Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

Mecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: bojowy schabowy źrodło: własne
pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 22:01

imprecis, \"gdzie napisałem, że gra lepiej w ataku od Giroud? \"

Jest jakaś różnica pomiędzy \"lepiej gra\" a \"Już wolę oglądać\"? Dla mnie nie ma. Chyba że miałeś na myśli względy wizualne.

DawidKan komentarzy: 28906.08.2016, 22:00

imprecis

Nikt nie przekręca Twoich słów, wczoraj Ci udowodniłem, że sam sobie zaprzeczasz. Ja czekam do końca okienka i podsumuje Twoje super rewelacje, Grizmanna tak samo się doczekasz jak my doczekaliśmy się Vidala, już miał podobnież badania medyczne zrobione, a tutaj minęły dwa turnieje CA i go nadal nie ma.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 21:59

TheRealBart

Marca, The Telegraph

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 21:57

imprecis, już się nie obrażaj. Ja się tylko droczę z tym redaktorem. Większość pewnie też.

Mimo że nie zgadzam się z poglądami, to dobrze że jest jakaś przeciwwaga dla WengerOUTów.

TheRealBart komentarzy: 58506.08.2016, 21:57

A kto w ogóle pisał o tym Jamesie?

schnor25 komentarzy: 1854606.08.2016, 21:57

imprecis

To, że często wystawiasz się jako mięso armatnie - pomijam. Piastujesz teraz \"poważne\" stanowisko, więc tym bardziej lodu, dystansu...rób swoje.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 21:57

@Trequartista: ,,PRO8L3M najlepsza płyta w 2016\'\'

Podpisuję się pod tym.
W sumie tak na dzień dobry jakbym miał zrobić top 3 tego roku na tą chwilę to byłóby to
1. PR0BL3M
2. Łona/Webber
3. Taco

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 21:57

Dewry
Chodzi mi o wszystko, nie sama postawe na boisku. Dojenie kasy klubowej, zachowanie poza boiskiem, motywacja nowym kontraktem, wymuszanie pozycji. Strasznie tokstyczny zawodnik;d

Dewry komentarzy: 8101 newsów: 206.08.2016, 21:54

FabsFAN
Squillaci? Djourou? :d

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 21:53

pauleta19
Jakby tak zebrac do kupy wszystko, co soba prezentuje theodore, to ja stawialbym go jako najgorszego pilkarza, jakiego widzialem grajacego w AFC:d

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 21:53

Trequartista
Wszystko w porzadku? Najlepszy w polsce obecnie jest SoDrumatic

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 106.08.2016, 21:53

@Vendeful: A dziwisz się szanowny e-kolego? Fokus był najlepszy w PFK (jak ktoś powie, że Magik to go wyśmieję :D) a ,,Powierzchnie Tnące\'\' to do dziś utwór z najlepszym przyspieszeniem w historii polskiego rapu (nawet Mes nie dał rady a zacnie umie przyspieszyć). Następnie Pijani Powietrzem czyli takie moje top 3 najbardziej niedocenionych płyt polskiego rapu - piękne podkłady, jak Fokus ze Śliwką piękne składają wersy. No weź pan odpal takie ,,Labirynt\'\' gdzie utwór jest przesiąknięty emocjami aż są ciary na cielealbo ten wstęp Fokusa w utworze ,,Zmysły, emocje\'\'
,,Delikatny wiatr wpadł przez okno i siadł mi na kartce
Dotknął w palce, pachniał emocją z dziecięcych lat
A ja tak mocno poczułem strach, jak walce
Nie widzę gwiazd, słyszę kosmos\'\'
i ta piękna linia instrumentali albo ,,Fotki\'\' i te wspomnienia.
Już nie mówiąc o ,,Prewersji\'\' czyli drugiej najlepszej płycie 2011 gdzie przegrał tylko z ,Kandydatami na Szaleńców\'\' Mesa czyli z najlepszą płytą obecnej dekady.

Quebo narazie mało zdziałał na scenie i dziwisz się żeby go ktoś wspomniał w swoim top 10. Chociaż przyznam, ze byłem na koncercie Kuby gdy ten grał w białostockim ,,Rejsie\'\' :D
A czy techicznie jest top? Przedyskutowałbym, bo nawet jeśli tak byłoby to najważniejsze jest aby cały track był dopieszczony a nie dziwactwa jak np. autotune w refrenie ,,Hype\'u\'\', sylabizacja ,,Carnivale\'\' czy porównania rodem z badziewnych VNM\'a czyli choćby ,, jakbyś dodał The przed nazwą Weekendu\'\'.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 21:52

imprecis, nie mam bólu dupy. Mnie to po prostu śmieszy że uważasz że najgorszy piłkarz Arsenalu ostatniego sezonu gra lepiej w ataku od naszego najlepszego strzelca.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 306.08.2016, 21:49

PSG w koncu ma trenera a nie lame ducka :D

schnor25 komentarzy: 1854606.08.2016, 21:49

Dodatkowo Korona skazywana na pożarcie i spadek póki co dzielnie stawia czoła rywalom. 60 min i prowadzi 2:1 z leszkiem (bandyta Tetteh z czerwoną, jestem ciekaw za jakie przewinienie wyleciał). Przeczuwam szybki out Jasia Urbana. W sumie jestem ciekaw kto prędzej zwolni szkoleniowca: Rutkowski czy Mroczek.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 21:48

o, Lacazette zszedł

Trequartista komentarzy: 536606.08.2016, 21:47

W ogóle nikt nawet o nich nie wspomniał, a Steez ma najlepsze beaty w PL przecież

Trequartista komentarzy: 536606.08.2016, 21:46

PRO8L3M najlepsza płyta w 2016

schnor25 komentarzy: 1854606.08.2016, 21:46

imprecis, jak domniemam nie spadła na Ciebie łaska dawania bananów? Bo to by był strzał w stopę ;]

schnor25 komentarzy: 1854606.08.2016, 21:45

PSG 3:0 do przerwy z Lyonem, chyba Lacazette nie chce walczyć o wicemistrzostwo w tym sezonie, bo PSG znowu będzie bezkonkurencyjne (tak wiem, dzisiaj grają o Superpuchar). Lepiej żeby zwinął manatki i dołączył do Nas, walczących o...4 miejsce :)

kozz10 komentarzy: 372406.08.2016, 21:44

Que trzeba szanować za samo to ze jest fanem Arsenalu :D

ZielonyLisc komentarzy: 2028206.08.2016, 21:44

Imprecis redaktorem, będzie tania propaganda na miarę PiS. Kolego, bez urazy.

Vandefull
Quebo lubie posluchac ale nierozumiem hype na niego ja az tak wysoko go nie stawiam

Vendeful komentarzy: 236606.08.2016, 21:41

Ktoś wymienia fokusa, a się dziwi ze ktoś inny quebonafide :D jeszcze brakuje w waszych listach magika, paktofoniki całej

kefas komentarzy: 3506.08.2016, 21:40

MADNESS tyczyło się faktu, że Wenger w kolejnym okienku nie zamierza kupić napastnika, chodziło nie o to że mamy kogoś zakontraktować tylko tego że nikogo na tę pozycje nie sprowadzimy

michalal (zawieszony) komentarzy: 1041306.08.2016, 21:40