Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
kanapka komentarzy: 3033 newsów: 707.08.2016, 00:10

Czyli to był ten madness nowy redaktor :P

TheWitek komentarzy: 16807.08.2016, 00:09

Inspirator

praptak komentarzy: 881907.08.2016, 00:08

Co za przypał z tym okienkiem i Theo z przodu (jak mówi Wenger), to jest destrukcja klubu. Najbardziej mnie rozwala ta ślepota na siłę broniąca racji Papcia. Te newsy pokazują jak nisko upadliśmy.
Theo napastnik .

softgreat komentarzy: 208107.08.2016, 00:08

diego costa?

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.08.2016, 00:07

Juz szybciej bym powiedzial, ze jakiś \"inicjator\" czy coś takiego ;)

sebastix11 komentarzy: 599207.08.2016, 00:07

widzieliscie typa z gimnastyki w Rio jak noge ładnie polamal ? masakracja

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40007.08.2016, 00:06

Pionier to raczej nie. Pionier to coś jak prekursor.

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 807.08.2016, 00:02

Pionier.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 307.08.2016, 00:00

Imprecis to Andrzej. Witaj, Andrzeju. Ja jestem Mateusz:d

miki9971 komentarzy: 6437 newsów: 206.08.2016, 23:59

Fabs, chodzi mi o obojętnie jaki synonim podobny do \"Ojca sukcesu\" :)

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 23:58

miki
Ojcem sukcesu ; >?

miki9971 komentarzy: 6437 newsów: 206.08.2016, 23:56

Mam dość nietypowe pytanie, pewnie wyjdę na debila ale najzwyczajniej w świecie wypadło mi z głowy szukane słowo...

Jeżeli do czegoś ktoś zmierza i następnie osiągnie sukces, z czyjąś pomocą i motywacją, to jak można nazwać tę osobę, która pomagała? Prekursorem sukcesu np?

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 23:56

no ale tak na dobra sprawe jesli mieli bymsy ydac 70+ na Jamesa to juz lepiej tego Lukaku z Evertonu wyrwac, podwojna korzysc mielibysmy swietnego napastnika na lata i podkupily bysmy go smerfa, dla mnie bomba

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10906.08.2016, 23:53

Wojakus

PSG go nie puści, nie mają nawet dobrego zmiennika. Poza tym niedługo stuknie mu trzydziestka

metju

Ale po co nam James? Pomocników to my akurat mamy pod dostatkiem, a pieniądze przyda się zaoszczędzić na klasowego napastnika

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 206.08.2016, 23:51

illpadrino
na zzapołowy.com bodajże było, że strona wróci jeśli zostaną na niej umieszczone linki do oficjalnej strony Bayernu i zniknie herb klubowy (być może coś jeszcze).

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 23:50

pLytek
Thide dzisiaj szukal kompana do gry w fife 16 na ps3 :)

Leehu komentarzy: 1049606.08.2016, 23:50

@bialysul: Laca dupy nie urywa ale jest dobrym grajkiem gra w Lyonie drużynie która jest słabsza od Arsenalu czasem transfer do lepszego zespołu potrafi podnieść umiejętności zawodnika, ja ciągle liczę na napastnika z prawdziwego zdarzenia i Lacazette wydaje mi się takim być, a o 50 mln to się nie martw nie Twoja kasa a skoro United może wydawać co okienko 200 mln to my chyba raz na 4 okienka te 100 mln możemy wydać. :)

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 306.08.2016, 23:49

Ej. Skoro Bayern zamknął strony niezależne w Polsce, to inne kluby też mogą sobie na taki ruch pozwolić?

Tutaj mi się nie wydaje bo nie używamy żadnych znaków towarowych klubu itd, więc dlaczego ten gościu ze strony polskiej Bayernu po prostu nie wywalił logotypów i nazwy zespołu wpizdu?

sebastix11 komentarzy: 599206.08.2016, 23:45

ja licze ze Legia awansuje do LM i trafi w grupie na Arsenal :) wtedy pojechałbym sobie na ten mecz ;)

metjuAFC komentarzy: 5699 newsów: 106.08.2016, 23:45

Zakładając czysto hipotetycznie jeśli przyszedłby James + CB + napastnik wtedy spoko, a nawet bardzo spoko. Jeśli dołączyłby James + CB to nadal zostaje problem z brakiem napastnika. Przychodzi sam James jest średniawka mimo, że to świetny zawodnik, ale nam brakuje obecnie napastnika, CB, a skrzydłowy byłby miłym dodatkiem. Oby Wenger poszedł po rozum do głowy i sprowadził napastnika. W 2013 przyszedl Ozil i Flamini, ale nie dołączył napadziori i ta sytuacja ciągnie się od wtedy właśnie. Welbeck ok to nezły grajek, ale Wenga widzi w nim skrzydłowego więc licząc mamy tylko jednego nominalnego ŚN.

pLYTEK komentarzy: 411806.08.2016, 23:40

Ktoś może z PS3 i chciałby pograć w FIFE 16 ?

bobocian komentarzy: 154006.08.2016, 23:34

Hej, wybiera sie ktos z Was jutro na Arsenal w Goeteborgu?

Haxball komentarzy: 102206.08.2016, 23:22