Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla

Trofeum zdobyte, lecz niesmak pozostał: Arsenal 1-2 Sevilla 30.07.2017, 18:12, 3675 komentarzy

W swoim ostatnim sparingowym meczu, przed zbliżającymi się wielkimi krokami sezonem, Arsenal zasłużenie przegrał 1-2 z Sevillą. Pomimo tej porażki Kanonierzy jednak zostali zwycięzcami Emirates Cup, dzięki większej liczbie strzelonych bramek na przestrzeni całego turnieju. Sevillistas zajęli drugie miejsce z 9 punktami na swoim koncie, RB Lipsk z 5 zdobytymi punktami uplasował się na trzecim miejscu, natomiast Benfica zajęła ostatnią lokatę z dorobkiem dwóch oczek.

W zespole z północnego Londynu najlepszym piłkarzem był bez wątpienia Alex Oxlade-Chamberlain, którego rajdy prawym skrzydłem wprowadzały chaos w szeregi obrońców Sevilli i to właśnie po jednej z jego akcji padł honorowy gol dla Kanonierów.

Już za tydzień czeka nas spotkanie Arsenalu z Chelsea w ramach Tarczy Wspólnoty, więc miejmy nadzieję, że The Gunners zaprezentują się znacznie lepiej, aniżeli dzisiaj i powiększą klubową kolekcję trofeów o kolejny puchar.

Oto składy, w jakich oba zespoły przystąpiły do tego spotkania:

Arsenal: Cech - Koscielny, Elneny( Iwobi 78'), Monreal - Bellerin (Bramall 46'), Ramsey, Willock (Xhaka 61'), Ox - Özil, Welbeck, Lacazette (Walcott 78').

Sevilla: David Soria (Rico 46') - Mercado, Pareja, Carrico (Pizarro 74'), Escudero (Lenglet 61') - N'Zonzi, Krohn-Dehli, Banega (Ganso 61'), Correa (Corchia 77') - Nolito (Montoya 46'), Ben Yedder (Fernandez 80').

Już w 4. minucie zagotowało się pod bramką Kanonierów, jednak Aaron Ramsey znakomicie wrócił do obrony i wyłuskał piłkę Ben Yedderowi, który już składał się do strzału na bramkę Cecha.

Dziesięć minut później, po fantastycznym podaniu Banegi, Wissam Ben Yedder trafia w słupek! Tym razem szczęście się uśmiechnęło do ekipy z północnego Londynu.

W 22. minucie znakomitą szansę na gola zaprzepaścił Bellerin, który po świetnym dośrodkowaniu Chamberlaina na długi słupek, zamiast skierować piłkę do pustej bramki, to postraszył gołębie na stadionie.

W 29. minucie Danny Welbeck po dwudziestometrowym rajdzie stanął oko w oko z bramkarzem Sevilli, natomiast futbolówka uderzona zewnętrzną częścią buta przez Anglika, uderzyła tylko w boczną siatkę.

Dwie minuty później przed szansą na zdobycie pierwszego gola w tym meczu stanął Ramsey, jednak jego strzał ze skraju pola karnego powędrował dobrych kilka metrów obok bramki hiszpańskiego klubu.

33. minuta i bardzo niebezpieczny strzał ze skraju szesnastki Arsenalu oddał Nolito. 30-latek pomylił się jednak dosłownie o kilka centymetrów.

Pięć minut później mogło już być 1-0 do Arsenalu, jednak płaskie dośrodkowanie Welbecka do Lacazette'a przeciął jeden z obrońców Sevilli. Gdyby nie jego interwencja, to Francuz z pewnością wpakowałby piłkę do pustej bramki.

W 45. minucie lustrzaną akcję przeprowadził klub ze stolicy Andaluzji, jednak tym razem to Koscielny przeciął dobre podanie Nolito do Ben Yeddera.

Po tej akcji sędzia Andre Marriner zaprosił oba zespoły na przerwę.

Nadeszła 49. minuta, a wraz z nią pierwszy gol w tym spotkaniu! Correa znakomicie wykorzystał złe ustawienie defensywy Arsenalu, dzięki czemu uniknął spalonego i po podaniu bardzo aktywnego w tym meczu Ben Yeddera, posłał futbolówkę obok bezradnie interweniującego Cecha.

Strzelony przez Sevillę gol wyraźnie uskrzydlił piłkarzy tego klubu, i to właśnie oni byli stroną dominującą w następnych minutach.

W 58. minucie Kanonierzy w końcu stworzyli zagrożenie pod bramką Rico. Ramsey po znakomitym podaniu Özila odegrał piłkę do Lacazette'a, ten jednak będąc na jedenastym metrze strzelił prosto w bramkarza przeciwników.

Arsenal wyrównał wynik spotkania w 62. minucie po trafieniu Lacazzete'a! Znakomitą akcję przeprowadził prawym skrzydłem Alex Oxlade-Chamberlain, który po minięciu obrońcy Sevilli posłał płaskie dośrodkowanie na środek pola karnego, gdzie po lekkim muśnięciu piłki przez Welbecka, do siatki futbolówkę wpakował Alexandre Lacazette.

Siedem minut później fantastycznym strzałem zza pola karnego popisał się N'Zonzi, który nie dał żadnych szans Cechowi i wyprowadził Sevillę na ponowne prowadzenie. Francuz wykorzystał bierną postawę obrońców Arsenalu, którzy po raz kolejny w tym meczu zachowali się fatalnie.

W 76. minucie kolejnym świetnym rajdem popisał się Ox, jednak jego podanie z linii końcowej do Ramseya zostało przecięte przez jednego z obrońców Sevilli.

W 86. minucie po zamieszaniu w polu karnym londyńczyków blisko strzelenia kolejnego gola dla Sevilli był Fernandez, jednak Nacho Monreal w ostatnim momencie zdołał wybić piłkę spod nóg Hiszpana.

W następnych minutach Arsenal próbował zdobyć wyrównującą bramkę, jednak wszystkie próby The Gunners były nieskuteczne. Po trzech minutach doliczonego czasu angielski sędzia zakończył mecz.

Emirates CupRaport pomeczowySevilla FC autor: źrodło: własne
Womanizer komentarzy: 991504.08.2017, 15:45

@RIVALDO700:

Nie zachowają stabilności bo stracili najlepszego PO w lidze, nie robią wcale transferów + mecze jako gospodarz będą grać na Wembley, a chyba każdy wie jak bardzo nie leży im ten stadion. Już nie wspominając o tym że Eriksen może wylądować w Barcelonie. Środek pola Barca wzmocni na 99%, więc jeśli nie Coutinho to Eriksen.

Alonso komentarzy: 1282404.08.2017, 15:43

Draxler jest dopiero pół roku w PSG, nie ma szans że zmieni teraz klub.

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 15:42

aha no oby się udało chłopak jest młody i ma talent :)

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 15:41

@xeremeleque: Jeśli Arsenal nie kupił Draxlera z Schalke to tym bardziej go nie kupi z PSG.

Womanizer komentarzy: 991504.08.2017, 15:41

@Barney:

Że Lemar poprosił o transfer do nas czy coś w ten deseń. W każdym razie że jest zainteresowany transferem do Londynu.

xeremeleque komentarzy: 12904.08.2017, 15:40

Siemka, jak tam wasza z Lemarem? Plotki mówią, że Draxler chce odejść z PSG przez Neymara, z chęcią bym go u nas w Bayernie zobaczył, ale jeśli to prawda to arsenal pewnie się włączy.

ArsenalChampion komentarzy: 803704.08.2017, 15:40

@kdm:
a faktycznie, mój błąd

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 15:38

Wyjątkami pod względem wygranych meczy było Leicester oraz Manchester United (oba mistrzowskie tytułu zdobyte przy 23 wygranych meczach i ponad 10 remisach). Jeśli mistrz zdobywał mniej niż 50 pkt u siebie to zwykle notował podobne wyniki u siebie jak i na wyjazdach (Chelsea 04/05, Manchester United 06/07 czy Leicester 15/16)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.08.2017, 15:38

Rzeczy oprócz AFC , ktore ciekawia mnie w tym sezonie.

- Czy tottki nadal zachowaja stabilnosc, ale raczej tak bo ida na podbój identycznym składem
- Czy wypali na dobre Lukaku, bo jesli obrona united bedzie mocna jak sezon temu to nie widze problemu wtedy by walczyli o mistrza.
- Jeden z ciekawczych watkow - Chelsea. Jesli Morata i Batsu nie wypala, to kto bedzie ciagnał smerfy bramkowo- Hazard i ....Pedro? Moze sie pomyle, ale widze cienki sezon smerfów.
- City , tu jest pytanie tylko czy odpala, bo jesli tak powinni spokojnie bic sie o mistrza z ta kadra.
- Ciekawi mnie tez czerwonka z ta swoja ofensywa.

NaliniAFC komentarzy: 96704.08.2017, 15:38

Dzisiaj o 20.45 rzućcie wszystko i oglądajcie jak nasz były napastnik pokazuje Mbappe kto będzie rządził w Ligue 1.

ArsenalChampion komentarzy: 803704.08.2017, 15:35

@Dominik11:
Mistrzowie Francji chcą zaproponować 25-latkowi kontrakt, na mocy którego zawodnik zarabiałby 180 tysięcy euro miesięcznie. Wcześniej Ghezzal odrzucił ofertę Lyonu o wartości 280 tysięcy miesięcznie, ale ?Le Monégasques? zamierzają zrekompensować mu niższą pensję premią za podpisanie kontraktu. Piłkarz zgarnąłby za podpis pod umową trzy miliony euro.
280 tys to oferują czołowe kluby na świecie co to za bullshit

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 15:35

Ogólnie jak się przyjrzeć poprzednim sezonom to można zauważyć, że zwykle do mistrzostwa potrzeba około 32-34 meczy bez porażki, z czego przy 32 trzeba wygrać te 27 spotkań. Ponadto zwykle mistrzowie robią ze swojego boiska twierdzę i zdobywają 50-55 pkt na 57 możliwych.

Barney komentarzy: 2093804.08.2017, 15:34

co napisali na L'Equipe ?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:32

@Womanizer: nikogo nie sprzedamy, bo mają za duże pensje

Womanizer komentarzy: 991504.08.2017, 15:28

L'Equipe to już solidnej jakości zródło, trzymam kciuki mocno za ten transfer. I na Boga pozbądzmy sie wreszcie szrotu, to nie do pomyślenia żeby przez 2 miesiące nie sprzedać piłkarzy którzy nie są w planach na next sezon.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 15:26

Patrzcie co Kręcidło wrzucił na tt

Rzecznik Barcelony powiedział, że 222 mln euro zarobionych na Neymarze nie pójdzie w całości na transfery, bo są inne projekty (stadion).

Ciekawe jaka kwota zostanie zabrana i wrzucona na inne projekty

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2017, 15:24

Wijnalduma najlepiej wpuszczać w meczach u siebie. Na wyjazdach mu strzelać nie kazano.

paw3u komentarzy: 563004.08.2017, 15:24

@Wojakus
dobrze, to zastąp sobie napastnik słowem piłkarz :)

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:23

@paw3u: ale to nie napastnik

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.08.2017, 15:23

Tak szczerze Oxa i Welbecka wymieniłby na kazdego z ofu czerwonki, nawet na te koty w worku typu Solanke.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:21

Aguero w mistrzowskim sezonie miał 17 bramek. Nie mieli napastnika który strzelił ponad 20 bramek a wygrali PL

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:14

Ile bramek strzelił vardy w mistrzowskim sezonie?

paw3u komentarzy: 563004.08.2017, 15:13

@RIVALDO700
Nie widzę w LFC zawodnika, który strzeli 20+ goli w PL. Jasne, mają skład, gdzie bramki pewnie będą się rozkładać na wielu zawodników, ale statystyki jasno pokazują - nie masz napastnika, który zagwarantuje Ci 20+ bramek w lidze = nie wygrasz jej.

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 15:12

@pauleta19: A nazwiska Leicester robiły na Ciebie wrażenie, gdy zdobywali mistrzostwo? I już nie mówmy, że topowe zespoły miały wtedy słaby sezon. Po prostu Lisy miały pomysł na grę i odpowiednich zawodników do grania takim systemem. Podobnie jest w Hoffenheim. Zaufali w klubie młodemu trenerowi, który jest nawet od pewnych zawodników młodszy. W ogóle ich cały sztab jest bardzo młody i osobiście życzę im z całego serca żeby ich plan, który wcielają w życie dalej tak się rozwijał i mam nadzieję, że Gnabry strzeli kilka bramek Liverpoolowi.

NaliniAFC komentarzy: 96704.08.2017, 15:12

@pauleta19 Kramaric: za słaby na Leicester :) wiec..

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:11

@RIVALDO700: u nas Sanchez, Laca, Giroud, Walcott...

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.08.2017, 15:10

Jak czerwonka wypadnie w tym sezonie , trzeba czekac ale jednego jestem pewny - maja najsilniejszy atak od odejscia Suareza.
Mane,Salah,Solanke,Ings,Origi,Firmino,Coutinho,Sturridge
,Wijnaldum, Lallana. Wielu graczy którzy indywidualnie moga strzelic minimum 10 goli w sezonie.

mutu95 komentarzy: 49604.08.2017, 15:08

@pauleta19: serge gnabry dziękuje bardzo

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:08

@kdm: a dlaczego tak nisko oceniasz rywali Liverpoolu? Bo ich pseudonim to "Wiesniaki"?

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:07

@PrzeArs: jedna noga - on chce do Arsenalu

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 104.08.2017, 15:07

Liverpool raczej nie powinien mieć problemów. Nie śledzę Bundesligi, ale nazwiska graczy Hoffenheim nie rzucają na kolana. Transfery też nie, bo jednym z ich głównych wzmocnień jest Nordtveit, czyli piłkarz za słaby nawet na West Ham.

PrzeArs komentarzy: 278404.08.2017, 15:06

Podobno Lemar jedna nogą już u nas.... Oby oby. I pewnie to już tyle jeśli chodzi o to okienko w.naszym wykonaniu. I tak mega na plus. 3 super wzmocnienia plus pozostanie oxa, Alexisa i Ozila. Idealnie. Tylko trzeba jeszcze szrot wyprzedac

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747404.08.2017, 15:04

Wiecie ze dwumecz Barca vs Real o superpuchar hiszpanii jest 13 sierpnia i...16 sierpnia. 3 dni róznicy , niezle.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 15:04

@mistiqueAFC: co prawda mają dobry skład ale trochę przesadzaja z zachwytami

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2017, 15:04

Jeśli zespół z Anglii może przegrać z ekipą z Malty, to mnie nie zdziwi porażka Liverpoolu z Hoffenheim. I tego im życzę.

mistiqueAFC komentarzy: 2676904.08.2017, 15:01

@Wojakus: Mnie śmieszą ludzie robiący z The Reds niewiadomo jak potężną ekipę ale ich sprawa

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 15:01

Wieśniaki w minionym sezonie nie przegrały u siebie meczu ligowego. To nie przypadek. Sporo osób uważa ten zespół za średniaka i typowy jeden sezon w życiowej formie. Jednak tak nie jest, naprawdę ich gra wygląda przyjemnie dla oka, może nie mają wielkich nazwisk, ale mają pomysł na grę, a już takie Leicester pokazało, że to dużo daje. Moim zdaniem Liverpool na gorszy zespół trafić nie mogło i jeśli u siebie nie wygrają, bądź nie zrobią tego dość wyraźnie to mogą mieć spore problemy.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 104.08.2017, 15:00

@pierre_afc:

Szczególnie środek obrony w PSG jest do poprawy, bo ten cały Kimpembe w pre-seasonie prezentował się dramatycznie słabo.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 104.08.2017, 14:59

Nam też kibice innych angielskich ekip wróżyli odpadnięcie w eliminacjach, a nigdy nic takiego nie miało miejsca. Z całym szacunkiem do Hoffenheim, ale nie mają oni najmniejszych szans z Liverpoolem.

MarkOvermars komentarzy: 913904.08.2017, 14:58

@kdm: zobaczymy, nic nie jest przesądzone ;p

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 304.08.2017, 14:58

@mistiqueAFC: wiesz, bo wg kdm to Liverpool ma taki skład że spokojnie wygrają ligę

pierre_afc komentarzy: 1207104.08.2017, 14:57

@RIVALDO700: Akurat tutaj się z Tobą nie zgodzę. Moim zdaniem PSG jeśli miałoby jeszcze gdzieś szukać wzmocnień to na bramce (bo Trapp robi sporo błędów), kogoś do środka obrony (bo mają tylko TRZECH zawodników na tą pozycję Thiago Silve, Marquinhosa i Kimpembe) oraz dwaj lewi obrońcy nie powalają na kolana. No i przy potencjalnym odejściu Ben Arfy, Krychowiaka i Matuidi przydałby się ktoś do pomocy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52404.08.2017, 14:57