Wskoczyć na fotel lidera: Brentford vs Arsenal

Wskoczyć na fotel lidera: Brentford vs Arsenal 24.11.2023, 14:45, Mateusz Rosłoń 864 komentarzy

Przerwa reprezentacyjna za nami - w sobotnie popołudnie Arsenal zmierzy się z Brentfordem w 13. kolejce Premier League. Liczymy na to, że nasi zawodnicy powrócili do klubu głodni zwycięstw i gotowi, by zaatakować pozycję lidera, do której tracą przecież tylko jeden punkt. Dodatkowego smaczku całej sytuacji dodaje fakt, że sam lider, Manchester City, tego samego dnia rozegra swój mecz z wiceliderem - Liverpoolem, który ma w ligowej tabeli tyle samo oczek co Arsenal. Zapowiada się więc niezmiernie ciekawy weekend na angielskich boiskach.

Obie drużyny mierzyły się już ze sobą w obecnym sezonie: we wrześniu Kanonierzy pokonali Pszczoły 1:0 w meczu w ramach Carabao Cup. Jeśli chodzi o potyczki ligowe, w poprzednim sezonie na początku kampanii Arsenal zwyciężył na wyjeździe 3:0, natomiast mecz rozegrany w lutym na Emirates Stadium zakończył się remisem 1:1.

Przejdźmy do sytuacji kadrowej obu ekip. W składzie Brentfordu z pewnością nie znajdzie się zawieszony Ivan Toney, z powodu kontuzji nie obejrzymy także Josha Dasilvy, Rico Henry'ego, Kevina Schade'a, Mikkela Damsgaarda i Aarona Hickeya. Niepewny jest występ Keane'a Lewisa-Pottera. Jeśli chodzi o Arsenal, to zgodnie z przepisami obowiązującymi w Premier League w spotkaniu z Brentfordem nie będzie mógł wystąpić wypożyczony z tej drużyny David Raya. Urazy leczą Jurrien Timber, Emile Smith Rowe i Thomas Partey, niepewne są też występy Martina Odegaarda i Bena White'a, którzy dopiero wracają do pełnej sprawności. Fabio Vieira będzie pauzował za czerwoną kartkę. Do składu wraca zaś Gabriel Jesus, który podczas przerwy reprezentacyjnej brał czynny udział w meczach Brazylii.

Jaki powrót do bramki Arsenalu w meczu ligowym zaliczy Aaron Ramsdale? Czy tym razem obędzie się bez kontrowersji związanych z decyzjami sędziowskimi i systemem VAR? W jakiej formie są nasi piłkarze po przerwie od futbolu klubowego? Będziemy mądrzejsi o tę wiedzę już w sobotę wieczorem.

IPiotrek komentarzy: 214125.11.2023, 19:56

Niech im ktoś powie, że można strzelać z dystansu.

kamo99111 komentarzy: 693425.11.2023, 19:56

Ode dziś mega słaby mecz. Chyba jeden z najsłabszych w naszych barwach.

kylo100 komentarzy: 372625.11.2023, 19:55

Pierwsza połowa jeszcze jakoś wygadała, ale druga katastrofa.

cwalin komentarzy: 237225.11.2023, 19:55

Ciężko będzie coś ugrać.Chyba lider nie wpadnie.

kamo99111 komentarzy: 693425.11.2023, 19:55

Edek Edek łowca kredek. Ehh w sumie zamienił stryjek...

Marcel90 komentarzy: 819225.11.2023, 19:53

Oni powinni poćwiczyć wyrzuty z autow. Cud, ze jeszcze nikt z naszych zoltej dzisiaj nie dostał za to

Freo98 komentarzy: 648525.11.2023, 19:53

Jezu jeszcze u nich ta parówka Maupay

patryksz komentarzy: 365425.11.2023, 19:53

@alexis1908: z Jesusem gramy w 10, chłop bez formy, tak jak i ten najlepszy bramkarz świata xd

GreKa komentarzy: 342225.11.2023, 19:50

@Piotrek95 napisał: "Jesus to w drugiej połowie zniknął XD"
A był w pierwszej?

Adamarsenal1 komentarzy: 322025.11.2023, 19:50

Z Jorginho i Havertzem lepiej wyglądał środek pola niż dziś.

mdr_AFC komentarzy: 305125.11.2023, 19:50

Nasza gra kombinacyjna leży i płacze, bardzo nudny mecz. Myślę że Arteta powinien potrenować z chłopakami grę na 1 kontakt

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5025.11.2023, 19:49

@Piotrek95 napisał: "Jest słabiej niż w tamtym sezonie, to bez wątpienia ale to co piszesz jest ega głupie i nieprawdziwe"

Mam na myśli dzisiejszy mecz.

Piotrek95 (zawieszony) komentarzy: 976225.11.2023, 19:48

@Fabri4 napisał: "Z przodu Jesus, Saka, Martinelli, Ode i Trossard, a gramy gorszą padakę w ofensywie niż za czasów Gervinho XD"

krzykus1990 komentarzy: 526925.11.2023, 19:46

Brawo Ramsdale! Teraz odkupił swe winy i uratował wynik!

Fabri4 komentarzy: 9985 newsów: 5025.11.2023, 19:45

sebaarsenal komentarzy: 160725.11.2023, 19:45

Gdzie się podziały nasze przebojowe skrzydła …

kylo100 komentarzy: 372625.11.2023, 19:45

Teraz brawo Ramsdale na wyjście do piłki.

Damper komentarzy: 242225.11.2023, 19:43

@Dziadyga napisał: "@Damper napisał: "Ta, bo Trossard, Odegaard, Saka i Martinelli grają super mecz i kreują okazje."

Nie obrazaj Trossarda,facet ciągle dupe brakuje w przeciwieństwie do brazyla.Kiedy miał dobry mecz?"

Piszę o dzisiejszym meczu. Co dzisiaj gra Trossard?

Bergkamp85 komentarzy: 16925.11.2023, 19:42

@mdr_AFC napisał: "po ostatnich cotygodniowych wałkach dziwisz się że ludzie podchodzą do gównianego sędziowania emocjonalnie"

Mam tą świadomość że szczególnie w meczu z City,jak i Newcastle człowiekomi może podnieść się ciśnienie.

Nie rozumiem tylko tego że jest czarno na białym spalony,to w komentarzach czytam że linia spalonego źle wyrysowana,bądź inne tego typu brednie.

Najlepsze w tym wszystkim jest jednak to że jak się z nimi nie zgadzasz,to jestem kibicem Tottenhamu,bądź trollem.

minio7 komentarzy: 281525.11.2023, 19:41

Napiszę w swoim imieniu, tak, pomyliłem się. W tej sytuacji spalonego wyznaczała piłka i w takiej sytuacji decyzja VARu była słuszna. Przepraszam za sianie fermentu.

notopyk komentarzy: 350525.11.2023, 19:40

Jest szansa wskoczyć na 1 miejsce to oczywiście muszą być ciężary xd

Dziadyga komentarzy: 839525.11.2023, 19:40

Mickeylo komentarzy: 278325.11.2023, 19:39

Ode dzisiaj same fatalne decyzje podejmuje

Czeczenia komentarzy: 1249825.11.2023, 19:35

Paradoks Ramsdale'a polega na tym, że po jego wylewie wykreowaliśmy najlepszą akcję, tylko Saka zgubił piłkę w kluczowym momencie.

Wyrzucił piłkę do graczy Brentford, ale szybko ją przechwyciliśmy i ruszyliśmy z kontrą. Arteta powinien być zachwycony, wszak wciągnęliśmy ich na własną połowę po profesorsku.

Freo98 komentarzy: 648525.11.2023, 19:34

@Armata500: niestety po tym co czytam tu o dzisiejszej decyzji varu to wszystko może byc na serio

Armata500 komentarzy: 4373 newsów: 13025.11.2023, 19:33

@Freo98 napisał: "@XandeR: w poniedziałek wpadnij do okulisty jeśli to nie bait"

A od której strony ten komentarz wygląda na napisany na serio? Gdyby napisał, że Ramsdale najlepszy na boisku, to też byś uwierzył?

Freo98 komentarzy: 648525.11.2023, 19:30

@XandeR: w poniedziałek wpadnij do okulisty jeśli to nie bait

Czeczenia komentarzy: 1249825.11.2023, 19:30

Mam wrażenie, że jesteśmy lepszą drużyną niż rok temu. Bardziej wyrachowani, potrafimy starcia w klinczu przeciągnąć na własną stronę.

Z drugiej strony, gdybym był neutralnym kibicem, nie włączyłbym meczu Arsenalu. Nasze ataki w ostatniej fazie są powolne, schematyczne, nie potrafimy kreować sytuacji strzeleckich oddając jeden celny strzał na połowę. Skrzydłowi nie wchodzą wchodzą ochoczo w drybling, Odegaard zagubiony. Największe zagrożenie po SFG i często gra w milion wrzutek.

Freo98 komentarzy: 648525.11.2023, 19:29

@kwiatinho: czyli jak większość naszych meczy w tym sezonie? Chyba jednak czas się w koncu ogarnac i zacząć jakiś styl narzucać w meczach, a nie co chwile tłumaczyć się ze nam się ciężko przeciwko kolejnemu rywalowi zazwyczaj

Damper komentarzy: 242225.11.2023, 19:29

@FlameDood napisał: "Widzę co niektórzy zamiast z Nketiaha to z Jesusa zaczynają robić nie wiadomo kogo słabego. Oczywiście miał sytuacje w tym meczu które zmarnował ale tylko on próbuje zrobić cokolwiek z naszych ofensywnych zawodników. Nikt inny nawet nie próbuję. Mówicie że ten strzał z główki to powinien być gol, oczywiście mógłby ale wcale nie musiał. Przypomnijcie sobie mecz z tamtego sezonu z Brentford i bramke na 2-0 Jesusa - prawie ta sama sytuacja. Wtedy się udało teraz nie. Życie. Oby Jesus strzelił w drugie połowie i zamknął mordki co niektórym."

Dokładnie. jeśli Jesus dzisiaj jest fatalny, to co powiedzieć o pozostałych ofensywnych zawodnikach?

Olczyck komentarzy: 107025.11.2023, 19:29

@kwiatinho: szkoda ze ten "późny Unai" jest grany co drugi mecz