Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego

Wysoka wygrana Arsenalu z Koeln, dwa gole Podolskiego 12.08.2012, 17:52, Sebastian Czarnecki 1727 komentarzy

Dobiegło końca ostatnie przedsezonowe spotkanie londyńskiego Arsenalu, które Kanonierzy mogą zaliczyć jak najbardziej do udanych. Podopieczni Arsene'a Wengera pewnie pokonali spadkowiczów z Kolonii aż 4-0, a dwie bramki dla The Gunners zdobył Lukas Podolski, który przeszedł do nowego klubu właśnie z drużyny Kozłów. Pozostałe dwie bramki zdobyli Thomas Vermaelen i Gervinho.

Ostatni sparing był decydujący przed wkroczeniem w nowy sezon, a Arsene Wenger mógł w końcu przyjrzeć się w akcji nowym nabytkom, czyli Cazorli, Giroud i Podolskiemu, którzy w Kolonii pokazali się z naprawdę bardzo dobrej strony.

Oto wyjściowa jedenastka Arsenalu:

Mannone (46. Szczęsny) - Yennaris (46. Jenkinson), Mertesacker (46. Koscielny), Vermaelen (46. Djourou), Gibbs (46. Santos) - Coquelin (46. Song), Chamberlain (46. Diaby) - Walcott (46. Gervinho), Cazorla (46. Arszawin), Podolski (68. Van Persie) - Giroud (46. Gnabry) (68. Chamakh)

W 6. minucie Kanonierzy stworzyli sobie pierwszą okazję do zdobycia bramki. Francis Coquelin uruchomił wybiegającego Oliviera Giroud, a ten w sytuacji sam na sam oddał strzał na bramkę, z którym poradził sobie jednak Horn i wybił piłkę na rzut rożny

Do rzutu rożnego podszedł Santi Cazorla, którego dośrodkowanie głową przedłużył Per Mertesacker, a Thomas Vermaelen z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki. 1-0 dla Arsenalu po siedmiu minutach gry!

W 14. minucie Kanonierzy ruszyli z kolejną akcją. Prawą stroną pomknął Theo Walcott, który dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz świetnie odegrał futbolówkę do Santiego Cazorli, który oddał mocny strzał z pierwszej piłki, który z wielkim trudem obronił Horn.

Minutę później Oxlade-Chamberlain został sfaulowany od tyłu przez jednego z obrońców Kolonii, a arbiter z ogromnym spokojem wskazał na jedenasty metr.

Do wykonania rzutu karnego poszedł Lukas Podolski, który podwyższył rezultat i zdobył bramkę przeciwko swojemu byłemu klubowi. Po 15 minutach Arsenal prowadzi 2-0.

W 18. minucie Kolonia przeprowadziła pierwszą akcję, która mogła zakończyć się bramką. Kacper Przybyłko ograł trzech obrońców Arsenalu i znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej, ale młody Polak minimalnie spudłował.

Trzy minuty później z kolejnym kontratakiem wyszli podopieczni Arsene'a Wengera. Walcott uruchomił na prawym skrzydle Chamberlaina, który posłał piłkę w pole karne, gdzie czekał Olivier Giroud. Francuz oddał strzał z najbliższej odległości, ale fantastyczną interwencją popisał się Horn.

W 25. minucie Olivier Giroud kolejny raz znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej. Santi Cazorla posłał świetne prostopadłe podanie do francuskiego napastnika, a ten strzałem z pierwszej piłki spróbował pokonać Horna. Niemiecki golkiper kolejny raz popisał się jednak fantastyczną interwencją.

W 34. minucie Kanonierzy mogli zdobyć kolejną bramkę ze stałego fragmentu gry. Dobrym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisał się Santi Cazorla, a mocny strzał głową oddał Olivier Giroud. Francuskiego napastnika kolejny raz zatrzymał jednak Horn, który był najjaśniejszą postacią w drużynie Kolonii.

Trzy minuty później Vito Mannone miał pierwszą okazję do wykazania się w bramce Arsenalu. Teoretycznie niegroźny strzał Royera sprawił jednak włoskiemu golkiperowi ogromny problem, ponieważ nie opanował futbolówki, wypuścił ją z rąk a ta wyszła na rzut rożny.

W 43. minucie Kanonierzy podwyższyli rezultat. Z lewego skrzydła w pole karne podawał Kieran Gibbs, a wbiegający Lukas Podolski bez namysłu huknął na bramkę Horna, nie dając mu szans na interwencję. 3-0!

Do końca pierwszej połowy rezultat nie uległ już zmianie, Kanonierzy zeszli na przerwę z zaliczką trzech bramek.

Na drugą połowę Arsene Wenger przygotował aż 10 zmian, na boisku pozostawiając jedynie Lukasa Podolskiego - byłem zawodnika Kolonii.

W 58. minucie Kozły mogły pokonać Wojtka Szczęsnego po mocnym strzale z dystansu. Piłka odbiła się od poprzeczki, potem od linii bramkowej, a na samym końcu znalazł się w rękach Wojtka Szczęsnego.

W 62. minucie Kanonierzy podwyższyli prowadzenie. Świetnie lewym skrzydłem urwał się Gervinho, który zwiódł obrońcę i zbiegł do środka, gdzie poradził sobie z kolejnymi przeciwnikami i strzałem w krótki słupek zaskoczył zarówno bramkarza, jak i całą defensywę Kolonii. 4-0!

W 68. minucie na boisku pojawił się Robin van Persie. Zajął on miejsce Lukasa Podolskiego, który owacją na stojąco został pożegnany przez miejscowych kibiców. Co ciekawe, Holender przejął od Laurenta Koscielnego opaskę kapitańską. W tej samej minucie nastąpiła jeszcze jedna zmiana, a mianowicie Chamakh wszedł za Gnabry'ego.

Dwie minuty przed końcem regulaminowego czasu Kanonierzy mieli okazję jeszcze podwyższyć wysokie prowadzenie. Świetnym rajdem środkiem boiska popisał się Arszawin, który chwilę później dobrze dograł do wybiegającego Gervinho. Iworyjczyk za długo zwlekał jednak z oddaniem strzału i został zablokowany.

Kilka chwil później sędzia zakończył spotkanie, które zakończyło się wysokim zwycięstwem Arsenalu, bowiem aż 4-0!

FC KoelnMecze TowarzyskieRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Hans_Zimmer komentarzy: 594613.08.2012, 14:03

paw3u gościu ...

bobslej22 komentarzy: 832213.08.2012, 14:02

Tzn wytłumaczył się z tych wszystkich spekulacji nie ściemniając o tym. Czyli nie dał deklaracji że nie podpisze jak zrobił to RvP i powiedział że jest happy w Arsenalu czego nie zawarł w deklaracjo Song. Wnioski ??? Song zostaje i popełnia błąd mówiąc że Barca to najlepszy klub na świecie :)

Hans_Zimmer komentarzy: 594613.08.2012, 14:02

imprecis po czym wnioskujesz, że chce odejść ?

paw3u komentarzy: 563013.08.2012, 14:02

imprecis

po czym wnioskujesz, ze chce odejsc ?

Arsenal4Ev3R komentarzy: 1068713.08.2012, 14:01

Barcelona jest nim zainteresowana, ale Song jest szczęśliwy w Arsenalu :) Koniec kropka.

Czajnik17 komentarzy: 4688 newsów: 7213.08.2012, 14:00

"I am happy at Arsenal."
no ja bym nie powiedział, że chce odejść ;)

GunnerForLife komentarzy: 335513.08.2012, 13:59

imprecis

Te słowa nie oznaczają, że chce odejść.

bobslej22 komentarzy: 832213.08.2012, 13:59

imprecis>>> No nie wiem ale wg mnie wytłumaczył że nie chce odejść :)

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 213.08.2012, 13:59

imprecis

Raczej wygląda na to że jest mu obojętny transfer bo jest tu szczęśliwy.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 913.08.2012, 13:57

Alex Song: "I am not going to lie if I said there is no interest but I am at Arsenal and I am happy at Arsenal."

Alex Song: "Barcelona are the best team in the world, and speculation will always continue until the window closes." #Arsenal (Sky Sports)

triumphst666 komentarzy: 257413.08.2012, 13:52

fcb24.com ma jak widze niezłą wiedze na temat innych klubów i ich zawodników.

"Jego defenswyne inklinacje nie przeszkadzają mu jednak w regularnym zdobywaniu bramek. Alex dysponuje bardzo mocnym i celnym uderzeniem zza pola karnego. Na Camp Nou pochodzący z Afryki zawodnik mógłby zastąpić więc Seydou Keitę, który odszedł do ligi chińskiej. Profil Malijczyka jest dosyć podobny do Alexa."

Nie przypominam sobie tego "regularnego" zdobywania przez Songa bramek. A juz to ze dysponuje bardzo mocnym i celnym walnieciem zza pola karnego to mnie wywróciło z krzesła. Co za pajace, gówno wiedzą o swoim potencjalnym celu transferowym.

"W ostatnich latach na Camp Nou ze stolicy Anglii przenosili się tacy zawodnicy jak Cesc Fabregas, Thierry Henry czy też Aleksandr Hleb. To dosyć naturalne, że zawodnicy decydują się na przejście z jednego dużego do innego wielkiego klubu."

Jak widać, ich redakcja również próbuje poniżać nasz klub. Bawi mnie to, ale niech mi nikt nie mowi, ze wiekszosc kibiców z barcy jest "okkkeeej" bo to trucie uszu jest.

shark31 komentarzy: 601313.08.2012, 13:48

Arteta wczoraj przed meczem biegal i sie rozgrzewal wiec zadnej kontuzji raczej niema.

PS: Fajnie sie zachowal Poldi jak poganial Pera aby kibicom podziekowal :)
Ogolnie bardzo fajna atmosfera na stadionie Koln.

bobslej22 komentarzy: 832213.08.2012, 13:34

espnstar.com/football/premier-league/news/detail/item838504/Arsenal's-Miyaichi-close-to-loan-move/

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.08.2012, 13:32

Esp, poprostu bramkarz w tym meczu miał dużo szczęścia, rzucał się intuicyjnie, i wychodziło mu tak że wybraniał te strzały Girouda, Torres w tamtym sezonie bał się strzelać w światło bramki, i to ich różni. Ciekawe czy Wenger widzi Poldiego na skrzydle czy w ataku.

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 13:31

I jestem zdania że jak ogranie skutecznosc Giroud to ma duża szanse że zostanie królem strzelców o ile Robin odejdzie

Esp komentarzy: 23213.08.2012, 13:29

No tak, gdyby nie bramkarz to Torres został by królem strzelców ;/
Ci bramkarze ;/

GKS_AFC komentarzy: 871813.08.2012, 13:27

A co do wczorajszego meczu to uważam że,Giroud zagra conajmniej 20 minut , no chyba że Robin odejdzie to może nawet cały mecz , bo w meczu z koln gdyby nie bramkarz to były że 4 gole

mskafc komentarzy: 579613.08.2012, 13:22

Tez mi sie wydaje, ze ta "kontuzja" Alexa jest zaslona dymna, zeby nie jechal na mecz towarzyski, cos ala Szczesny, good, good.

rege komentarzy: 96013.08.2012, 13:21

No generalnie jak usłyszałem, że Song ma być zmiennikiem Busiego, to nie wiedziałem co powiedzieć;) Sorry, wiem że Busquets idealnie pasuje do stylu Barcy i dlatego jest tam podstawowym DM, ale jeśli Song ma grzać ławkę, to chyba nie są poważni... Konkurencyjność swoją drogą, ale przecież mają na tę pozycję jeszcze Mascherano a i Fabregas by sobie poradził. Do tego w szkółce mają Sergi Roberto. Styl Barcelony jest dla nich priorytetowy, a nikt tak do tego nie pasuje wśród DM'ów jak Busi, więc logiczne, że w większości meczów oraz tych najważniejszych, to on będzie grać w pierwszym składzie, choć według mnie piłkarzem jest gorszym od Songa.

Marzag komentarzy: 41271 newsów: 113.08.2012, 13:21