Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 14:56

@kdm: Ten Liverpool jest na takim samym poziomie co nasz Arsenal.Mają szanse

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 14:54

@paw3u: oby jak najpózniej zeby chelsea straciła punkty

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.08.2017, 14:52

Sezon wszystko zweryfikuje , ale chyba tylko fani Barcy na zlosc za Neymara moga pisac, ze Psg to dzis nie liczacy sie klub w Europie. Sama ich pomoc robi wrazenie - Rabiot,Pastore, Di maria, Verrati ,Draxler ,Lucas ,Neymar, a z tych wymienionych blisko 30 tylko Maria i Pastore. Do tego doszedł mega ofensywny Dani Alves,który wygrał im mecz z Monaco. Jedynie co kuje mniwe w PSG to Cavani, bo moim zdaniem on na LM jest za cienki i tu jestem zaskoczony ze PSG nie szuka fajnej alternatywy. Kto wie moze Ney bedzie próbowany na 9. Dzis oprócz Suareza i Messiego moim zdaniem kadrowo PSG jest lepsze.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 14:52

@filo94: Jak Lecha to dla mnie jest to nic nie warte ;D a tak serio, to nie wiem za opłaca się taką pamiątkę sprzedawać.

@kdm: Oczywiście, że szanse mają

paw3u komentarzy: 563004.08.2017, 14:51

@Simpllemann
Orientujesz się kiedy jest planowany powrót Hazarda? Wydaje mi się, że w pierwszych dwóch kolejkach też nie zagra.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 14:50

Ja chcę Liverpool w LM, bo tam będą grać podstawowym składem, a w LE byłby rezerwowy skład. Więc lepiej żeby grali więcej spotkań podstawowym składem

MarkOvermars komentarzy: 913904.08.2017, 14:49

@kdm: chyba nie oglądałeś jak te wieśniaki grają

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.08.2017, 14:44

Ja rowniez licze na Hoffenheim. Po prostu lubie ogladac porazki i potkniecia LFC :d

filo94 (miłośnik bułeczek) komentarzy: 8349 newsów: 204.08.2017, 14:44

Jak myślicie, ile może być warte zdjęcie oprawione w ramkę z podpisami całej kadry Lecha? Warto dodać ze z sezonu mistrzowskiego 9/10.
Dość duże. Chce sprzedać. Dostałem kiedyś prosto od klubu, akurat miałem znajomego i mi załatwił:)

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 14:43

@FabsFAN:

Niby w Paryżu mieli już wcześniej "piekielnie mocny srodek pola i obrone", a jednak nie starczyło nawet na wygranie Ligue 1. Tam leży mentalność i trenera i liderów jak Thiago Silva.
Na pewno transfery Neymara i Alvesa to duży krok w rozwoju, ale czy to wystarczy na podbój Europy?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2017, 14:41

Bakayoko i Hazard nie zagrają z Arsenalem, Morata prawdopodobnie też nie.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 14:40

Ja również liczę ma drużynę Nagelsmanna.To jest w ogóle dla mnie niepojęte, że chłopaczek starszy ode mnie ledwie o cztery lata jest już na takim poziomie jako trener.Awans do LM będzie dla niego i całego klubu czymś nadzwyczajnym dlatego z całej siły będę trzymał kciuki za Wieśniaków.Dadzą radę

MarkOvermars komentarzy: 913904.08.2017, 14:39

Liverpool niech gra w tej LM, na pewno się pomęczą bardziej. My powinniśmy wykorzystać sytuację jak w ubiegłym sezonie Chelsea. Co prawda oni nie grali w LE ale my spokojnie możemy wychodzić na te mecze rezerwami, szczególnie w fazie grupowej. To jest dobra okazja dla takich graczy jak Ospina, Holding, Iwobi, Walcott, Welbeck czy młodzi typu Nelson którzy w pierwszym składzie nie mają miejsca

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 14:36

Na pewno odpadniecie w eliminacjach byłoby katastrofą dla samego Liverpoolu.
Przez cały poprzedni sezon tak ciężko walczyli o TOP 4 i upragniony powrót do LM, a teraz odpadliby zanim wszystko się zacznie na dobre.
Frajersko, w sumie w ich stylu... :p

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 14:32

Mi w sumie obojętnie czy Liverpool awansuje czy nie.

kamilo_oo komentarzy: 2356704.08.2017, 14:26

a ja chcę w LM Hoffenheim i Nagelsmanna

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.08.2017, 14:25

Po transferze Neymara PSG to ( dla mnie ) glowny kandydat do wygrania LM. Oni juz wczesniej mieli piekielnie mocny srodek pola i obrone, a teraz dolozyli do skladu goscia, ktory bedzie im w pojedynke wygrywal mecze. Tylko ten trener :D

PtoOk komentarzy: 220004.08.2017, 14:23

@mutu95: Wiem ze tam byl ale teraz ten zalosny klub jest zdesperowany by kogos kupic. Pewnie tak sie nie stanie ale plotki beda na pewno :)

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 14:22

@pauleta19: Chłop ma w tyłku FFP i dobrze wie, że nikt nic mu nie zrobi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.08.2017, 14:18

JA zaluje, ze Nicea trafila na tak mocnego rywala, bo chcialbym, aby powodzilo sie FAvrowi. To jeden z moich ulubionych trenerow, gosc jest magikiem, potrafi stworzyc cos z niczego :)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2017, 14:16

Nasser Al Khelaifi: "What we have done is completely transparent and legal... for what the media says, we honestly don't care."

Nasser Al Khelaifi: "PSG paid the buy-out clause, not Neymar, which is legal."

Nasser Al Khelaifi: "For people worrying about Financial Fair Play, go have coffee, there are no problems."

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 14:15

Gota

Dominik11 komentarzy: 2017004.08.2017, 14:15

City chce Alexisa , on tam też chce to wszyscy wiemy, ale Wenger go nie puści.
Ale np City składa 70 mln i są małe szanse że klub nie zaakceptuje oferty, i co potem albo idziemy na zakupy albo kasa idzie do kieszeni zarządu.

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 14:14

@PtoOk: to barcy nie bo juz tam był nie sadze

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 14:13

Obejrzalem dopiero 2.sezony góra wchodzę na ekranie l.pl te szuje w tytule spoilery dają jak cholerę

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 304.08.2017, 14:11

Wizyta w sadzie to jeden z najelpszych dni w moim zyciui xD Polecam studentom prawa.

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 14:11

Na pewno to wszyscy skończymy w piachu.
W Wengera słowa nie ma co wierzyć.
Wielokrotnie kłamał. Wystarczy ,ze ktoś da ofertę zawsze mogą przyjąć póki okienko trwa co jak brać da 100mln odrzucimy. , nie sądzę

PtoOk komentarzy: 220004.08.2017, 14:09

@mutu95: Tez mi sie wydaje ze nie odejdzie ale moze teraz barca sie na niego skusi i wyciagnelibysmy od nich z 80 mln

kurcze będzie ten Lemar, jestem pewien!
Tylko niech Monaco podpisuje Ghezala a Wenger rzuca 50mln.

Czeczenia komentarzy: 1248704.08.2017, 14:01

@Wojakus: tym gorzej. Zresztą Arsenal nie przejawia nadmiernej aktywności w organizacji pomocy przed sezonem.

karmel567 komentarzy: 346604.08.2017, 13:59

Bawią mnie polscy kibice Barcelony. Nagle Neymar jest słaby i wgl zawsze był.
Albo, że "PSG psuje futbol, wydają mnóstwo pieniedzy, to chore", a w nastepnym zdaniu, "rzućmy 120 mln za Coutinho i 100 mln za Dembele." :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 13:59

@Czeczenia: po Seriego to zgłosi się Barca i po transferze do Arsenalu

Czeczenia komentarzy: 1248704.08.2017, 13:58

@Wojakus: bo fajna ekipa tam jest, szkoda wyrżnąć się tuż przed bramą LM. Napoli to jednak za wysokie progi. A ew. transfer Seriego? Takich Serich to trzeba pięciu, w AFC same kasztany w pomocy.

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 13:55

Zyczycie liverpoolowi miało byc

RafaNowa komentarzy: 35604.08.2017, 13:55

@Wojakus: No tak, zapomniałem. Ostatnio tyle zmian dochodzi, że człowiek zapomina o wszystkim

To jest chóre. , a co tak źle życzycie łac im dalej dojda tym lepiej. Poza tym po co nam kolejny silny rywal w walkę o LE ja chce żeby nasi ja wygrali

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 13:53

Będzie mieć 4 miejsca na stałe w LM

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 13:52

@RafaNowa: już ponoć za rok na stałe pl

RafaNowa komentarzy: 35604.08.2017, 13:51

Co do LM to mam nadzieję, że live uda się dostać do LM, dwóch powodów cięższy kalendarz spotkań, a dodatkowo utrzymanie 3 zespołów w Anglii w LM + 1 w kwalifikacjach.

A co do Nice, to się cieszę, że trafili na Napoli, będzie to ciekawe spotkanie, większa szansa, że odpadną co z tym idzie może łatwiej nam będzie sprowadzić Seri'ego.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 13:46

@Czeczenia: dlaczego szkoda że Nicea trafiła na Napoli?

Czeczenia komentarzy: 1248704.08.2017, 13:45

Mogli powalczyć o LM, zwiedzą Mołdawię. Gratulacje.

Ciekawe czy Liverpool awansuje. Oby nie. No i dla mnie szkoda, że Nicea wylosowała tak trudnego przeciwnika.

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 13:44

Legis to walczy o fazę grupowa Le

Marioht komentarzy: 611404.08.2017, 13:42

Ale się super mecze zapowiadają w eliminacjach do Ligi mistrzów.
Emocje parokrotnie większe niż sama faza grupowa.

Legia nie będzie miała łatwo ale powinna awansować.

Czeczenia komentarzy: 1248704.08.2017, 13:38

Działania Arsenalu na rynku to jest patologia. A dokładniej mam na myśli trudności ze sprzedaniem kogokolwiek. To też pokazuje czemu ten klub nie odnosi sukcesów. Skoro piłkarzom kompletnie nie zależy na regularnej grze...

ArsenalChampion komentarzy: 803704.08.2017, 13:38

@darek250s: nic takiego tam nie ma, Wenger prawdopodobnie planuje dla lemara inna pozycje , a do tego kto jest tak głupi żeby zastepować 28 latka ogranego w premier league 21 latkiem który by dopiero debiutował w PL pomyśl czasami

simson16 komentarzy: 461404.08.2017, 13:34