Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
koczan_4 komentarzy: 330213.08.2012, 12:23

IMO na Emirates trafi jeszcze ktoś z tej grupy: M`Vila, Sahin, Van der Wiel, Isco, N`Koulou.

Maximilliano komentarzy: 82313.08.2012, 12:22

pilkanozna.pl/index.php/Wydarzenia/Ligi-zagraniczne-Anglia/kibice-arsenalu-wygwizdali-van-persiego.html

KondzioElite komentarzy: 618713.08.2012, 12:22

Sebu: Wiadomo, podczas takich ankiet zawsze każdy będzie się wyzywał. Ważne, by wszystko wróciło do normy po ankiecie. Chyba, że o transmisję walczy Arsenal z Tottenhamem, a L'pool z ManU - wtedy można bluzgać ile się da nawet po ankiecie ^^

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:21

Każdy mijający dzień przybliża Alexa Songa do gry na Camp Nou. Na chwilę obecną Kameruńczyk jest najbardziej pożądanym przez sztab szkoleniowy kandydatem do zasilenia szeregów Barcelony. Obok jakości, głównym argumentem przemawiającym za piłkarzem jest cena. Chociaż nie tak niska jak spekulowano, Song kosztuje znacznie mniej niż Javi Martínez, który do Barcelony przymierzany był od samego początku.
Ale oni na fcbarca.com mają tekst. :D Jakość nawet użyli :P

Arsenal_1886 komentarzy: 1952113.08.2012, 12:21

Wenger: "New signings? We are still looking. We still have an eye on the market. If a good opportunity comes up, we'll take it." #afc

Wenger nie jest przeciwny nowym piłkarzom w Arsenalu . Jak będzie okazja to rozważy .

A może Busquets + 10 mlnów:P? (TO BYŁ ŻART JBC :D)
Ars3n
Czyli dawno dawno temu mówili... :P

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:20

KongdziElite---> Bóg Cie opuścił?;p wole alcantare i 5 mln.:) dorzucimy z 5 mln i jakiś łamacz kostek na defa;p

vinio komentarzy: 254713.08.2012, 12:20

dokładnie ci dwaj nie są warci jego jednego chyba, że 15 ml i ich 2 to wtedy Arsenal mógł by kupić M'Vile czy kogoś podobnego

Fusek15 komentarzy: 44713.08.2012, 12:20

Tello chyba do wzmocnienia rezerw...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:20

Sebu
To może zróbmy jakas zgode, zeby nastepnym razem głosować uczciwie żeby nie było spiny pojazdów na kibiców itp.:) Trzeba trzymać sztamę i walczyć z Kurami i gumożujem :)

KondzioElite komentarzy: 618713.08.2012, 12:19

Niech nam dadzą Mascherano + 5mln i Song może odejść ^^

Wajdos komentarzy: 163513.08.2012, 12:19

bo wczoraj ox kontuzja ;) Na 1,5 sezonu.

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 12:19

Robizg
Dawno temu. Zawsze cos sie w komentarzach pojawialo na ten temat, teraz wiekszosc nazywa te opowiesci legendami ;d

Sebu komentarzy: 313.08.2012, 12:18

Niby głupie głosowanie, a przysporzyło tylu nerwów fanom obu drużyn. Okazuje się, że obie strony oszukiwały, Wy trochę mniej i to Wy obejrzycie mecz swojej ulubionej drużyny 18 sierpnia w telewizji. Fajna walka, pewnie to nie pierwsza taka ankieta. Darujcie sobie jednak te głupie komentarze na temat fanów Liverpoolu, bo też nie byliście święci. Nasi niestety dali z jednej z strony dupy, z drugiej jednak dzielnie walczyli, biorąc pod uwagę fakt, że w chwili obecnej fanów Arsenalu w naszym kraju jest zdecydowanie więcej.

Pozdrawia fan LFC.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:18

Chciałby ktoś tu widzieć Tello?:> Bo mi się wydaje że jakoś nie ;d Jeden zwód i do tego aktor ;d

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:18

ArsenalAl ---> jestem grzeczny:) a cytując "Psy" ja? ja to święty jestem :D polecam ten film widzieliśta?

ArseneAl komentarzy: 2341713.08.2012, 12:18

@GKS_AFC
Taa.. tylko, że ani Tello ani Afellaya nie postawimy na DP...

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:17

Ars3n
A kiedy mówili że coś wprowadzą?:P

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 12:17

Kurcze pisze nie porze zasrany swype na telefonie :/

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 12:16

Haha mundo deportivo porze że kasa afelay i tello za Songa , co zaś desperaci z farsy :p

Katie komentarzy: 552 newsów: 613.08.2012, 12:15

Joleon Lescott called up by England but Alex Oxlade-Chamberlain is ruled out with ankle injury.

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 12:13

Peciakk
nom :/ szkoda, ze trzeba czekac tyle na nowa strone i mozliwe, ze na forum.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.08.2012, 12:13

Orandzo > skubany! :D

fcescf > nie ma sprawy ;)

Liverpool and Arsenal are both open to a loan move for Şahin or a permanent move with a buyback clause.
The offer from Arsenal appeals Şahin the most, he'll play in his preferred position there. [Marca]

Oggy komentarzy: 948913.08.2012, 12:12

peciak--> ArseneAl to jajcarz więc jak mu się zachce dowcipów to jak stękał wczorajszy troll he he he he >

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:12

peciakk
Ale zaproponować można prawda?:)

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.08.2012, 12:10

Ars3n@
Nie ma co męczyć administracji tylko po prostu czekać na nową odsłonę(Długo pewnie) bo wszystkie zmiany pewnie będą robione na nowej odsłonie ;P

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:10

Rafson95
kto powiedział że Arsenal ma duż osezonowców?xd

vinio komentarzy: 254713.08.2012, 12:10

hahah Song miał by się zdecydować na zamiennika nie w tym okienku i następnym pewnie też niech Arsenal zlekceważy tą ofertę i nie daje w ogóle oznak życia

Fusek15 komentarzy: 44713.08.2012, 12:09

City w końcu kogoś kupiło;p Rodwell w $hity

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.08.2012, 12:09

Haha co za typek :D youtube.com/watch?v=uMqGSYQ1Up8&feature=player_embedded#!

Ars3n komentarzy: 1235413.08.2012, 12:08

Peciakk
Nom. Fajnie by bylo, ale moze zamiast warna/bana dawalo by sie tzw. muted na jakis czas 1h/6h etc. Trzeba byloby napisac do administracji i spytac sie.

fcescf komentarzy: 255413.08.2012, 12:08

@C888
Dzięki za informacje o transferach bo zapomniałem ci podziękować na koniec ;)

vinio komentarzy: 254713.08.2012, 12:06

ciekawi mnie ile spotkań może wytransmitować c+ na sezon mam nadzieję, że jak obecna umowa się zakończy c+ wytarguję lepszą nawet rezygnując z ekstra dziadostwa

KeefAFC komentarzy: 51213.08.2012, 12:06

peciak@

thx za porady i wskazowki :)

a ty masz konto na YouTube ?

Wajdos komentarzy: 163513.08.2012, 12:06

Ankiety bez sensu. Tylko nagle jakieś hejty na Liverpool. No bez jaj.

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 113.08.2012, 12:05

Oooo tak nowy stabilizator działa :D

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 513.08.2012, 12:05

Ars3n@
No nie głupie :D
Ale i tak z 3/4 takich strażników by się przydało.
Moim kandydatem jest ArseneAl@ bo dość często jest i wszystko ok. 2 kandydat to Midgardsorm,przeważnie siedzi wieczorem na k.com więc pilnował by wieczorkiem porządku^^

KondzioElite komentarzy: 618713.08.2012, 12:04

Strażnicy? O, ja bym się mógł nadawać! W pierwszej kolejności zbanowałbym Adriana, potem mogą mi odebrać rangę ^^

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.08.2012, 12:04

czyli jednak ruskie głosy się liczyły

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 12:04

fcbarca.com/mobile/43465-pierwsza-oferta-za-songa.html

Powiem jedno śmiech na sali 30mln funtów to absolutne minimum taki odnosnik do tej oferty
t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcSou8EooLw5R61AgSkdsjOPYiw6NPTQvGOT4wrqEmUiT9zINeYWF5DWpAY :p

vinio komentarzy: 254713.08.2012, 12:04

dokładnie LFC nie ma jakiegoś super zespołu i dla tego tam nie ma wielu sezonowców co innego w AFC tutaj jest ich dość dużo. LFC kibiców naleciało po meczu np z LM. Arsenal to nie wiem za co bo od tych kilku lat nic ciekawego w Arsenalu się nie działo po za odejściami Cola Cesca itd. Ja np polubiłem AFC dzięki TH ich stylowi gry i podobało mi się małe boisko na highbury w dodatku moja siostra miała niedaleko mieszkanie od tego stadionu i przez pewien czas mieszkałem koło stadionu

"Mamy już oficjalne wyniki nasze sondy na jeden z meczów ligi angielskiej w pierwszej kolejce. Pokażemy mecz Arsenal-Sunderland. Wynik po weryfikacji brzmi: Arsenal - Sunderland - 20286 głosów, WBA - Liverpool - 19692 głosów. Z 5214 numerów IP oddano więcej niż jeden głos na mecz Arsenalu, z 7023 numerów IP oddano więcej niż jeden głos na mecz Liverpoolu. Krótko mówiąc nieuczciwe głosy oddawano zarówno na jeden jak i na drugi mecz. Oczywiście jeśli z jednego IP wysłano np. 6 głosów, odejmowaliśmy 5. Dziękujemy za udział w glosowaniu. Przypominamy, że w pierwszej kolejce pokażemy w sumie aż 5 spotkań."