Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19226.01.2014, 21:33

Tak jak krzyś napisał. W ostatni dzień okienka ceny lecą na pysk. I jeśli ktoś chce zarobić to i tak zarobi. Ktoś chce wydać i tak wyda. A pare mln zostanie na koncie.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 21:31

Niuchacz3@
Jak na wyrocznie-samozwańca to może miec sporo racji. O ile zagra na MŚ^^

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:31

Nie jestem jasnowidzem, po prostu uważam że wypromuje sie jeszcze lepiej niż Ozil.

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 21:28

Trzeba sie po prostu pogodzić ze takie pierdu pierdu bedzie ustawiczne do końca okienka. Może w deadline day Wenga coś zwojuje, do tamtej pory bedziemy sie jarać błahostkami/śmiać sie z nich.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 21:27

@ATID
A Ty rozumiem taki jasnowidz jesteś.

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:27

Niuchacz - Draxler po MŚ będzie kosztować 60 mln euro, to zawodnik, który będzie drugim Bale'em (nie chodzi mi o styl gry rzecz jasna)

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 21:22

mar

to jest zweryfikowany profil jednego z głównych dziennikarzy Sky Sports w GB

jest to równoznaczne ze stanowiskiem Sky Sports, często z resztą wrzuca tuż przed pojawieniem się historii na profilu ogólnym

zostaje tylko kwestia czy wierzysz Sky Sports

shark31 komentarzy: 601326.01.2014, 21:22

xqvz jest bardzo wiarygodny. Trzeba tylko wiedziec co obserwowac. Jakies TransferCenter czy Indykila to sie dla beki obserwuje.

mar12301 komentarzy: 2311326.01.2014, 21:20

turysta

jakiś dziennikarz Sky też nie jest takim znakomitym źródłem. bez przesady.

seba9196 komentarzy: 87426.01.2014, 21:20

No i w FA znowu para Kosa-Per będzie musiała wciągnąć nosem duet SAS.

turysta komentarzy: 608926.01.2014, 21:20

carlos

ta, 15m funtów

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 526.01.2014, 21:20

No to ja wiem, ale ilu użytkowników wrzucających tutaj ploty sprawdza , czy profil jest zweryfikowany?

Bryan Swanson ‏@skysports_bryan 14 min.

Schalke's Horst Heldt tells Sky Deutschland about Julian Draxler: "You have to ask Arsene Wenger. There was no offer for Draxler." #afc

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747426.01.2014, 21:18

co ja widze, W pucharze z czerwoniakami? Ma byc pogrom, B.R ma plakac po tym meczu.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 21:18

@ATID
10 lat temu, to się płaciło 20 mln. ale za absolutnie największych zawodników. Przypomnisz mi, jaki mieliśmy wtedy rekord tranferowy? Albo ile wzięliśmy za baaardzo głośny transfer Anelki? Bujcie się boga, za 40 mln. to można kupić absolutne gwiazdy, a nie młodzików z Schalke, jakim talentem by nie był. Chociaż jeżeli Wenger uzna, że jest tyle warty, to ja mu wierzę.

darek250s komentarzy: 10283 newsów: 526.01.2014, 21:18

KTG@ nie wklejaj tego fake shitu !

youngboy komentarzy: 196326.01.2014, 21:17

gofilm.pl/

Kowalczyk11 komentarzy: 325326.01.2014, 21:17

Czytaliście o tym że być może zakończy się współpraca ligi angielskiej z Barclays ? Jeśli tak to ciekawe kto zostanie nowym sponsorem

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 526.01.2014, 21:17

Ja pierd... Niektórzy chyba nigdy nie zrozumieją, że Twitter jest w 99% takim źródłem informacji jak nasza klasa ;)

Niuchacz3@
Inaczej - od przybytku głowa nie boli. Gorzej bedzie jak Wenga za 2 lata miałby płakać że Draxla zdybył Mistrzostwo Manu czy City. Jeśli uważa że byłby to dobry deal to czemu nie. Może niewiele zdobył, ale to wonderkid. Mysle ze bardziej by nam pomógł niż zaszkodził. Gorzej jesli prócz niego nie ściągniemy napastnika. Bo że Wenga chce z niego (niby) zrobic snajpa to niewiadoma.

mar12301 komentarzy: 2311326.01.2014, 21:16

Draxler czasem sam ciągnął całą drużynę do zwycięstwa. Ma dobry drybling, ma 20 lat, będzie koksem. Ale trzeba go kupić teraz, bo za 2 lata będzie kosztował 60 mln. :)

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:14

Niuchacz - rozumiem, że chcesz się wrócić o 10 lat? To nie te czasy, kiedy płaci się 20 mln za gwiazdę zespołu

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.01.2014, 21:14

rubl14
Trochę tak.

pajdek13 komentarzy: 150726.01.2014, 21:14

@Michal wpisujesz tytuł i cda w google i masz :)

xqvz komentarzy: 2030 newsów: 526.01.2014, 21:14

KibicTheGunners? skad ty to bierzesz?

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 21:12

Duże nazwisko? Papadopoulos? :D

KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 21:11

Sky Sources: Arsenal near move for Schalke starlet Julian Draxler after representatives complete successful talks. More Soon: #AFC #SCHALKE

Kowalczyk11 komentarzy: 325326.01.2014, 21:11

mar12301
Właściwie to chce robić magistra z Analizy min Wengera ; ) A tak na poważnie to po prostu chciałbym przeczytać to prosto ze źrodła i po angielsku albo usłyszeć bo to że ktoś to napisał na jakimś fanpage na fejsie czy gdziekolwiek indziej nie ma żadnego znaczenia i nei ma sensu wstawiać tutaj takich rzeczy po 100 razy

Michal123 komentarzy: 154126.01.2014, 21:10

Znacie jakieś strony, gdzie mogę obejrzeć film? Zalukaj odpada.

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 21:08

@TakKrzysiu
Bo w Polsce masz z reguły kibiców City od 2012 roku i oni przywykli do wydawania po 100mln. każdego okna. Nie zaszkodziłby, jeżeli miałby przyjść za 10 mln. to ok. Ale mówimy o sumie niemal równej do tej, którą zapłaciliśmy za Mesuta, a Julek tak naprawdę niczego wielkiego jeszcze nie pokazał, nie mówiąc już o tym, że mamy bardzo wielu zawodników na tej pozycji.

mar12301 komentarzy: 2311326.01.2014, 21:08