Chambers, a na środku Holding, a w ofensywie wydaje mi się, że wyjdzie Martinelli, Balogun i John-Jules

Jacek1s komentarzy: 764623.09.2019, 18:13

@lays: Pogram nim trochę i chyba (muszę to jeszcze przemyśleć) sprzedam go, gdy wyjdą OTW, bo chciałbym sobie Pepe w tej wersji kupić na skrzydło, o ile nie będzie kosztował jakiś kuriozalnie wielkich pieniędzy - liczę, że taki Pepe, to będzie z maksymalnie 150k kosztował.
Za takiego KDB można sobie ładną drużynę zbudować i jakieś porządne inwestycje porobić, więc na razie czekam, ale chciałem się dowiedzieć czy po premierze nie stracę zbyt wielu monet, bo na logikę - taką chłopską ale jednak, jak będzie więcej graczy, to i więcej kart będzie, a wtedy ceny chyba pójdą w dół, ale ja się nie znam, bo ja jestem Januszem w handlowaniu i dlatego pytam xD
Ale powiem Ci, że to pierwszy raz od trzech lat gdy trafiam tak dobrą kartę, ostatni raz to w fifie 16 trafiłem legendę. Serce szybciej uderzyło :D

lays komentarzy: 3987123.09.2019, 18:12

@ChatCrapGetBanged:

Ja też daję 2x C

lays komentarzy: 3987123.09.2019, 18:11

Auba w tym sezonie jak nie Auba. Rok temu miał mnóstwo okazji, a wbrew pozorom nie zamieniał wielu na gola, sporo pudeł z pola karnego, a w tym sezonie odwrotnie. Okazji za dużo nie ma, ale goli strzela sporo, mega skuteczny. Jego niesktuecznosc przypomniala o sobie tylko we Frankfurcie, gdzie zreszta tez strzelil gola :P

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 18:11

1. Czy Arsenal powinien zwolnić Unaia Emerego przed końcem sezonu?
a) tak, natychmiast
b) tak, nawet jak wyniki będą zadowalające, ale jego drużyna wciąż będzie oddawała inicjatywę rywalom i dopuszczała do tak dużej ilości strzałów
c) tak, jeśli wyniki nie będą zadowalające (spory dystans do 3/4 miejsca)
d) nie, bez względu na wszystko powinien zostać do końca kontraktu

2. Czy Arsenal powinien przedłużyć kontrakt z Emerym?

Dawid04111 komentarzy: 13296 newsów: 1423.09.2019, 18:11

@ChatCrapGetBanged napisał: "Everton (A) - 30%"
Oglądam Everton w kazdej kolejce. TAm szanse oceniałbym na 90%. To najsłabszy zespół w lidze obok Villi, Newcastle i Watfordu.

Barney komentarzy: 2093923.09.2019, 18:09

Mysle, że Obama w tym sezonie dojdzie cesca(57), A może nawet Aarona (64)

Barney komentarzy: 2093923.09.2019, 18:07

@MarkOvermars:

Tak 48 we wszystkich rozgrywkach, występy nie pamiętam musiał bym spojrzeć w exela dobija 70 jakoś tak.

lays komentarzy: 3987123.09.2019, 18:05

@Jacek1s:

Ciezko powiedziec. Ja trafilem De Gea i od razu sprzedalem... sprzedalem go za 110 k, a kupilem Edersona 88 za 40 k tylko, wiec zysk spory :D

Aczkolwiek takiego KDB sam bym przytulil i bym go nie sprzedawal :D

lays komentarzy: 3987123.09.2019, 18:04

Wyczuwam jutro Tierneya w 1 skladzie, a Bellerin jeszcze dostanie wolne.

Martinez
Mustafi-Chambers-Holding-Tierney
Willock-Torreira
Nelson-Ozil-Martinelli
Jules

Jacek1s komentarzy: 764623.09.2019, 18:04

Chłopaki, czy na początku gry jak trafiłem KDB, to czy opłaca mi się go teraz sprzedawać czy poczekać trochę? Bo nie wiem jak to wygląda w przypadku takich kart, one tanieją w dniu premiery czy drożeją?

MarkOvermars komentarzy: 913923.09.2019, 18:03

@Barney: w sumie 48 goli a występów? 72?

johnnycage1909 komentarzy: 107423.09.2019, 17:59

@AlexVanPersie: demokracja to syf dzisiejszych czasow

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 17:52

@gnabry_ napisał: "Oddawaj kase!!!!!!"

Nigdy nie napisałem, że Pukki będzie strzelał co mecz. Mogę pomóc Ci odzyskać "utracone" pieniądze przez fachowe wskazanie w którym spotkaniu bramka Pukkiego jest najbardziej prawdopodobna.

Molas komentarzy: 112423.09.2019, 17:42

Leno najwiecej obronionych strzałów w lidze. Szczęście w nieszczęściu. Z taka obrona to wygra w tej konkurencji na tle całego sezonu. Druga linia na czele z tym miernotą Xhaką wcale lepiej nie wygląda. Emery zaczyna się gubić w tańcu,nie jest w stanie wybrać podstawowej jedenastki na mecz bo co mecz któryś wykręci takiego precla,że głowa mała. Comeback comebackiem ale ludzie to była tylko AV. Nie trzeba być wirtuozem futbolu żeby zrównać się z naszymi na boisku. Wystarczy mieć jaja,charakter i zapie**alac 90 minut.

Sewer komentarzy: 157023.09.2019, 17:42

Nie jest dla ciebie czarno białe*

Sewer komentarzy: 157023.09.2019, 17:41

A prawda jest taka że im jesteś starszy tym bardziej wszystko jest dla ciebie czarno białe przynajmniej ja tego doświadczam.Czasem ciężko jest sformułować jasną definicję i tak jest z kibicowaniem.Skoro ktoś jest zaangażowany emocjonalnie w klub i tylko tak jest gorszy od kogoś kto kupuje pościel z herbem? Ja uważam że nie ale znajdzie się X osób które powiedzą że tak, jest prawdziwym kibicem.Można dyskutować i jedna osoba zmieni zdanie a druga nie, życie :)

kkam195 komentarzy: 138023.09.2019, 17:40

Widzieliście ? Highlightsy z meczu U-23 Arsenal Wolves

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.09.2019, 17:40

DON RAUL

Barney komentarzy: 2093923.09.2019, 17:34

Śmieszy mnie to, że ktoś się uważa za większego fana bo był na meczu.
Ja jestem zaangażowany w Arsenal emocjonalnie. W meczu z AV dosłownie chodziłem po po pokoju wyma****ac rękami i przeklinajac. Nawet w tyg myślę o meczach i uwielbiam statystyki myślę, że mało kto wie ile ma goli dla klubu dany gracz ja to znam na pamięć. Auba niedługo dobija do 50 brakuje 2 goli.

Ech0z komentarzy: 1041623.09.2019, 17:30

Dopóki Klopp i Guardiola maja kontrakty nie ma co zmieniać trenera. Każdy ma tam jakiś poziom Emery nie jest laikiem, a Ci dwaj są piętro wyżej nad wszystkimi w poczekalni

TlicTlac komentarzy: 600923.09.2019, 17:28

@AlexVanPersie:

można też to inaczej zrozumieć:

- osoba narzekająca powinna pomyśleć nad sensem "podążania" za klubem(kibicowania) jeśli jedyne co widać, to negatywne wpisy, nie widzi żadnych zalet;

dlatego może czasem lepiej czegoś nie komentować tylko się odciąć?

- inaczej - nie wszystko jest czarno-białe czy biało-czarne.

Oczywiście wszystkie przypadki trzeba rozwiązywać indywidualnie, bo hobby, jakim jest piłka, to nie związek małżeński czy posiadanie potomstwa.

Niekażdy rozwód jest zły - na przykład jeśli coś się kompletnie wypaliło, jest większa nienawiść niż miłość i nie da rady odbudować wcześniejszego uczucia.

Dziecko to inny temat, bo samemu się je wychowuje tak, a nie inaczej i jednak w głównej mierze tak, jak się uważa za słuszne("jak rodzicom się podoba")

SMTX komentarzy: 204823.09.2019, 17:27

@Kowal96: Pytanie w sondzie jest trochę trefnie zadane. Ja nie jestem Emery Outowcem, a i tak zaznaczyłem tak. Do tego nie jest określona perspektywa czasowa? Chodzi o trenera na już czy na następny sezon?

Ech0z komentarzy: 1041623.09.2019, 17:27

@kajkaj21: w takim razie ja jestem fanatykiem

Garfield_pl komentarzy: 2805023.09.2019, 17:26

@kajkaj21: nie do końca, bo nie każdy ma możliwość nawet w Anglii iść na mecze, a żyje tym, kupuje gadżety, ogląda w tv czy na streamach, ale angażuje się emocjonalnie. No a dopełnieniem jest choć raz kiedyś być na meczu, czego każdemu życzę, bo warte każdych pieniędzy :)

Garfield_pl komentarzy: 2805023.09.2019, 17:23

@AlexVanPersie: ty akurat nie przychodzisz dyskutować, tylko wypisywać brednie ;) zmień se mózg :D

kajkaj21 komentarzy: 50323.09.2019, 17:23

@Gunner18AFC: Kiedyś sam sobie to rozkminiałem i doszedłem do wniosku, że kibic (supporter) to ktoś, kto chodzi na mecze, jeździ na wyjazdy, kupuje co sezon nowe koszulki klubu i inne duperele, a fan to ktoś taki jak ja, tzn. ogląda mecze w tv, czy na streamach.

Kowal96 komentarzy: 1758923.09.2019, 17:22

O kurde, po nowej sondzie łatwy wniosek, że większość k.com jest Emery Outowcem. Nieźle się porobiło.

Jacek1s komentarzy: 764623.09.2019, 17:22

Dawaj go!

TlicTlac komentarzy: 600923.09.2019, 17:22

Willock wszedł i od razu było widać zaangażowanie - chęć do ataku, do wygrania meczu.

Według mnie jeszcze nie zagrał słabego meczu w tym sezonie.

@ Xhaka natomiast zagrał może 1 dobry mecz, reszta przeciętnie lub bardzo słabo(na przykład z AV)

@ były tu głosy, że teraz Willock będzie "wybrankiem" Unaia, a niestety widać, że jest nim Xhaka;

może w tych swoich analizach zauważy, że i słabo gra, i słabe statystyki ma,
na Mustafim się poznał, może na Granicie też.

Garfield_pl komentarzy: 2805023.09.2019, 17:21

@wojt3q: oj nie czytałeś choćby na Lfc.pl nic widzę :D w sumie skoro tak uważasz, to jesteś odpowiednikiem tej mniejszości krzykliwej na tej stronie :D

gbn komentarzy: 379223.09.2019, 17:20

A więc, wojna !

Artu komentarzy: 189823.09.2019, 17:20

@kwiatinho: to akurat wiem, ale w środę w pucharze Myszki Miki gra masę drużyn ktore miały swoje mecze w sobotę ; )

AlexVanPersie komentarzy: 806423.09.2019, 17:19

Osoby używające argumentu: "Jak ci się coś nie podoba, to wypad/morda w kubeł" są bardzo niebezpieczne, gdyż blokują one wolność wypowiedzi, wolność posiadania ODMIENNEGO zdania i prawo do wyrażania jego.

Niszczą istotę wolności i demokracji czyli nieskrępowaną dyskusję.

Jak ci się nie podoba gra Arsenalu, to zacznij kibicować Liverpoolowi..