Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
GunnerForLife komentarzy: 335513.08.2012, 14:33

Kibice The Blues obawiali się, że Ivanović zostanie zawieszony na trzy spotkania i nie będzie mógł zagrać między innymi w pierwszej kolejce Premier League przeciwko Wigan Athletic.

Tak się jednak nie stanie, bowiem Angielska Federacja Piłkarska zmieniła regulamin po incydencie który miał miejsce podczas towarzyskiego turnieju w Amsterdamie w 2006 roku, kiedy w meczu z FC Porto czerwonymi kartkami ukarani zostali dwaj piłkarze Manchesteru United Wayne Rooney i Paul Scholes. Obaj zostali wówczas zawieszeni na trzy mecze.

Zmiana przepisów dotyczy wszystkich przedsezonowych spotkań, w tym meczu o Tarczę Wspólnoty. Oznacza to, że Ivanović będzie mógł wystąpić w najbliższy weekend na DW Stadium.

źródło : SkySports

wronka23 komentarzy: 408913.08.2012, 14:32

8mln nie dużo a można sproawdzićmłodego zdolnego gracza na lata

LoveTheGunners komentarzy: 914013.08.2012, 14:32

Marzag

niby tak , ale jak dla mnie DP musi byc

Arteta i Jack nie sa zbyt silni fizycznie i mogliby przegrywac pojedynki silowe , Song jest juz duzo lepiej zbudowany potrafi sie przepchnac i jak dla mnie Song musi byc :D

kanonier12212 komentarzy: 183313.08.2012, 14:31

Można by poraz kolejny wykorzystanie trudną sytuacje Malagi i sprowadzić Isco.

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.08.2012, 14:31

Miyaichi oficjalnie w Wigan :) To elegancko

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.08.2012, 14:31

LoveTheGunners, santiego na skrzydlo szkoda, bo potrafi swietnie uruchomic Theo, ktory tam zazwyczaj wystepuje. Wilshere walczy o kazda pilke, wiec mialby kto odbierac, Arteta tez nie jest zly w odbiorze, no i mialby kto nam przetrzymywac i rozgrywac pilke(Arteta) a jednoczesnie mielibysmy serce druzyny jakim jest Jack, tylko że to może tak pięknie wyglądać tylko w teorii ;d

popekns komentarzy: 742013.08.2012, 14:30

Ciekawostka: Last time London hosted Olympics in 1948 Arsenal won the league.

Last time Arsenal started league fixture with Sunderland Arsenal won the league.

Song

jak wroci Jack to za Artete , chociaz szkoda mi sciagac hiszpana chyba ze Santiego na skrzydlo ale wtedy nie bedzie rozgrywajacego z pirwszego zdarzenia

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.08.2012, 14:27

There we go, Ryo to Wigan loan is made official on Arsenal.com

transfery.info/53920,isco-do-arsenalu ciekawe hmm naprawde ciekawe. Brać go.!

LoveTheGunners komentarzy: 914013.08.2012, 14:25

marzaq

no nie wiem , brak nominalnego DP , chociaz jakos by sie uzupelniali , ale uwazam ze Song to pewniak do 1 skladu

adrianm1994 komentarzy: 3913.08.2012, 14:23

Jack Wilshere: " i don`t need an agent, because i will never leave Arsenal "

ZiggyAFC komentarzy: 24313.08.2012, 14:23

Ciekawe czy w tym jest coś prawdy - transfery.info/53920,isco-do-arsenalu

triumphst666 komentarzy: 257413.08.2012, 14:22

Jeśli Song i Robin zostaną, ominą nas wreszcie te coroczne kontuzje, to nie widze problemu w walce a wszystkich frontach. Mamy coraz chekawszą kadre. Do tego wróći Wilshere. ie wiem, czy zwróciliście uwage, ale również Diaby wraca do świetnej formy. Zagrał dość asekuracyjnie, ale mimo to, naprawde udany ten jego występ zarówno w destrukcji, jak i w ofensywie.

paw3u komentarzy: 563013.08.2012, 14:22

pierwsze pięć kolejek BPL i w Canal+ na pewno 4 mecze Arsenalu :) jezeli by jeszcze pokazali nasz mecz z southamptonem to juz w ogole bajka, ale watpie w to ;p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.08.2012, 14:21

oo i swietnie z Alexem ;) liczymy na Ciebie Song.

U nas moglbys stac sie legenda, a w Barcelonie moglbys stac sie kolejnym aktorem.

popekns komentarzy: 742013.08.2012, 14:21

Wy dalej wierzycie w tę chorą plotkę? Proszę Was, ogarnijcie się, bo już nudzą mnie płacze na temat rzekomego transferu Songa do WięcejNiżKlubu. Moja rada: Nie zwracajcie na takie rzeczy uwagi!

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.08.2012, 14:20

Papcio,

to dlatego, ze Chelsea nie gra swojego meczu z nimi bo maja superpuchar europy. i dlatego ich pierwszy mecz, ktory rozegraja jest z Tott..

raczej nie trudne do zrozuemienia..

pronik komentarzy: 517913.08.2012, 14:20

mecz jest o 14.30 ze stoke w niedziele 26.08

LoveTheGunners komentarzy: 914013.08.2012, 14:20

Kameruńczyk Alex Song mimo zainteresowania ze strony Barcelony nie chce opuszczać The Emirates. Bliżej mu do podpisania nowej umowy z Arsenalem.

Media hiszpańskie twierdzą, że Barcelona zaoferowała za Songa 15 mln euro, a chętny jest także rosyjski Zenit St. Petersburg.
- Nie mam zamiaru kłamać i nie powiem, że nie ma zainteresowania, ale jestem w Arsenalu i jestem szczęśliwy – powiedział dla Sky Sports Kameruńczyk.
- Barcelona to najlepsza drużyna na świecie, a spekulacje będą trwać aż do zamknięcia okienka transferowego. - dodał zawodnik Kanonierów.

Song rozważa obecnie dostępne opcje, ale najprawdopodobniej przystąpi do rozmów z Arsenalem w sprawie przedłużenia wygasającego za dwa lata kontraktu. Defensywny pomocnik do Londynu trafił w 2005 roku z francuskiej Bastii.

Kanonier4ever komentarzy: 40313.08.2012, 14:18

niech lepiej powiedza co z alexem

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.08.2012, 14:18

swietny ten filmik z Del Piero.

PapCio123 komentarzy: 107713.08.2012, 14:17

Canalplus.pl jest napisane :D a tak ogolnie newcastle zaczyna z KFC a zas ma Czwelsi

Skąd to wiesz?

Arsenal4Ev3R, Wenger go nie odda nikomu w takim momencie, a zarządowi zwyczajnie się to nie opłaca. Zyskają 15 mln euro, a mogą stracić 40 mln funtów :-)

albo pisali, że Song jest typowym DM. Nie radzę wchodzić na ich forum bo to porażka co tam czytałem. Dużo wypowiedzi "fanów" barcy za czasów Kluiverta itd :D. Dużo z nich uważa, że to przeciętny grajek który będzie blokował ich geniuszy młodych i nie jest wart 15 mil, uważają, że to cena przekracza jego umiejętności a ci co piszą, że barca się ośmieszyła tymi 15 mil są minusowani

kanonier12212 komentarzy: 183313.08.2012, 14:14

Wie ktoś może na ile czasu kontuzja wykluczy Chamberlaina?

PapCio123 komentarzy: 107713.08.2012, 14:14

wiecie ze mamy transmisje meczu arsenal stoke na canal + ?

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.08.2012, 14:13

Song odchodzi do Barcelony. Nie kupujemy nikogo w jego miejsce i zostajemy tylko z Coqiem i kontuzjowanym Frimpongiem na DM'ie. Taki scenariusz też jest możliwy.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.08.2012, 14:11

No akurat jesli Wenger kupi Mvile a Song odejdzie to nie odczujemy tej straty az tak bardzo.. jak Fabsa czy Nasriego..

Ale wydaje mi sie, ze Song nie odejdzie.

AtheneWins komentarzy: 6442 newsów: 213.08.2012, 14:09

Zarząd powinien mieć naklejki nad biurkami:

"Zakaz sprzedawania zawodników do Barcelony"

PapCio123 komentarzy: 107713.08.2012, 14:09

huhu arsenal pokazuja na canal + z stoke

Arsenalfcfan komentarzy: 1320713.08.2012, 14:08

imprecis,

on jest tutaj happy ;) nie sadze aby chcial odejsc.. a do tego Wenger go nie pusci ta 20mln...

''Przekonać Arsene’a Wengera ma kwota 20 milionów euro, które „Blaugrana” przeznaczyła na piłkarza.''

Song jest wart spokojnie o 10mln wiecej i poki ma 2letni kontrakt to nie odejdzie.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.08.2012, 14:08

dla mnie nie ma, zadnego konca i kropki odnosnie Songa...i jak AW zdecyduje o jego sprzedazy i zakupie M'Vila nie bede plakal, jak zostanie rowniez nie bede plakal w sumie kazdy scenariusz akurat tutaj jest mozliwy

vinio komentarzy: 254713.08.2012, 14:08

nie ma powodu do płaczu spokojnie moża z takim składem wygrac ligę trzeba poprawić obronę według mnie Mu ma gorszy skład a jakoś im idzie i to całkiem dobrze. DM Song musi mniej robić wypadów a więcej wspierać obronę. Środek jest dobrze ułożony trzeba czekać na powrót Sagna i liczę na Gibbsa lub Santosa

KedzioRRz komentarzy: 382713.08.2012, 14:06

Song musi zostać tak długo, jak nie wybuchnie talent Coquelina/DENCHa lub nie pozyskamy M'villi. Amen

armata_PL komentarzy: 6219 newsów: 413.08.2012, 14:04

Po takiej wypowiedzi twierdzę że Alex nawet nie mysli o zmianie barw klubowych.