Wskoczyć na fotel lidera: Brentford vs Arsenal

Wskoczyć na fotel lidera: Brentford vs Arsenal 24.11.2023, 14:45, Mateusz Rosłoń 864 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna za nami - w sobotnie popołudnie Arsenal zmierzy się z Brentfordem w 13. kolejce Premier League. Liczymy na to, że nasi zawodnicy powrócili do klubu głodni zwycięstw i gotowi, by zaatakować pozycję lidera, do której tracą przecież tylko jeden punkt. Dodatkowego smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że sam lider, Manchester City, tego samego dnia rozegra swój mecz z wiceliderem - Liverpoolem, który ma w ligowej tabeli tyle samo oczek co Arsenal. Zapowiada się więc niezmiernie ciekawy weekend na angielskich boiskach.

Obie drużyny mierzyły się już ze sobą w obecnym sezonie: we wrześniu Kanonierzy pokonali Pszczoły 1:0 w meczu w ramach Carabao Cup. Jeśli chodzi o potyczki ligowe, w poprzednim sezonie na początku kampanii Arsenal zwyciężył na wyjeździe 3:0, natomiast mecz rozegrany w lutym na Emirates Stadium zakończył się remisem 1:1.

Przejdźmy do sytuacji kadrowej obu ekip. W składzie Brentfordu z pewnością nie znajdzie się zawieszony Ivan Toney, z powodu kontuzji nie obejrzymy także Josha Dasilvy, Rico Henry'ego, Kevina Schade'a, Mikkela Damsgaarda i Aarona Hickeya. Niepewny jest występ Keane'a Lewisa-Pottera. Jeśli chodzi o Arsenal, to zgodnie z przepisami obowiązującymi w Premier League w spotkaniu z Brentfordem nie będzie mógł wystąpić wypożyczony z tej drużyny David Raya. Urazy leczą Jurrien Timber, Emile Smith Rowe i Thomas Partey, niepewne są też występy Martina Odegaarda i Bena White'a, którzy dopiero wracają do pełnej sprawności. Fabio Vieira będzie pauzował za czerwoną kartkę. Do składu wraca zaś Gabriel Jesus, który podczas przerwy reprezentacyjnej brał czynny udział w meczach Brazylii.

Jaki powrót do bramki Arsenalu w meczu ligowym zaliczy Aaron Ramsdale? Czy tym razem obędzie się bez kontrowersji związanych z decyzjami sędziowskimi i systemem VAR? W jakiej formie są nasi piłkarze po przerwie od futbolu klubowego? Będziemy mądrzejsi o tę wiedzę już w sobotę wieczorem.

kylo100 komentarzy: 371225.11.2023, 20:09

Dobra pisze się historia, Havertz zostanie bohaterem meczu.

fabregas1987 komentarzy: 2582225.11.2023, 20:08

Wolałbym Nelsona, większa szansa ze coś rozrusza niż Kai

patryksz komentarzy: 365025.11.2023, 20:08

@jsky007: wolisz gościa, który nie zdobywa bramek od nominalnego napastnika? fascynujące

DyktatorArsene komentarzy: 220325.11.2023, 20:08

Ode out jak najszybciej, dawać rezerwowych.

GreKa komentarzy: 339325.11.2023, 20:08

Oczy krwawią. Tutaj nie ma pomysłu,.podania WTF?

Mastec30 komentarzy: 622525.11.2023, 20:08

Dobrze że Live z City był remis przynajmniej nie odskoczą nam jak tu nie będzie 3 punktów

Furgunn komentarzy: 925425.11.2023, 20:06

@jsky007 napisał: "Wolałbym Havertza zamist Eddiego. Już kiedyś były pozytywne akcenty z jego strony w tych rejonach"

Dziś Havertz to byłby lepszy na każdej pozycji, nawet na bramce

pablofan komentarzy: 197125.11.2023, 20:06

Eddie kolejny raz już akcje kolegi niweczy wchodząc mu w drogę… co za gość ;/

Marcel90 komentarzy: 816925.11.2023, 20:06

@Freo98: Havertz i zmarnowany rozny? :) nie ośmieszaj się. Grał fatalnie na początku sezonu ale ostatnie mecze miał dobre a to, ze Ty go zawsze od przyjścia do nas negujesz to już Twój problem, ze nie potrafisz oceniać obiektywnie

executer1 komentarzy: 265925.11.2023, 20:05

Ofensywnie wyglądamy bardziej jak drużyna dolnej części tabeli aniżeli zespół, który ma zdetronizować City

Furgunn komentarzy: 925425.11.2023, 20:05

@sebaarsenal napisał: "Czy tylko ja mam wrażenie, ze gramy jakby odpowiadał nam ten wynik ?"

Tak, tylko Ty :D

Freo98 komentarzy: 643225.11.2023, 20:04

@Marcel90: brzmi jak opis Havertza w każdym meczu nie sądzisz?

sebaarsenal komentarzy: 160325.11.2023, 20:04

Ode….

Marcel90 komentarzy: 816925.11.2023, 20:03

@Freo98: wbicie do pustej bramki ze spalonego? To faktycznie narobil wiatru w te 73 minuty.

Warto dodac 2 fatalne rozne, beznadziejny strzal gdzie nie byl kryty z 16 metra i wiele strat

sebaarsenal komentarzy: 160325.11.2023, 20:02

Czy tylko ja mam wrażenie, ze gramy jakby odpowiadał nam ten wynik ?

Piotrek95 komentarzy: 964525.11.2023, 20:02

Czmeu oni grają auty na czas w końcówce meczu przy remisie z Brentford nigdy nie zrozumiem

XandeR komentarzy: 969625.11.2023, 20:02

Ale sie pojde zesrac po tym meczy, takie gowno gramy ze ktos musi wydalic

fabregas1987 komentarzy: 2582225.11.2023, 20:02

2 tygodnie czekania na piłkę klubową, dobry wynik meczu City-Live i potem dostajesz to XD

pablofan komentarzy: 197125.11.2023, 20:02

Maupa lubi testować cierpliwość Gabriela ;/

Pires9999 komentarzy: 118325.11.2023, 20:02

Szkoda że w 72 minucie nasi się skapneli że trzeba grać agresywnie i to daje efekty...

Mastec30 komentarzy: 622525.11.2023, 20:01

Drugi z rzędu tragiczny mecz po przerwie na kadrę. Trzeba tych reprezentacji zakazać. Po co to komu

Freo98 komentarzy: 643225.11.2023, 20:01

@Marcel90: wbicie do bramki ze spalonego, Kai nawet tego nie zrobi

kamo99111 komentarzy: 692525.11.2023, 20:01

Eddie dopiero wszedł a juz mu się biegać nie chce.

Luki342 komentarzy: 275525.11.2023, 20:01

70;gramy pazdzierz i tylko jedna zmiana...

Furgunn komentarzy: 925425.11.2023, 20:01

Z Havertzem nasza gra wygląda lepiej.

FlameDood komentarzy: 144225.11.2023, 20:01

Nketiah mogłeś tego bramkarza docisnąć tak jak Vicario w czemu z totkami...

Marcel90 komentarzy: 816925.11.2023, 19:58

70 minuta a my remisujemy z Brentford. Ja sie pytam kaj jest Havertz

Piotrek95 komentarzy: 964525.11.2023, 19:58