Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 19:54

Ooo Kwiato skurczy dostał, albo naciągnął jakis mięsień

djmacius komentarzy: 380606.08.2016, 19:53

Ile maja kilometrów do końca kolarze? Bo na telefonie nie mogę znaleźć

metjuAFC komentarzy: 5704 newsów: 106.08.2016, 19:52

James to dobry zawodnik, ale nam potrzeba napastnika. Problem w tym, że Wenger będzie stawiał na Francuza bo jest zbyt sentymentalny i zadufany w sobie. W każdym innym dobrym klubie zawodnik na poziomie Giroud grzałby ławę, ale nie w Arsenalu. Jeśli porównamy sobie jego wyczyny z występami Henryego czy Rvp to mamy olbrzymi kontrast. Nie mówię, że Giroud jest złym zawodnikiem, tylko w mojej opini jest zbyt słaby na pierwszy skład takiego kluby jakim jest Arsenal.

Andrzej Twarowski ‏@TwaroTwaro 18 min.18 minut temu
Liverpool powinien staranniej dobierać rywali w przygotowaniach. Łatwe wygrane to żadna nauka:)

COYG19 komentarzy: 111006.08.2016, 19:44

Mane jaki świr :D

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 19:41

James - osobiscie go nie lubie ale gdyby mial dolaczyc do Arsenalu to bylby to napewno duzy zastrzyk jakosc, co nie rozwiazalo by problemu z napastnikiem
Ale polecam na poczatek wylac sobie widro zimnej wody na glowe bo ten transfer jest tak samo realny jak odejscie Neymara do Realu

Sympatyczny komentarzy: 170706.08.2016, 19:41

Co nam z Jamesa, jak mamy kłodę z przodu...

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 19:41

To Isco został wystawiony na listę transferową a nie James więc wątpię żeby miał odejść.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 19:41

czyli James już odpada...

Argudo komentarzy: 10886 newsów: 606.08.2016, 19:41

Jest w ogóle taki piłkarz?

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 19:40

podobno madnessem jest ktoś kto jeszcze nie był w prasie z nami łączony w obecnym okienku

Sympatyczny komentarzy: 170706.08.2016, 19:40

No wiadomo, że wolelibyśmy Jamesa od Isco, ale po co nam kolejny pomocnik

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.08.2016, 19:39

w Hiszpanii by takie coś mogło wypalić, ale w Anglii

James-Sanchez słabo by to wyglądało

lordoftheboard komentarzy: 822906.08.2016, 19:39

Ale ładnie LFC wyszło spod pressingu. Brawo Klopp.

Gofer999 komentarzy: 1470906.08.2016, 19:39

O fak, Live bije Barce a my z jakimiś Vikingami gramy.... xD

Camillo144 komentarzy: 3356 newsów: 50306.08.2016, 19:38

James na skrzydło, Alexis z przodu. #madness

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11706.08.2016, 19:37

Tak czy siak już sto razy bardziej wolałbym Jamesa niż Isco.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 19:35

mitmichael

Po co nam James? Nie chce go tu. Po co nam 20 pomocników.... Nam potrzeba topowego napastnika i dobrego obrońcy, a nie Jamesa

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 19:35

nie no na kiego grzyba nam James ? nam potrzeby skrzydłowy/napastnik a nie ŚPO ...

darobos komentarzy: 75206.08.2016, 19:34

pierwszy mecz sezonu jak to przystalo dostaniemy lanie a jeszcze z liverpoolem pierwszy mecz wiec stawiam jakies 1:3 jedyna bramke strzeli nasz AS tijo łolkot od ktorego odbije sie pilka i wenger uzna ze nie ma napastnika na rynku ktory by mogl nas wzmocnic :) a do obrony sciagniemy w DD jakiegos kolejnego Asa kontuzjowanego cos jak Kim Kalstrom :)

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.08.2016, 19:34

Po co nam niby James? Specyficzny zawodnik, ciężko określić jego rolę na boisku

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 19:34

Niedajmy sie oszukac za tydzien z Live bedzie ciekawy mecz (mysle ze wygramy 2:1) nie ma co sie sugerowac sparingiem z Barcelona, gdybysmy mieli tak patrzec t Live mistrzem a Lisy w championship

mitmichael komentarzy: 4924306.08.2016, 19:32

Tylko zrodła mogłyby byc lepsze

AaronRamsey2001 komentarzy: 22106.08.2016, 19:31

Nie martwiłbym się aż tak o naszą obronę a bardziej o atak. Akpom jakoś mnie nie przekonuje 3 bramki strzelił w Championship przez cały sezon. Już wolałbym Joela na ataku bo grywał kiedyś

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.08.2016, 19:31

Nasz środek pola zmiażdży LIve

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 19:28

w Chelsea tez obecnie nie zostaly przeprowadzone jakies duze wzmocnienia narazie tylko Michy i Kante

Marcinafc93 komentarzy: 32837 newsów: 106.08.2016, 19:28

Barca gra taką żenadę, a nie Live mocne, Busi błąd jak w okręgówce

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 19:27

Nie ma co się cieszyć że Liverpool w formie.

My to nawet nie wiemy na co naszych stać bo gramy mecze które kompletnie nic nie mówią o formie i przygotowaniu do sezonu.

arsenallord komentarzy: 29736 newsów: 11706.08.2016, 19:27

Arsenal 0-3 Liverpool za tydzień :D

COYG19 komentarzy: 111006.08.2016, 19:26