Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal!

Zabójcze zmiany Wengera, Sunderland 1-2 Arsenal! 11.02.2012, 16:53, Rafal Mazur 3658 komentarzy

Po bardzo udanym tygodniu przyszedł czas na kolejny krok do przodu. Tym razem na drodze Kanonierów do zwycięstwa stanęła ekipa Sunderlandu, z którą podopieczni Arsene Wengera zmierzyli się na Stadium of Light. Spotkanie było o tyle ciekawe, że było pierwszą z dwóch odsłon pojedynku z gospodarzami, których Arsenal podejmie w następnym tygodniu w V rundzie FA Cup. Dzięki genialnym zmianom i kapitalnej formie Henry'ego, Kanonierzy rzutem na taśmę wygrali mecz 2-1!

Już na godzinę przed meczem kibice poznali pierwsze jedenastki, jakie miały stawić sobie czoła. Do składu Kanonierów powrócił Bacary Sagna, który zastąpił Francisa Coquelina. Była to jedyna zmiana, jakiej dokonał Arsene Wenger w swoich szeregach.

Dokładnie o godzinie 16.00 sędzia Neil Swarbrick rozpoczął gwizdkiem zawody, dając tym samym znak do wzmożonego dopingu kibicom.

Od pierwszych minut można było jasno stwierdzić, iż nie będzie to powtórka z pojednyku z Blackburn. Londyńczycy nie mieli już tak druzgocącej przewagi, a ich początkowe akcji pełzły na panewcy. Działo się tak głównie dlatego, że linia defensywna gospodarzy była dobrze zorganizowana i nie popełniała błędów.

Z biegiem czasu układ sił zaczął ulegać deformacji. To Arsenal przejął kontrolę nad grą w środku pola, jednak obrona Sunderlandu ustawiła swego rodzaju mur przed swoim polem karnym i nie dopuszczała do żadnego strzału.

W 22. minucie świetna akcja dwójkowa Chamberlaina i Rosicky'ego zakończyła się podaniem do Robina van Persie, który w okolicach 16 metra próbował oszukać obronę gości, ale jeden z nich powalił Holendra na ziemię. Koledzy z drużyny domagali się karnego, jednak arbiter pozostał niewzruszony.

W 37. minucie tłum kibiców Sunderlandu w niewybrednych słowach 'wybuczał' Pera Mertesackera, który miał rzekomo dotknąć piłki ręką. Rzeczywiście, Niemiec miał kontakt z futbolówką, ale było to tak przypadkowe, że sędzia nie podjął żadnej decyzji.

1 minutę przed końcem Robin van Persie został sfaulowany tuż przed polem karnym gości. Do rzutu wolnego przymierzył się Mikel Arteta, lecz jego uderzenie wylądował prosto na murze. Zaraz potem Neil Swarbrick odgwizdał koniec pierwszej części gry i zaprosił piłkarzy na przerwę.

Po 15-minutowym odpoczynku zawodnicy wrócili na plac gry, by walczyć o trzy punkty do ligowej tabeli. Od początku Arsenal rzucił się mocno do ataku, starając się kontrolować przebieg meczu, jednak nic z tego nie wynikało. Nadal utzrymywał się bezbramkowy wynik.

W 55. minucie nastąpił ogromny szturm na bramkę gospodarzy. Przez około 3 minuty, w okolicach 20 metra Kanonierzy wymieniali między sobą podania, szukając tej jednej luki, która umożliwiłaby strzelenie gola.

5 minut później kibice mogli oglądać kunszt bramkarski Wojtka Szczęsnego, który dwukrotnie zatrzymał znakomite strzały McCleana. W pierwszym przypadku Polak idealnie wymierzył lot piłki i, mimo że był zasłonięty, wyciągnął się jak struna. Natomiast w drugiej sytuacji futbolówka jeszcze skozłowała, nabierając dość dziwnej rotacji. Szczęsny był jednak nie do pokonania.

W 67. minucie z boiska zszedł Alex Oxlade-Chamberlain, który został zmieniony przez Thierry'ego Henry.

W 70. minucie Kanonierzy w ździebko kuriozalny i niecodzienny sposób stracili bramkę. Bacary Sagna podał futbolówkę do znajdującego się bliżej bramki Szczęsnego Mertesackera, który w niewyjaśnionych sytuacjach przewrócił się. Z tego prezentu skorzystał McClean i pewnie umieścił piłkę w dolnym rogu bramki Polaka! 0-1!

Kontuzja Mertesackera okazała się bardzo poważna, więc jego miejsce na murawię zajął Aaron Ramsey.

I oto po chwili kolejna niespodzianka. Mikel Arteta próbował uderzyć z dystansu, ale jego strzał został przyblokowany, po czym piłka wpadła pod nogi Aarona Ramseya. Walijczyk uderzył w prawy róg bramki gości, a futbolówka odbiła się od jednego słupka, ... potem od drugiego i znalazła się w siatce. 1-1

W 85. minucie słabo dysponowany Theo Walcott został zmieniony przez Arszawina.

W 91. minucie stało się coś, co przekraczało najśmiejsze oczekiwania sympatyków AFC. Po samotnej akcji Arszawina na skrzydle, rosyjski atakujący zdecydował się na wrzutkę do wbiegającego Henry'ego. Francuz strącił tylko futbolówkę tak, że Mignolet pozostał zupełnie bez szans! 2-1!

Kibice dosłownie ryknęli, a jedynymi słowami możliwymi do zrozumienia była przyśpiewka "Thierryyy Heeeenry, Thierryyy Heeeenry". Oczywiście do końca meczu nic nie uległo już zmianie, mimo że Sunderland rzucił się jeszcze do ataku. Sędzia jednak odgwizdał koniec spotkania, a fani The Gunners wpadli w ekstazę. Dzięki bramce Francuza oraz wobec przegranej Chelsea, londyńczycy wrócili na czwarte miejsce w tabeli. W tej sytuacji musimy również pochwalić Arsene Wengera, który pierwszy raz od dłuższego czasu przeprowadził 3 dobre zmiany. Miejmy więc nadzieję, że tą formę Arsenal utrzyma w najbliższym czasie, gdyż zbliża się okres decydujący o ich losach w tym roku.

Sunderland autor: Rafal Mazur źrodło: Własne
Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:25

Nasz mecz z Milanem sędziował będzie Viktor Kassai.

NineBiteWolf@

Na innych stronach chelsea jest tak samo, a ja pozwoliłem sobie zwrócić adminom uwagę, zeby poprawili tabelę, jednak bezskutecznie :P

KanonierChris komentarzy: 292413.02.2012, 13:17

Nasza tabela jest rzadko aktualizowana, ale oni mają uzupełnioną jednak nie wpadli na to, ze powinni być na 5 miejscu;d Widać trudno to przełknąć. W każdym razie... Nie ważne gdzie jesteśmy teraz, ważne, żeby skończyć w TOP 4

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:17

Norbi1661

Nadziei sobie nie robią, bo szanse wciąż mają.

Kredens komentarzy: 370813.02.2012, 13:16

Kurcze mogłaby już być środa.

Dopiero się okienko transferowe skończyło, a wy już debatujecie na temat wzmocnień.

Ludzie dajcie odpocząć i sami odpocznijcie :D

Kredens komentarzy: 370813.02.2012, 13:10

@ Midg...

Wygranie PNa przez Zambię też było mało prawdopodobne ;)

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:10

chelsealive.pl - to największa polska strona chelsea, kumpel fan ich mi tak mówił

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:09

Midgardsorm ale tam jest zaktualizowana, po tyle samo pkt tylko dali chelsea przed arsenal, a przecież mamy lepszy bilans bramkowy. Robią sobie jeszcze nadzieje na top 4:P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:08

Nie zapominajmy też, że w LM grają jeszcze kluby z Rosji - tam każdemu gra się ciężko.

Norbi1661

Tabela na naszej stronie też ostatnio była rzadko aktualizowana.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:07

fajny był wczoraj finał pna:P najciekawsze karne i jak murzyny się cieszyły:D jakieś plemie puchar wnosiło, śmiesznie było, w europie chyba nie mają takiej radochy ze zwycięstwa

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:05

Norbi1661

Nie skreślałbym jednak Napoli - mogą zaskoczyć.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:05

na stronie chelsea arsenal jest piąty w tabeli heh

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:03

NBW

Nie zapominajmy jednak, że Song gra przez cały czas jako DMF - nagłe przestawienie go na CB wymagałoby czasu na zgranie się z resztą. Przykład: druga bramka Zlatana w meczu Arsenal-Barcelona - Song nie utrzymał linii. Może więc lepiej byłoby ustawiać w obronie nominalnego obrońcę.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 13:02

midgardsorm to nadzieje na pokonanie barcy i realu tylko w nas:D

Marzag komentarzy: 41314 newsów: 113.02.2012, 13:01

Polscy milaniści trzęsą portkami przed środą :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 13:00

O rzesz... Dopiero teraz zauważyłem jaką gafę walnąłem z "jarej" :] Chodziło mi o "raczej".

stefcio15

Chelsea też nie za bardzo.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:58

stefcio15 w LM wszystko możliwe, że w lidze kiepsko to nie znaczy, że w europie. Bynajmniej z czego pamiętam to często było tak, że ktoś słabo w lidze a w LM wymiatał

stefcio15 komentarzy: 13022 newsów: 223713.02.2012, 12:55

Norbi - Inter w tym roku? Wątpliwy temat ;)

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:54

nom, najciężej z realem i barcą, chyba tylko my, chelsea, inter, możemy z nimi powalczyć

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:53

Norbi1661

Spoko wodza - jest Djourou, Miguel i od biedy można tam wystawiać Songa (choć byłoby to olbrzymie marnotrawstwo).

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:51

NBW

I jarej "jedyne" prawdopodobne trofeum do zdobycia - na mistrzostwo ligi już żadnych szans nie ma, a o LM już wspomniałem.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:49

tak szczerze to nawet się troche ciesze z kontuzji mertesackera, Vermallen na środku obrony z Kosą zagra sobie, ale za to zmiennika dobrego na środku nie ma

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:49

Norbi1661

Raczej wątpię. Wyobrażasz sobie co by to było jakbyśmy mieli grać teraz z takim Realem? Popatrz tylko jak nam szło w grupie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:47

NBW

Wright you are :]

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:45

w tym sezonie chyba nie mieliśmy lepszego składu: Szczęsny, Sanga, Vermallen, Kosa, Kieran, Song, Arteta, Rosicky(może jack jeszcze na lm wróci) , Chamberlain, Rvp , Walcott ( gervinho jak odpocznie po pna) Myśle, ze nawet realne szanse na tą LM są

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:44

Norbi1661

Chodzi też o podaną w tym "newsie" sumę, jaką może za niego zapłacić Wenger: "20 mln euro" :]

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:41

Norbi1661

Jedynym sposobem (według mnie) na zatrzymanie Robina jest wygranie Ligi Mistrzów. To byłaby dla niego z pewnością wielka sprawa - być pierwszym kaptanem Arsenalu, który wzniesie puchar LM. Pokazałoby to też, że u nas może odnosić sukcesy. Taki scenariusz jest jednak wielce nieprawdopodobny.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:40

,,Szkoleniowiec Arsenalu tym bardziej chciałby widzieć Sessegnona w swoim zespole, gdyż ten według niego przypomina stylem gry Thierry`ego Henry`ego.'' z pewnością to 2 Henry, niech dadzą wypowiedź bossa, a nie mówią co on by chciał, może czytają mu w myślach, niewiem:P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:38

NBW

Podczas naszej wczorajszej rozmowy zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednym zawodniku, którego bardzo chętnie bym widział u nas - Rasmusie Elmie.

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:37

Real to najgorszy wybór dal RvP według mnie, już lepiej jakby do barcy poszedł... miejmy nadzieje, że wygramy LM , top 4 w lidze, puchar angli i rvp zostanie:D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:36

HAHAHA...!!! Większej głupoty dawno nie czytałem:

futbol.pl/node/431709

Norbi1661 komentarzy: 68313.02.2012, 12:34

midgardsorm skąd wiesz? :P

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 12:34

Haha, wątpię aby to była prawda. Tam miał być już oficjalnie Hiddink, lecz była to zwykła plota.

karlo komentarzy: 906913.02.2012, 12:34

Capello lubi dobrze płatną posadę, tak że Anżi wchodzi w rachubę.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:32

HA! Capello ponoć ma objąć Anżi Machaczkała! :]

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 12:32

Mou na siłę nie będzie chciał Robina. Dla mnie puki jest Mourinho w Realu to Robin raczej tam nie pójdzie.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:25

_D_B_

Prędzej Real sobie daruje van Persiego niż odda Benzemę.

kewingv komentarzy: 1413.02.2012, 12:23

też czekacie niecierpliwie na ten mecz?

youtube.com/watch?v=tVXvVDFBpqE&feature=share

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.02.2012, 12:22

@Midgardsorm;

no wlasnie dlatego mnie nie zdzwi...moga byc rozne naciski, a jak Real sie uprze na RvP to bedzie musial cos zrobic z Benzema, bo nie sadze aby wszystkich zmiescili na boisku...

AtheneWins komentarzy: 6443 newsów: 213.02.2012, 12:22

taa Evra...

Latem Nasri'ego chcial wyciagnac do Utd.

Według mnie to jest prowokator i sie ciesze ze Suarez mu reki nie podał, zrobil bym to samo na jego miejscu. Nie powinien go przepraszac

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 12:19

youtube.com/watch?v=_2PIIiyxoA8&feature=related

Fajny filmik o Chambo. Czekałem na taki filmik już kilka tygodni ;D

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 12:17

KondzioElite

Ja do Evry mam bardzo dużo. Te jego wypowiedzi przed i po meczach z Arsenalem...

_D_B_

Mnie zdziwi i to bardzo - porównując wiek obu zawodników.

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2012, 12:15

Ale Xavi jest z Barcelony ;D

madderns29 komentarzy: 3233 newsów: 213.02.2012, 12:12

Kondzio

Xavi też jest genialnym zawodnikiem ;D

KondzioElite komentarzy: 618713.02.2012, 12:06

Ja tam do Evry nic nie mam, może i ma ciężki charakter, ale jest genialnym zawodnikiem.

_Dennis_Bergkamp_ komentarzy: 997313.02.2012, 12:05

a mnie wcale nie zdziwi zamiana RvP - Benzema...

i tak chce Suareza, i kazdego da sie utemperowac, i chyba zapominacie, ze spiecie bylo z Evra, ktory...no wlasne

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41213.02.2012, 11:59