Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0

Teatr jednego aktora, Cazorla pokonuje Fulham 2:0 18.01.2014, 16:52, Sebastian Czarnecki 5467 komentarzy

Jak się okazuje, wcale nie trzeba grać pięknej dla oka piłki, by wygrywać spotkanie. Potwierdzają to już od kilku meczów Kanonierzy, którzy wcale nie raczą swoich kibiców efektywnymi zagraniami i wcale nie dominują swojego przeciwnika. Tak samo było dzisiaj w meczu derbowym z Fulham. Podopieczni Arsene'a Wengera po słabej pierwszej połowie przebudzili się dopiero około 55. minuty, jednak fatalna skuteczność cały czas uniemożliwiała drużynie objęcie prowadzenia. W końcu odpowiedzialność na swoje barki wziął fatalny w ostatnich meczach Santiago Cazorla, który zagrał na miarę swojego ogromnego talentu i strzelił dwie piękne bramki.

Arsenal był w dzisiejszym meczu przeciętny, a na pewno niezbyt się wyróżniał na tle słabiutkiego Fulham, które również miało dwie dogodne sytuacje do zdobycia gola. Kanonierzy pokazali jednak ogromną wolę walki i determinację, która w połączeniu z grą do samego końca zaowocowała w końcu trafieniami i w ostateczności trzema punktami. Jedno jest pewne: Arsenal na pewno nie spadnie w tym tygodniu z fotela lidera.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Koscielny, Mertesacker, Monreal - Flamini, Wilshere - Gnabry (71. Podolski), Özil (86. Chamberlain), Cazorla - Giroud

Fulham: Stekelenburg - Riether, Burn, Hangeland, Richardson - Dejagah (68. Bent), Sidwell, Parker, Kacaniklic (86. Kasami) - Dempsey, Berbatow

Kanonierzy bardzo dobrze weszli w ten mecz i już od samego jego początku opanowali środek pola i zamknęli drużynę gości na własnej połowie. Już w 4. minucie gospodarze przeprowadzili dobrą okazję do strzelenia gola. Wilshere uruchomił podaniem na wolne pole Mesuta Özila, który odrobinę zagubił się w polu karnym Stekelenburga. Nie wiadomo czy Niemiec strzelał czy może szukał Oliviera Girouda, ale wyszło mu to fatalnie, a Brede Hangeland bezproblemowo oddalił zagrożenie.

Następne minuty nie przyniosły nam już zbyt wielu emocji. Gra skoncentrowała się w środku boiska, a Fulham skupiło się na bronieniu dostępu do własnej bramki. Podopieczni Arsene'a Wengera nie potrafili przedrzeć się w pole karne przeciwnika, który skutecznie odpierał ataki. Wobec tego, dwukrotnie z dystansu próbował Serge Gnabry, ale obie próby były fatalne.

W 21. minucie dobrą piłkę otrzymał Olivier Giroud, jednak... strzelił bardzo wysoko ponad bramką. Francuz nie potrafi ostatnio znaleźć swojej optymalnej formy.

Pięć minut później to Fulham stworzyło sobie świetną okazję do strzelenia gola. Steve Sidwell popisał się efektownym wolejem z 20-25 metrów, ale Wojciech Szczęsny wspaniałą paradą uchronił zespół przed utratą gola.

W 39. minucie kolejny raz o swojej klasie przypomniał Olivier Giroud, który z metra trafił prosto w głowę siedzącego Maartena Stekelenburga. Francuza wcale nie ratuje fakt, że sędzia w tej sytuacji odgwizdał spalonego - napastnik w takich sytuacjach ma obowiązek trafić do bramki.

Na minutę przed końcem pierwszej połowy raz jeszcze z dystansu spróbował Serge Gnabry, ale i tym razem nie trafił nawet w światło bramki.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie, sędzia zaprosił obie drużyny na przerwę przy bezbramkowym remisie.

Drugą odsłonę meczu o wiele lepiej zaczęli goście, którzy już na samym początku stworzyli sobie dobrą okazję do zdobycia gola. Spore zamieszanie w polu karnym Arsenalu próbowali wykorzystać piłkarze Fulham, jednak zabrakło im odrobiny szczęścia.

W 55. minucie fantastyczną akcją na prawym skrzydle popisał się Serge Gnabry, który wyminął kilku obrońców, a następnie oddał potężny strzał na bramkę Stekelenburga. Holender z wielkim trudem, ale jednak zatrzymał uderzenie młodego Niemca.

Dwie minuty później Kanonierzy znowu w natarciu. W przeciągu kilkunastu sekund stworzyli sobie trzy stuprocentowe sytuacje. Najdogodniejszą z nich zmarnował Laurent Koscielny, który z najbliższej odległości trafił w słupek bądź w Stekelenburga, ciężko było cokolwiek dostrzec w polu karnym Fulham, tyle tam się działo.

Próby Arsenalu już minutę później przyniosły bramkę! Składna akcja Kanonierów zakończyła się podaniem Wilshere'a do Cazorli, w Hiszpan precyzyjnym uderzeniem pokonał holenderskiego bramkarza!

Nie zdążyliśmy nawet odetchnąć, a cztery minuty później Cazorla ponownie umieścił piłkę w siatce, tym razem po przepięknym uderzeniu z dystansu! Hiszpan najwyraźniej w końcu wraca do formy. 2-0!

W 71. minucie Lukas Podolski zastąpił na boisku Serge'a Gnabry'ego i już dwie minuty po swoim wejściu mógł strzelić gola! Niemiec oddał atomowy strzał zza pola karnego, jednak Stekelenburg skierował piłkę na słupek i uratował zespół przed utratą gola.

W następnych minutach tempo spotkania wyraźnie opadło. Kanonierzy spokojnie kontrolowali przebieg gry, zaś The Cottagers nawet nie przejawiali inicjatywy do podjęcia walki.

W 90. minucie Patjim Kasami posłał fantastyczną górną piłkę do wybiegającego na wolne pole Darrena Benta, który minął źle interweniującego Szczęsnego i znalazł się w sytuacji sam na sam z pustą bramką. Anglik jednak zachował się koszmarnie i strzelił w boczną siatkę, co spowodowała również ofiarna interwencja Koscielnego na pograniczu faulu.

Kilka chwil później Kanonierzy ruszyli z atakiem lewą stroną. Santi Cazorla zbiegł do linii końcowej boiska i dośrodkował w pole bramkowe, gdzie czyhał już Oxlade-Chamberlain. Młody Anglik oddał strzał głową, ale zabrakło mu kilkunastu centymetrów.

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, a Arsenal wygrał swoje kolejne spotkanie.

FulhamPremier LeagueRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:58

Rooney w tym sezonie rozegrał 14/17 meczy jako 10. W zeszłym 21/27 więc nie sądze zeby mozna było powiedziec "od biedy"

Szogun komentarzy: 28896 newsów: 323.01.2014, 10:57

Gdzie mozna zobaczyc te wczorajsze karne?? Chetnie bym obejrzal co sie wczoraj dzialo.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 10:57

@Oggy
Tylko nie zapominaj, że wtedy grali z baaardzo cofniętymi: Lampardem, Mikelem i Meirelesem.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:55

thide

jestem tu dłużej od Ciebie :) Korzystam juz z trzeciego konta. Ty napisałeś 12 newsów mało prawdopodobnych transferach. Skończyłeś dopiero liceum i uważasz się za kompetentnego do zwracania uwagi starszym ? LOL

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 10:54

Jack_Herrer- Rooney nie jest żadną 10 ludzie :P Facet jak jest w formie to pracuje w defie dokładnie tak jak zwykle 10 nie robią. Czasem gra za napastnikiem niby jak 10 ale to od biedy.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 10:53

Oo ja, co ja napisałem. Fail, źle przeczytałem wypowiedź Oggyiego.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 10:52

Niuchacz3- no to chyba nie pamiętasz jak wtedy grał Ramires, grał coś jak b2b albo bardziej jak teraz Jajko T. A poza tym w ogóle zauważ że w tym ustawieniu do rozbijania ataków jest 7 zawodników ( obrońcy plus tu może być Felek, Carrick i Clev )

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 10:51

o Boże na kanonierzy.com :D. mój błąd.

Jack Herrer-3 miesiące na forum i już ekspert!

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:51

oggy

Moyes nigdy nie ustawi dwóch 10 w środku.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 10:50

@Oggy
Ale nie wiem, czy wtedy nie byłoby dla nich zbyt ofensywnie. Ramires, też gra jako głęboko cofnięty. To trochę tak, jakby napisać, że my przecież nie mamy zapisanego grania DM'em i zamiast Flaminiego zawsze może zagrać Santi.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:49

Rooney robi wyjazd latem więc Moyes się nim tak bardzo nie przejmuje.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 10:47

Ale widzę że nie ogarniacie:P Co myslicie że MU ma zapisane w statucie że mają grać 4-4-2 lól
Mata może grać obok Roo (zamiast Ramiresa) w systemie jaki robił Di Mateo
zonalmarking.net/2012/04/19/chelsea-1-0-barcelona-drogba-tactics/

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:47

Podolski jest naszym asem. jest to bardzo na rękę zarządowi Shalke gdyż Łukasz jest bardzo reprezentacyjną, doświadczoną i wciąż grającą na wysokim poziomie postacią. Do tego gra na lewym skrzydle czyli dokładnie tam gdzie Draxler. Teraz tylko trzeba poczekać na koniec okienka, żeby wynegocjować najniższą cenę. Oni chcą mieć pełny skład i zarobić, mu chcemy Draxlera. Układ niemal idealny.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 10:45

Mi też w ogóle nie pasuje Mata do ich koncepcji. Mata to klasyczna 10, nawet jeśli miałby wygryźć Rooneya, albo miejsce miałaby wymiana, to IMO. nie wkomponowałby się w ich układankę, bo Roo, to jakby na to nie patrzeć nie ta pozycja. MU nie gra tak jak my - 4-2-3-1, tylko 4-4-2 z Roo jako cofniętym napadziorem. Jak przyjdzie, to pewnie będzie grał na skrzydle, z tym, że nie wiem, czy będzie w stanie rozwinąć skrzydła na tej pozycji.

Oggy komentarzy: 948923.01.2014, 10:40

Jeśli vanPersi jeszcze pogra na wysokim poziomie to Maniure będą bardzo groźni po transferze Maty. Ciekawe czy Kagawa wyleci jeszcze tej zimy, właściwie to on nie będzie tam potrzebny zupełnie. Ogarną się w obronie, kupią parę talentów i znowu będziemy ogladać ich plecy. Cóż to jest nieuniknione pewnie >.

ArseneAl komentarzy: 2341723.01.2014, 10:39

@K4n0ni3R
A gdzie ten Mata będzie grał?
Bo na skrzydle gra słabo, a na ŚPO gra Rooney.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511623.01.2014, 10:37

Ciekawe, za ile Moyes poleci. Mają cierpliwość w zarządzie MU, to trzeba przyznać.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320723.01.2014, 10:32

wg. mnie sprawa z Draxlerem ma 2 możliwości:

1. Wenger dogadał się z Heldtem, że nie kupi Draxlera, zanim ten nie sprowadzi nikogo. Tutaj blokuje transfer Levy, ale tak naprawdę jak nikogo nie kupią to Draxler i tak do nas trafi, ale w ostatni dzień okienka dopiero, bo ma klauzule i wtedy Schalke nic do gadania mieć nie będzie.

2. Nawet nie będziemy składać oferty, poczekamy do lata.

Kociek komentarzy: 116123.01.2014, 10:27

Jack_Herrer o jakim asie w rekawie mowisz ? Mam na mysli sprawe Draxlera, skad ta pewnosc ze przyjdzie do nas ?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 10:18

mourinho mówił, że nie ma opcji, by Mata przeszedł do drużyny z BPL

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 10:17

ok, zmieniłęm przez fifę world, bo przez origina musiałem podać hasło pomocnicze które było po chińsku.
po raz kolejny dochodzę do wniosku, że origin, steam itd to niepotrzebne bajery które zwiększają ryzyko kradzieży kont

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:14

Mou sprzedał Mate ManU bo nie widzi w nich potencjalnego zagrożenia. Nam by go nigdy nie sprzedał. (bierzemy oczywiscie układ w tabeli w styczniu)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185223.01.2014, 10:14

ile mam czekać na odpowiedz origin? wczoraj ktoś mi buchnął konto i od razu napisałem i cisza.

Jack_Herrer komentarzy: 6202 newsów: 19223.01.2014, 10:13

Draxler bedzie nasz. Mam ciężką pompe z Tottenhamu i z Levego który robił wszystko do końca, żeby zblokować transfer Holtby'ego, żeby utrudnić nam w ten sposób pozyskanie Juliana. Nie przewidział jednak naszego asa w rękawie.

damianARSENAL komentarzy: 857623.01.2014, 10:09

Mówiłem, że Mata jest do wyciągnięcia z Chelsea, a wy się ze mnie śmialiście, że Mourinho nie sprzeda go do drużny z Anglii. To po prostu kwesta ceny :)

K4n0ni3R komentarzy: 97023.01.2014, 10:09

Mata to idealny zawodnik dla MU myślę że jeszcze namieszają z nim w składzie. RvP, Rooney,Mata na papierze wygląda to bardzo dobrze. My mamy ZESPÓŁ a to jest ważniejsze niż indywidualni gracze.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.01.2014, 09:55

Alonso
Dobre.

Alonso komentarzy: 1282423.01.2014, 09:55

MUfan po wczorajszym

"Oglądałem z doskoku 1 połowę i kilka minut drugiej,następnie zdecydowałem że lepiej zrobię jak do żony pod kołderkę pójdę i tak zrobiłem .Mecz przegraliśmy ( jak zwykle ),pod kołderką nic nie było ( jak zwykle ),ale się wyspałem choć raz ." :D

bigus (zawieszony) komentarzy: 54923.01.2014, 09:50

Znaczy od tego sezonu * xd

weszlo.com/news/18247-Najbogatsze_kluby_swiata_najnowszy_raport_Deloitte

Od tego sezonu wchodzi nowa umowa na prawa telewizyjne z PL wiec kluby z Wysp troche nadrobią.

damianARSENAL komentarzy: 857623.01.2014, 09:44

Założe się, że United dostanie baty z czołówka, a na nas wrócą Rooney, Pussy i jeszcze Mata i znowu obejdziemy się smakiem zwycięstwa.

Simpllemann komentarzy: 52856 newsów: 52423.01.2014, 09:41

Bolek
A no ciężko będzie wygrać jakiś wielkoszlemowy turniej. Teraz miała dużą szansę na to.

Bolek komentarzy: 423223.01.2014, 09:31

Świetnie grała dzisiaj Cibulkova. Zaskoczyła mnie swoją dyspozycją. Wysoka regularność przy takiej mocy uderzeń - pogratulować. Miała też to, czego wczoraj zaskakująco brakowało Azarence, a mianowicie pracę nóg.
Radwańska zagrała słabiej niż z Viką, była minimalnie wolniejsza niż zwykle, ale nie zrzucałbym tego na zmęczenie. W normalnych turniejach WTA też nie ma dnia przerwy między meczami i nikt nie narzeka.
Rozczarowująca jest przede wszystkim postawa Polki, bo nawet nie próbowała przejąć inicjatywy w wymianach. Tym razem rywalka psuć nie chciała, więc skończyło się jak się skończyło.