Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal

Walka z pasją do samego końca, Barcelona 3-1 Arsenal 16.03.2016, 21:50, Sebastian Czarnecki 1566 komentarzy

Przed Arsenalem stało piekielnie trudne zadanie do wykonania. Po wylosowaniu par 1/8 finału Ligi Mistrzów było wiadome, że jeżeli londyńczycy chcą liczyć się w walce o awans, muszą uzyskać jak najlepszy wynik na własnym stadionie, ponieważ Camp Nou będzie terenem niemal niemożliwym do zdobycia. Po niezrealizowaniu pierwszej części planu, londyńczycy nie mieli niczego do stracenia. Wyszli bez żadnych kompleksów i odważnie starali się zaatakować swojego rywala.

Ostatecznie zabrakło szczęścia, celności i przede wszystkim umiejętności. Barcelona wcale nie potrzebowała wielu okazji, by wygrać to spotkanie. Nawet jeżeli komuś mogło się wydawać, że Arsenal jest w tym meczu lepszy i stwarza sobie lepsze sytuacje, Katalończykom wystarczyło niewiele, by dopełnić formalności. Trzy bramki, dwie po indywidualnych błędach linii obronnej, wystarczyły do awansu, podobnie jak to miało miejsce na Emirates Stadium.

Należy jednak pochwalić Kanonierów za chęci. Mimo że wynik tego dwumeczu jest wysoki, londyńczycy z pewnością nie zasłużyli na aż takie rezultaty. W dwumeczu byli jedynie minimalnie gorsi, a zabrakło im przede wszystkim konsekwencji i wspomnianej już celności, która jest problemem drużyny już od kilku miesięcy. Nie można powiedzieć, że Arsenal był wyraźnie gorszy i na awans nie zasłużył, bo naprawdę miał jakiś tam plan na powstrzymanie Barcelony. Faktem jest jednak, że z obecną Barceloną potrafią wygrać nieliczni.

Barcelona: Ter Stegen - Alves, Mascherano, Mathieu, Alba - Rakitić, Busquets, Iniesta - Messi, Neymar, Suárez

Arsenal: Ospina - Bellerin, Koscielny, Gabriel, Monreal - Elneny, Flamini (45. Coquelin) - Iwobi, Özil, Sanchez - Welbeck

Podopieczni Arsene'a Wengera rozpoczęli spotkanie bez żadnych kompleksów. Już od pierwszych minut chcieli pokazać rywalowi, że nie mają niczego do stracenia i będą chcieli przynajmniej powalczyć o pozytywny wynik.

W 8. minucie Luis Suarez otrzymał podanie na wolne pole i mimo że był na metrowym spalonym, sędzia liniowy nie zareagował. Dopiero po dłuższej chwili zorientował się, że popełnił błąd.

W 10. minucie Mesut Özil postanowił samodzielnie zadecydować o dalszych losach tego meczu, więc po indywidualnej akcji zdecydował się na strzał zza pola karnego. Piłka jednak minęła się z bramką.

Katalończycy zaczęli się wybudzać z letargu i do dominacji w środkowej części boiska zaczęli również dorzucać akcje bramkowe. W 17. minucie fantastyczne podanie z głębi pola otrzymał Lionel Messi, który znalazł się w idealnej sytuacji do zdobycia gola. David Ospina popisał się jednak fantastyczną paradą i efektownie zatrzymał Argentyńczyka.

Minutę później było już 1-0 dla Barcelony. Strata Koscielnego spowodowała, że Suarez wykorzystał lukę w formacji obronnej Arsenalu, posłał podanie do niekrytego Neymara, a ten w akcji sam na sam pokonał Ospinę.

Od tego momentu mecz się uspokoił. Kanonierzy jakby zaczęli tracić motywację, z kolei gospodarze po prostu utrzymywali się przy piłce.

Kanonierzy mimo wszystko się nie poddawali. Zdołali nawet wywalczyć rzut rożny, który pozwolił im przedostać się bliżej bramki rywala. W 26. minucie Flamini postanowił jednak huknąć z dystansu ponad bramką.

Piłka szybko przemieściła się pod pole karne Arsenalu. W 30. minucie David Ospina zatrzymał szarżującego Neymara i kolejny raz uchronił swój zespół przed utratą gola.

Alex Iwobi postanowił wykorzystać uroki Camp Nou, żeby teatralnie wymusić rzut karny dla swojej drużyny. Nigeryjczyk desperacko rzucił się na ziemię i miał ogromne szczęście, że nie został ukarany żółtą kartką. Takową ujrzał z kolei Gabriel Paulista, który jeszcze próbował wykłócać się z arbitrem na temat jego decyzji.

W 38. minucie Iwobi mógł odpokutować swoje grzechy sprzed kilku minut, jednak w dogodnej sytuacji strzelił ponad bramką. Minutę później przed swoją okazją stanął Momo Elneny, który otrzymał dobre podanie od Alexisa. Strzał Egipcjanina został jednak zablokowany.

Końcówka należała do londyńczyków, którzy wykrzesali z siebie jeszcze pozostałe nakłady sił i ambicji, by w jakikolwiek sposób uratować losy tego dwumeczu. Mimo że sytuacja jeszcze przed bramką Katalończyków wyglądała na beznadziejną, Kanonierzy postanowili przynajmniej spróbować.

Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy mogli doprowadzić do wyrównania. Strzał głową po dogodnym dośrodkowaniu oddał Alexis Sanchez, ale piłka minimalnie minęła się z bramką. Kanonierzy bardzo chcieli, ale nic im nie wychodziło.

Na minutę przed końcem boisko opuścił Mathieu Flamini, jego miejsce zajął Francis Coquelin.

Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie. Barcelona zgodnie z przewidywaniami prowadzi z Arsenalem 1-0.

Podobnie jak zakończyli pierwszą część meczu, Kanonierzy równie odważnie przystąpili do jego drugiej odsłony. Alex Iwobi kolejny raz stanął przed sytuacją strzelecką, tym razem posłał piłkę obok bramki.

W 50. minucie Arsenal doprowadza do wyrównania. Przepięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mohamed Elneny, który cudownym uderzeniem zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach klubu!

Kanonierzy się nie poddawali. Kilka minut później w dobrej sytuacji znalazł się Danny Welbeck, który zmusił Mascherano do błędu i wyszedł w sytuacji sam na sam z Ter Stegenem. Argentyński defensor zdołał jednak szybko wrócić do gry i świetnie zablokował uderzenie napastnika Arsenalu.

W 61. minucie odpowiedź ze strony Katalończyków. Groźny strzał z woleja oddał Lionel Messi, ale nie trafił w bramkę strzeżoną przez Ospinę.

Kanonierzy szybko odpowiedzieli kontratakiem, a akcja pomiędzy Welbeckiem a Sanchezem mogła wyprowadzić ich na prowadzenie. Akcja została jednak kolejny raz powstrzymana przez obronę.

W 63. minucie dośrodkowanie Daniego Alvesa na bramkę zamienił Luis Suarez, który fantastycznie złożył się do woleja i przepięknym strzałem w okienko pokonał Ospinę!

Mimo beznadziejnej sytuacji londyńczycy nie składali broni i wciąż chcieli udowodnić kibicom, że w jakikolwiek sposób im zależy. Danny Welbeck otrzymał dobre podanie na wolne pole od Iwobiego, ale jego strzał wylądował na poprzeczce.

Arsene Wenger w 73. minucie wykorzystał ostatnie zmiany. Za Iwobiego i Welbecka wpuścił Girouda i Walcotta. W Barcelonie za Rakticia pojawił się Turan, z kolei Iniestę zastąpił Roberto.

Chwilę po wejściu na boisko Arda Turan wyłapał żółty kartonik, a sędzia podyktował rzut wolny dla Arsenalu z dogodnej pozycji. Do stałego fragmentu gry podszedł Alexis Sanchez, który posłał futbolówkę w samo okienko, jednak Ter Stegen popisał się fenomenalną interwencją. Reprezentant Niemiec chwilę później zatrzymał jeszcze równie groźną dobitkę Girouda.

Kanonierzy, mimo starań, wciąż nie potrafili znaleźć sposobu na umieszczenie piłki w bramce. Nie można było odmówić im chęci i zaangażowania, ale brakowało przede wszystkim celności i umiejętności.

W 88. minucie Lionel Messi zadał ostateczny cios. Argentyńczyk wykorzystał błąd w defensywie Arsenalu, przedarł się przez nieudolnie interweniującego Gabriela i pięknym lobem pokonał Ospinę. 3-1.

Jeszcze w 90. minucie Alexis Sanchez mógł pokusić się o zdobycie gola po ładnym podaniu od Girouda, ale strzelił obok bramki.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Arsenal przegrał z Barceloną w dwumeczu 1-5.

BarcelonaLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne

Jutro losowanie LM, chciałbym takie pary:
Barca - Bayern, Real - Atletico, PSG - Wolfsburg, Benfica - City.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.03.2016, 19:12

Już 2:0

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.03.2016, 19:11

Sparta już strzela Lazio. Jazda z włoskim dziadostwem Czesi!!!

Choina komentarzy: 211217.03.2016, 18:59

Panowie, niektóre strony nie chcą mi się wczytywać. K.com działa ale już np. fb nie. Mieliście może taki problem? Jakby ktoś miał rozwiązanie to pisać prv ;)

Hubertus888 komentarzy: 367417.03.2016, 18:56

Jestem ciekaw czy gdyby OX był zdrowy to czy jego by powołał by a nie Walcotta.

MarkOvermars komentarzy: 914317.03.2016, 18:45

mam pewien świetny cytat dot. tego co dzieje się obecnie w Arsenalu

"Kapitan, którego statek rozbił się powtórnie, nie powinien wszystkiego zrzucać na Neptuna" - brzmi pewne angielskie przysłowie. Statek o nazwie Arsenal rozbija się od wielu lat o te same skały. Albo dojdzie do zmiany kapitana, albo całkowicie pójdzie na dno.

Fanatic komentarzy: 599117.03.2016, 18:40

Aguero

Spojrz na wierzenie skladu w lecie 2013 roku ile wtedy odeszlo naszych ”tuzow" futbolu, wiec taka rewolucja tego lata nie jest niemożliwa a jak nie zgarniemy majstra to calkiem realna

MarkOvermars komentarzy: 914317.03.2016, 18:34

sami się nakręcacie. Gdy Wenger jest u steru to żadnej rewolucji nie będzie. Wiadomo ze kilku zawodników pożegna się z klubem ale wg Wengera wszystko jest ok jeśli na koniec sezonu będziemy w TOP4. Ambicje klubu ...

aguero10 komentarzy: 858817.03.2016, 18:30

Gibbs i Ospina sami chca odejsc wiec droga wolna
Ziru dostał podwyzke i miałby odejsc chyba nie a szkoda bo nie lubie Francuza.

Theo jest jak syn wiec nie na sprzedaż :P

Tylu graczy out w jednym okienku niemozliwe .To nie w stylu Wengera.

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 517.03.2016, 18:29

Witowo95@
A pewny jesteś ?
Bo mi coś telewizor pokazuje że tam jednak Borussia i Kurczaczki... Chyba ze szwankuje :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.03.2016, 18:28

*tfu, pomyłka raczej na CP nie ma

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 117.03.2016, 18:27

@peciakk: Eurosport kanał nr 14

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 517.03.2016, 18:27

Panowie i Panie !
Gdzie obejrzę dzisiaj na Cyfrowym polsacie Manchester United vs Liverpool ?

ZielonyLisc komentarzy: 2028717.03.2016, 18:25

Wgl skąd ta plota?

ZielonyLisc komentarzy: 2028717.03.2016, 18:24

Fanatic
Mi pasuje. Ale OX'a chyba bym jeszcze zatrzymał.

Fanatic komentarzy: 599117.03.2016, 18:23

W sumie szkoda by bylo sprzedawac ospine ale trzeba miec na uwadze restrykcje dotyczące graczy home grown to chyba wole szczesnego

fabregas1987 komentarzy: 2582017.03.2016, 18:20

Burza w internecie się rozpętała po tym jak Hodgson powołał na marcowe mecze Walcott'a/ Nie dziwię się kibicom :o

Fanatic komentarzy: 599117.03.2016, 18:16

"Przy Emirates Stadium szykuje się prawdziwa rewolucja – angielska prasa informuje, iż po sezonie Klub z północnego Londynu miałoby opuścić aż dziewięciu graczy! Są wśród nich: Tomas Rosicky, Mathieu Flamini, Kieran Gibbs, David Ospina, Olivier Giroud, Alex Oxlade – Chamberlain, PertMertesacker, Mathieu Debuchy oraz Mikel Arteta."

Ja bym dorzucil walcotta a oxa na wypozyczenie i wtedy moznaby zacząc budowac ogarniac transfery ;)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 317.03.2016, 18:14

Teraz to kazdy spammer jest analitykiem internetowym andrzejem xd

mistiqueAFC komentarzy: 2676917.03.2016, 18:11

Andrzej na chwile powrócił :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028717.03.2016, 18:10

Haha jeszcze Wenger przedłuży z nimi kontrakt.

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1617.03.2016, 18:06

Co do piłkarzy których mamy się pozbyć: Artety i Flaminiego nie musimy się "pozbywać" bo obu panom kończą się kontrakty 30 czerwca. ;)

madrugador komentarzy: 217.03.2016, 17:51

tak mi się przypomniało odnośnie transferów.. Wydaje się, że duży wpływ na to co działo się w klubie miał Dein. Nie pozostaje nam nic innego jak wiara w to, że ktokolwiek nie będzie u sterów w przyszłym sezonie (a zapewne będzie to Wenger) to zapali na nowo ekipę sprowadzając nowych grajków i dodając nam swieżości

pumeks komentarzy: 2080817.03.2016, 17:51

Za dwa miesiące wszystko będzie jasne.
Jedyny pewnik to Wenger na ostatni swój sezon w Arsenalu.
Poszaleje z zakupami i pokaże, że nazwiska nie grają :)

maxbys komentarzy: 70017.03.2016, 17:50

https : //www . youtube .com/watch?v=5HMnXkfZU6w&feature=iv&src_vid=BIyVlCfl6qk&annotation_id=annotation_2824867797
stare ale nie wiem czy widzieli.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9217.03.2016, 17:45

Arsenal win rate in all competitions:
August to December: 57%
January to March: 32%

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 17:40

Wenger musi sie tez przygotowac na to, ze gdy latem nie dokona transferow mocnych to Ozil faktycznie bedzie chcial odejsc. Teraz moglsimy go przetrzymac, na nowy seozn tez zostanie moim zdaniem, ale to moze juz byc niestety max. Potrzebny mu topowy striker.

TerrorMachine komentarzy: 126217.03.2016, 17:38

W Arsenalu nie będzie żadnej rewolucji gdy trenerem jest Wenger.

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 17:34

No ale nie oszkujmy sie Ospina jest dobry, ale wolalbym na bramce bramkarza o lepszych warunkach fizycznych. Zawsze jakas wkretka coś mu wejdzie bo ma zakrotkie rece... a taki Cech ma szanse cos takiego obronic, lub musnac.

Rafson95 komentarzy: 1057117.03.2016, 17:30

MG
A no Ospina pewnie się z nami pożegna z tego samego powodu co Fabian. Jest dobry i chce grać, a nie spędzać najlepsze lata kariery na ławce

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 17:28

Trzeba się pozbyć jednostek, które bezposrednio przyczyniaja sie CZĘSTO do strat punktowych i fatalnej gry.

Arteta,Flamini,Mertesacker, Debuchy to dla mnie 4 asiorków i pewniaczkow.

Oxa na wypozyczenie bym dał.

Topowy striker obowiazkowy, jak teraz Wenger nie kupi topowoego napastnika to juz na prawde zwatpie.

Rafson95 komentarzy: 1057117.03.2016, 17:24

Ta, Giroud odejdzie z AFC.
Większych głupot dawno nie widziałem.
Proszę to traktować jako ciekawostkę, ale on w BPL ma lepszą średnią goli na mecz niż Drogba

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52417.03.2016, 17:23

9? Dobrze, że nie cały skład.

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 17:20

Nie widzę rewolucji w Arsenalu przy Wengerze.

Zaskoczyłby mnie mocno.

Dominik11 komentarzy: 2019717.03.2016, 17:15

Jeżeli chodzi o Flaminiego, Rosicky’ego, Artetę czy Gibbsa – te nazwiska pojawiały się już dosyć często, jeżeli chodzi o zawodników, którzy po sezonie mieliby opuścić Ashburton Grove. Nowością są za to spekulacje łączącą pozostałą piątkę z odejściem – szczególnie mogą szokować doniesienia związane z najlepszym strzelcem Arsenalu Olivierem Giroud.

Narastają wątpliwości, czy Arsene Wenger będzie menadżerem Arsenalu w kolejnym sezonie. Jeżeli Kanonierom po raz kolejny nie uda się zdobyć mistrzowskiego tytułu, czeka ich wietrzenie składu.

Chamberlainowi do końca kontraktu pozostało 2,5 roku, a ogromne zainteresowanie jego osobą wykazują chociażby Liverpool czy Manchester United. Mertesackerowi, który latem skończy 32 lata, kontrakt wygasa w 2017 roku i jest to ostatnia okazja, aby choć odrobinę na nim zarobić. David Ospina natomiast będzie szukać drużyny, która pozwoli mu na regularniejsze występy w pierwszym składzie.

Dziwnie wygląda sprawa Giroud – francuski napastnik niedawno podpisał nowy kontrakt z Kanonierami, lecz drastyczny spadek formy po nowym roku, może skłonić byłego gracza Montpellier do powrotu na ojczyste tereny.

Gibbs oraz Debuchy stracili swoje miejsce w pierwszym składzie, co każe Arsenalowi zastanowić się nad możliwością ich sprzedaży – na tych zawodnikach wszak Klub wciąż może jeszcze sporo zarobić. Kontrakty obu zawodników wygasają odpowiednio w 2018 i 2019 roku.

Arsenal zamierza wzmocnić zdecydowanie swój środek pola – po styczniowym transferze Mohameda Elneny’ego, Klub mają zasilić gracze o wiele mocniejszych nazwiskach.

Flamini chciałby podpisać nowy kontrakt, lecz włodarze Kanonierów nie chcą się na to zgodzić. Umowa francuskiego pomocnika wygasa po sezonie.

lays komentarzy: 3987117.03.2016, 17:15

Hubert

Ale Wenger sie nie zmienia

TerrorMachine komentarzy: 126217.03.2016, 17:13

Kupimy nowych zawodników a luty/marzec i tak nie będzie komu grać bo większość graczy będzie kontuzjowana.

Hubertus888 komentarzy: 367417.03.2016, 17:12