Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą!

Szczęśliwy comeback po słabym meczu. 3-2 z Aston Villą! 22.09.2019, 18:31, Dawid Wieczorek 1844 komentarzy

Arsenal rzutem na taśmę wygrywa dzisiejszy mecz przeciwko Aston Villi. To jednak kolejne w tym sezonie spotkanie, które należy zaliczyć do kategorii tych "do zapomnienia". Kanonierzy nie mieli pomysłu na ten mecz i tylko dzięki indywidualnościom zdołali wyszarpać trzy punkty beniaminkowi. I to chyba jedyny pozytywny akcent tego dnia.

Pierwsza połowa w wykonaniu podopiecznych Unaia Emery'ego była koszmarna. Trener The Villans dobrze przygotował się na ten mecz i doskonale wiedział, że obecnego Arsenalu nie należy się obawiać. Tym sposobem jego zawodnicy grali bardzo odważnie i nie dali się zdominować Kanonierom. Łatwo dochodzili do sytuacji bramkowych, a po jednej z genialnych centr El Ghaziego wyszli na prowadzenie.

Arsenal po tej bramce długo nie mógł się otrząsnąć, a ich gra przypomniała bicie głową w mur. W 41. minucie sytuacja The Gunners skomplikowała się jeszcze bardziej. Ainsley Maitland-Niles, zdaniem sędziego, sfaulował zawodnika Villi, a że miał już na koncie żółty kartonik, arbiter nie zawahał się pokazać mu drugiego i wyrzucić go z boiska. Co gorsze, po tym starciu młody Anglik ucierpiał najbardziej i nie zdołał opuścić murawy o własnych siłach. Na razie nie wiadomo, ile potrwa ewentualna przerwa 22-latka.

Z powodu gry w dziesiątkę przez ponad połowę spotkania, Unai Emery zdecydował się w przerwie załatać dziurę na prawej obronie i desygnował do gry Caluma Chambersa, który zastąpił młodziutkiego Sakę.

Od początku drugiej części spotkania gra Arsenalu nie zmieniła się diametralnie. Dopiero w 59. minucie indywidualną akcją popisał się Matteo Guendouzi, czym wywalczył rzut karny dla The Gunners. Piłkę z jedenastego metra uderzył Nicolas Pepe, dla którego był to pierwszy gol w barwach Kanonierów.

Radość kibiców nie trwała jednak długo, gdyż już minutę później kolejny błąd defensywy Arsenalu wykorzystał Wesley i Aston Villa znowu wyszła na prowadzenie.

To nieco pobudziło zawodników Emery'ego i od tego momentu przejęli większą kontrolę nad spotkaniem. W 81. minucie wyrównującą bramkę zdobył Calum Chambers, a już trzy minuty później gola na wagę trzech punktów strzelił z rzutu wolnego Pierre-Emerick Aubameyang.

Arsenal mimo zdobycia trzech oczek rozegrał bardzo słaby mecz. Gdy przed spotkaniem wszyscy jednym chórem obstawiali, jak wysoko zawodnicy Kanonierów pokonają dziś The Villans, ci sprawili kolejną niespodziankę z widmem straty punktów w tle. O dzisiejszym pojedynku trzeba jak najszybciej zapomnieć, a cieszyć nas może jedynie to, że podopieczni Emery'ego zdołali odwrócić losy spotkania.

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2019, 21:26

To, że my graliśmy wtedy kupę to już inna sprawa. Nawet w Gdańsku było nerwowo w tych pierwszych dwóch setach. Słoweńcy nam nie leżą, strasznie niewygodny średniak :D

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2019, 21:24

Ciekawe czy nasi ustrzelą hattricka: MŚ, ME i złoto IO

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2019, 21:14

Wygrali z nami, bo nasi wtedy nic nie grali.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189923.09.2019, 21:13

Ja tam wolę żeby Polacy Ruskim łomot spuścili niż żeby po prostu przejechali się po Słowenii

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 21:12

@platinium napisał: "Staty z City - Posiadanie 31% - 69% Strzały 7 - 25

Staty z Chelsea - Posiadanie 46% - 54% Strzały 6 - 23

Bojówka Emerego widzę ma mnie na cenzurowanym i teraz będzie się przyczepiać do wszystkiego xd

Kto chce udawać, że Norwich powinno być oceniane według tych samych kryteriów co Arsenal to niech sobie udaje. Tylko nie sprawdzajcie statystyk obu tych drużyn z meczu na Anfield, bo Norwich stworzyło więcej sytuacji i oddało więcej celnych strzałów ¯\_(ツ)_/¯

arsenallord komentarzy: 29722 newsów: 11723.09.2019, 21:09

@Kysio2607: Rosja to Rosja. Zdecydowanie lepiej grać ze Słowenią.

youngboy komentarzy: 196823.09.2019, 21:09

@Dancer

Niekoniecznie biorąc pod uwagę, że Słowenia jest gospodarzem. Najlepszy scenariusz w tym meczu to tie break, niech się pomęczą rywale.

Slaviola komentarzy: 1237723.09.2019, 21:09

Kurde... ten Wilfredo Leon to niezły kozak jest.

Jak dostanie dobrą piłkę to praktycznie nie ma co zbierać :D

Kysio2607 komentarzy: 1336023.09.2019, 21:08

@Dancer: bardziej to Słoweńcy nam nie leżą. Już dwa razy nas wywalali z EURO w ostatnich latach, a my poza ostatnią LN lejemy ruskich aż miło.

Czeczenia komentarzy: 1248723.09.2019, 21:08

@Dancer: ja się nie znam na tym sporcie, ale już dwa razy wciry od nich nasi zebrali na ME.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40023.09.2019, 21:02

Trzymam kciuki za Słoweńców. Zdecydowanie lepiej sie z nimi spotkac w polfinale

Czeczenia komentarzy: 1248723.09.2019, 21:02

@bartas1984: i to nawet spotkał się na stołówce w Mediolanie z Sokratisem.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2019, 21:01

A Słowenia wygrywa 1 seta z Rosją

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2019, 20:59

I 2:0

bartas1984 komentarzy: 36923.09.2019, 20:57

Dopiero przed chwilą ogarnąłem, że Auba zaczynał karierę w Milanie, w którym nie rozegrał żadnego spotkania, a także przez 3 lata był wypożyczany do francuskich drużyn.

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 123.09.2019, 20:56

Klopp wybrany najlepszym trenerem za miniony sezon

michal192837465 komentarzy: 765423.09.2019, 20:35

Jestem pod wrażeniem Muzaja na tym turnieju. Do tej pory w kadrze grał przeciętnie i nie potrafił przenieść do niej formy ligowej. Teraz gra naprawdę pewnie i reprezentacja ma z niego w końcu pożytek. Imponujące gwoździe wbija. Oby tą formę utrzymał na Rosję.

lukasz845 komentarzy: 455423.09.2019, 20:30

Pierwszy set sztosik, oby dwa kolejne takie same albo nawet lepsze

mallen komentarzy: 2123923.09.2019, 20:22

Fajnie jakby Emery jutro zaskoczył i w pierwszej 11 na szpicy dał Folarina Baloguna :)

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189923.09.2019, 20:21

Hehe Niemiec upadł i sobie to głupie kolano rozwalił

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.09.2019, 20:16

@Matelko: jutro pszyrka o 10, więc luz, trochę pośpię

gnabry_ komentarzy: 5709 newsów: 123.09.2019, 20:15

@ChatCrapGetBanged: Mistrzu Yoda, jak to obliczyłeś????

Molas komentarzy: 112423.09.2019, 20:13

@Tevez: to dla odmiany zrób wykład jak popisowym farfoclem przegrywa nam mecze mordo

Tevez komentarzy: 408723.09.2019, 20:06

@ZielonyLisc: Robiłem tu już wykład na temat tego jak Granit jednym długim podaniem z głębi pola napędza całą grę. Nie chcę się powtarzać.

kamilo_oo komentarzy: 2356723.09.2019, 19:54

Ciekawe, czy dzisiaj znowu szybkie 3:0 w siatkę.

Matelko komentarzy: 320523.09.2019, 19:53

@mallen napisał: "Ciekawe kto jutro na 9."

Dałbym szansę Martinelliemu

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.09.2019, 19:51

@Tevez: XDhaka idealnie pasuje do tej koncepcji.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.09.2019, 19:48

@ZielonyLisc: kolorowe sny

Tevez komentarzy: 408723.09.2019, 19:46

Nie rozmawiajmy o posiadaniu piłki. Ta statystyka nic nie mówi. Można mieć 70% jak Barcelona Valverde i kopać się po czole. W futbolu chodzi o to by grać progresywnie. Szybko przenosić grę na połowę rywala i stwarzać zagrożenie pod jego bramką.

ZielonyLisc komentarzy: 2028323.09.2019, 19:45

Tym, którym zależy na klubie wracają wspomnieniami za Svenem.

paw3u komentarzy: 563023.09.2019, 19:45

Jutro na ataku Chamakh, a na skrzydle Bendtner.

platinium komentarzy: 139323.09.2019, 19:33

@ares765: Rozmawiamy o stylu, nie o wymaganiach. Takie Swansea (beniaminek) miało w sezonie 11/12 trzeci wynik w posiadaniu i drugi w celności podań w PL. A ostatecznie zajęli 11 miejsce. W którymś sezonie w ostatnich latach, była podobna akcja z Rayo Vallecano w La Liga. Ciężko jest utrzymywać świetny styl i jednocześnie punktować.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.09.2019, 19:33

motywacja jest kluczem do sukcesu. spójrzcie na Leicester. prawda, wykorzystali okazję, "rywale" do mistrzostwa grali słabo. chłopaki byli niesamowicie napompowani i ostatecznie udało im się napisać historię. wychodzili na każde spotkanie z takim nastawieniem, jakby ten mecz miałby być walką o utrzymanie.

mallen komentarzy: 2123923.09.2019, 19:32

Ciekawe kto jutro na 9.

KapitanJack10 komentarzy: 5400 newsów: 423.09.2019, 19:31

@ares765: xDDD
A nie było tu głosów, że "Norwich pokazuje Arsenalowi, że się da."? Były
A jak masz przed sobą staty, które Arsenal w swoich meczach ma podobne i choć wygrywa jest grillowany, to nagle od Arsenalu wymaga się więcej.

Paranoja

Garfield_pl komentarzy: 2805023.09.2019, 19:31

@ArsenalChampion napisał: "no ale ludzie z jakiegoś powodu zapamiętują głownie te ostatnie mecze i to na ich podstawie wyciągają wnioski."
Tak jest nie tylko z meczami, to jest normalne w tym świecie. Zobacz że czy to wiadomości, czy plotki itd., to zdecydowanie zawsze więcej jest negatywnych, serwisy informacyjne najwięcej przekazują złych informacji, ale to nie znaczy że jest źle na świecie całkowicie. Po prostu ludzie lubią słuchać o krzywdzie innych, o kataklizmach, atakach i to im nakręca oglądalność i popularność. Kiedy ktoś widział program specjalny o jakimś pozytywnym wydarzeniu i analizy cały dzień? To samo w piłce, media szukają tych negatywnych smaczków najwięcej, bo to nakręca popularność serwisów i robi sensacje. Mało kto analizuje pozytywne aspekty gry, czy to UTD,Arsenal, Live, Totki, City,Chelsea, zawsze podają cytaty, akcje itd., które podjudza kibiców itd. Dobre rzeczy idą zawsze szybko w zapomnienie. A potem na stronach takich jak nasza czy dp jest wylew szamba na wszystko, ale powielane statystyki, które wrzucą dziennikarze, te które dla nich dadzą im like itd. Tak już będzie.

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10323.09.2019, 19:24

@platinium napisał: "Gdyby Arsenal miał takie statystyki, to większość k.com powiedziałaby Ci, że grali fatalnie."

Od Arsenalu chyba wymaga się więcej niż od beniaminka.

platinium komentarzy: 139323.09.2019, 19:17

@ChatCrapGetBanged napisał: "Świetne mecze z Newcastle i Man City, bardzo fajny z Chelsea."
Staty z City - Posiadanie 31% - 69% Strzały 7 - 25

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 19:09

@platinium

Na wyjazdach się nie zachwycam :D

Świetne mecze z Newcastle i Man City, bardzo fajny z Chelsea.

3-0 dla Norwich w tym korespondencyjnym pojedynku z Arsenalem póki co.

@ArsenalChampion

Większość się bała, bo Arsenal grał kaszanę w lidze xd

Niech Emery zmiażdży taktycznie Wolverhampton, bo póki co ugrał z nimi 1 punkt. Ja mogę przecierpieć, że Norwich zagra 1 dobry mecz na 4, bo ich potencjał nie pozwala na dominowanie wszystkich po kolei. Ale wyciągać poszczególne dobre mecze Arsenalu? To powinna być reguła. W większości spotkań masz lepszą kadrę, więc wygrywasz większość spotkań.

mruw komentarzy: 413423.09.2019, 19:07

Mavro troche boli w oczy

michal192837465 komentarzy: 765423.09.2019, 19:03

Jeśli Emery nie podoła, to jedyną osobą godną zająć posadę trenera Arsenalu, jest człowiek, który dla tego klubu potrafiłby nawet stracić zęby. Chyba wiadomo, o kogo chodzi.

ArsenalChampion komentarzy: 803723.09.2019, 19:00

@ChatCrapGetBanged: człowieku ty przecież sam przyznajesz ze nie oglądałeś spotkań z Napoli i Valencia, czyli z przeciwnikami których bała się większość osób, a Arsenal te mecze totalnie zdominował , taktycznie te drużyny zostały zmiażdżone, no ale tak zapamiętujmy tylko te gorsze mecze żeby pasowało pod teorie, bo się jest już i tak uprzedzonym do Emeryego.

platinium komentarzy: 139323.09.2019, 18:57

@ChatCrapGetBanged napisał: "Zachwycam się Norwich :)"
Z całym szacunkiem, bo też lubię tę drużynę, ale na razie Norwich jest najgorszą ekipą na wyjazdach w PL.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 18:53

Szkoda, że Twoje IQ nie jest na tyle wysokie żeby rozumieć, że "fajna piłka" to pojęcie względne.

@michal192837465

Po odpowiedziach spodziewałem się właśnie takiego uzasadnienia, dlatego zrobiłem takie opcje. Nic głupiego nie napisałeś, rozumiem Twoje podejście, po prostu ja mam inne.

ArsenalChampion komentarzy: 803723.09.2019, 18:48

w poprzednim sezonie była masa meczy gdzie graliśmy fajna piłke, no ale ludzie z jakiegoś powodu zapamiętują głownie te ostatnie mecze i to na ich podstawie wyciągają wnioski. Wiec wystarczy ze trochę ci się powinie noga i już jesteś dla wielu osób do zwolnienia, Ale dobrze ze Arsenalem zarządzają osoby ze zdecydowanie wyższym IQ od większości użytkowników tej strony i nie podejmą jakiś pochopnych wniosków, w piłce jak i w życiu opłaca się być cierpliwym, zmienianie szkoleniowców, co roku źle by się dla Arsenalu skończyło, bo jeśli ktoś myśli ze przyjdzie tu Allegri i nagle gra się znacząco poprawi to jest bardzo naiwny, bardziej jest prawdopodobnie ze znowu będzie outował szkoleniowca

michal192837465 komentarzy: 765423.09.2019, 18:47

@ChatCrapGetBanged:
1.D
2.A

Emery dostał kontrakt na 2 lata i to jest według mnie odpowiednia długość. Niech przepracuje te pełne 2 sezony i udowodni, że jest odpowiednim człowiekiem na to stanowisko, albo nim nie jest. Jak widać rywale w walce o Ligę Mistrzów nadal będą gubić punkty i przy naszym składzie TOP4 to minimum. Jeśli tego nie uda się osiągnąć, to będzie coś więcej niż zawód.
Nie mam zamiaru czekać tylko na słabe momenty i wyrzucać Unaia po każdym meczu, bo wierzę, że gra, jaką obecnie prezentujemy może się zmienić. Wierzę, bo w poprzednim sezonie widziałem mecze, w których Arsenal dominował z typowymi zespołami. 4-2 z Tottenhamem, prawie jak wygrana 5-2 za Arsene'a. 2-0 z Chelsea, gdzie The Blues kompletnie nie istnieli, a Kosa schował Hazarda do kieszeni. I chociażby remis z Liverpoolem, który powinien zakończyć się naszym zwycięstwem, a Klopp w 90 minucie robił zmiany, żeby czas szybciej upłynął.
Zdaję sobie sprawę, że to nie jest aktualnie Arsenal, jaki chcemy oglądać i jaki pamiętamy. Arsenal, który klepie, dominuje i tłamsi rywali, ale z osądami poczekam do końca kontraktu. Jeśli nic się nie zmieni, to nie będę miał problemu, żeby przyznać, że to nie była odpowiednia decyzja. Ale teraz jesteśmy w czwórce i mam nadzieję, że do końca sezonu to się nie zmieni. I że będziemy tam tylko dzięki swojej klasie, a nie pomyłkom przeciwników.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492523.09.2019, 18:44

@platinium napisał: "Według mnie mieliśmy pare naprawdę fajnych meczów w poprzednim sezonie (u siebie z Chelsea i Spurs, czy dwumecze z Valencią, Napoli)."

Nie jestem wielkim fanem LE, możliwe, że przegapiłem te mecze.

@platinium napisał: "Muszę Cie rozczarować, ale jeszcze trochę musi minąć, żebyś mógł się zachwycić Arsenalem. Do tego trzeba wykonawców, a w Arsenalu nie ma ich od sezonu 10/11."