Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester!

Z piekła do nieba: Arsenal 2-1 Leicester! 14.02.2016, 14:01, 4552 komentarzy

Za nami 90. minut fantastycznego widowiska w Londynie, które przysporzyło nam wielu emocji. Byliśmy świadkami spotkania, w którym każda z drużyn walczyła do ostatniego gwizdka. Rzut karny, duża liczba żółtych kartek oraz jedna czerwona pokazują, iż był to mecz walki dwóch rywali w wyścigu o mistrzostwo Anglii.

Górą z tego starcia wyszli jednak Kanonierzy, a wybawicielem okazał się być nie kto inny, jak powracający po 10-miesięcznej kontuzji Danny Welbeck, który pokonał bramkarza rywali w 94. minucie spotkania! Pochwalić należy również Arsene'a Wengera, który zdecydował się na genialne zmiany, wprowadzając zawodników, którzy zapewnili zwycięstwo w tym spotkaniu. Warto dodać, iż Arsenal zwyciężając w tym pojedynku, dopisuje sobie trzy punkty w ligowej tabeli i traci już tylko dwa punkty do liderującego Leicesteru. Miejmy nadzieję, że ta wygrana poniesie jak na skrzydłach zespół The Gunners do kolejnych zwycięstw i tym samym zapewnienia sobie tytułu mistrza Anglii.

Arsenal: Cech - Bellerin, Mertesacker, Koscielny(46' Chambers), Monreal - Coquelin(61' Walcott), Ramsey - Chamberlain(83' Welbeck), Özil, Alexis - Giroud.

Leicester: Schmeichel - Simpson, Morgan, Huth, Fuchs - Mahrez(58' Wasilewski), Kanté, Drinkwater, Albrighton(83' King) - Okazaki(61' Gray), Vardy.

Dwie doskonałe szanse Arsenalu już na samym początku spotkania. Najpierw zła decyzja Oxa, a następnie niecelny strzał głową Sancheza.

13. minuta i pierwsza groźna szansa dla Lisów, ale Okazaki na spalonym. Chwilę później kolejna dobra okazja Leicesteru, świetnie dośrodkowanie zakończone strzałem głową Vardy'ego, ale jeszcze lepsza obrona Petra Cecha.

23. minuta strzał Kante zza pola karnego, jednak bardzo niecelny.

Świetna akcja Kanonierów w 24. minucie, ale strzał Sancheza zablokowany przez Morgana.

Dużo niedokładności z jednej i drugiej strony, piłka trafia spod jednej bramki pod drugą, ale nadal bez goli w tym spotkaniu.

30. minuta - piłka ląduje w siatce po strzale głową Girouda, ale Francuz na spalonym. Schmeichel wznowi od bramki.

Piękny strzał N'Golo Kante w 38. minucie spotkania, ale Petr Cech kolejny raz popisuje się fantastyczną paradą.

43. minuta i jest rzut karny dla drużyny Leicesteru! Jamie Vardy pewnym, mocnym strzałem z jedenastu metrów wyprowadza Lisy na prowadzenie, 0-1 dla gości.

Sędzia doliczył dwie minuty, a po ich upłynięciu zakończył pierwszą połowę.

52. minuta i świetna centra Monreala, jednak strzał Girouda głową bardzo niecelny.

Druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Simpsona w 54. minucie i Lisy zmuszone będą grać w dziesiątkę.

Kanonierzy w natarciu - dużo dośrodkowań w pole karne przeciwnika, ale nic z tego nie wynika. Wynik pozostaje bez zmian.

GOL dla The Gunners w 70. minucie! Piękne strącenie piłki przed Oliviera Girouda, a strzelcem bramki Theo Walcott. I mamy 1-1!

Doskonała okazja Pera Mertesackera, ale strzał głową Niemca mija słupek bramki strzeżonej przez Schmeichela. Chwilę później kolejna szansa dla Arsenalu, ale Danny Welbeck zablokowany.

87. minuta - świetny strzał Girouda, ale fantastyczną paradę zalicza Kasper Schmeichel!

Dużo szans dla The Gunners, ale żadna z nich nie ląduje w siatce Leicesteru.

94. minuta i mamy bramkę dla Arsenalu! Gol Welbecka po doskonałym dośrodkowaniu Mesuta Özila z rzutu wolnego. 2-1 dla Kanonierów.

Sędzia gwiżdże po raz ostatni w tym spotkaniu. Trzy punkty zostają w Londynie.

Raport pomeczowy autor: źrodło: własne
D14 komentarzy: 436618.02.2016, 12:53

Jak myslicie, Liverpool dzisiaj wygra cz z xem ? ;p

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2016, 12:45

Drugi gol Draxlera to akt braku szacunku wobec obroncy ( zalozyl siatke ) i bramkarza ( przelobowal go zamiast normalnie uderzyc) .

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 12:30

Newcastle want around 5m for Papiss Cisse and he wants two-year deal - putting off Chinese clubs, who tried for Pellè but told no by Saints. /Gary Jacob na tt /

lolkoznoob komentarzy: 96818.02.2016, 12:25

Jak dla mnie Per może zostać kapitanem.

Ziebka komentarzy: 265918.02.2016, 12:25

jest tutaj ktos kto ogarnia wiekszosc zespolow z Ligi Europejskiej? jakies pewne typy by mi sie przydaly, ktory zespol dobrze gra po przerwie zimowej, jak z kontuzjami itp itd

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 12:24

Maciek

I to jakie :D 1 gol kozak, a drugi to juz wgl XD

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 12:21

"Jeśli Ronaldo schodzi do środka i uderza w światło do bramki, to jesteś w stanie takie uderzenie obronić, ale jeśli jest rykoszet, to już nic nie jesteś w stanie zrobić" - powiedział Wojciech Szczęsny po meczu Romy z Realem.

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 12:20

Ciekawe, czy Wenger bedzie ponownie chcial Ibre latem na rok :D

Czeczenia komentarzy: 1248718.02.2016, 12:13

Przeceniana jest rola kapitana. Krzyczenia też.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.02.2016, 12:12

Mam zdanie podobne co koledzy pauleta19 i Lucas6Z- jakoś nie widzi mi się bramkarz jako kapitan.

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 12:05

wohoho teraz zobaczylem gola na 2-0 xd rowniez ladny

Gerwciu komentarzy: 372218.02.2016, 12:04

do Pera jako kapitana ma z pewnością szacunek za to youtube.com/watch?v=OVjrj6v4yIg

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 12:04

Draxler jaka akcja ladna na 1-0 wczoraj

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2016, 12:03

poprawcie lepiej system odzyskiwania hasła, bo od 10 minut siedziałem i myślałem o haśle, a maila od was brak

Lucas6Z komentarzy: 182218.02.2016, 11:59

Kapitanem powinien zostać nie kościelny, nie mertesacker, nie cazorla. Ogólnie rzecz biorąc najbardziej na opaskę zasługuje Cech ale ze jakos nigdy nie byłem zwolennikiem opaski u golkipera to dałbym ją Olivierowi Giroud. Tak nie przewidziało wam się, dla mnie to zawodnik, który ma największe jaja z naszych i regularnie występuje. Na Coquelina przyjdzie jeszcze czas, gra za krótko kluczowa postać. Wilshere to urodzony kapitan tego zespołu moim zdaniem ale nieobecny minimu 3/4 każdego sezonu kapitan to nie kapitan. I to na tyle zawodników naszego zespołu którzy maja chociaż pół pisiora Vieiry i zasługują charyzma na to wyróżnienie.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747418.02.2016, 11:58

Dzis w Anglii plotki...Ibra-Anglia.

Chetnie zobacze go w PL. Przypominam, ze po tym sezonie konczy mu sie kontrakt z PSG.

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 11:51

Moim zdaniem do Kosy nie pasuje opaska, sam tak uważałem, ale Kosa to czesto gosc zagubiony, ktory raczej jest cicho w szatni. Moim zdaniem. Juz Per jest lepszym przywodca niz Kosa. Kosa wykonuje po prostu swoja robote na boisku.

Dla mnie jesli chodzi o kapitanow to Cech lub Ramsey

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 11:50

Moim zdaniem potawi na Welbecka bo to jego ulubieniec i przeciez Welbeck mial najwiecej bramek z Anglikow w eliminacjach, a przypominam, ze opuscil cala runde jesienna... mial 6 bramek :) Dla mnie pewniak to powinien byc

lays komentarzy: 3987118.02.2016, 11:49

Ja Wam powiem szczerze, ze dla Petr to najlepsza opcja na kapitana. Gdyby nie ta jego historia z Chelsea to odrazu z automatu na kapitana.

Dawno nie widzialem w AFC takiego inteligentnego goscia, taki Wenger v2 moim zdaniem. Nie boi sie presji, bierze presje na siebie. GRA DOBRZE NA BOISKU< a to jest najwazniejsze. W koncu kapitan, ktory gra, a nie grzeje ławke lub leży w szpitalu.

Tomassini komentarzy: 272018.02.2016, 11:48

Vardy? Welbeck? Sturridge? Who will Hodgson drop?
No kogo??? W formie i zdrowy Sturridge to najlepszy angielski zawodnik. Welbeck zawsze w reprze strzelał i może zagrać na skrzydłach. Vardy? Media chyba by zjadły hodgsona gdyby go nie wziął...

Mixerovsky komentarzy: 2256 newsów: 1618.02.2016, 11:43

Skoro jest mowa o kapitanach to dodam swoje 3 grosze. ;)
Moim zdaniem nic się nie zmieni i opaska przejdzie tak jak przechodzi już od dawna, czyli po sezonie:

Doktor komentarzy: 770618.02.2016, 11:02

Per to powinien iść w odstawkę, a nie kapitanować.

Sandbead komentarzy: 342618.02.2016, 10:59

A może Coquelin?

Czeczenia komentarzy: 1248718.02.2016, 10:41

thide

Akurat ja się nie dziwię.

Czeczenia komentarzy: 1248718.02.2016, 10:40

No pewnie, że wpuszczała. Roma ma jeszcze jeden mecz z Realem, mogą dogonić Szwedów.

thide komentarzy: 32389 newsów: 185218.02.2016, 10:40

dziwicie się, że Szczęsny ma najwięcej bramek wpuszczonych?
grali z Barceloną, a teraz z Realem

Arsenal też dostanie oklep od Barcy

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 10:39

Skaut Arsenalu dzis bedzie na meczu Anderlecht v Olympiacos. Ciekawe kogo bedzie obserwowac.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.02.2016, 10:38

Roma też wpuszczała po 3-4 bramki :P

Czeczenia komentarzy: 1248718.02.2016, 10:32

Przecież Malmo zebrało oklep od każdego, a Wiland grał w każdym meczu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.02.2016, 10:29

Na pewno w tej edycji LM?

Czeczenia komentarzy: 1248718.02.2016, 10:24

Redzik

Johan Wiland wpuścił 21 goli.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.02.2016, 10:22

Kurde, znowu się spóźniłem... teraz o minute.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.02.2016, 10:21

Czeczenia

No goalkeeper has conceded more goals in the Champions League this season Wojciech Szczesny (17).

MarkOvermars komentarzy: 913918.02.2016, 10:21

Ostatni kapitan Arsenalu który miał charyzmę i jakiś respekt wśród rywali i sędziów to Patrick Vieira. Po nim było tylko gorzej ( m.in. Vermallen czy RvP). Z obecnych zawodników ciężko znalezc odpowiedniego ale moim zdaniem ktoś z trojki Per lub Kosa. ( W obwodzie Santi Cazorla )

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 318.02.2016, 10:21

Przy golach nie miał szans xd co tydzień ten sam tekst.

Czeczenia komentarzy: 1248718.02.2016, 10:20

"Wojciech Szczęsny nie napracował się, a przy golach nie miał szans(...) Nie zmienia to faktu, że golkiper reprezentacji Polski ma na koncie najwięcej puszczonych goli spośród wszystkich bramkarzy pozostałych w walce o Puchar Mistrzów."

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 118.02.2016, 10:03

Petr się świetnie zintegrował z zespołem i mam wrażenie, że jest z nami znacznie dłużej niż te kilka miesięcy. Nie myślę też już o nim jako o byłbym graczu Chelsea. Więc dla mnie nie jest problemem.

Jednak nie wyznaczyłbym go jako pierwszego kapitana zespołu, bo jest bramkarzem. Piłkarze z pola mają większy wpływ na motywowanie i kierowanie zespołem, a także w wywieraniu presji na sędziach. Podczas napiętej sytuacji bramkarz nawet nie może podbiec do koła środkowego, bo dostanie żółtą kartkę.

Per kapitan, Petr może być vice.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.02.2016, 10:00

Guardiola podobno dogadał się z Bayernem, że przez rok nie będzie mógł ściągnąć żadnego piłkarza z monachijskiego klubu.

MarkOvermars komentarzy: 913918.02.2016, 09:59

Prawda to ze Santi wraca już do treningów?

Qarol komentarzy: 1450218.02.2016, 09:32

Nie, wcale nie byłby świetnym wyborem. Tyle lat w Chelsea, żywa legenda tego klubu i po roku u nas kapitan? Szanujmy się trochę.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52418.02.2016, 09:05

Redzik
Było.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9218.02.2016, 09:03

Było? Bo później znowu będzie, że jestem wolniejszy od Pera :P

Cech set to be named Arsenal captain this summer according to today's papers.

songoku95 komentarzy: 2348618.02.2016, 08:57

IMO Cech byłby świetnym wyborem na kapitana, ewentualnie Jack ale niestety na niego nie ma co liczyć.

Verminator97 komentarzy: 1490018.02.2016, 01:44

przegladsportowy.pl/pilka-nozna/europuchary,tomasz-smokowski-walka-zaczyna-sie-po-meczu,artykul,646505,1,832.html?utm_source=facebook&utm_medium=link&utm_campaign=fanpage

Wywiad ze Smokiem o komenowaniu LM.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 01:44

mega.nz/#F!LIxXiQAL!JJW1YKPznSPBLIjicVa84Q

A teraz lece. Milej nocy. Czolem!

V97
Z neta torrenty allgoals gdzie sie tylko dawalo.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29718.02.2016, 01:44

K204

Pokaźna kolekcja :D

MarcinQT komentarzy: 260418.02.2016, 01:41

Daj link do Arsenal Barcelona 2-2 bo resztę widziałem na bieżąco jak wklejałeś linki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 318.02.2016, 01:39

Arsenal v Barcelona 2-2
Arsenal v Manchester United 3-0
Manchester United v Arsenal 1-2
Arsenal v BVB 2-1
Leicester v Arsenal 2-5
Arsenal v Leicester 2-1
Arsenal v Liverpool 4-1