Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0!

Wikingowie rozgromieni, Arsenal wygrywa 8-0! 06.08.2016, 11:55, bojowy schabowy 803 komentarzy

Trudno sobie przypomnieć mecz, w którym Kanonierzy trafili aż osiem bramek, nie tracąc żadnej. Piątkowe starcie było pokazem siły oraz skuteczności. Arsene Wenger musi być zadowolony z takiego przebiegu spotkania. Jednak spotkania z Viking FK nie można nawet nazwać testem. Ten mecz bardziej przypominał trening. Wyzwanie dopiero nadchodzi, bo już w niedzielę Arsenal zmierzy się z Manchesterem City, który jakością znacznie przewyższa norweski klub.

Skład Arsenalu: Ospina – Debuchy, Gabriel, Bielik, Gibbs – Coquelin, Elneny – Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Campbell – Walcott

Pierwsza połowa nie należała do najlepszych w wykonaniu podopiecznych Wengera. Mecz rozpoczął się źle, bo już w 5. Minucie, po wątpliwym faulu na Debuchym, sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Cazorla, jednak jego strzał został obroniony. Hiszpan strzelił niemal w środek bramki. Po tej interwencji norweski klub poczuł wiatr w żaglach i coraz to częściej zapędzał się pod pole karne Arsenalu. Największe zagrożenie niosły za sobą rzuty rożne, przy których David Ospina kompletnie nie wie jak ma się zachować. Raz wybiegł i w ogóle nie doszedł do piłki, a raz chcąc piąstkować minął się z piłką. Interwencje przy stałych fragmentach gry to jedna ze słabych stron bramkarza z Ameryki Południowej.

Dopiero w 33. Minucie Arsenal objął prowadzenie. Piłka po rzucie rożnym spadła na głowę Elneny’ego, który mocnym uderzeniem skierował ją w stronę siatki. Piłka nieuchronnie zmierzała do bramki, a golkiper przeciwników nie miał szans na interwencję. Do piłki przed linią bramkową dopadł jeszcze Campbell i wślizgiem wbił ją do siatki.

Pierwsza połowa przypominała typowe dla Arsenalu walenie głową w mur. Zespół z Londynu miał wiele okazji, ale zawodnicy nie potrafili ich wykorzystać. W drugiej połowie zmieniło się to diametralnie.

Przed rozpoczęciem drugich 45 minut spotkania, na boisku zameldowali się: Holding, Reine-Adelaide, Iwobi. Zastąpili Gabriela, Oxlade-Chamberlaina, Coquelina.

Pięć minut wystarczyło, by Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. W ciągu 9 minut zawodnicy Arsenalu zakończyli to spotkanie, od 50. do 59. minuty strzelili aż cztery bramki.

W 50. minucie spotkania świetnym strzałem zza pola karnego popisał się Cazorla. Hiszpan umieścił piłkę tuż przy słupku i nie dał bramkarzowi szans na interwencję. Filigranowy pomocnik wraca do swojej najlepszej dyspozycji, takiego Santiego chcemy oglądać!

Po golu Cazorli przyszedł czas na Theo Walcotta. Anglik otrzymał podanie od Campbella, podbił piłkę i strzałem z prostego podbicia umieścił piłkę w siatce. Świetne trafienie.

W drugiej połowie szalał Campbell, który w 55. minucie przeprowadził dynamiczną akcję i posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej, ta odbiła się od przeciwnika i wpadła do siatki.

Cztery minuty później Kostarykanin strzelił swoją drugą bramkę. Otrzymał podanie piętą od Iwobiego, następnie wbiegł w pole karne i uderzył z całej siły pod poprzeczkę bramki. Świetne wykończenie skrzydłowego.

Nadszedł czas na kolejne zmiany: Bellerin za Debuchy’ego, Monreal za Gibbsa, Zelalem za Elneny’ego, Willock za Campbella, Akpom za Walcotta

Tuż po wznowieniu gry, Zelalem popisał się świetnym przechwytem. Następnie podał piłkę do Cazorli, który wypuścił Iwobiego. Nigeryjczyk pokonał bramkarza silnym strzałem obok słupka. Wykończenie w stylu samego Thierry’ego Henry’ego!

Kolejną bramkę oglądaliśmy w 80. Minucie. To znowu Iwobi. Otrzymał podanie z głębi od Reine-Adelaide’a, nie zastanawiał się długo i uderzył technicznym strzałem. Piłka odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do bramki. Nigeryjczyk jest jednym z największych młodych talentów w drużynie Wengera.

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry swoją bramkę dorzucił Akpom, który kilka minut wcześniej zmarnował stuprocentową okazję. Tym razem nie pozostało mu nic innego, tylko wbić piłkę do siatki. Bellerin oddał silny strzał z dystansu, bramkarz nie zdołał złapać piłki. Wtedy do futbolówki dopadł młody napastnik.

Arsene Wenger przed tym spotkaniem informował, że Cazorla nie jest jeszcze w pełni formy. Hiszpan w spotkaniu z Wikingami imponował. Pomijając nietrafiony rzut karny, to był świetny występ w jego wykonaniu. Widać jak wiele dla drużyny znaczy obecność Hiszpana w składzie. To przez niego przechodzi większość podań. Od niego rozpoczynane są akcje. Cazorla w tym sezonie może być dla Arsenalu kluczowy. Styl gry hiszpańskiego pomocnika idealnie wpisuje się w schemat rozgrywania wdrożony przez Arsene’a Wengera.

Na poważną szansę zasługuje również Joel Campbell, który po raz kolejny pokazuje wszystkim, że jest motorem napędowym ofensywy Arsenalu. Jego gra stoi na znacznie wyższym poziomie niż Walcotta. To Kostarykanin, a nie Anglik powinien być brany pod uwagę jako pierwszy podczas ustalania składu na najbliższe mecz.

Najważniejszy test dla Arsenalu nadchodzi. Manchester City na horyzoncie. Dopiero ten mecz pokaże na jakim etapie przygotowań jest zespół Arsene’a Wengera. Będzie to ostatnie spotkanie przed rozpoczęciem sezonu 2016/17.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 106.08.2016, 19:17

Podobno Wenger będzie się jutro widzieć z Aguero.

#madness #donedeal #agueroconfirmed

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 19:09

Lewandowski #madness

Dick Law był w Niemczech podobno jakis czas temu, więc #deal done

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 19:07

@AFCAMDEN has the press linked arsenal to the \"madness\" ? or does it remain as a mystery?
@norsenal not been in the press yet.
#griezmannconfirmed

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 19:06

kuba289

Kwiato prowadzi, a Majka jest z przodu, więc ma kontrole nad wszystkim co się wydarzy, gdyby Kwiato odpadł to Rafał będzie mógł ruszyć w ucieczke

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 19:05

podobno Vermaelen idzie do AS Romy, jakby nikogo Wenger nie wziął to byłaby niezla opcja, bo oprocz Mustafiego nie widze nikogo innego dobrego w takiego cenie ;/ za innych żadaja wiecej hajsu

kuba289 komentarzy: 216006.08.2016, 19:04

W jaki sposób Kwiatkowski pomaga Majce? Nie znam się za bardzo na kolarstwie, a cały czas o tym mówią.

Banankiewicz komentarzy: 23006.08.2016, 19:04

A ktoś pisał już ze nasz nowy supersnajper strzelił gola na IO?:-)

Doktor
Nie zdziwie się jak Yaya po kilku miesiącach skończy na ławce, w Barcelonie już się starł z Guardiolą i skończyło się zmianą klubu.

Simpllemann komentarzy: 52850 newsów: 52406.08.2016, 18:59

Doktor
Mniejsze koszty.

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 18:59

Wojakus
to nie zmienia faktu ze Coq i Xhaka bedą pomagac w obronie wiec nawet z Gabrielem i Chambersem powinno byc ok. Liverpool nie ma praktycznie nikogo w srodku dobrego w defie, a obroncy tez dupy nie urywają. Jedynie atak beda miec lepszy.

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18406.08.2016, 18:58

A Ramsey na pewno nie zagra z Liverpoolem?

Doktor komentarzy: 770606.08.2016, 18:58

Myślicie, że Guardiola na dłuższą metę może chcieć kiedyś ogarnąć środek pola Yayą i Gundoganem jednocześnie? Oczywiście licząc na to, że Toure się odrodzi.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 18:58

już wchodzi podstawowy obrońca Live

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492506.08.2016, 18:56

Munir jak elegancko znalazł Suareza. Naprawdę mi imponuje ten chłopak.

Doktor komentarzy: 770606.08.2016, 18:55

@Wojakus

Sakho póki co jest najdalej od składu Liverpoolu ze wszystkich zawodników pierwszego zespołu.

Emirates gotowe już do gry, zastanawiam się, jakim cudem klub z tak słabą organizacją transferową, potrafi tak perfekcyjnie przygotować stadion?

Wojakus
Live obrone ma nie lepszą, Milner gra na LO dzisiaj u nich. Liczę że zdominujemy ich w srodku dzięki trójce coq-xhaka-santi

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 18:52

Wojakus
A z takim środkiem Liverpoolu bedziemy wjeżdzac w nich jak w masło...Najlepiej od razu sie podłozmy i poddajmy.

minio7 komentarzy: 273906.08.2016, 18:52

Ja się pytam gdzie są oficjalki?!

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 306.08.2016, 18:50

z naszą obroną doświadczalną to my spokojnie przegramy z Liverpoolem.

Serio?
w sumie nie widzialem tego Nalito w akcji, Rudzieec jest niesamowity to fakt Silva tez
Aguero Top3 srodkowych napastnikow na ten moment ale wiecznie w szpitalu dlatego nie robi to na mnie takiego wrazenia

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 18:44

I jeszcze propo kontraktu Walcotta to co moge powiedziec. Wkopaliśmy się i tyle. Ale pamietajcie ze kontrakt obowiazuje obie strony i obie strony musza go szanowac(bo na sprzedanie kota sie nie zanosi). Wiec niech bierze dupe w troki i bierze przyklad z Alexisa i zapier... jak najlepiej potrafi.

ChatCrapGetBanged komentarzy: 492506.08.2016, 18:42

Aguero, Nolito, Silva i De Bruyne bardziej mnie wgniata w fotel niż Giroud, Griezmann, Ozil i Sanchez.

Ja trochę zerkam na ten mecz i się boję, że będę musiał odszczekać moje Mane-sceptyczne komentarze.

Doktor komentarzy: 770606.08.2016, 18:42

@Diam51

Następca Henry\'ego z 14 na plecach.

kuba289 komentarzy: 216006.08.2016, 18:41

COYG19
Ja od 3 minut. Od momentu jak włączyłem to Liverpool nie jest w stanie wyjść z własnej połowy. :D

Diam51 (zawieszony) komentarzy: 3238 newsów: 18406.08.2016, 18:41

Dobra, Griezmann przyjdzie, będzie grać na skrzydle, a do powrotu Welbecka kto będzie wspomagał Girouda?

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 806.08.2016, 18:40

Pawełek co broni. Mecz na wysokim poziomie.

COYG19 komentarzy: 111006.08.2016, 18:38

Barcelona bezradna w starciu z Liverpoolem, ogląda ktoś :) ?

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 18:38

imprecis
Tu powinien działac wlasnie Wenger. Skoro nie działa na kota głaskanie po głowie to niech go zacznie opier...za wszystko? Moze to pomoze. Rozni zawodnicy pokazywali szczyt mozliwosci w roznym wieku. Wiem ze stac go by grac dobrze ale mam nadzieje ze w przyszlym sezonie bedzie tylko rezerwowym, normalnie bym powiedzial ze OX moglby na prawej stronie grac, widac ze dojrzal i wogole, ale zobaczymy czy utrzyma forme.

Sparku komentarzy: 340206.08.2016, 18:37

truskawka
a co ma do tego to ile zarabial Torres ? wlasnie chodzi o to zeby unikac nie ktroych bledow a nie je powielac bo ktos tez tak robil, wolcotta trzeba wy****c na zbity pysk odrazu sie zwolni miejsce dla Joela i OX-a za tyle pieniedzy mozna zakontraktowac najwyzszej klasy obronce i zostanie jeszcze na jakis mlody talen a nie Theo, napastnik jak nie powiem co....

Doktor komentarzy: 770606.08.2016, 18:37

W sumie - Alexis - najlepszy piłkarz CA, Griezmann - najlepszy piłkarz Ojro. Nieźle by to wyglądało.

No i Ozil - najlepszy piłkarz mistrzów świata.

Doktor komentarzy: 770606.08.2016, 18:36

Madness - jakiś transfer, który przebiłby Ozila czy Alexisa, cena wysoka - tylko Griezmann przychodzi mi na myśl.

Wenger musi być serio trochę nieprzekonany do Lacazette\'a, lecz nie wierzę w większe nazwisko.

gunners007 komentarzy: 954306.08.2016, 18:35

Walcott się nie rozwinie bo będzie ciągle siedział na ławie. Jest w takiej dyspozycji, że inaczej być nie może, a bez regularnej gry formy nie odzyska. No chyba, że Wenger już nikogo do ofensywy nie ściągnie, a wyciągając wnioski z poprzednich lat jest to możliwe.

sebastix11 komentarzy: 599506.08.2016, 18:33

lays

pilkarze w ekstraklasie grają lepiej od niego, jak można przyjać piłke a ta mu ucieka do tyłu, to jest śmiech na sali ... taki zawodnik nie powinien miec miejsca w Arsenalu to ujma dla klubu

lays komentarzy: 3987106.08.2016, 18:30

truskawa

CHodzi mi o poziom jaki teraz prezentuje. Ja zawsze wspieram Walcotta, ale to co wyczynia rok przerosło moje najmniejsze oczekiwania... to jest parodia, a nie bycie piłkarzem.

Gra jak piłkarz rodem z Ekstraklasy, przyjecie piłki, dramat.

truskawa komentarzy: 82706.08.2016, 18:27

lays
A moze jeszcze rok i Walcott stanie się takim Payetem? Nie wiesz tego, ja w sumie tez nie.Ale I tak uwazam ze Walcott powinien u nas zostac, co nie znaczy ze ma grac w 1szym skladzie. Jak chce walczyc i pokazac ze grac potrafi, to bedzie super. Jak nie, to trudno, przynajmniej bedziemy mieli rezerwowego(tak, wiem ile on zarabia, ale ile zarabiał Torres w Chelsea?)

lays komentarzy: 3987106.08.2016, 18:22

Jeszcze rok i Walcott stanie się takim Aaronem Lennonem KFC, Tottki dopiero zaczely cos grac gdy pozbyli się Lennonow, Kaboulow itp

lays komentarzy: 3987106.08.2016, 18:21

I know as well that you give Sanchez five weeks holiday, he will stay quiet one week and after he will start to run everywhere, and he comes back fit.

Piekne zdanie, Alexis dziku :D Odpoczniesz po śmierci :D

kaman17 komentarzy: 498706.08.2016, 18:20