Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
arsenallord komentarzy: 29685 newsów: 11726.01.2014, 22:10

Turysta---> Jak nastroje po losowaniu FA Cup? :D

mar12301 komentarzy: 2311326.01.2014, 22:10

no to jak już onet potwierdza to mamy Draxlera.

Idę po piwo!

peciakk komentarzy: 10488 newsów: 526.01.2014, 22:10

Zima na 100% bez transferów ! ;)
Za głośno a i te zamieszanie to same plotki.
Takie moje zdanie.

shark31 komentarzy: 601326.01.2014, 22:10

O Poldim, Gervie i Giroud bylo glosno i to bardzo dlugo.

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 22:08

nie wierzę, zeby Sky Sport aż tak się błaźnił powtarzając jakieś ploty.

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 22:07

szkoda że Wenger nie zaryzykował wtedy jak Mou zablokował Ba. Mógł opchnąć Benia do CP, grali byśmy na 2 napastników, dotrwali do stycznia i już. A tak trzeba się męczyć do lata, albo liczyć że ktoś się pokusi na Benia.

GunnerForLife komentarzy: 335526.01.2014, 22:07

Draxler już nasz. Nawet onet to potwierdza. Mamy go!

eurosport.onet.pl/pilka-nozna/liga-niemiecka/arsenal-londyn-uzgodnil-z-schalke-04-gelsenkirchen-cene-za-juliana-draxlera/3r56n?utm_source=contentstream.pl&utm_medium=CPC&utm_campaign=Eurosport&utm_term=kanonierzy.com

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 22:05

Oggy

mieliśmy przyjętą ofertę 11m funtów, ale Chelsea weszła z ofertą 15m i na tym się skończyło

można jedynie ganić LFC za opieszałość, ale Basel czekało z akceptacją oferty bardzo długo, przeczuwając aukcję

Joker_224 komentarzy: 519826.01.2014, 22:05

101greatgoals.com/blog/sky-sports-news-claim-arsenal-deal-for-schalkes-julian-draxler-is-in-the-offing-vine/
no to skysport

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 22:04

smieszne, ze ktos argumentuje brak dużych transferów własnie finansami, bo Wenger sam mówił, że pieniądze są i to jest najmniejszy akurat problem. problem leży gdzie indziej. rynek piłkarski to nie jest supermarket. nie podchodzi się do zawodnika, rzuca jakąś sumę i się go bierze. jest tysiące różnych innych aspektów które mają na to wływ. gdyby nie fakt, że w tym roku MŚ to podejrzewam, że pewnych zawodników o wiele łatwiej byłoby kupić już teraz. co do dużego transferu, to Wenger juz oficjalnie mówił, że półśrodków nie będzie sprowadzał. więc nie ma co tak trząść dupą, że nie ma kasy albo, że zachce mu się sprowadzić kolejnego Chamakha czy Gervinho. Nie bez powodu się pozbyliśmy tych piłkarzy. Zostało 4 piłkarzy do sprzedania/pożegnania, Park, Frimpong, Ryo i Nicklas. Zrozumcie, że Wenger buduje potęgę, transfer Ozila był ogromnym sygnałem. KEEP THE FAITH!

Oggy komentarzy: 948926.01.2014, 22:04

turysta- haha dzięki, umiesz poprawić humor XD

GunnerForLife komentarzy: 335526.01.2014, 22:04

Nie napalajcie się, że na tej konfie Wenga ogłosi jakikolwiek transfer. Dla mnie to ogłoszenie podpisania umowy z Puma i nowe kontrakty dla zawodników (może).

Vendeful komentarzy: 236526.01.2014, 22:04

draxlera nie bedzie na 100%,za glosno zeby to byla prawda

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.01.2014, 22:03

united i wygrana lm w tym sezonie? wiele rzeczy widzialem ,nie wykluczam tego do konca, ale tak szczerze malutenkie szanse malutenkie.

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 22:02

Dominik, Draxler to już 10 razy miał być oficjalnie potwierdzony, także wyluzuj.

A Benteke jaką ma klauzulę?

Ale jedno jest pewne, dopóki gra u nas 3 napastników, to żadnego napadziora nie kupimy. Ktoś musi się pokusić na Duński diament, jak nie to latem robimy mu papa i wtedy Papcio kogoś kupi.

KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 22:01

@Dominik11

Profil na fejsie daj, który podał taką informację, bo nie chce mi się w to wierzyć.

Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40026.01.2014, 22:01

Dominik.

To dopiero jutro. Nie bez powodu jest ta konfa. Przy okazji, wie ktos o ktorej jest ta konferencja

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 22:01

Oggy

skoro mieliśmy już ugadaną kwotę z Basel oficjalnie, to czemu miałbym nie być pewien?

to tak jakbyście Wy ugadali się z Szalke co do Draxlera i nagle wtargnęło by np. PSG

Oggy komentarzy: 948926.01.2014, 21:59

LTG- hahaha dokładnie, nic jednak nie zmieni faktu że większość tu ma mocną, zdrową i powracającą bekę z jego "przewidywania" i pewności M. Salaha w LFC.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.01.2014, 21:58

Obaj są bardzo ciekawymi zawodnikami i każdy z nich na pewno dawał by więcej niż obecnie prezentuje Oli.

Dominik11 komentarzy: 2013126.01.2014, 21:58

znalazłem na fejsie nie wierzę ale marzyć można
Wedlug Sky Sports dziś pomiedzy 23:00 a 00:00 mamy spodziewac się potwierdzenia transferu Juliana Draxlera na oficjalnej stronie klubu ! Czy to prawda ? No przekonamy się za maks 2h

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 21:58

LTG

phi, za 15m funciaków to ja go nie chcę

serio

nam potrzeba DMa i LB

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 21:58

Mata nie pomoże United w LM. poza tym nie ma co gadać ale ówczesny sklad chelsea > dzisiejszy united. nie ma najmniejszych szans żeby United zdobyło LM. a w lidze będą musieli walczyć z lfc, kfc i everton. serio nie widzę ich w top 4..

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.01.2014, 21:58

ciekawe czy to, ze smerfy dogadaly sie z Costa to prawda, ale nie bede zaskoczony nawet jesli.

Eto robi out, Ba to nawet mial isc do tranzbosporu teraz do mierzeja, ale torres zlapal kontuzje i mou zablokowal deal. Jednego jestem pewny w lato w chelsea na 9 nie bedzie juz smiesznych ludzi.

Alonso komentarzy: 1282426.01.2014, 21:58

Już nie przesadzajcie, że bez napastnika nie damy rady bo jakoś lidera mamy. Chelsea bez normalnego napastnika też wysoko. Jak widać można wygrywać bez Aguero/Suareza na szpicy.

IMO napastnika Wenger nie kupuje bo nie ma kasy. Nie wyda po tak krótkim czasie znów 40-50 mln,a tyle by musiał wyłożyć za klasowego napastnika. Jak było by inaczej to już w letnim okienku byśmy pożegnali Duńczyka i w jego miejsce przyszedł by ktoś normalny.

Jako,że mieszkam blisko wróżbity Macieja to mogę wam powiedzieć, że w tym okienku nikogo nie kupimy. Może wypożyczenie choć w to też bym za bardzo nie wierzył.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 21:57

turysta wbił troche utemperować nasze nadzieje na Julka, bo im Salaha podpierdzielili

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 21:56

http://www. standard.co.uk/sport/football/arsenal-target-julian-draxler-could-leave-admits-schalke-chief-horst-heldt-9061405.html

grzegorz1211 komentarzy: 1028326.01.2014, 21:56

dla tych co skazują MU na straty to przypomne Chelsea z sezonu 11/12 zajeli 6 miejsce z 64 pkt ( mistrz miał 89pkt) wszyscy mówili że po Chelsea a oni wygrali LM i tylko koguty płakały bo 4 miejsce nie dało im LM

Horst Heldt kilka dni temu.
Moim zdaniem jest rodzaj gentlemen's agreement pomiędzy Wengerem a Heldtem. tak jak było pomiędzy Wengerem a Perezem w sprawie Ozila. Nie wierzę w to, że cała ta historia została kompletnie wymyslona przez media i jest "iluzją".

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 21:55

Oggy- dokładnie. Benteke nie drogi (w porównaniu do takiego Costy czy Martnieza) ograny w PL, sam przyznał że kibicuje Arsenalowi. Do tego młody i rozwijający się. Konkurencja dla Oliviera.
Tylko że problem w tym że Sanogo wraca, i dopóki Benio nie odejdzie, nie kupimy żadnego napadziora.

Oggy komentarzy: 948926.01.2014, 21:53

Powinniśmy przestać mierzyć wyżej niż możemy trafić. Trzeba ściągnąć najlepszych ludzi jacy są w zasięgu, nikogo lepszego od Benteke czy Remyego nie ściągniemy. Szkoda żeby przez osamotnienie Oliego w jego roli reszta zespołu cierpiała.

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 21:53

Wolał bym Benteke, młody i jeszcze może się rozwinąć. Jak by złapał wiatr w żagle po kontuzji to by nieźle wymiatał.

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:51

Remy i Benteke to nie ten poziom IMO.

Kowalczyk11 komentarzy: 325326.01.2014, 21:50

Mnie jedynie ciekawi czemu sam Drax się oficjalnie nie wypowiedział na temat transferu , mógłby zakończyć spekulacje i w każdym przypadku byłoby to dla neigo dobre wyjście , przynajmniej miałby spokój w głowie , chyba że chce odejść ale transfer nie jest pewny i nie chce potem patrzeć w oczy ludziom z klubu jak jednak Arsenal go nie pozyska ( patrz Cabaye )

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:49

Giroud to zawodnik idealny na Stoke czy CP, ale na Bayern czy Real to trochę ciężko z nim cos zwojować

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 21:48

Jack_Herrer@
cos w tym jest, jednak jakoś Mam spory respekt do Moyes'a mimo swego rodzaju "wtopy". Nie od razu Kraków zbudowali, ale kiedy już sie to stało został stolicą kraju.

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 21:48

Polish
no właśnie, tak jak pisałem. Zastanawia mnie czy faktycznie Wenger działa coś z Draxlerem. Oby to był wymysł mediów, a Wenga nas zaskoczy dobrym napastnikiem. Jest kogo kupić. Remy i Benteke, obaj ograni w PL, IMO konkurencja dla Oliviera.

polishbrigadesx (zawieszony) komentarzy: 1020426.01.2014, 21:46

Nowy napastnik na pewno by się nam przydał bo samym Giroud daleko nie pojedziemy. Może Wenger szykuje nam jakąś niespodziankę.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 21:45

mar12301
hahah ^^

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:45

Jak zdobędziemy mistrza,to napastnicy sami będą chcieli do nas przyjść

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19226.01.2014, 21:39

Transfer Matu tylko po to żeby upłynnić trochę gotówki i zamknąć pyski hejterom. ManU poże się posnieść jedynie z gleby na klęczki w tym sezonie. A co będzie potem ? Wszystko zależy czy Moyes pozbędzie się siejących ferment w szatni i wyrobi sobie autorytet. A na to potrzeba liku lat. Chyba, że downy przejdą w system zarządzania i rekrutacji jak w Chelsea. A to jest prawie niemożliwe.

mar12301 komentarzy: 2311326.01.2014, 21:38

*gryźć paznokcie ofc :p

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 21:37

Przypuszczenie, a twierdzenie, to jednak spora różnica.

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 21:37

Mnie zastanawia do tej pory jedno. Skoro Wenger złożył oficjalną ofertę za Suarez, wyraźnie dał do zrozumienia że szuka napastnika, kogoś kto wyprze ze składu Oliviera, ewentualnie da możliwość rotacji na pozycji napastnika. Z Suarezem nie wyszło, potem wpadł Ozil, a jak się później okazało Mou zablokował wypożyczenie Ba. Czy w tamtym okresie kontuzjowany był Olivier czy Benio? No właśnie. W okresie przygotowawczym Olivier imponował swoją grą wielu osobom, ale wiadomo- jakieś ogóry z azji w meczu o "pietruszkę".
Ewidentnie Arsen chciał pozyskać napastnika, a że wyszło jak wyszło (przez Mou) to nic na to nie poradzimy.
W tym momencie dochodzę do sedna- Oliver miał dobry początek, potem już "zgasł". Benio ewidentnie nie nadaje się nawet na ławkę (owszem, strzelił kilka ważnych bramek). Czemu więc wobec słabej dyspozycji wszystkich napastników, kontuzji Walcota i wątpliwej postawy Podolskiego na szpicy Wenger nie działa na rynku transferowym? Może chce wypchnąć Benia, a dopiero potem kogoś kupić? Nikt tego nie wie i raczej do 1 lutego się nie dowie.

mar12301 komentarzy: 2311326.01.2014, 21:37

Dokladnie tak jak Krzysiu pisze. Do DD będzie "Draxler move to Arsenal", a w piątek będziemy gryźć zęby do północy czy Wenga kupi przynajmniej jakieś średnie nazwisko czy nie.