Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
Fabi44 komentarzy: 112102.08.2014, 19:03

Dobrze grają dzisiaj

czeczo komentarzy: 38402.08.2014, 19:03

Martinez dziś dobrze sobie radzi w bramce, nie miał jakiś bardzo trudnych sytuacji ale radzi sobie bardzo dobrze

GKS_AFC komentarzy: 872002.08.2014, 19:03

Alexis bez rewelacji ale to dopiero pierwsze minuty moze robic zamieszanie.

Micklbn komentarzy: 210702.08.2014, 19:02

Coq potencjał ma, ale dzisiaj akurat słabo;/chaotycznie gra ale muszę przyznac że jestem jego wielkim fanem ;]

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 202.08.2014, 19:01

Ktoś tu chce pozbycia się Coq'a. Zastanawiam się czemu?

Nie robi żadnych głupich błędów, a nawet gra bardzo przyzwoicie. Jest jeszcze młody i jako przyszły zmiennik byłby idealny.

Coq>Arteta, więc trzeba pozbyć się hiszpana, kupić DM'a z prawdziwego zdarzenia, a w obiegu Flam i Coq. I ma potencjał i od Flama też będzie niedługo lepszy.

Shogun666 komentarzy: 43002.08.2014, 19:01

Jutro chciałbym zobaczyć pare Kosa-Chambers. Pewnie takim zestawieniem na środku wyjdziemy na City.

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 19:01

Alexis w swoim stylu ;-)

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 19:01

cmon sanchez , slyszal ktos ? :DD

worek4 komentarzy: 27802.08.2014, 19:00

Alexis troszke za bardzo chce sie pokazac fanom ktorzy go tak goraco pokazali. Niech sie tylko nie zlamie i nie kiwa za wiele.

lays komentarzy: 3987102.08.2014, 19:00

Oj Alexis to bd dobry transfer, bardzo dobry. Szybkosc i dynamike to gosc ma pierwszorzędną.

Irytuje mnei dziś cholernie Cazorla i Coq.

Micklbn komentarzy: 210702.08.2014, 19:00

Fakt Coq bardzo słabo kurde;/ szkoda bo to dobry grajek moglby sie ogarnac bo pokic o slabo wyglada;/

The_Wizard_of_Oz komentarzy: 82802.08.2014, 19:00

cazorla jak ma tak grac to niech sie pakuje.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 19:00

simpllemann > czeka go nie lada wyzwanie - strzelenie 4 bramek :) musze to zobaczyc

Piotrek_175 komentarzy: 184402.08.2014, 19:00

Ramsey, OX, Joel - ich brak na boisku jest mega widoczny

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 19:00

Widze, ze jest Sanchez i Cazorla a jakie jeszcze zmiany poza tym?

Ars3n komentarzy: 1235402.08.2014, 18:59

brakowalo Sanogo w tej akcji :c

Zdygany komentarzy: 135602.08.2014, 18:59

Dawno w Arsenalu nie było kogoś takiego kto tak szybko przybierał nogami podczas dryblingu :D

theo100
Spokojnie. Jutro pewnie wyjdzie w podstawowym.

gunners007 komentarzy: 954302.08.2014, 18:58

Alexis gra szpice.

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370002.08.2014, 18:58

Sanchez chce pokazać na co go stać, niech sobie trzyma piłke jak długo chce byleby były z tego bramki.

Mongoose komentarzy: 123102.08.2014, 18:58

Ludzie wieszają psy na Sanogo a ten 4 gole wali :)

Groovy komentarzy: 22902.08.2014, 18:58

Chambers dzisiaj bardzo pewnie gra, bardzo pozytywnie

theo100

Koroniarz komentarzy: 1023002.08.2014, 18:58

ma ktos linka co nie tnie ??

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.08.2014, 18:58

Tak! Dynamika na CF! Giroud przyspawaj się do ławki.
Choć Sanchez przesadza zamiast podać do kolegi zaraz obok.

Micklbn komentarzy: 210702.08.2014, 18:58

Kazdy t wychwala Sanogo, Cambella i Belerina wiadomo ale zobaczcie na Chambersa, wygląda bardzo pewnie na środku obrony jakby od dawna grał w Arsenalu;]