Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace

Zadanie wykonane: Arsenal 2-0 Crystal Palace 02.02.2014, 19:40, Marcin Stefaniak 3201 komentarzy

Przed chwilą dobiegło końca spotkanie Arsenalu z Crystal Palace. Kanonierzy zgodnie z planem umiejętnie zadysponowali siłami i spokojnie pokonali rywali z południowego Londynu 2-0, zapewniając sobie bardzo dobre wejście w kluczową fazę sezonu.

Arsenal: Szczęsny - Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Arteta - Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Özil (84' Gibbs), Podolski (72' Rosicky) - Giroud (84' Bendtner).

Crystal Palace: Speroni - Ward, Gabbidon, Delaney, Parr - Bolasie, Dikgacoi, Jedinak, Puncheon - Chamakh (82' Gayle), Jerome (56' Bannan).

Podopieczni Wengera dosyć leniwie rozpoczęli to spotkanie i choć przez długi czas utrzymywali się w piłce, gra toczyła się raczej z dala od bramki strzeżonej przez Juliana Speroniego.

Pierwszy raz poważniej zagotowało się pod bramką Argentyńczyka w 8. minucie. Cudownym podaniem popisał się Mesut Özil, przerzucając piłkę nad głowami defensorów Crystal Palace. Do futbolówki w polu karnym dopadł Nacho Monreal, jednak jego strzał z ostrego kąta został zablokowany przez wychodzącego z bramki Speroniego.

W następnych minutach obraz gry nie ulegał zmianie i to Kanonierzy zamykali przeciwników na własnej połowie. Orły kilkakrotnie próbowały kontratakować, ale nie przynosiło to pożądanych skutków. W 34. minucie z głębi pola rzut wolny wykonywał Mesut Özil, żaden z graczy Arsenalu nie był w stanie zmienić toru lotu piłki, jednak dośrodkowanie Niemca i tak sprawiło dużo problemów bramkarzowi Crystal Palace.

Kilkanaście minut później pierwsza połowa dobiegła końca i Jon Moss zaprosił zawodników na przerwę.

Podobnie jak w meczu z Southampton, tak i tym razem Kanonierzy świetnie rozpoczęli drugą część spotkania i już w 47. minucie przełamali defensywę beniaminka i otworzyli wynik spotkania. W pole karne przeciwnika wbiegł niepilnowany Alex Oxlade-Chamberlain. Anglik doczekał się świetnego podania od Santiego Cazorli i ze stoickim spokojem przeniósł piłkę nad bezradnie interweniującym Speronim.

Podobieństw do meczu na St. Mary's można było się doszukiwać również kilka minut później. Mimo pozornej kontroli nad wydarzeniami na boisku podopieczni Wengera spuścili z tonu i mogli za to słono zapłacić już w 51. minucie. Bardzo bliski zdobycia bramki po strzale głową był Cameron Jerome, jednak świetnie interweniował Wojciech Szczęsny.

Odpowiedź Arsenalu przyszła 3 minuty później. W polu karnym znalazł się Lukas Podolski. Skrzydłowy miał dużo miejsca i czasu, jednak oddał strzał w boczną siatkę.

Zgodnie z przewidywaniami podopieczni Pulisa musieli się odkryć i żwawiej ruszyli do przodu. Defensywa Arsenalu prezentowała się jednak bez zarzutu i Szczęsny nadal nie miał zbyt wiele roboty.

W 73. minucie Alex Oxlade-Chamberlain rozwiał wszelkie wątpliwości i, jak się później okazało, ustalił wynik spotkania na 2-0. To Anglik rozpoczął akcję w środku boiska, podał do Girouda, który od razu odegrał mu piłkę. Anglik popędził z futbolówką, wpadł w szesnastkę rywali i płaskim strzałem pokonał Speroniego.

Kanonierzy nie forsowali już tempa i do końca spotkania panowali nad sytuacją na boisku, utrzymując się przy piłce i wyczekując na końcowy gwizdek. Do samego końca gra toczyła się w środku pola i po 3 doliczonych minutach Jon Moss zakończył spotkanie.

ArseneAl

Z tego pozniej jest dobra kasa tylko trzeba zapieprzac i rysowac projekty. A za projemty mozna zgarniac od 3 do 60 tys nawet. ;) wiec jest po co sie uczyc.

Remek komentarzy: 103206.02.2014, 12:35

co z tapetą na luty? wiem, że to pytanie pojawia się często, ale nie zauważyłem odpowiedzi przeglądając komentarze. Dzięki z góry za informacje.

---------Giroud------
IMO najlepszy w tej chwili skład, w 60 minucie Gnabry za Podola + Rosa za Jacka/Santiego jeśli będzie potrzeba

kaziu874 komentarzy: 673806.02.2014, 12:31

Mi sie wydaje, ze Wilshere nie zagra z liverpoolem, ale obym się mylił. Jaki byście obstawiali skład na sobotę? Moim zdaniem:
Szczesny, Sagna, Merte, Kosa, Gibbs, Arteta, Chambo, Rosicky, Ozil, Cazorla, Giroud.

Gdyby Jacek był zdrowy na ten mecz, to by było ogromne wzmocnienie, bo by wszedł za Rose do pierwszego skladu, a na ławce by byli Verma, Nacho, Rosa, Poldi czy Benek. Zobaczymy jak to będzie.

Piotrek95 komentarzy: 964506.02.2014, 12:30

Przepraszam muli mi net na smartfonie

Piotrek95 komentarzy: 964506.02.2014, 12:28

Carlos bez przesady tylko jeden taki wpis był że 4 do 0 wygra liverpool 99% otwarcie przyznaje że to będzie ciężki mecz i że nasz środek pola jest zabójczy podobnie para stoperów. Większość liczy na skromna wygraną lfc albo remis choć wiedzą że trudno będzie taki wynik uzyskać. Pojawił się nawet wpis gdzie ktoś napisał że Arsenal gra podobnie jak Liverpool tylko wszystkie elementy wykonuje dużo lepiej (rozgrywanie, kreatywność, itp)

Piotrek95 komentarzy: 964506.02.2014, 12:26

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 12:24

kanye - ewentualnie Ox / rosa za poldiego

Kanyeast komentarzy: 315706.02.2014, 12:19

Wole Gibbsa od Monreala. Nacho w waznych meczach glupieje i panikuje. Gibbs pewniejszy.

Kanyeast komentarzy: 315706.02.2014, 12:14

Treq
Jakiej przerwie?? Wilshere grał z Coventry niespelna dwa tygodnie temu. Bez przesady, zawodnicy na tym poziomie nie potrzebuja nie wiadomo ile czasu zeby wrocic po drobnym urazie. Wystawianie Oxa byloby zbyt ryzykowne, nie daje w defensywie tyle co JW10. Imo arteta-wilshere, cazorla,ozil,podolski, giroud.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.02.2014, 11:58

Ox w środku na taki ważny mecz,raczej Jack - nie miał aż tak długiej przerwy,żeby nie mogł zaczać o poczatku.

Ciekawe czy Arsene da znowu Monreala? ostatnio Gibbs miał jakis problem i dlatego ławka.

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2014, 11:57

@simpllemann
Jaki kraj takie budowlańce.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 11:53

treq

ok ox byl najlepszy, ale gralismy przeciwko ogorkom, pamietamy tez podanie do przeciwnika w meczu z coventry - Suarez czy Sturridge by to wykorzystali

Ox jest wprowadzany do srodka, ale on jeszcze nie jest gotowy ( choc oczywiscie moze wypalic i znowu byc motm )

Jacek jest nam raczej niezbedny, bo czy bedzie Rosa czy Ox, to jednak nie da nam to tyle spokoju w defensywie co daje nam Wilshere

Na szczescie mamy czym rotowac bo poza Arteta i Wilsherem / Oxem mamy do dyspozycji Cazorle, Rose, Poldiego, Gnabriego z czego, Poldi chyba nie ma co liczyc na pierwszy sklad

Miejmy nadzieje, ze Wenga dobrze wybierze sklad, ewentualnie dobrze go skoryguje po przerwie

pajdek13 komentarzy: 150706.02.2014, 11:53

I tak nikt nie chce po studiach zatrudniać na jakieś lepsze stanowiska, bo starzy wiedzą, ze młody 3 lata porobi uprawnienia, ogarnie robotę i ich wygryzie...

Dreamcast komentarzy: 104206.02.2014, 11:53

@carlosV

W sumie zawsze mogli typować 6:0 ;)
Zabaczymy kto się będzie śmiał po ostatnim gwizdku - ja jestem ostrożnym optymistą - strzelimy jedna bramkę więcej

carlosV komentarzy: 8701 newsów: 106.02.2014, 11:51

na lfc pewni swego

Mignolet - Cissokho, Kolo, Skrtel, Flanno - Henderson, Allen, Gerrard - Sterling, Suarez, Sturridge

Wynik?
Gładkie 4:0.

pajdek13 komentarzy: 150706.02.2014, 11:50

O mam znajomego tam na 4 roku :) U nas podobno lepsze, a chłopki dają radę :D

Simpllemann komentarzy: 52847 newsów: 52406.02.2014, 11:48

ArseneAl
Czyli Ty będziesz w przyszłości budował ten kraj?

Trequartista komentarzy: 536606.02.2014, 11:47

Master10
Ja bym nie dawał Jacka po przerwie na tak ważny mecz, Ox był ostatnio najlepszy, więc niech zostanie na ŚP. Wyżej niech zagrają Ozil z Cazorlą i Gnabrym na bokach

Qarol komentarzy: 1450206.02.2014, 11:47

Tylko nie bardzo jest kim z tego skrzydła postraszyć. Ostatnio Alex zaskoczył to może z Liverpoolem też zagra dobry mecz, ewentualnie Podolski.

ArseneAl komentarzy: 2341706.02.2014, 11:45

@pajdek13
Budownictwo na PW.

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 11:44

nie wiadomo tez czy coutinho i sterling wyjda w pierwszym skladzie, bo jednak blendan pamieta dominacje w meczu na emirates

aczkolwiek sa to niewielkie zmiany i niczym tutaj nas za bardzo nie zaskoczy ( ewentualnie sturridge rozpocznie na lawce )

co do nas to od dluzszego czasu slychac, ze jacek ma byc dostepny na lfc, a arteta na pewno

przydadza sie z pewnoscia, bo srodek pola trzeba zdominowac klepiac, a pozniej poslac pilke na skrzydlo dla zaskoczenia rywali

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 106.02.2014, 11:43

Mam nadzieję, że Arteta zagra w końcu dobry mecz. To od jego dyspozycji będzie dużo zależało, dobrze by było jakby Wilshere wrócił to zdominujemy ich środek.

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 11:43

Master10

No respekt jest ;d

pajdek13 komentarzy: 150706.02.2014, 11:41

@ArseneAl
A co studiujesz? U mnie też niby ciężko dla większości, ale jak ktoś idzie na studia z podejściem 'byle 3' to się nie ma co dziwić :) A niestety takich jest najwięcej...

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 11:39

Dobrze, ze nie ma Sakho, Johnsona czy Enrique :D

LFC ma słabą obronę i tutaj można upatrywać szansy.

Cissokho,Toure, Kelly czy również Skrtel, który czesto robi gafy :D

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 306.02.2014, 11:37

trequarista - przyczytalem jego wszystkie komenty wczoraj - wygladalo to na skrytego fana lfc, ale juz wczesniej pisal, ze kibicuje Arsenalowi, a pozniej Liverpoolowi

Swoja droga on pewnie poswiecilby remis z arsenalem, aby lfc gralo w lidze mistrzow, a 99,9% uzytkownikow u nas ma jednak w sercu tylko jedna druzyne, ktora musi wygrywac mimo wszystko, nawet jak by grala z reprezentacja polski ;]

lays - jestem codziennie na lfc.pl po kilka razy, takze wszystko pod kontrola ;]

Narazie podchodza do nas z dystansem, choc zdarzyl sie jeden kwiatek typujacy gladkie 4-0 dla liverpoolu :P

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 11:34

Panowie to jak to jest w końcu z tymi kontuzjami?

WIlshere wraca na LFC?

Arteta,OX musza być dostępni!

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 106.02.2014, 11:31

To jedyne braki w Live?Sakho,Agger,Johnson,Enrique.

lays komentarzy: 3987106.02.2014, 11:27

na lfc.pl macie juz temat odnosnie meczu lfc-arsenal jak ktos chce poczytac komenty

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 306.02.2014, 11:24

Według "Daily Mail" Piszczek znajduje się pod obserwacją Arsenalu Londyn i może zostać następcą Backary'ego Sagny, jeśli ten odejdzie po sezonie.

Piszczek umowę z BVB ma ważną do połowy 2017 roku. Jest wyceniany na 16 mln euro.