Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
Gofer999 komentarzy: 1470906.08.2016, 20:49

W ogóle po czym poznajecie do kogo należy dane multikonto? Już tak tutaj się znacie? ;)

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 20:48

ajr mógłby przestać. ileż to banów otrzymał? 6?

@alonso tłumaczę w pracy i mi za to płacą ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:45

Za to Radwańska zaraz powtórzy wyczyn z poprzedniej Olimpiady i odpadnie w pierwszej rundzie. 4-6, 4-5 i serwuje Chinka.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40006.08.2016, 20:44

Ah, szkoda, ze mu sie nie udalo :/

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29706.08.2016, 20:43

Na końcówce nie miał już sił. Brawo Majka!

COYG19 komentarzy: 111006.08.2016, 20:43

Duży niedosyt , było 20 sekund przewagi.

grzegorz1211 komentarzy: 1030506.08.2016, 20:43

Szkoda, byla szansa na złoto, ale dobry i brąz

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.08.2016, 20:42

Widać było, że Majka to góral, a nie sprinter.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:40

Luj mnie kolarstwo obchodzi, ale BRAWO RAFAŁ!!!

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1406.08.2016, 20:40

Tylko brąz.. ;(

Marioht komentarzy: 611406.08.2016, 20:40

Dzięki thide. Miałem nadzieję na jakieś Eleven...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.08.2016, 20:40

Jest brąz!!!

Gofer999 komentarzy: 1470906.08.2016, 20:39

A czyje było ArsenalWin2016? xD

Alonso komentarzy: 1282406.08.2016, 20:39

witam nowego redaktora i pozdrawiam thide z 55 newsami ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Marioht komentarzy: 611406.08.2016, 20:37

Panowie, pytanie. Nie mam czasu przekopywać internetu.

Czy jest gdzieś transmisja z jutrzejszego meczu Arsenalu?

kubcia963 komentarzy: 2006.08.2016, 20:36

Dawaj Rafał na pohybel sku******!!!

Dawid04111 komentarzy: 13297 newsów: 1406.08.2016, 20:36

Kurde zaraz dojadą Majkę.. 3,5 km jeszcze wytrzymaj.

Mihex komentarzy: 2360406.08.2016, 20:36

A z drugiej strony Radwańska coś odwala i prawdopodobnie odpada z autsajderką.

MrChrissu komentarzy: 39406.08.2016, 20:35

Dogonią go ;/ I belive! Majka

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 20:35

imprecis, nie. Wynikało to z tego że to był jedyny rywal, który pokazał jakiekolwiek zaangażowanie.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9206.08.2016, 20:34

O kurde, Impre jest pomarańczowy! xD

thide komentarzy: 32389 newsów: 185206.08.2016, 20:34

na tvp sport pl masz

Koledzy, podrzuci ktoś linka do kolarstwa na jedynce bo mi telewizor nie odbiera? :)

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52406.08.2016, 20:33

Michał Kwiatkowski był kolarskim mistrzem świata. Teraz czas na mistrzostwo olimpijskie Rafał Majki. Byłoby to pierwsze złoto w tej dyscyplinie podczas najważniejszej imprezy.

MrChrissu komentarzy: 39406.08.2016, 20:32

\"Dawaj dawaj chłopie haha xd\"
Serio #MajkaMusisz

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 20:31

Majka ruszaj się i zrób to ku chwale kondominium rosyjsko-niemieckiego pod żydowskim zarządem powierniczym!!!

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 20:29

Majka prowadzi !!! Pchamy Pchamy Pchamy :)

COYG19 komentarzy: 111006.08.2016, 20:29

Majka Musisz !

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 20:28

Najśmieszniejsze jest to że spośród dziadków z MLS czy dzieciaków z Norwegii najmocniejszym naszym rywalem był 2. ligowy RC Lens.

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.08.2016, 20:28

Ha! Rywale się zderzyli! Czyżby Majka zmierzał po złoto!?