Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1!

Yaya Sanogo Show! Arsenal gromi Benficę 5-1! 02.08.2014, 18:32, Patryk Bielski 774 komentarzy

Kanonierzy rozgromili w pierwszym poważniejszym przedsezonowym sprawdzianie ekipę Benfiki 5-1! Cztery bramki, a tym samym swoje pierwsze trafienia dla klubu, zaliczył Yaya Sanogo. Jednego gola dołożył także debiutujący w barwach Arsenalu Joel Campbell.

Arsene Wenger desygnował do gry młody zespół, z dość eksperymentalną linią defensywy, której środek tworzyli Calum Chambers oraz Nacho Monreal.

Pierwsza groźna akcja miała miejsce w 11. minucie meczu, kiedy po strzale Gaitana goście mogli prowadzić, jednak futbolówka trafiła w poprzeczkę i wyszła za linię końcową boiska.

Kanonierzy rozpoczęli strzelaninę w 26. minucie meczu. Niezawodny ostatnimi czasy Aaron Ramsey z łatwością ograł dwóch przeciwników, po czym dograł piłkę w pole karne a tam futbolówkę sprytnym strzałem w bramce umieścił Sanogo.

W 40. minucie The Gunners prowadzili już 2-0. Doskonale podłączający się do akcji ofensywnych tego popołudnia Bellerin wrzucił piłkę w pole karne, a tam wolejem w prawym rogu bramki Artura umieścił ją Joel Campbell.

Pięć minut później wynik podwyższył Yaya Sanogo. Całą akcję doskonałym prostopadłym podaniem rozpoczął Aaron Ramsey, który dograł futbolówkę do Joela Campbella. Kostarykanin wyłożył ją Francuzowi, który dopełnił jedynie formalności.

Benfica nie zdążyła się jeszcze otrząsnąć po stracie bramki, a Artur musiał ponownie wyjmować piłkę z siatki. Znów bohaterem okazał się Yaya Sanogo, który po dograniu Gibbsa z lewej strony przerzucił piłkę nad leżącym bramkarzem. Do przerwy pogrom na The Emirates!

Po przerwie na placu gry pojawił się Santi Cazorla, który zmienił niewidocznego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Kibice zgromadzeni na Emirates Cup po wyjściu z tunelu piłkarzy nie musieli długo czekać na bramkę. Nie kto inny jak Yaya Sanogo podwyższył wynik meczu na 5-0! Całą akcję zaczął Joel Campbell, który dograł prostopadłą piłkę do Ramseya. Strzał Walijczyka zdołał obronić Artur, jednak przy dobitce Sanogo był już bez szans.

W 59. minucie Arsene Wenger przeprowadził trzy zmiany. Boisko opuścili Rosicky, Flamini i Ramsey, zaś w ich miejscu pojawili się Coquelin, Arteta i Wilshere.

Zaledwie dwie minuty po personalnych roszadach goście zdołali zdobyć honorową bramkę za sprawą uderzenia głową Gaitana. Piłkarz Benfiki doszedł do piłki po długim wyrzucie z autu i w sytuacji oko w oko z Martinezem pokonał Argentyńczyka.

W 73. minucie na boisku pojawili się Alexis Sanchez, Akpom i Ignasi Miquel, którzy zastąpili Joela Campbella, Yaya Sanogo i Monreala. Szczególnie ciepło publiczność powitała Chilijczyka, który debiutował w Arsenalu po głośnym transferze z Barcelony.

W 82. minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddał Bebe, jednak Martinez zdołał sparować piłkę na rzut rożny. Nie minęły trzy minuty a Portugalczyk ponownie postraszył Kanonierów z podobnej pozycji. Futbolówka przeleciała jednak tuż obok bramki Arsenalu.

W końcowej fazie meczu Arsenal mógł jeszcze podwyższyć rezultat, jednak najpierw po rzucie rożnym i wrzutce Cazorli w poprzeczkę głową piłkę skierował Miguel, a później po wyłożeniu futbolówki przez Sancheza w słupek trafił Coquelin.

Kanonierzy pokazali się z dobrej strony w pierwszym meczu Emirates Cup, zgarniając przy tej okazji osiem punktów (kolejno 3 za zwycięstwo i po jednym za każdą bramkę) i liderując w grupie. Słowa uznania należą się Sanogo, który zdemolował obronę rywala i zdołał strzelić cztery bramki. Na plus zasługują także Bellerin - świetnie włączający się w akcje ofensywne rywala, Ramsey - doskonale dowodzący środkiem pola drużyny oraz Campbell, który w debiucie zdobył bramkę i asystę.

Skrót spotkania:

Arsenal 5-1 Benfica (All Goals) ourmatch.net przez ourmatch

Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal, Gibbs, Flamini, Ramsey, Rosicky, Chamberlain, Campbell, Sanogo

Ławka rezerwowych: Szczęsny, Debuchy, Koscielny, Arteta, Wilshere, Giroud, Alexis, Cazorla, Coquelin, Akpom, Miquel

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu, Salvio, Talisca, Amorim, John, Gaitan, Lima

Ławka rezerwowych: Derley, Lopes, Jara, Benito, Cancelo, Bebe, Almeida, Luis Felipe, Candeias, Teixeira.

Benfica LizbonaEmirates Cup autor: Patryk Bielski źrodło: Arsenal.com / własne
Kaczaza komentarzy: 724902.08.2014, 19:17

Arteta in = bramka Benfiki
Mikela należy sprzedać w tej chwili albo jeszcze szybciej jak to klasyk mawiał

wolusxix komentarzy: 118902.08.2014, 19:16

18:42 ANGLIA Manchester United cały czas szuka zawodnika, który wzmocni linię obrony Czerwonych Diabłów. Oprócz Thomasa Vermaelena na celowniku van Gaala jest inny gracz Arsenalu Londyn Nacho Monreal.

Hahaahahaah jebyem :D

theo100 komentarzy: 2675 newsów: 202.08.2014, 19:16

mam nadzieje , ze arteta dostanie szanse tylko na druzyny z dolnej tabeli albo carling cup bo inaczej bedzie tragedia w srodku

Doktor komentarzy: 770602.08.2014, 19:16

Chambers, Ramsey, Ox, Joel, Sanogo, Bellerin +
Cazorla, Arteta, Coq -

Daniho komentarzy: 9765 newsów: 102.08.2014, 19:16

Sanchez nie mial za bardzo sie jak wykazac dlatego ze nie gralismy juz tak do przodu mimo to cos tam pokazal.
Chambers na ŚO swietnie i pewnie co najwazniejsze.

kaziu874 komentarzy: 675002.08.2014, 19:16

Jak dla mnie dobry mecz, ale zaden z defensywnych pomocnikow (Flamini, Arteta, Coquelin) nie zagral nawet na dobrym poziomie.

polandblood komentarzy: 12006 newsów: 102.08.2014, 19:15

Przyspawać Giroud do ławki, kupić dm, powrót Niemców i możemy zaczynać sezon.
Choć i tak niestety Giroud pewnie zacznie z City tak jak i Cazorla.

matt21 komentarzy: 541402.08.2014, 19:15

Chambers będzie 4 ŚO - mimo wszystko (przynajmniej na początku)

rage6 komentarzy: 54102.08.2014, 19:15

Ciężko rozliczyć ten mecz tak ogólnie rzecz ujmując ale na pewno można powiedzieć, że jest nieźle.

:-)

Groovy komentarzy: 22902.08.2014, 19:15

Alexis trochę za samolubnie, Chambers świetny, Bellerin i Campbell wyśmienici, Arteta meh, Wilshere tragiczny. Reszta na swoim zwykłym poziomie.

Simpllemann komentarzy: 52854 newsów: 52402.08.2014, 19:15

Arsenal 8
Monaco 3
Valencia 3
Benfica 1

czeczo komentarzy: 38402.08.2014, 19:15

No i koniec, mecz a w szczególności pierwsza połowa bardzo dobre. Debiuty wyszły dobrze, Campell grał świetnie a Chambers wymiatał w obronie,dodatkowo świetna gra Ballerina i Ramseya i pewny Martinez w bramce.Na minus gra Artety i Coqa, widać że nowy DM jest bardzo potrzebny

AfganskiMudzahedini komentarzy: 370002.08.2014, 19:15

Dobry mecz, mam nadzieje, że jutro wyjdzie podobna 11 do tej która będzie grała z City.

wicek_12 komentarzy: 33902.08.2014, 19:15

Coq strasznie dużo niecelnych podań :/ a wy tylko patrzycie przez pryzmat tego słupka

mar12301 komentarzy: 2315502.08.2014, 19:14

Chambers, Joel, Sanogo na plus. Ogólnie byłem sceptyczny trochę co do Caluma, ale widzę teraz że ma talent. Zobaczymy jutro jeszcze jak to będzie.

gunners007 komentarzy: 954302.08.2014, 19:14

Szkoda straconej bramki i strzałów w słupek i porzeczkę w samej końcówce, ale mecz doskonały, forma jest i to bardzo cieszy bo zbliża się mecz o kolejne trofeum - tarczę wspólnoty.

TrueGunner komentarzy: 106002.08.2014, 19:14

czeczo

Lepszy ''dostaw noga'' Sanogo niż machajacy łapami Giroud...

mitmichael komentarzy: 4924302.08.2014, 19:14

Jezeli kontuzje beda Nas omijały moze byc bardzo udany sezon dla Nas. To podstawowy warunek, ktorego w poprzednim sezonie zabrakło

i kaniec:D
Benfica bez woli walki imo. Tak czy inaczej meczyk git!
Oby takich więcej.

skrobinho komentarzy: 3810 newsów: 202.08.2014, 19:13

@gunners00
Taaak, szczególnie, że tam jak grał to go ustawiali na skrzydle...

Akurat on nie zły, będzie dobry, lepszy od Flama i to on będzie zastępcą niedługo dla naszego podstawowego DM'a, który mam nadzieję przyjdzie w to lato.

A teraz prawie bramkę strzelił :D

DawidAFC komentarzy: 18095 newsów: 125102.08.2014, 19:13

Ale mamy w tym sezonie indywidualności. Sanchez magik, Cazorla magik, Theo magik, Ox magik... :)

@markuss
Myślę podobnie Bramki Sanogo cieszą ale większość z nich to po prostu dostawianie nogi, no ale zobaczymy co będzie w sezonie może te 4 gole to przełamanie i zacznie strzelać w meczach o stawkę

Piotrek_175 komentarzy: 184402.08.2014, 19:12

Chambers mega stoper, żeby nie popadać w hurra optymizm itd ale w przyszłości może grać tak jak Tony Adams, warunki ma :)

Doktor komentarzy: 770602.08.2014, 19:11

Sanogo niby potykał się o własne nogi, ale robił w ataku dużo więcej niż każdy obecnie zawodnik na murawie.

Barney (zawieszony) komentarzy: 2102002.08.2014, 19:11