Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

futhead.com/14/squads/5628636/

dopiero go buduję. Wilsia mi dzisiaj ze złotej paczki poleciał nie wiem jakim cudem :D

grzegorz1211 komentarzy: 1031223.01.2014, 13:48

benu lepiej kapiszony com niż debilpage

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 13:44

ogarnia ktoś taką sprawę:
daję zawodnikowi kartę +10 do wszystkich atrybutów i niby one są jednak po zagraniu nim te atrybuty znikają
dlaczego?

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 13:42

Na DP o Arsenalu ,,man1717: Wygrali trochę meczy na farcie i Wenger już kozaczy.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 13:35

obstawiam że kontraktu zaoferowanego nie podpisał Benio, Fabian.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.01.2014, 13:32

to co w poniedzialek = Wenga, Sagna, Rosa, Merte z nowymi kontraktami?

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.01.2014, 13:31

Carlos

Ja w sumie sam wgrywalem bo to nie jest trudne.
A w serwisie to Ci powiedza pewnie z 50zl. :)

Dominik11 komentarzy: 2025023.01.2014, 13:17

Reprezentuesit e Arsenalit thuhet se do te udhetojne ne Gjermani per te arritur transferimin e Draxler.£35m dhe nuk do te kete shkembim me Podolski. [Mirror]

Representatives of Arsenal are due to travel to Germany to try to push through a transfer of Draxler. £35m and no Podolski swap. [Mirror]

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 223.01.2014, 13:12

Niuchacz3 @ Widziałem zdjęcia z profilu na fb i nie ma źle :D

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 13:12

@pauleta
Wenger troll. Nie sądzę, żeby Sagna chciał odejść i jak dla mnie to jest gra na zwłokę tzn. że teraz proponują Bacowi kontrakt opiewający na kwotę, która mu nie odpowiada, ale jeżeli jej nie zaakceptuje, to w przyszłości dostanie dużo lepszy kontrakt. Poza tym, nawet jeśli odejdzie i kupimy PO z prawdziwego zdarzenia, to nie będę specjalnie płakał. Pierwszej młodości, to on już nie jest i chociaż w ostatnim czasie gołym okiem widać znaczną podwyżkę formy, to wciąż IMO. nie jest absolutnym topem PO na świecie. Nie byłoby tragedii gdyby został zastąpiony choćby takim Colemanem.

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 13:09

@pauleta19

Ciekawe :/
Może Lord się nie zgadza... :P

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 123.01.2014, 13:09

Beniek juz wrócił, na następny bedzie Sanogo.
Transfery...wszędzie transfery...

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 223.01.2014, 13:08

aguero10 @ Gdzie to się chowa :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 123.01.2014, 13:07

Wenger powiedział, że są blisko przedłużenia umowy z piłkarzami, ale NIE z wszystkimi (Sagna, Mertesacker, Rosicky). Chyba żegnamy Sagnę :(

Dreamcast komentarzy: 104223.01.2014, 13:04

@Niuchacz

No bo zdjęcie jest najwyraźniej potraktowane jakimś "artystycznym" filtrem

aguero10 komentarzy: 861223.01.2014, 13:02

miki9971

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 13:02

Ta po prawej jest IMO. strasznie sztuczna.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 12:59

Coś mi ostatnio nie hula telewizor. Przedwczoraj normalnie oglądałem sobie POLSAT, po czym wyłączyłem telewizor i przy próbie kolejnego włączenie na ekranie widnieje tylko tabliczka "Nie znaleziono żadnego kanału, proszę sprawdzić połączenia i lokalną dostępność tego sygnału. Naciśnij OK, aby rozpocząć automatyczne ustawienie" no to wuj, naciskam ok, około 5 minut wyszukiwało niby nowe kanały, po czym z dupy pojawiła się znowu owa tabliczka. Nie wiem, o co może chodzić. Telewizor w drugim pokoju hula normalnie, więc to nie może być wina anteny. Kable wszystkie też są dobrze po podłączane, a jak odpalam film z DVD, to też działa dobrze. Wieczorem zadzwonię po jakiegoś fachowca, ale nim to nastąpi, to ma może ktoś jakiś pomysł, o co może chodzić?

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 223.01.2014, 12:57

aguero10 @ No po prawej, po prawej. Przecież nie po lewej :D

aguero10 komentarzy: 861223.01.2014, 12:55

miki9971

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 223.01.2014, 12:43

Rider komentarzy: 242223.01.2014, 12:43

Pamiętajcie, że z Ba niby też trollował i swoje miny robił i nic z transferu nie wyszło

aguero10 komentarzy: 861223.01.2014, 12:37

Draxler: Would like to leave now. Schalke: Willing to sell for right price Wenger:Probably no signings this window

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.01.2014, 12:35

Wenger: "It's looks unlikely that we will sign anyone. We are not close to anything"

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29723.01.2014, 12:34

Ciekawe czy Wenger cos kombinuje :D

miki9971 komentarzy: 6639 newsów: 223.01.2014, 12:32

Gra ktoś może z Was na giełdzie i mógłby trochę podstaw wytłumaczyć? Priv.

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 12:31

news.arseblog.com/2014/01/arsenal-to-announce-puma-deal-on-monday/

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 12:30

Podobno w poniedziałek oficjalnie AFC potwierdzi kontrakt z Pumą.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 12:27

Niuchacz3,

Będą to ciężkie mecze, ale Soton już nie jest takie mocne jak na początku + kontuzje. No i z LFC będzie ciężko.

A mówi się o MU, bo ma tam dojść Mata, stąd po prostu można się ich jeszcze bardziej obawiać.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.01.2014, 12:24

MaciekGoooner
Fakt. Gdyby nie ten ochraniacz byłoby dużo gorzej.

CesK
Szli sobie jak gdyby nic się nie stało.

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 12:23

Ja jestem ciekaw w jakiej formie Aaron wróci.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 12:19

Paradoksem jak dla mnie jest to, że każdy tutaj przeżywa przyszły mecz z Mułami, a nikt nawet nie wspomni o dużo trudniejszych meczach, które czekają nas w bliższej przyszłości z Soton i Liverpoolem.

CesK komentarzy: 210723.01.2014, 12:17