Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
kubcia963 komentarzy: 2006.08.2016, 21:08

to co drabinki z Jamesem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 21:07

2-0. PSG sprowadza Aulasa na ziemię.

helzing komentarzy: 327306.08.2016, 21:07

Klątwa chorązego ciągle trwa... Beka z Radwańskiej...

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2016, 21:07

hrywien ukraińskich.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 21:06

#thidehypokryta

no nic misiaczki

jak ktoś chce poszpilać na PS3 z legendą k.com to zapraszam :D

gram w Diablo, GT5, Fifę, GTA i inne pierdoły, ale najczęściej w te gry.

PW to was zaproszę.

Doktor komentarzy: 770606.08.2016, 21:06

James nie jest przereklamowany, ma idealnie ułożoną nogę, potrzebuje jednak ojca, by nie rozrabiać.

Jestem za, trio Ozil/Sanchez/James mi się podoba.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 21:06

@Thide: A jak z ,,Nawiasem Mówiąc\" Łony i Webbera? Mam nadzieję, że nie jesteś słuchaczem typu ,,EEE ŁONA JEST LEWAKIEM GARDZĘ ŚMIECIEM XD\'\' bo warto sprawdzić - równy wysoki poziom + to co polecił @CCGB sam zaraz sprawdzę bo nie wiem jak mogłem zapomnieć o solówce Szada, wstyd :(

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 21:06

71 funtów 75 euro chyba

grzegorz1211 komentarzy: 1029806.08.2016, 21:05

euro czy funtow??

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 21:04

imprecis, haha. Jedyne co wspólnego widzę to pilnowanie hipokrytów przypominających im pewne wstydliwe wpisy.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2016, 21:04

Oczywiscie taka sama oferta zostala wyslana przez West Ham, Real oczywiscie odmowil, ale nie o kase chodzi według Wengera :D

Rafson95 komentarzy: 1054706.08.2016, 21:02

uu pauleta niezłe komplementy zbierasz :)

Dziękuję, pozdrawiam.

@thide: Album PR0BL3M, EP Taco albo płyta Łony i Webbera. Reszty nie znam/ chcę zapomnieć.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 21:00

Gofer999
Wydaje mi sie, ze Ajr mial juz 3 kotna zbanoawne.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 21:00

@witowo, kurcze, przesłuchałem trochę nowych kawałków i coraz mniej ameryki w bitach, nawet da się słuchać.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2016, 21:00

Nasza sfochowana gwiazda odpada w 1 rundzie, bueheh.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52406.08.2016, 20:59

Bardzo szybko odpadła Radwańska. Kolejny słaby występ na igrzyskach.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:57

@thide: Mezokracja to dobra płyta, Mezo zjadł jednym wersem Numera Raz w beefie ( z Mesem był w miarę wyrównany). Wybór jest wiadomy.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 20:56

No i brawo PSG. Niech pokażą Aulasowi że nie zamierzają zaprzestać dominacji.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 20:56

a tak na serio, wyszło ostatnio coś ciekawego? przestałem śledzić scenę, bo sama gupa.

jedyne, co mogę polecić, Psychopadsi, szczególnie kawałek z Ryfą Ri (nienawidzę kobiecego rapu, ale ona nawija lepiej od 90% rapoerów)

Sympatyczny komentarzy: 170706.08.2016, 20:56

Pastore i 1-0

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 20:56

Skoro Firmino na napadzie działa to czemu James nie mialby? :D

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:55

PS. Na Olimpiadzie ktoś na gimnastyce sportowej połamał nogę tak jakby zrobił sobie drugie kolano :/
twitter.com/MikeMorgendorf1/status/761991067814260737/video/1

Radek97 komentarzy: 138106.08.2016, 20:55

Isia ladnie,do 2 wygranych setow sie gra czy do 3??

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 20:54

gonią cię niemcy z psami...

Mezo czy Zbuku :D?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:53

@thide: ZBUKU w top 3 najgorszych artystów bez podziału na gatunki muzyczne. Każdy kto go propsuje powinien zostać zesłany na Kaukaz i wydobywać przez 15 lat uran.

witowo widzę, że słuchasz rapu

co powiesz na hardcore street illegal underground freestyle black rap w wykonaniu Zbuka?

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 20:52

Serio za Jamesa poszla od nas oferta? Ja bym go chcial u nas, tylko ze taki transfer wyklucza trnafser top class ŚN juz na 100%. Chyba ze Wenger chce Jamesa wlasnie tam ustawic?

Cysiowo komentarzy: 193106.08.2016, 20:51

jakis stream do PSG-Lyon?

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:50

@Gofer999: Tak jest! Jak przez kilkanaście miesięcy ktoś regularnie pisze a ty regularnie czytasz to i człowiek może poznać. La Familia niemalże :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 20:50

@gofer widać po sposobie pisania, stawiania znaków interpunkcyjnych i sympatii do danych zawodników

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 20:50

Adu

Chyba The Telegraph

metjuAFC komentarzy: 5700 newsów: 106.08.2016, 20:50

Brawo Rafał pokazał siłe charakteru i wolę walki. Mimo skrczów i trudnej trasy dał radę. Jest trzeci na świecie i to się liczy !!!

Mihex komentarzy: 2360406.08.2016, 20:49

Dobra, Radwańska żyje, 5-5 xD

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2016, 20:49

według Sky Sports złożyliśmy oferte za Jamesa ?