Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 15:38

podobno w piątek przed północą mają dopiąć transfer Draxlera

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:37

Sandro Rosell rezygnuje ze stanowiska Prezesa Barcelony.

No to tam ładne przekręty poszly z Neymarem, a tym czasem Mundo Deportivo informuje że Real wydał 265 mln euro za Bale, widze tam ładnie sie dzieje w Hiszpanii.

Flisu komentarzy: 160223.01.2014, 15:36

Well well, this could be a big one.

The report says that the final details are being thrashed out today, and Draxler will fly to London tomorrow to put the finishing touches to his move.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 15:36

According to @xavitorresll, Rosell will resign this afternoon, Bartomeu president till end of season and elections put forward to the summer

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 15:35

dobre to źródło bo we włoskich się nie orientuje?

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 15:34

"Italian site Tuttomercato is reporting that Arsenal's move for Schalke star Julian Draxler is "one step away" from completion."

FAP, FAP

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 15:33

@szalony, kit Arsenalu u niego to porażka, więc nie radzę zamawiać.

Arsenalx3 komentarzy: 118523.01.2014, 15:33

Mico17

Na Orange Sport ma podobno lecieć. ;)

@gruby, mogę ci podać adres stronki z której to zamawiają i znajdziesz identyczne zdjęcia jak na tej aukcji.
na allegro kupujesz głównie USŁUGĘ zamówienia koszulki i oni mają cię gdzieś jak ci się nie spodoba, bo uznają, że to oni zamówili za ciebie, a ty powinieneś pisać do osoby, która to wysłała.
zamówiłem z tamtej strony telefon i jest OK. przymierzam się też do skompletowania paru koszulek sprzed kilku sezonów

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 15:33

mico

oarange sport

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 123.01.2014, 15:31

Puszczają jutro gdzieś nasz mecz?

Koroniarz komentarzy: 1016523.01.2014, 15:31

ManU musi koniecznie kupić Mate i Vidala, żeby uratować ten sezon. Czyli TOP 4.

grzegorz1211 komentarzy: 1030223.01.2014, 15:30

mirror.co.uk/sport/football/transfer-news/transfer-news-latest-live-juan-3053219#.UuEm-_vdjIU

a1886
czytałem 5 minut temu, ale tak chce żeby Verma zagrał że kompletnie o tym zapomniałem :(
Czyli za Verme Per a za Artete Flamini ;>

zuczek1987 komentarzy: 640323.01.2014, 15:23

kazdy dostal dole, zeby neymara namawiac na barcelone

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 15:22

s95 > Szkoda, że nie czytałeś kto jest dostępny na jutro ;p Verma i Arteta będą poza kadrą. Podobnie jak Ramsey.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 15:21

aa i poza tym ten gościu to oszust. zamówiłem u niego wyjazdówkę i dostałem zamiast niebieskich wstawek czarne i miał problemy ze zwrotem pieniędzy, więc pogadałem z nim po swojemu i się nawrócił

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 15:21

KTG

a skąd te info?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 15:21

Chelsea have informed Basel they are willing to pay that figure (£16m). Liverpool have no intention of matching that bid.

dobre zrodlo lfc, ten facet Pearce. Najprawdopodobniej Salah za Mate w chelsea.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 15:20

thide
coś jest na rzeczy!
#ekspert#poziomhard

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 15:20

@gruby, taką samą mogę ci za 60zł-70zł znaleźć, a nie za 140.

Podol/Benio.
Z czego OX i Gnabry wymiana pozycji. Poza tym w końcu musi zagrać Ryo. Jeszcze Ew. za Ryo Eisfield i wtedy na skrzydlach Gnabry i OX.

grubypj komentarzy: 15123.01.2014, 15:16

Co sądzicie? No może nie orginał, ale jest chyba jakaś szansa że będzie jakoś wyglądać

Bendtner
Ławka - Viviano, Sagna, Monreal, Cazorla, Ozil, Jack i Giroud.
Wystarczająco mocny skład na Coventry i nieziemska ławka która będzie na Southampton jeszcze bardziej wzmocniona powrotem Mikela oraz Aarona.

TERQ
a ja myślałem że Sergi gra głębiej, czyli bardziej z niego taki DM. A tu jednak się tak pomyliłem.
Odnośnie Tello to właśnie też mnie od dawna ten zawdonik zastanawia, czasami grał na ŚN. Do tego odpowiednia technika, połączona z szybością przy naszej kombinacyjnej grze może być zabójcza :>

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.01.2014, 15:10

songoku95;
Tymi wybrykami sobie na kolejną szansę nie zasłużył.

gunners007 komentarzy: 954323.01.2014, 15:09

Sergi Roberto od razu odpada z racji pozycji na której występuje, nie potrzeba nam kolejnego grajka do środka pola. Tello zaś, po niedawnej kontuzji Neymara i wczorajszym hat tricku jest na pewno nie na sprzedaż bo Barcelona na jego pozycji nie ma nadmiaru zawodników, a wkraczamy właśnie w decydującą fazę sezonu.

Trequartista komentarzy: 536623.01.2014, 15:09

songoku
Z Sergim Roberto raczej bzdura, jego pozycję mamy obstawioną na 10 lat (Ramsey, Wilshere, Zelalem). A Tello to szybki samolub, jako zastępstwo Walcotta mógłby być, może wypożyczenie?

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 15:09

darek250s,

Dobrze, że nikogo nie kupimy w styczniu? Wiesz o czym mówisz? Nie kupienie nikogo przy kontuzji Walcotta i słabym Giroud = dużo mniejsze szanse na tytuł czy PFA, o LM już nie wspominając.

A wiesz czym równa się nie wygranie niczego w tym roku? Odejściem kolejnych graczy.

Koscielny przecież zapowiadał w letnie wakacje, że zostaje w klubie pomimo wielu ofert, ale jak nic nie wygramy to odejdzie. Jak myślisz, dlaczego Sagna się waha?

Namess4 komentarzy: 851 newsów: 123.01.2014, 15:06

*******enie o United. Co mecz robią sensację przegrywając, więc dziennikarze wymyślili sobie 200 mln na transfery i łączą każdego dobrego zawodnika z Mułami, po prostu by zrobić sztuczny szum. Prawda jest taka, że oferty za Vidala nie było.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 15:05

ej właśnie jak myślicie kogo Wenga obserwował wczoraj?
I co sądzicie o Tello i Sergi Roberto jako nasze potencjalne wzmocnienia?

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 15:04

Szansa dla Bendtnera, ale na co? To co miał do zaprezentowania to pokazał przez tyle lat, ale nie było to specjalnie na poziomie Arsenalu.

Arshavin to chociaż miał umiejętności i mozna bylo liczyc, ze w koncu wroci do grania.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 15:03