Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
lays komentarzy: 3987106.08.2016, 18:20

Ciekawe jak bedzie wygladal sklad City na ten sezon.

Aguero
De Bruyne-Silva-Nolito?

lays komentarzy: 3987106.08.2016, 18:15

Get German Football @GGFN_ 1 godz.
Arsenal may intensify interest in Shkodran Mustafi, according to Deporte Valenciano. The German is keen - the latest http://goo.gl/oozYJK

The German is keen XD

standardzik

Dominik11 komentarzy: 2020706.08.2016, 18:12

Nie chodzi o ceny, chodzi o piłkarzy – przyznaje Arsène Wenger. – Pieniądze nie są dla nas problemem. Chętnie zapłacę, jeżeli zawodnik jest odpowiednio utalentowany. Musimy jednak znaleźć odpowiedniego napastnika, a to nie problem. Nie ma na rynku wielu piłkarzy, którzy by nam odpowiadali – tłumaczy Francuz. Arsenal chce sprowadzić napastnika, ale w ostatnim czasie ma z tym spore problemy.

Jak to czytasz to dodaj do znajomych na ps3 konto Faber_AFC

Gram w futa w fifie 16(ponad 1,5k meczow online), zagramy sobie parę towarzyskich ;)

WilSHARE

masz jakis dobry link do meczu WKS - Lechia ?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2016, 17:58

Lechia jaki skład ofensywny. Trener Nowak wiele ryzykuje. Może dzisiaj się przekonać, co Alvarinho i Morioka w środku pola robią.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492506.08.2016, 17:51

Jeśli jesteś w lidze spamerów, sprawdź skrzynkę. Jeśli jesteś i nie dostałeś ode mnie wiadomości - pw. Jeśli nie jesteś, ale uważasz, że powinieneś być - pw.

ArsenalArshawin komentarzy: 2024 newsów: 706.08.2016, 17:49

Czy jutrzejszy mecz z city będzie można obejrzeć na żywo na arsenalplayer?

enrique komentarzy: 1927106.08.2016, 17:44

Kolejny \"chory psychicznie\" zaatakował policjantów w Belgii maczetą...

SowinhoO komentarzy: 100806.08.2016, 17:36

Miroslav Klose będzie tym madness ! Przy okazji wolny transfer :)

nightwing11 komentarzy: 5706.08.2016, 17:33

Po co my w ogóle trzymamy tego Walcotta?

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52406.08.2016, 17:31

pierre_afc
Podnoszenie ciężarów lubię. To jedna z dyscyplin, która ciekawi i przynosi emocje nawet, gdy nie ma tam żadnego reprezentanta Polski.

aguero10 komentarzy: 859506.08.2016, 17:23

Theo?

Sprzedać i zapomniec

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 17:14

lays
O ile dobrze pamietam to rok temu kazdy tutaj gadal ze gosc nie jest wart takiej kasy i bedzie niewypalem. Juz nie mowiac o tym ze gdyby przyszedl do nas jego kariera moglaby sie potoczyc zupelnie inaczej.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.08.2016, 17:11

Trzeba napisać do Bielika na instagramie i spytać o #madnessa :D Trenuje z pierwszą drużyną, to na pewno wszystko wie :D

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 17:10

Ale już nie mogę się doczekać pierwszego gwizdka PL. Choć pewnie po 30 kolejce już dość będę mieć, bo będzie jak zwykle...

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 17:10

przeciez Walcott ostatnio głownie jak gra to na ataku, wiec to zadne przesuniecie...

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 17:09

To pewnie to całe madness oznacza przesunięcie Walcotta na atak :D

lays komentarzy: 3987106.08.2016, 17:08

Szkoda, ze rok temu nie kupilismy Firmino. Idealny bylby do nas na szpice

lays komentarzy: 3987106.08.2016, 17:07

Wenger says he hopes Ramsey & Alexis are both fit for the Liverpool game and he sees Walcott as a striker rather than winger (@MattiasKaren)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2016, 16:48

Tygrysy mają super komplety. I domowe, i te wyjazdowe.

Adu (zawieszony) komentarzy: 549806.08.2016, 16:48

Polecam kibicowanie Beacie Mikolajczyk w kajakarstwie, duze szanse na medal no i praktycznie moja rodzina :) braz i srebro z pekinu i londynu juz ma,czas na zloto

Radek97 komentarzy: 138106.08.2016, 16:47

Jest MyClub czy cos takiego,losuje sie kulki xd

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 16:46

Barkley nie strzela karnego

RelicT komentarzy: 407 newsów: 106.08.2016, 16:45

No i teraz daliście do myślenia. Do tej pory była fifa ze względu na FUT. Jest w pesie jakiś odpowiednik FUT\'a?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.08.2016, 16:39

Ogólnie to te wykończenie rękawków w każdym z trzech strojów jest według mnie średnie. Jeszcze przy tych oryginalnych strojach to jakoś to wygląda, ze względu na to, że są tak idealnie dopasowane do ręki itd, a ciekawi mnie jak wygląda taka koszulka kibicowska, która nie jest robiona z takiego materiału.

Jednak z tych trzech koszulek, to trzeci komplet najbardziej przypadł mi do gustu :)

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2016, 16:39

pierre_afc
Trzeba nazwać rzeczy po imieniu. Kazek się coś tam mota, zamiast twardo przyznać błąd sędziego. Nie wiem w jakim to celu. Albo się z czymś zgadza, albo nie.

A kołnierzykom przy kitach mówię stanowcze nie.

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 16:38

Mi się generalnie podobają wszystkie komplety, chętnie bym kupił każdego po jednym. ;)

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 16:36

arsenal159

a tobie sie podoba trzeci strój to sorrka, zle przeczytalem ::P

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 16:35

@Emelkan99
Zyro miał jakąś powazniejszą kontuzje i na dłużej był wyłączony czyli pewnie jeszcze leczy. Ale zapomniałem co mu dokładnie się stało. ;

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.08.2016, 16:35

Arsenal will reportedly begin a second round of talks with Valencia next week as they look to push through a move for Shkodran Mustafi.

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 16:35

chcialbym zobaczyc to kolarstwo dzisiaj a tu dupa na tvp nie pokazuja chyba juz ;/ pokazali kawalek i przerwali i dali strzelectwo gdzie nie bylo juz zadnej szansy medalowej, na sport.tvp.pl leci ale bez komentarza, a nie lubie ogladac bez komentarza, slabo jakos tak jak dla mnie... pozdro dla tvp ;/

emelkan99 komentarzy: 1404 newsów: 10906.08.2016, 16:34