Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenalove komentarzy: 34726.01.2014, 20:01

jak chcemy być mistrzem to wygrywa się bez względu na terminarz. Ja wierzę, że w tym roku nie będzie mocnych na nas

Misq komentarzy: 88326.01.2014, 20:00

pauleta19
Jak uważasz ja bym na Live wyszedł mocnym składem z góra 2 zmianami, a na Bayern dał odpocząć tym którzy będą najbardziej zmęczeni, bo z Niemcami nawet jeśli wygramy to nic nam to nie da. Myślę jednak, że Wenga zrobi tak, jak ty mówisz.

aguero10 komentarzy: 856026.01.2014, 20:00

twitter.com/MissEmmaGlover/status/427511030940323840/photo/1

To jest fanka :)

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2014, 20:00

@pauleta19
No gdybys nie pamietał to w grudniu gdzie tez nie mielismy łatwego terminarza bo było City, Chelsea czy Everton akurat rotacji Wenger nie stosował chyba tylko wtedy gdy ktos z pilkarzy wypadł i nie miał wyboru. Widze, ze masz bardzo krotka pamiec jeszcze zobaczysz, ze duzej rotacji Wenger stosowac nie bedzie, wspomnisz moje słowa.

AFCGrisza komentarzy: 8326.01.2014, 19:58

pauleta19
Jasne że nie ta sama 11, ale z rotacjami nie ma co przesadzać. Każdy mecz jest meczem "o coś"- wystawiamy to co mamy najlepsze.

arsenallord komentarzy: 29709 newsów: 11726.01.2014, 19:58

Dominik11---> Na wyjeździe też gramy dobrze.

hmm, kalendarz jest ciężki, ale wszystkich meczy na pewno nie przegramy. Ważne, żeby wygrać te najważniejsze, z biegiem czasu będziemy wiedzieć, które mecze do tych najważniejszych należą.

Francja!

bobslej22 komentarzy: 830226.01.2014, 19:57

Krzysiu357 >>> Prawda.

mar12301 komentarzy: 2311726.01.2014, 19:57

Chyba z Live w FA Cup Fabiańskiemu dalej da Wenger zagrać.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 19:56

mitmichael; stuknij się w czoło jak chcesz, żeby w ciągu 11 dni ta sama 11-stka grała 4 x 90 minut.

krzysiu357 komentarzy: 61726.01.2014, 19:56

tak naprawde to jedynie w calej pomocy i na lewej stronie obrony nie ma problemu kto zagra. reszta pozycji to jest juz problem. zmiennicy tacy jak jenkinson, bendtner, fabianski a nawet vermaelen nie gwarantuja nam pewnosci w grze. natomiast jest obojetne czy zagra monreal czy gibbs, czy zagra flamini czy arteta, czy ramsey czy wilshere. po sezonie trzeba bedzie kilku zawodnikow sie pozbyc (fabianski, viviano, djourou, bendtner, park, ) i zwiekszyc ta kadre o zawodnikow gwaranyujacych jakis poziom

mar12301 komentarzy: 2311726.01.2014, 19:56

IMO szanse z Bayernem 40%-60% na korzyść oczywiście Bawarczyków.

Ale jeśli mielibyśmy nie wystawić tych najmocniejszych to szanse 20-80%

faber10 komentarzy: 42126.01.2014, 19:55

haxball.com/?roomid=~209af2c225bbdc2deb0ed1cfe518bdd97815e2625e672721ef8c33dccd9df208d&pass=1
wbijac kanonierzy, haslo BFG

bobslej22 komentarzy: 830226.01.2014, 19:55

Kanyeast>>> Ale tym bym się jakoś specjalnie nie jarał bo to jedno ze słabszych źródeł. Jak zaczną trąbić w Sky Sports to lepiej a już najlepiej jak BBC. Bo to najbardziej wiarygodne źródło . Podobno w Al Jazeera dziś coś pisali ??? Ma ktoś to ??? To chyba tez nie byle jakie info ?

Dominik11 komentarzy: 2016426.01.2014, 19:55

ja tylko mam nadzieje że ktoś przyjdzie do nas bo do końca okienka zostało mało czasu

AFCGrisza komentarzy: 8326.01.2014, 19:55

Już nie przesadzajcie, Bayern jest do przejścia.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2014, 19:55

Kanyeast
no ja pisałem, że jest info na ich facebooku i jest autentycznie. Fanpage nazywa się Goal.com UK

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 19:54

Na tam bym rotował jak najoszczędniej. Nie ma co przekreślać dwumeczu z Bayernem. Będzie ciężki, ale nie ma co srać z bólu którego jeszcze nie ma. Trzeba sie starać o każdy front. Jestem niepoprawnym optymistą i wierze w zgarnięcie potrójnej korony^^.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 19:54

To już wasze zdanie. Moim zdaniem na LFC w FA Cup wystarczyłaby 11-stka z kilkoma rotacjami w postaci Rosickyego, Podolskiego, Gnabryego, Flaminiego czy Chamberlaina, a na Bayern najmocniejsze działa Ramsey, Cazorla, Ozil, Arteta.

Wy chcecie, albo zajechać piłkarzy albo zmniejszyć już i tak małe szanse z Bayernem wystawiając słabszy skład.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 19:54

koxiarz

powiedzo że transferu nie bedzie :(

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 19:53

ktoś pisał o info na facebooku goal.com, nie na stronie.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2014, 19:53

@Kanyeast
sorry zapomniałem, że skróty nie działają

goal.com/en-gb/news/2892/transfer-zone/2014/01/26/4571922/arsenal-dispatch-delegation-for-draxler-jung-talks?ICID=HP_BN_1

DanteZZ komentarzy: 116926.01.2014, 19:53

Wiecie może Panie i Panowie o której jutra ta konferencja?

Dominik11 komentarzy: 2016426.01.2014, 19:53

terminarz masakra ale mamy mecze na emirates a w tym sezonie gramy bardzo dobrze u nas

bobslej22 komentarzy: 830226.01.2014, 19:52

Kanyeast >>> Nie ma nic na goal. com jestes pewny ?

goal.com/en/news/11/transfer-zone/2014/01/26/4572149/arsenal-dispatch-delegation-for-draxler-jung-talks?ICID=HP_HN_1

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2014, 19:52

Kanyeast
******/1ldwEva
chyba uciekałeś z informatyki

koxiarz14 komentarzy: 6035 newsów: 35526.01.2014, 19:52

SkySportsNews transfer centre at 7:30. Jim White just said they'll be talking about Draxler.

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 19:50

na goal.com nic nie ma o draxlerze i o nas. ktoś trolluje.

Kanonierro komentarzy: 150326.01.2014, 19:50

Draxlera nie było dziś nawet na ławce rezerwowej :O wiadomo czemu ? :>

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 19:50

W marcu prócz Bayernu 8 pkt to będzie dobrze

Piotrek95 komentarzy: 964526.01.2014, 19:47

Atid obrona owszem ale reszta ok poza faktem że przydałby się 1 napastnik jeszcze

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2014, 19:47

@pauleta19
Gdzie Ci ktos napisał, ze na Bayern maja wyjsc rezerwy? z Bayernem i Liverpoolem w FA CUP ma grac najsilniejszy skład i nie ma mowy o duzych rotacjach tak jak Ty napisałes rotacje wieksza to mozemy zastosowac na Crystal Palace albo Sunderland o czym pisalem wczesniej

mar12301 komentarzy: 2311726.01.2014, 19:47

Bayern (A), Chelsea (A), Spurs (A), Man City (H), Everton (A)

o w dupke... marzec jeszcze bardziej różowy.

Misq komentarzy: 88326.01.2014, 19:46

pauleta19
Nie. Z liverpoolem zagrać silnym składem, a z Bayernem rotować nie mówię, aby wrzucić kompletne rezerwy, ale zmienić paru graczy, lecz znając życie to z Liverpoolem Wenga zmieni z 3-5 graczy a na Bayern wyjdziemy podstawą.

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 19:45

Nie jest wąska? Wystarczy że odpadnie Sagna albo Mertesacker czy Kościelny, a w obronie nie będzie rezerwowego. W pomocy jest najlepiej, ale Draxler by i tak się przydał

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2014, 19:45

@pauleta
Ja nie pisze, zeby odpuszczac LM tylko zeby stawiac ja na samym koncu bo po tylu latach bez wygranej nie ma znaczenia czy sie wygra LM czy FA Cup, w tym przypadku nie ma znaczenia co smakuje bardziej

Piotrek95 komentarzy: 964526.01.2014, 19:44

A ja uważam że Lm jest w zasięgu powinniśmy zagrać na maxa i z bayernem i z live mamy na to mimo wszystko skład

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 19:44

Co proponujecie, bo was nie rozumiem. Na Bayern mają wyjść rezerwy bo mamy małe szanse? o.O

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 19:42

Kadra wcale nie jest wąska (z wyjątkiem ataku). Rotować i nic nie odpuszczać.

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 19:42

Dlatego Draxler też by się przydał, bo wtedy pomoc by była obstawiona.

mitmichael komentarzy: 4924326.01.2014, 19:42

@pauleta
Chłopie gdybysmy co roku cos zdobywali to bym nie pisał, ze LM powinna byc stawiana na ostatnim miejscu a tak to chyba oczywiste, ze to co trudniej wygrac zwłaszcza przy napietym terminarzu powinno byc brane pod uwage na koncu. Dla mnie wiecej warte jest wygranie czegokolwiek. Potem jak olejemy FA Cup a przegramy walke o MIstrzostwo i odpadniemy z Bayernem to dopiero zaczniesz płakac

mar12301 komentarzy: 2311726.01.2014, 19:42

już nie przesadzajcie z tym wąskim składem. Mamy problem na pozycji ŚN i PO jedynie. Poza tym skład wąski nie jest.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 19:41

Nie zeszłoroczny, nie sprzed 2 lat a ten Arsenal, jak nieco zmodyfikuje szpice to będzie mógł sie mierzyć z City itp na miękkim jurku. Obrona w tej chwili jedna z najlepszych, pomoc asystuje, strzela i jakości tam nie brakuje. Nawet nie chce myśleć jak bardzo bramkostrzelna byłaby to ekipa z kimś pokroju Heńka (za najlepszych lat) z przodu. Jednak na Styczeń chyba nie ma lekarstwa ad. tej pozycji.
Nie wiem co Wenga wymyśli ale myśleć powinien bo Giroud nie wygra nam meczów na szczycie. Benek matołek to marna alternatywa^^

Misq komentarzy: 88326.01.2014, 19:41

pauleta19
Staramy się po to, aby mieć z tego kasę i nie skończyć jak Liverpool. Obiektywnie patrząc to mamy małe szanse na jej wygranie przynajmniej w tym sezonie, więc lepiej skupić się na tym co jest dość realne czyli FA Cup i PL.

NicklasBendtner23 komentarzy: 26526.01.2014, 19:41

Wenger nie będzie rotował w meczu z Liverpoolem i dobrze.Wole aby walczył o FA CUP I Lige a LM niech odpuści :)