Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dreamcast komentarzy: 104223.01.2014, 12:05

@arsenallord
Nawet jeśli nie odejdzie to całkiem możliwe, że będzie kontuzjowany przez połowę sezonu (nie żebym mu tego życzył ale wieku nie oszuka no i metody treningowe Moyesa najwyraźniej mu nie służą)

Rider komentarzy: 242223.01.2014, 12:04

Wenger: nowe transfery są unlikely. Nowy wywiad jest

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.01.2014, 11:59

Możliwe, że Carrick z nami nie zagra, skręcił kostke- moim zdaniem na OT dał zwycięstwo MUłom w meczu z nami.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11723.01.2014, 11:55

A ja dodałbym do tych z niepewną przyszłością Persiego. IMO jeżeli United nie zakwalifikuje się do LM, Rooney odejdzie, to nasz kochany Robinek zacznie się buntować.

GKS_AFC komentarzy: 872023.01.2014, 11:54

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-angielska/thierry-henry-chce-byc-trenerem-arsenalu-londyn/k4esj?utm_source=contentstream.pl&utm_medium=CPC&utm_campaign=Eurosport&utm_term=www.kanonierzy.com
zapraszamy zapraszamy Titi!

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 123.01.2014, 11:54

Orientujecie się może ile koszstuje wgranie androida na HTC HD2 w serwisie?

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:49

Niepewną przyszłość w MU mają:
Vidić, Ferdinand, Evra, Fabio, Giggs, Anderson (teraz wyp.), Kagawa, Young, Zaha, Rooney, Chicharito.
Niech chociaż połowa z nich odejdzie to i tak będzie niezła rewolucja.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 11:49

Ja też jestem przekonany, że Mourinho musi mieć jakiś interes przy opchnięciu Maty. To jest cwaniak ; )

I na pewno nie jest to tylko to, ze MU z Mata moze urwac punkty Arsenalowi czy City.

GKS_AFC komentarzy: 872023.01.2014, 11:46

do tego nam jest potrzebny transfer jakiegoś skrzydlowego ktory dobrze gra w napadzie like Draxler i oby to sie prawda okazala. By bylo by to porzadne wzmocnienie.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 11:46

Oggy,

Ale trzymanie zawodnika na siłę, to też nie jest rozwiązanie ;) A co do tej odbudowy, to wcale nie jest tak źle jak o tym się pisze, bo United to dalej znana marka i będą płacić gigantyczne tygodniówki, a więc z kupnem nowych graczy nie będzie problemu. LFC nie miało takich przychodów co oni i dlatego tak polegli.

A co do jednego meczu, to ten jeden mecz może być tym rozstrzygającym w końcowej fazie, ale mi i tak się wydaje, że tutaj cel to Rooney. Będzie bardzo ciężko zastąpić im kogoś takiego.

arsenallord komentarzy: 29760 newsów: 11723.01.2014, 11:43

Nieważne jakim składem będą grali, to trzeba ich zlać na Emirates :D

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 11:43

@Herrer
No to skoro nie jest trudne, to wklejaj tu źródło. Każdy od zawsze tak robi. "Z Tobą już dawno skończyłem" - dobre. :D

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 11:37

Arsenalfcfan- moim zdaniem zachowanie Mou jest idiotyczne bo Mata to jeden z pięciu najlepszych ofensywnych pomocników nawet teraz. A MU tracąc LM teraz miałoby większe problemy z odbudową czy uzyskaniem piłkarza takiej klasy jak Juan. A obecna kampania? My mamy z Mułami tylko 1 mecz. Chyba z takiej okazji nie robi się transferu gościa za 40 melonów :P To nie FM.
Masz racje co do Toure, Carrick w formie daje radę ale wiadomo poziom niżej.

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:36

Z resztą Vidiciowi i Evrze też sie kończy umowa po tym sezonie. Nieźle.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 11:35

oggy,

A i bym zapomniał. Czuję, że kartą przetargową będzie Rooney. Oddadzą Mate, będzie jakaś możliwość do pierwszeństwa ws. Rooneya w lato.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 11:34

ArseneAl,

Nie wiem czy na 100% to jest pewne, ale Rooney ma w kontrakcie, że jak nie będzie ich w top4, to ma mniejszą pensje :D a więc na pewno odejdzie. Kierunek? Chelsea. Właśnie tym transferem Maty jakiś zapis na pewno będzie z pierwszeństwem.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 11:33

Oggy,

Patrząc na te 4 pozycje to United będzie na poziomie City, a jak kupią jakiegoś skrzydłowego jak np. Di Maria, to będzie bardzo to źle wyglądało. Ale trzeba wziąć pod uwagę, że bardzo ważnym elementem układanki (jak nie najważniejszym) jest Yaya Toure, a takiego zawodnika United nie ma. Toure potrafi świetnie akcją pokierować.

Jak chcieliby wskoczyć na taki poziom to musieliby kupić Vidala lub Pogbe. My akurat mamy to szczęście teraz, że Ramsey jest w wybitnej formie - takiego właśnie zawodnika potrzebują :P

No i Valencia to Valencia, jeszcze tutaj można doszukać się słabości.

A co do Mou to on wie, że i tak w lato kogoś sprowadzi i się wzmocni, więc mu to rybka, bo i tak będzie United dalej bił. Chodzi o wyniszczenie konkurencji w tym roku, bo on już mecz z United ma za sobą :)

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:32

A no i Chicharito już pewnie ma dość siedzenia na ławie.

GKS_AFC komentarzy: 872023.01.2014, 11:31

Utd moze powalczyc o LM spokojnie z takim atakiem i pomoca. Niby jeden zawodnik ale bardzo dobry a maja jeszcze hajs ponoc do wydania...

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:31

Jestem ciekaw jaka będzie czystka u Manurów w lecie.
Jak kupią Matę to Kagawa wylatuje w podskokach.
Jak nie będą w top 4 to Rooney pewnie też odejdzie, szczególnie, że będzie miał tylko roczny kontrakt. Do tego na pewno, któryś skrzydłowy (stawiam na Younga). Giggs skończy karierę i możliwe, że nie przedłużą umowy z Ferdinandem.

GKS_AFC komentarzy: 872023.01.2014, 11:29

jedno jest pewne jesli Wenger chce liczyc sie w walce o mistrzostwo to przy kontuzji Theo i slabej dyspozycji Girouda musi odpowiedziec na wzmocnienie Untd. inaczej z nimi przegramy a tak to nas wtedy ****sy i City wyprzedza.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.01.2014, 11:28

Oggy
A bo to pierwszy raz?

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 11:28

i tak nic nie ugrają w tym sezonie. a poza wengerem nikt w PL nie nie myśli na dłużej niż sezon w przód :)

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 11:25

Arsenalfcfan- no i właśnie trzeba powiedzieć głośno: MU będzie miało ofensywnę niewiele ustępująca "na papierze" City. Co to oznacza? Że Mou oszalał!

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:24

@Oggy
Welbeck jest obunożny. Tzn. obie nogi ma słabe.
Na LS mają nurków Younga, Januzaja i Naniego.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 11:24

Jak doszedłby Mata to graliby coś takiego:

----Rooney-RVP
---Mata---------Valencia

Z tym, że Mata nie grałby typowo na środku a raczej bardziej z lewej strony, ale to nie byłaby gra na skrzydle - taki fałszywy skrzydłowy jak często Iniesta grał.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 11:21

City potrafi w jednym składzie zmieścić Aguero, Negredo i Silve, to United nie zmieści RVP, Rooneya i Maty?

Możliwe, że właśnie będą grali podobnym ustawieniem co City, z taką różnicą, że na SP nie będzie kreatywny Toure, a gorszy Fellaini. Tutaj tylko będą tracić na jakości.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 11:20

niuchacz prosze nie odzywaj się bo z tobą skonczyłem juz dawno.

i nie musze ci nic pisać ani nic tłumaczyć. ale uwierz mi nie jest to trudne, żeby znalesc informacje ile razy Rooney grał za plecami napastnika, ile strzelił goli i ile zanotował asyst.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 11:19

Al- Valencia chyba też jakoś przyszłościowym graczem nie jest, niedługo poleci. Kto zamiast niego zatem lewej? Może klocek Welbeck? On ma jakąś nogę słabszą:P?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.01.2014, 11:19

youtube.com/watch?v=ybMAD08sH6E

Wow Wojtek o.O

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:16

Tylko problem w tym, że Valencia gra tylko na prawej flance, a Mata jeśli ma być tzw. schodzącym skrzydłowym to powinien też grać na PS jako, że jest lewonożny. U nas Ozil często schodzi na prawą flankę bo też jest lewonożny. Cazorla gra na LS (jest niby obunożny ale jednak jego "podstawowa" noga to prawa :P).

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 11:14

Myślę, że naszemu Papciowi też Mata chodził po głowie i się zdziwił, że MOu go puścił tak łatwo do MU.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 11:12

Al- no brzmi rozsądnie, czyli mamy już 3 warianty gry: 1) Megabeton- opcja di Matteo 2) średni beton Valencia na boku w 4-2-3-1 . 3) na leszczy 4-3-3 z Januzajem

?

IMO Mata i Januzaj są za słabi w defensywie żeby obaj grali razem na skrzydłach. Na jednym będzie musiał hasać beton w postaci Valencii.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 11:09

@Herrer
Poza tym, podawaj źródło skąd czerpiesz te genialne informacje, bo zawsze można napisać.

Niuchacz
lepiej. A najlepiej ogladalo mi sie go w Valencii.

Szogun komentarzy: 28892 newsów: 323.01.2014, 11:08

Niuchacz Thx

Dominik11 komentarzy: 2025023.01.2014, 11:08

Delegacja Arsenalu udała się w podróż do Niemiec, wierząc że uda im się dopiąć transfer "cudownego dziecka niemieckiej piłki" - Juliana Draxlera z Schalke. [Mirror]

Ars3n komentarzy: 1235423.01.2014, 11:04

ja mam jeszcze cicha nadzieje, ze jednak Mata nie pojdzie do Manure. Uwielbiam ogladac jego gre i szkoda bedzie ogladac go u nich.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.01.2014, 11:04

Niuchacz3
Ale strzelali te karne.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 11:03

@Oggy
O to to. Tylko teraz pytanie, czy Mata może okazać cały swój potencjał grając jako boczny pomocnik, lub PS. IMO. nie.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 11:02

Jack_Herrer- od biedy bo Wayne wcale nie ma predyspozycji do gry jako 10 moim zdaniem. Ale ponieważ jest bardzo uniwersalny to nie gra tam źle zwykle.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 11:00

Niuchacz3- no właśnie tu jest luka w moim planie. Bo to jest defensywna mocno taktyka. Jakby dać 4-2-3-1 gdzie trójkę pomocników stanowi Mata--Rooney-Januzaj to jest wariant ofensywny. Zamieniejąc Januzaja na ...Cleva czy kogoś z drwali maniurowych i wchodząc na ustawienie Di Matteo mamy opcje defensywną.
Mata może grać jak u nas Santi schodzący ze skrzydła ofensywny pomocnik.

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 11:00

Już to widzę jak MU, które ma gównianą obronę i które prawie zawsze gra 2 DM'ami (Carrick - Fellaini/Fletcher/Jones) nagle zamiast jednego z nich postawi na Matę, który nic nie daje w defensywie. No chyba, że Rooneya przesunie na ŚP ale w takim wypadku to Wayne odejdzie z MU szybciej niż Moyesowi się wydaje. On zawsze mówił, że chce grać na środku ataku.

Jedyna opcja to Mata na skrzydle ale on mi się za bardzo tam nie widzi. No chyba, że to jest faktycznie wcześniejsze zastępstwo za Rooneya, który w lecie odejdzie.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 10:59