Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Arteta i Coq - sprzedac i kupic DM.

Wtedy na rez Flam bd a jest tez Diaby, ktory tez ma fajny odbior i moze zagrac obok Aarona.

gunners007 komentarzy: 954302.08.2014, 19:09

Coquelin w ogóle nie powinien się pojawić na boisku. Teraz rozumiem dlaczego we Freiburgu grzał trybuny.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 202.08.2014, 19:09

Coś czuję, że jak Rosa odejdzie za rok, dwa i Joel zgarnie 7 ;)

Micklbn komentarzy: 210702.08.2014, 19:09

Skonczcie z tym Arteta!!!!!nie gra za dobrze, moze juz nie powinien wychodzic w 1 skladzie ale nie piszcie takich bredni gra jka gra nasz zawodnik ktory zawsze dawal z siebie wszystko gra gorzej to bedzie sidzial na lawce tyle.

MartinJack komentarzy: 7402.08.2014, 19:09

podobno Vidal w Man Utd :(

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.08.2014, 19:08

Jeszcze defensywny pomocnik i jesteśmy przygotowani do sezonu.

czeczo komentarzy: 38402.08.2014, 19:08

Wneger złatał parę dziur w tym okienku ale potrzebujemy jeszcze tego DM bo to co robi Arteta to jakiś żart

GROMALL komentarzy: 509002.08.2014, 19:08

I to rozkładanie rąk przez Artete,żałosne..

Micklbn komentarzy: 210702.08.2014, 19:07

Nie wrzucajcie tak na Artete, badz co badz dał duzo zespolowi zostawial zawsze duzo sił na boisku troche szacunku;]

GKS_AFC komentarzy: 872002.08.2014, 19:07

Chambers to jest pewny w obronie Wenger dobry hazardzista ;) Arteta out! Khedira/ Carvalho in.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.08.2014, 19:07

theo100
Chyba nie.

Marcinafc93 komentarzy: 32847 newsów: 102.08.2014, 19:07

Coq się nie łapał do składu w poprzednim sezonie na wypożyczeniu a co dopiero do nas, z czym do ludzi niech go sprzedadzą lepiej

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 19:06

wie ktos czy tarcze wspolnoty pokazuje jakas polska telewizja?

gothegunners1886 komentarzy: 309802.08.2014, 19:06

Wielka gwiazda ma wszystko :)

Blacnik komentarzy: 43802.08.2014, 19:06

@Doktor ja bym tylko dał Sancheza na lewo bądź Joela zamiast Oxa i na szpice Giroud'a

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.08.2014, 19:06

Coq jest tragiczny imo.

Micklbn komentarzy: 210702.08.2014, 19:06

Chambers gra na prawde dobrze, nowy zawodnik a od razu złapał gre z reszta druzyny pewniak poki co

GKS_AFC komentarzy: 872002.08.2014, 19:05

a Ty umiesz czytac napisałem ze to pierwsze minuty dopiero niech zagra caly mecz wtedy mozna cos powiedziec.

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 19:04

Emirates Cup juz raczej Nasz, dobrze by tak było zdobyc Tarcze Wspolnoty to byłby idealny start w sezon

Matthefff komentarzy: 190202.08.2014, 19:04

Alexis to walczak a takich piłkarzy kochają kibice.

Doktor komentarzy: 770602.08.2014, 19:04

Na City chciałbym coś takiego:

Szczęsny - Debuchy, Chambers, Koscielny, Gibbs - Flamini, Ramsey Cazorla - Ox, Joel, Sanchez

Ale niestety możemy spodziewać się Artety, Cazorli na skrzydle, Oxa i Joela na ławce i być może Monreala w obronie.

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 19:04