Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 14:50

ja ciągle jestem w przekonaniu że Wenga chce dać prawdziwa szanse Beniowi...

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 14:49

Śmieszne będzie jak Wenger nikogo w zimę nie kupi... Możemy przegrać sobie tym sezon. Nie mamy tak szerokiego składu jak City i Chelsea, a mamy dużo trudniejszy terminarz od nich.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 14:48

gettyimages.com/Search/Search.aspx?EventId=464623993&EditorialProduct=Sport

Tutaj z czasem będzie coraz więcej fotek z dzisiejszego treningu. Jak narazie są 3 fotki.

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 14:48

Jan Aage Fjortoft @JanAageFjortoft 4 godz.

@KevinKabeya11: @JanAageFjortoft Any news on Draxler leaving this window ?”

No. Wenger/Arsenal in Germany NOT co

Jan Aage Fjortoft @JanAageFjortoft 2 godz.

Draxler: Would like to leave now.
Schalke: Willing to sell for right price
Wenger:Probably no signings this window

Interesting ..
#afcvlfc

Jan Aage Fjortoft @JanAageFjortoft 1 godz.

@Yoann_AFC: @JanAageFjortoft Has he stated that he wants to leave now?”

Re: Draxler

He would leave now.....

ROBI SIĘ CIEKAWIE

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 14:48

Rozwiążą Barcelonę, Fabregas wróci!1

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 14:47

jejku ile bym dał żeby Volland bądź Benteke przyszedł do Nas...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 14:46

podobno Sandro Rosell poda sie dzis do dymisji, chodzi o niejasnosci z transferem Neymara.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 14:44

C888 > Jeszcze nie było konferencji prasowej w Świętych kto będzie gotowy na sobotę, ale nawet jak byłby Wanyama gotowy to i tak zapewne by rozpoczął z ławki w sobotę oraz przeciwko nam.
Nie grał ponad miesiąc, więc spokojnie będzie wprowadzany jeśli będzie gotów choć ma wrócić zapewne dopiero po meczu z nami :) Dobrze dla nas. Fajnie, że Ramsey oraz Arteta w pon rozpoczynają trening to może ktoś z nich będzie wstanie zagrać od początku przeciwko Crystal Palace w przyszłą niedziele. Na Liverpool oby byli oraz powinni już być w 100% gotowi.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 14:43

Niech Sagna nie świruje i podpisuje, będzie spokojniejsza druga część sezonu z wiedzą, że już sprawa załatwiona.

GunnerForLife komentarzy: 335523.01.2014, 14:43

Arsenal_1886

No teraz wszyscy się jarali tym, że Draxlera mogą ogłosić. Ale to nie w naszym stylu. Myślę, że Wenga nikogo nie kupi i na takie porządne wzmocnienia poczekamy do lata.

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 14:42

schalke.com.pl/news/show/sportbild-tottenham-zada-8-milionow-euro

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 14:42

GFL > Ostatnio u mnie z tym cienko, ale i tak dzięki :D

W poniedziałek będzie konferencja prasowa w Arsenalu mająca oznajmić jakąś bardzo ważną wiadomość. Mówi się o nowych kontraktach dla Bossa czy graczy, ale większe szanse są na to, że PUMA zostanie naszym nowym sponsorem od przyszłego sezonu.
Nie żaden nowy transfer spokojnie ;p

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.01.2014, 14:41

Arsenal_1886 > Wanyama też chyba jeszcze z nami nie zagra :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 14:40

Podobno Osvaldo dostał karę na 2 tygodnie dlatego, że uderzył na treningu mocno w twarz Fonte który go obraził. Było sporo krwi i teraz jest szansa, że Fonte nie zagra w sobotę, jak i może przeciwko nam we wtorek :P Jeśli to byłaby prawda to u nich na środku obrony przeciwko nam będą mogli zagrać Hooiveld/Cork oraz Yoshida :D Mielibyśmy bardzo ułatwione zadanie.

GunnerForLife komentarzy: 335523.01.2014, 14:40

A tam, ja jak chce czegoś się dowiedzieć o Arsenalu, plotkach trasnferowych itd to i tak odwiedzam twój profil i czytam komentarze i już wiem co się dzieje ;d

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 14:40

Conrado888- hahah, turysta wczoraj gotował się ze złości na Mourinho za Matę^^ Teraz pewnie odpoczywa:]

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 923.01.2014, 14:37

Chelsea have made a E15m plus bonuses offer for Liverpool target Mohamad Salah. (Source: Sky Italia)

co na to turysta?

damianARSENAL komentarzy: 854823.01.2014, 14:36

pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Anglia/412021-tajemnicza-konferencja-arsenalu.html

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 14:36

GFL > Ostatnio tutaj mniej coś dodaję, bo jak chcę coś dodać to widzę, że ktoś już mnie parę razy wyprzedził :) Dzięki, że mogłem komuś poprawić humor dobrą wiadomością :D

miki9971 komentarzy: 6564 newsów: 223.01.2014, 14:35

master10 @ dzięki za info ;)

GunnerForLife komentarzy: 335523.01.2014, 14:34

Jak ja lubie twoje posty ;d zawsze jakieś dobre wiadomości ;d hah

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.01.2014, 14:34

Qarol;
Kagawe przywołałem, bo to ta sama pozycja. Oczywiście, również uważam, że Japończyk nie dorównuje Hiszpanowi.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 14:32

A ja wiem czemu transfer Maty tak szybko poszedł. Moyes zobaczył na transfermarkt że wartość MU spadła ponieżej AFC:P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952123.01.2014, 14:31

Southampton Football Club has suspended striker Dani Osvaldo for two weeks, following an incident at the Club’s training ground

Osvaldo nie zagra przeciwko nam we wtorek :)
Podobnie również nie zagra raczej Ramirez czy Lovren drugi raz w tym sezonie. Osłabienia dla nich, a dla nas wielki plus.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 14:30

Juan Mata to arrive at #mufc's training ground by helicopter later today. He will be met by David Moyes ahead of a medical via @BenSmithBBC

mata juz w osrodku wg bbc

ManUtd's January plans won't end with today's stunning swoop for Chelsea midfielder Juan Mata. [ManchesterEveningNews]

MEN donosi podobno, ze to nie koniec transferow w united w styczniu.

Qarol komentarzy: 1450223.01.2014, 14:30

Kagawa to nie ta liga. Mata go wciąga nosem, zresztą Hiszpan nie zmienia ligi tym transferem. No i bedzie miał komu podawać, to wielkie wzmocnienie.

No ale wiadomo, że sam Mata im miejsca w TOP4 nie ugra, a jak nie bedzie tego to transfer nic nie da, bo inni uciekną. Zobaczymy jak to wyjdzie w praniu ; p

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 323.01.2014, 14:30

Angielski dziennik The Sun informuje.

I już wszystko jasne.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 14:28

Podol ma zostać do kur.. nędzy, nie chce żadnego Draxlera jeśli w wymianie ma brać udział Podol

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50323.01.2014, 14:26

Mata w MU będzie grał na skrzydle, bo niby gdzie indziej? Ja bym z osądami poczekał, Kagawa też miał być dużym wzmocnieniem.

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 14:26

toksport.pl/newroom/draxler-podpisze-kontrakt-z-arsenalem/

KibicTheGunners komentarzy: 192123.01.2014, 14:25

WHAT?

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 14:24

songoku- a pamiętasz jak hejtowalismy Wengera za transfer Gerva jak chcieliśmy Hazarda... "Teraz w życiu"....?:P

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 14:23

Chelsea's unofficial supporters union has announced on their website that there will be a"boycott protest" at Chelsea's next home game against Stoke. As many as 6000 fans will not attend the game because of Juan Mata's impending sale

takie cos chodzi po internecie.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.01.2014, 14:21

miki - poneiwaz jesli kupujesz gracza za 5,0 a on podrozal do 6,0 to przy sprzedazy otrzymuje 50% roznicy wartosci poczatkowej i obecnej czyli wart przy sprzedazy jest 5,5

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 14:16

r700
dziękówka. Ja obastawiam że może iść do RM bądź PSG.
Poza tym teraz przypomina mi się jak hejtowaliśmy Wenge za transfer Flaminiego chcąc Fellainiego.
Teraz w życiu bym Francuza nie oddał za żadne skarby...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 14:14

songoku95

nie, on ma wazny do lata 2015

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 14:13

bo Roo się kończy kontrakt po sezonie tak?

miki9971 komentarzy: 6564 newsów: 223.01.2014, 14:12

Może mi ktoś wyjaśnić, dlaczego mój skład na FPL jest warty 108 mln a po usunięciu wszystkich zawodników w celu wymiany składu, mogę tylko wydać 104 mln?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747423.01.2014, 14:11

The helicopter bringing Juan Mata to Manchester United's training ground has arrived

Mata wyladowal podobno

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.01.2014, 14:11

Na pewno geniusz jakim jest Moyes upchnie ich wszystkich w składzie do lata, latem Rooney powie bye bye :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 323.01.2014, 14:10

dokladnie - oni nie przegrywaja z ogorkami, dlatego ze nie gral do tej pory u nich Mata - po prostu sa slabi i nawet jak gral Rooney i persie, to ta gra sie nie kleila, a po prostu pojedynczi zawodnicy robili roznice. A ich obrona to po prostu dramat, do tego De Gea obniza loty ostatnio :)

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 14:09

ale naprawdę ja się zastanawiam gdzie bedzie grał Mata, czy przesunie Roo na skrzydło? Czy może postawi Roo wyżej gdyż nie ma pewność co do RvP czy będzie w stanie grać na najwyższym poziomie. Kto wie co ma w głowie DM.
Jak dla mnie powinni postarać się o kogoś innego, kogoś kto świetnie zabezpieczy tyły i wyprowadzi piłkę z własnej połowy.
Dodatkowo zamiast dawać Valencie spróbowałbym z wielkim talentem jaki jest Zaha. Jednak chyba on idzie na wyp. do Cardiff.
Mi bardzo szkoda Zahy, bo jest bardziej ograny jak Januzaj i mógłby spokojnie więcej grać.

mallen komentarzy: 2123923.01.2014, 14:08

Sagna sing da tink!

arsenalupdates.com/incredible-save-by-bacary-gif/

Elvis93 komentarzy: 15423.01.2014, 14:04

songoku- masz rację, gościu by się podłamał może dwoma, trzema gorszymi meczami i jego pewnośc by się zahwiała, a tak po kolei i powoli :)

PS. nie lamentujcie tak nad tym Matą ! przecież on sam MU nie pomoże... Flamini i tak go wyłączy z gry u nas na ES :D

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370023.01.2014, 14:04

Jak się wycwanili na tym debilpage, chyba zapomnieli, że w tym momencie są ligowym średniakiem i dostali bęcki na swoim stadionie od drużyny ze strefy spadkowej ;)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549823.01.2014, 14:03

Chłopaki czym wy sie przejmujecie :D? United z tym trenerem i tym co sie tam dzieje to Ronaldo by nie pomógł a co dopiero Mata który pożądnie piłki od pół roku na światowym poziomie nie kopnął.

songoku95 komentarzy: 2348623.01.2014, 14:02

czytam manusite i niektórzy wiedzą, że źle obarczać Januzaja taką presją. Może i jest świetny itp. jednak za szybko wporwadzony. To co robi AW z Gnabrym jest o wiele bardziej odpowiedzialne.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 323.01.2014, 14:01