Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 12:41

Max @
Powiem jedno AYFKM?

Qarol komentarzy: 1450213.08.2012, 12:41

@Maximilliano

Ja bym poszedł - Mexes to solidny obrońca. Nie jakiś tam mega defensor, ale solidny. Według mnie lepszy od Mertesackera, choć ciężko oceniać Niemca po jednym sezonie w PL. Od Djorou na pewno jest lepszy.

A Bendtner u nas i tak nie pogra, kasy za niego byśmy chyba zbyt wiele nie dostali. Więc wymiana według mnie ok.

Ale to tylko plotki, więc wiadomo jak to jest.

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 12:41

mskafc

Arsenal could be set to swap Nicklas Bendtner, 24, for AC Milan defender Philippe Mexes, 30.
Talk Sport

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 12:41

Maxi
Niech biora benka, ale mexesa ja nie chce.

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:41

max--> z pocałowaniem ręki Mex jest głupkowaty i ma wahania formy ale ta wydra( była partnerka drugiej wydry Ibry) jest dobrym obrońcą.

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 12:38

a poszlibyście na wymiane z AC MILAN Benek-Mexes?

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:38

nikt poza qtalońcami nie gra bez silnego i/lub agresywnego pomocnika. Stratę tą wyrównująoni tym że grają świetny pressing całą drużyną wiele biegając przy tym i nie tracą tak często piłek dlatego taki ogórki techniczne jak theo albo zestresowane typy jak gerv to do tego nie pasują.
Poza tym tyle biegać to my możemy nie podołać...nie wiem też czy to potrafi Sahin akurat (stamina i pressing) dżost dont noł

Pinguite komentarzy: 1502013.08.2012, 12:38

AS? Fajne źródło co ma wiele wspólnego ze szmatławcem. Nic nowego. Nie rozumiem nawet czemu wy tutaj rozmawiacie o rzekomym transferze Songa, którego w tym okienku transferowym nie będzie!
Wenger nie chce sprzedać van Persiego z rocznym kontraktem, a co dopiero Songa. Ludzie... takie rozmowy nie powinny mieć miejsca. M'Vila bardzo chętnie u nas, ale jako zmiennik Songa. I tyle.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:37

devilpage.pl/index/news/komentarze/31627/van-gaal-robin-zostanie-w-arsenalu/

bobslej22 komentarzy: 832213.08.2012, 12:37

Mamy już oficjalne wyniki nasze sondy na jeden z meczów ligi angielskiej w pierwszej kolejce. Pokażemy mecz Arsenal-Sunderland. Wynik po weryfikacji brzmi: Arsenal - Sunderland - 20286 głosów, WBA - Liverpool - 19692 głosów. Z 5214 numerów IP oddano więcej niż jeden głos na mecz Arsenalu, z 7023 numerów IP oddano więcej niż jeden głos na mecz Liverpoolu. Krótko mówiąc nieuczciwe głosy oddawano zarówno na jeden jak i na drugi mecz. Oczywiście jeśli z jednego IP wysłano np. 6 głosów, odejmowaliśmy 5. Dziękujemy za udział w glosowaniu. Przypominamy, że w pierwszej kolejce pokażemy w sumie aż 5 spotkań.

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 12:36

Słyszeliście że wczoraj wygwizdali RvP??
A na Sunderland kogo widzicie na LS jeżeli w środku zagra RVP/ŻIRU to na ls GERV CZY POLDI?

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 12:36

No to kurde nie mam ręki :/

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.08.2012, 12:35

Cały czas te Hiszpańskie gówna o tym piszą, ziew.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.08.2012, 12:34

Arsene Wenger expects Alex Song to leave Arsenal with Barcelona interested (AS)

LoveTheGunners komentarzy: 914013.08.2012, 12:34

taka wymiana jest bez sensu. To sa dwie rozne pozycje , jakbysmy ich wymienili to zostalibysmy bez nominalnego DP

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:34

Wczoraj van derWiel taką brameczkę huknął że ho ho :)

klinka12 komentarzy: 4912 newsów: 113.08.2012, 12:33

Kurcze mam nadzieje, ze w sobote nasi chlopcy zagraja tak, ze kazdy, kto zaglosowal na nasz mecz mimo, ze nie kibicuje AFC, nie bedzie zalowal :)

Qarol komentarzy: 1450213.08.2012, 12:33

@imprecis

Ale to takie rozwiązanie byłoby na sezon, po powrocie Sahina do Realu (bo rozumiem, że chodzi Ci o wypożyczenie) bylibyśmy w d..

Jak Song miałby odejść to moim zdaniem najlepsza opcja to kasa za niego i atak na M'Vile.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.08.2012, 12:33

Oggy > Euro słabe ,ale Mistrzostwa miał udane jak pozostali Holendrzy .

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.08.2012, 12:33

Maximilliano, to może odrazu Arsenal

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:32

imprecis pod warunkiem pressingu jak u kutalońców i szybszej grze niż obecnie oraz bez theo i gerva (za łatwo tracą piłki)...,myślisz że jest to osiągalne bo ja wątpie....

GKS_AFC
ale wiesz zawsze można do kontraku wpisać klauzulę jeśli masz odejść do Barcelony to do transferu dopłacamy 50 mlnów :)

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 12:31

A co byście powiedzieli na oferte wymiany Barcy
SONG------------------->FCB
ARSENAL

bobslej22 komentarzy: 832213.08.2012, 12:31

ArseneAl>>> Ja tam na miejscu Wengera bym zaproosił Senderosa. Chłopak nauczyłby paru nowych języka :)

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:30

nie wiem skąd taka miłość do van der Wiela, to co on wyprawiał na euro zapamiętam na lata:) aaaa sorki przecież zajęty był firmą z ciuszkami to rozumiem hahah

vinio komentarzy: 254713.08.2012, 12:29

warto wygrać czasem LM czy Ligę wtedy takich ankiet by nie było a o City w ogóle by nikt nie słyszał. Z kolejki ligi angielskie powinno być 7 mecz: Arsenal Mu City LFC Chelsea Tottenham i Newcastle czasem nawet mniej. Priorytetem c+ w takim wypadku powinny być mecze Mu Arsenalu i Chelsea najwięcej oglądalności. W wypadku meczy typu Newcastle Tottenham da się to zrozumieć ale prawda jest tak, że dziś nie powinno być żadnej ankiety i to oczywiste który mecz w tv powinien lecieć.

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 12:29

Mnie śmieszą tę oferty barcy ,niech oni nam oddadza fabregasa/ alcantare/ inieste to ciekawe czy bedzie im tak miło jak stracą gwiazdę, niech sobie te katalonce nie myślą że my nie mamy honoru i ambicji, bo już tę zrobione transfery w Arsenalu powinny im dać do myślenia że Wenger chce zdobyć jakieś trofeum w tym sezonie a nie sprzedawać kluczowych graczy , niech się odwala od Arsenalu bo my nie jesteśmy hipermarket żeby po okazyjnych cenach od nas kupować gwiazdy, Song ma jeszcze ważny kontrakt przez 2 lata i zostanie nie ma innej opcji, a tak po za tym uważam że barca powinna mieć zakaz kupowania od na graczy !!!

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 12:28

Na razie nie wiadomo jakich zmian po fuzji platform Cyfra+ i "n" satelitarnych mogą spodziewać się widzowie Canal+. Jednak z wypowiedzi abonentów Canal+ wynika, że po fuzji najbardziej liczą na dostęp do piłkarskich rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Europy, które obecnie dostępne są na platformie "n" (kanały nSport i nPremium). Niewykluczone, że zmiany dotkną także oferty praw filmowych Canal+.

ArseneAl komentarzy: 2341713.08.2012, 12:28