Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal

Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal 16.03.2016, 21:50, Sebastian Czarnecki 1566 komentarzy

Przed Arsenalem stało piekielnie trudne zadanie do wykonania. Po wylosowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów było wiadome, że jeżeli londyńczycy chcą liczyć się w walce o awans, muszą uzyskać jak najlepszy wynik na własnym stadionie, ponieważ Camp Nou będzie terenem niemal niemożliwym do zdobycia. Po niezrealizowaniu pierwszej części planu, londyńczycy nie mieli niczego do stracenia. Wyszli bez żadnych kompleksów i odważnie starali się zaatakować swojego rywala.

Ostatecznie zabrakło szczęścia, celności i przede wszystkim umiejętności. Barcelona wcale nie potrzebowała wielu okazji, by wygrać to spotkanie. Nawet jeżeli komuś mogło się wydawać, że Arsenal jest w tym meczu lepszy i stwarza sobie lepsze sytuacje, Katalończykom wystarczyło niewiele, by dopełnić formalności. Trzy bramki, dwie po indywidualnych błędach linii obronnej, wystarczyły do awansu, podobnie jak to miało miejsce na Emirates Stadium.

Należy jednak pochwalić Kanonierów za chęci. Mimo że wynik tego dwumeczu jest wysoki, londyńczycy z pewnością nie zasłużyli na aż takie rezultaty. W dwumeczu byli jedynie minimalnie gorsi, a zabrakło im przede wszystkim konsekwencji i wspomnianej już celności, która jest problemem drużyny już od kilku miesięcy. Nie można powiedzieć, że Arsenal był wyraźnie gorszy i na awans nie zasłużył, bo naprawdę miał jakiś tam plan na powstrzymanie Barcelony. Faktem jest jednak, że z obecną Barceloną potrafią wygrać nieliczni.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Suárez

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Flamini (45. Coquelin) - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck

Podopieczni Arsene'a Wengera rozpoczęli spotkanie bez żadnych kompleksów. Już od pierwszych minut chcieli pokazać rywalowi, że nie mają niczego do stracenia i będą chcieli przynajmniej powalczyć o pozytywny wynik.

W 8. minucie Luis Suarez otrzymał podanie na wolne pole i mimo że był na metrowym spalonym, sędzia liniowy nie zareagował. Dopiero po dłuższej chwili zorientował się, że popełnił błąd.

W 10. minucie Mesut Özil postanowił samodzielnie zadecydować o dalszych losach tego meczu, więc po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka jednak minęła się z bramką.

Katalończycy zaczęli się wybudzać z letargu i do dominacji w środkowej części boiska zaczęli również dorzucać akcje bramkowe. W 17. minucie fantastyczne podanie z głębi pola otrzymał Lionel Messi, który znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia gola. David Ospina popisał się jednak fantastyczną paradą i efektownie zatrzymał Argentyńczyka.

Minutę później było już 1-0 dla Barcelony. Strata Koscielnego spowodowała, że Suarez wykorzystał lukę w formacji obronnej Arsenalu, posłał podanie do niekrytego Neymara, a ten w akcji sam na sam pokonał Ospinę.

Od tego momentu mecz się uspokoił. Kanonierzy jakby zaczęli tracić motywację, z kolei gospodarze po prostu utrzymywali się przy piłce.

Kanonierzy mimo wszystko się nie poddawali. Zdołali nawet wywalczyć rzut rożny, który pozwolił im przedostać się bliżej bramki rywala. W 26. minucie Flamini postanowił jednak huknąć z dystansu ponad bramką.

Piłka szybko przemieściła się pod pole karne Arsenalu. W 30. minucie David Ospina zatrzymał szarżującego Neymara i kolejny raz uchronił swój zespół przed utratą gola.

Alex Iwobi postanowił wykorzystać uroki Camp Nou, żeby teatralnie wymusić rzut karny dla swojej drużyny. Nigeryjczyk desperacko rzucił się na ziemię i miał ogromne szczęście, że nie został ukarany żółtą kartką. Takową ujrzał z kolei Gabriel Paulista, który jeszcze próbował wykłócać się z arbitrem na temat jego decyzji.

W 38. minucie Iwobi mógł odpokutować swoje grzechy sprzed kilku minut, jednak w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką. Minutę później przed swoją okazją stanął Momo Elneny, który otrzymał dobre podanie od Alexisa. Strzał Egipcjanina został jednak zablokowany.

Końcówka należała do londyńczyków, którzy wykrzesali z siebie jeszcze pozostałe nakłady sił i ambicji, by w jakikolwiek sposób uratować losy tego dwumeczu. Mimo że sytuacja jeszcze przed bramką Katalończyków wyglądała na beznadziejną, Kanonierzy postanowili przynajmniej spróbować.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogli doprowadzić do wyrównania. Strzał głową po dogodnym dośrodkowaniu oddał Alexis Sanchez, ale piłka minimalnie minęła się z bramką. Kanonierzy bardzo chcieli, ale nic im nie wychodziło.

Na minutę przed końcem boisko opuścił Mathieu Flamini, jego miejsce zajął Francis Coquelin.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Barcelona zgodnie z przewidywaniami prowadzi z Arsenalem 1-0.

Podobnie jak zakończyli pierwszą część meczu, Kanonierzy równie odważnie przystąpili do jego drugiej odsłony. Alex Iwobi kolejny raz stanął przed sytuacją strzelecką, tym razem posłał piłkę obok bramki.

W 50. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania. Przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mohamed Elneny, który cudownym uderzeniem zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach klubu!

Kanonierzy się nie poddawali. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Danny Welbeck, który zmusił Mascherano do błędu i wyszedł w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem. Argentyński defensor zdołał jednak szybko wrócić do gry i świetnie zablokował uderzenie napastnika Arsenalu.

W 61. minucie odpowiedź ze strony Katalończyków. Groźny strzał z woleja oddał Lionel Messi, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Ospinę.

Kanonierzy szybko odpowiedzieli kontratakiem, a akcja pomiędzy Welbeckiem a Sanchezem mogła wyprowadzić ich na prowadzenie. Akcja została jednak kolejny raz powstrzymana przez obronę.

W 63. minucie dośrodkowanie Daniego Alvesa na bramkę zamienił Luis Suarez, który fantastycznie złożył się do woleja i przepięknym strzałem w okienko pokonał Ospinę!

Mimo beznadziejnej sytuacji londyńczycy nie składali broni i wciąż chcieli udowodnić kibicom, że w jakikolwiek sposób im zależy. Danny Welbeck otrzymał dobre podanie na wolne pole od Iwobiego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Arsene Wenger w 73. minucie wykorzystał ostatnie zmiany. Za Iwobiego i Welbecka wpuścił Girouda i Walcotta. W Barcelonie za Rakticia pojawił się Turan, z kolei Iniestę zastąpił Roberto.

Chwilę po wejściu na boisko Arda Turan wyłapał żółty kartonik, a sędzia podyktował rzut wolny dla Arsenalu z dogodnej pozycji. Do stałego fragmentu gry podszedł Alexis Sanchez, który posłał futbolówkę w samo okienko, jednak Ter Stegen popisał się fenomenalną interwencją. Reprezentant Niemiec chwilę później zatrzymał jeszcze równie groźną dobitkę Girouda.

Kanonierzy, mimo starań, wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce. Nie można było odmówić im chęci i zaangażowania, ale brakowało przede wszystkim celności i umiejętności.

W 88. minucie Lionel Messi zadał ostateczny cios. Argentyńczyk wykorzystał błąd w defensywie Arsenalu, przedarł się przez nieudolnie interweniującego Gabriela i pięknym lobem pokonał Ospinę. 3-1.

Jeszcze w 90. minucie Alexis Sanchez mógł pokusić się o zdobycie gola po ładnym podaniu od Girouda, ale strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał z Barceloną w dwumeczu 1-5.

BarcelonaLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 21:29

Świetny jest ten Rashford. Wielka przyszłość chyba przed chłopakiem.

Gunnerrsaurus komentarzy: 1189917.03.2016, 21:27

Campbell gra tak dobrze na złość Wengerowi

Hubertus888 komentarzy: 367417.03.2016, 21:27

Kyrtap

Dobry zawodnik. Bardzo solidny i gra bardzo równo jak na swój wiek. Duża wszechstronność.

ElSar komentarzy: 416817.03.2016, 21:27

puszczaja jakis mecz na cyfrowym polsacie ? niemieckie jakies albo cus ?

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.03.2016, 21:22

Zmieniając temat, to co powiecie o takim zawodniku jak Leon Goretzka? Jak dla mnie świetny materiał na klasowego defensywnego pomocnika. Ma fantastyczne warunki fizyczne (189 cm wzrostu), czyli coś czego brakuje obecnie w naszym środku pola. Poza tym jest świetny w odbiorze i dobrze sobie z wyprowadzaniem piłki, dodatkowo potrafi czasami posłać jakieś fajne podanie. Nie jest też jakoś zbytnio wyhajpowany, więc cena też nie powinna być jakaś wygórowana.

Hubertus888 komentarzy: 367417.03.2016, 21:19

AvP

Młody napastnik to niedługo będzie bo coś było na rzeczy z tymi młodymi nigeryjczykami

kamilo_oo komentarzy: 2356717.03.2016, 21:12

Lloris skasował Daviesa ;D

AlexVanPersie komentarzy: 806417.03.2016, 21:11

Kyrtap

Tam zaraz "ogromny szacunek"! ;)

A jak przegrywamy to w czasie meczu wszyscy tylko: "gdzie jest kurffa AVP i jego walec :DD"

Pozdroo SześćSet Iwobiego(z podań Bellerina), lecem panowie

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.03.2016, 21:08

AVP

No akurat Joela, to bym małolatem Wengera nie nazwał, bo ten wybitnie na niego stawiać nie chce.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.03.2016, 21:07

Adu

No ja tam się z tym nie zgadzam, ale chodzi o własne zdanie. Wiele osób na tej stronie po porażce zwalnia Wengera i wyrzuca Girouda, a po zwycięstwie uwielbia Arsena i uważa Oliviera za bardzo dobrego napastnika. Zwykłe chorągiewki.

AlexVanPersie komentarzy: 806417.03.2016, 21:06

Adu

Trafna uwaga :)

Ale widzę tu rodzący się nowy zestaw genialnych małolatów Wengera.

Pellerynka-Coq-Iwobi-Joel-Chambers(?). O Renacie nawet nie wspominam.

Brakuje jeszcze jakiegoś młodego napadziora i drżyjcie Guardiole i Kloppy!! ;)

Adu (zawieszony) komentarzy: 549817.03.2016, 21:04

Broni nie broni, skoro jest nastawiony na to że faza grupowa ligi mistrzów to sukces dla takiego klubu jak Arsenal to jak ma nie bronić :D?

TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 21:04

AVP

Dzięki w takim razie, że mnie do siebie nie porównałeś. Krocz dalej swojom drogom - mam nadzieję, że znajdziesz właściwą, bo póki co to mocno się pogubiłeś. Pamiętaj, żeby omijać słupy i ślepe zaułki.

mitmichael komentarzy: 4924317.03.2016, 21:03

Oczywiscie 4 miejsc w LM a nie w PL :D

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.03.2016, 21:02

Ogólnie mimo tego, że zupełnie nie zgadzam się z AVP, to ma on u mnie ogromny szacunek za to, że nie jest chorągiewką i twardo broni swoich racji.

AlexVanPersie komentarzy: 806417.03.2016, 21:01

TRAP

Nie poczułem się obrażony.

Jak mówią mądrzy ludzie, jak w tramwaju obrzyga cie pijak, to nie jest obraza, to jest obrzydliwość i nic więcej.

Nie chcę cie porównywać do rzygającego pijaka, ale chyba rozumiesz zasadę?
No i po prostu nie mam tyle czasu by obrzucać się wyzwiskami.

Wolę podyskutować, pożartować, szczelic małą, niekontrowersyjną, analizę "kto jest najlepszym trenerem świata i dlaczego ma na imię Arsene?".

Takom drogom kroczyć postanowiłem.

Hubertus888 komentarzy: 367417.03.2016, 21:00

Ja jestem za Liverpoolem

TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 21:00

O, to dopiero ciekawe, z tym psychologiem. Pewnie świntuch jeden jeszcze jest w zmowie z Mourinho.

Kyrtap komentarzy: 4860 newsów: 117.03.2016, 20:58

Dajcie już spokój temu AVP. Chłop przynajmniej jakoś w miarę sensownie próbuje argumentować swoje zdanie, w przeciwieństwie do takiego Ashburtona, który ostatnio stwierdził, że nasze ostatnie wyniki to wina klubowego psychologa :D

Adu (zawieszony) komentarzy: 549817.03.2016, 20:54

AvP

Tak zgodze się że Iwobi będzie kozakiem, ale nie porównój go do Songa,RvP,Fabsa i Nasriego bo tych wszystkich coś łączy ;D

TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 20:53

Anglię reprezentować jeszcze będzie Liverpool albo MU.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.03.2016, 20:53

mitmichael, i United bądź Liverpool.

new_star komentarzy: 6853 newsów: 917.03.2016, 20:53

Kiedy wyniki spotkań w Typerze zostaną zaktualizowane?

mitmichael komentarzy: 4924317.03.2016, 20:51

A własnie dzieku temu, ze Juventus wczoraj odpadł Anglia nie straci na rzecz Włochow jednego miejsca w Premier League na sezon 2016/2017, w ogole juz włoskich klubow nie ma w dalszej czesci LM i LE a Anglie reprezentuje jeszcze City (Tottenham nie odrobi strac z pierwszego meczu z BVB). Tak wiec ten awans Bayernu jest nam na reke

TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 20:50

AVP
Cieszę się, że poczułeś się obrażony i mam nadzieję, że się nie potniesz przez to. Niewymownie również cieszę się, że bliżej ci do Wengera, niż do mnie.

Po Polsku pisz. Słabo u mnie z angielskim, wiesz.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.03.2016, 20:49

Wenger człowiekiem bez ambicji :v

Rafson95 komentarzy: 1054917.03.2016, 20:48

Wstawiajcie więcej tych newsów o rewolucji kadrowej w Arsenalu bo wcale tego tutaj nie było od rana 20 razy

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.03.2016, 20:48

Ja nie wiem dlaczego w ogóle taki Keane, Scholes, Ferdinand czy ktokolwiek spoza środowiska Arsenalu wytyka język. Nie widzę by legendy Arsenalu gadali coś w mediach na United czy inny klub. A na United to akurat jest co pogadać.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.03.2016, 20:44

@TRAP: Ziom, też nie zgadzam się z AVP, ale teraz przesadziłeś.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 817.03.2016, 20:42

Jak Giroud miałby gdzieś odejść to tylko do Paryża na modela.

AlexVanPersie komentarzy: 806417.03.2016, 20:41

TRAP

"Mentalnie ci bliziutko do Wengera. Ludzie mało ambitni siebie łatwiej zrozumieją."

Stosujesz argumenty ad hominem, czyli obrażające drugą osobę. Jest to najniższy poziom dyskusji i tak naprawdę ją wyklucza.

Tak więc na pewno bliżej mi do Wengera niż do ciebie, bo on nie obraża ludzi.

"You can't buy class"

ZielonyLisc komentarzy: 2028517.03.2016, 20:40

Już nie wiem co by było lepsze. Ta "rewolucja" piłkarzy czy zmiana trenera. Pytanie tylko czy Wenger w końcu zacznie szastać hajsem.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185217.03.2016, 20:39

xD

Arteta, Flamini, Rosicky odejdą na pewno, to normalnie dali niusa, że szok i niedowierzanie

Debuchy prawdopodobnie też

Giroud nie odejdzie, bo nie Wenger nie znajdzie tak dobrego napastnika na zastępstwo

mitmichael komentarzy: 4924317.03.2016, 20:36

Przy Emirates Stadium szykuje się prawdziwa rewolucja – angielska prasa informuje, iż po sezonie Klub z północnego Londynu miałoby opuścić aż dziewięciu graczy! Są wśród nich: Tomas Rosicky, Mathieu Flamini, Kieran Gibbs, David Ospina, Olivier Giroud, Alex Oxlade – Chamberlain, PertMertesacker, Mathieu Debuchy oraz Mikel Arteta.

Jeżeli chodzi o Flaminiego, Rosicky’ego, Artetę czy Gibbsa – te nazwiska pojawiały się już dosyć często, jeżeli chodzi o zawodników, którzy po sezonie mieliby opuścić Ashburton Grove. Nowością są za to spekulacje łączącą pozostałą piątkę z odejściem – szczególnie mogą szokować doniesienia związane z najlepszym strzelcem Arsenalu Olivierem Giroud.

Narastają wątpliwości, czy Arsene Wenger będzie menadżerem Arsenalu w kolejnym sezonie. Jeżeli Kanonierom po raz kolejny nie uda się zdobyć mistrzowskiego tytułu, czeka ich wietrzenie składu.

Chamberlainowi do końca kontraktu pozostało 2,5 roku, a ogromne zainteresowanie jego osobą wykazują chociażby Liverpool czy Manchester United. Mertesackerowi, który latem skończy 32 lata, kontrakt wygasa w 2017 roku i jest to ostatnia okazja, aby choć odrobinę na nim zarobić. David Ospina natomiast będzie szukać drużyny, która pozwoli mu na regularniejsze występy w pierwszym składzie.

Dziwnie wygląda sprawa Giroud – francuski napastnik niedawno podpisał nowy kontrakt z Kanonierami, lecz drastyczny spadek formy po nowym roku, może skłonić byłego gracza Montpellier do powrotu na ojczyste tereny.

Gibbs oraz Debuchy stracili swoje miejsce w pierwszym składzie, co każe Arsenalowi zastanowić się nad możliwością ich sprzedaży – na tych zawodnikach wszak Klub wciąż może jeszcze sporo zarobić. Kontrakty obu zawodników wygasają odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

Arsenal zamierza wzmocnić zdecydowanie swój środek pola – po styczniowym transferze Mohameda Elneny’ego, Klub mają zasilić gracze o wiele mocniejszych nazwiskach.

Flamini chciałby podpisać nowy kontrakt, lecz włodarze Kanonierów nie chcą się na to zgodzić. Umowa francuskiego pomocnika wygasa po sezonie.

Zrodło armatki.net
Nie wierze zeby az taka rewolucja nastapiła

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 20:36

Tomassini

To pisales chyba ty, albo Paulo Coelho

Kredens komentarzy: 369817.03.2016, 20:36

Ox na początku też w miesiąc zrobił niemały progres, pożyjemy zobaczymy, ale narazie wygląda nienajgorzej

AlexVanPersie komentarzy: 806417.03.2016, 20:33

A wogle to to co wczoraj grał Iwobi to po prostu "aż wąsa się nie mogłem nakręcić ze zdziwienia" jak mawiał Piłzucki.

On w miesiąc zrobił większy progres niż Ox w pięć lat.

Kolejny dzieciak Papy Wengi, czyżby rosło mu znowu pokolenie na miarę Fabs-Song-Nasri-Persil?

TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 20:28

Co zresztą tłumaczy też czemu nieustannie szukasz usprawiedliwień i komplementów w stronę Arsenalu, mając przed sobą takie fakty, jak któreś z kolei odpadnięcie z LM w pierwszej fazie pucharowej, odpadnięcie z Watford na własnym stadionie w walce o FA, czy też łomot od drugoligowego Sheffield (3:0) w Pucharze Ligi. Aha, no i na 8 kolejek przed zakończeniem PL 11 punktów strady do lidera, 6 do drugiego Tottenhamu i już tylko matematyczne szanse na odniesienie sukcesu.

Tomassini komentarzy: 272017.03.2016, 20:27

"We're not better, we just have scored more goals. I wish one day I could play for Arsenal and Arsene Wenger." - Neymar

AlexVanPersie komentarzy: 806417.03.2016, 20:26

Adu

I to pytanie mnie się podoba.

Za to wszystko co Arsene zrobił dla nas, za lata bez hajsu i spłacanie stadionu, uważam, ze powinien dostać możliwość wypełnienia kontraktu, czyli jeszcze jeden rok.

Jeżeli w te okienko nie wprowadzi prawdziwej jakości do składu, czytaj: kupi kilku kozaków, i nie wygra majstra w tym lub przyszłym sezonie, to jestem, obecnie, za nieprzedłużaniem kontraktu.

Ale jeśli nikogo nie kupi a w przyszłym sezonie wygra majstra tymi swoimi Bellerinami, Campbellami, Elneneymi, Iwobimi i innymi szczypiorami, to jestem za przedłużeniem kontraktu z nim do roku 2047 :D

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 20:25

pierre

Odnosnie Coqa i Kante to dokladnie, dzis zadalem tu to samo pytanie jako pierwszy

TerrorMachine komentarzy: 126217.03.2016, 20:25

Ale Keane pocisną wczoraj po naszych graczach.

TRAP komentarzy: 4217.03.2016, 20:22

"Mieliśmy masę szans, (...)"

W piłce jednym z elementów, nota bene najistotniejszym jest wykorzystywanie szans. Jeśli twoje oczekiwania i ocena jakości drużyny jest oparta na podstawie stworzonych sobie szans, to już zaczynam rozumieć czemu tak rozpaczliwie bronisz Wengera.

Hubertus888 komentarzy: 367417.03.2016, 20:20

pierre_afc

No więc Laporte powinien dostać powołanie i z Varanem tworzyć paręm

Gignac poszedł do Meksyku i dostaje powołanie a młodszy i lepszy Lacazette już nie. Żenada.

WilSHARE

Tak tylko Ozil ma pewne miejsce w kadrze. Nie pamiętam okoliczności dlaczego Ozil nie był powołany... w każdym bądź razie ta kadra wygląda na taką która będzie grać na Euro i to jest ostatni dzwonek żeby się zgrać. Ja to bym nawet Kondogbie powołał zamiast Sissoko czy Cabaya.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549817.03.2016, 20:20

AvP

Dostał łomot, zagrał ładnie. Co to za różnica? Na jeden mecz wróciliśmy do stylu "ładna gra 0 wyniku" od weekendu lecimy dalej z "tragiczną grą i 0 wyniku" Prawda, grali ładnie ale co z tego? jutro o 12 wszyscy o tym zapomną.

Powiedz mi tylko, według Ciebie i tego jak Ty byś chciał, ile dałbyś jeszcze Wengerowi na ławce trenerskiej?

Mihex komentarzy: 2360417.03.2016, 20:19

facebook.com/dreamteamfc/videos/vb.211807202171545/1132572640094992/?type=2&theater

Smutek :C Ale przynajmniej polak się załapał :p

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52417.03.2016, 20:18