Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0

Zadanie wykonane, bezlitosny Arsenal gromi Coventry 4-0 24.01.2014, 21:37, Sebastian Czarnecki 3250 komentarzy

Na Emirates Stadium obyło się bez niespodzianek. Arsene Wenger wystawił mocny skład przeciwko trzecioligowemu Coventry i bezproblemowo poradził sobie z niżej notowanym rywalem. Kanonierzy mimo kilku błędów w obronie zdołali zachować czyste konto, a sami zapakowali przeciwnikowi aż cztery trafienia. Podopieczni Arsene'a Wengera mogą więc spokojnie przygotować się do następnego meczu z Southampton, a także bez nerwów wyczekiwać niedzielnego losowania, w którym poznają swojego kolejnego przeciwnika.

Arsenal: Fabiański - Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs - Chamberlain (71. Zelalem), Wilshere - Gnabry, Özil, Podolski (79. Giroud) - Bendtner (71. Cazorla)

Coventry City: Murphy - Christie, Webster (88. J. Clarke), Seaborne, Adams - Baker, Thomas, Fleck, Daniels - Moussa, L. Clarke

Kanonierzy postanowili nie zlekceważyć teoretycznie słabszego Coventry, tak jak to miało z Bradford rok temu w półfinale Carling Cup. Od pierwszych minut londyńczycy narzucili swoje tempo i zdominowali przeciwnika z trzeciej ligi.

Pierwsza naprawdę groźna akcja miała jednak miejsce w 9. minucie. Carl Jenkinson ruszył z akcją prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne Coventry, gdzie na podanie czyhał Podolski. Niemiec jednak przeniósł piłkę ponad bramką, jako że nie trafił czysto w piłkę swoją głową.

W 13. minucie groźny strzał z dystansu oddał Alex Oxlade-Chamberlain, ale i jemu zabrakło odrobiny precyzji. Tylko kwestią czasy było, kiedy Kanonierzy obejmą prowadzenie, gdyż ich przewaga była wyraźna.

I stało się, już dwie minuty później Kanonierzy ostatecznie umieścili piłkę w siatce. Mesut Özil wypuścił wybiegającego na wolne pole Podolskiego, a ten minął Murphy'ego i strzelił do praktycznie pustej bramki. Niemiecka precyzja i 1-0 dla Arsenalu!

Trzy minuty po straconej bramce drużyna gości wyprowadziła groźny atak, który mógł zakończyć się wyrównującym trafieniem. Baker popisał się indywidualnym rajdem i strzałem zza pola karnego, ale Łukasz Fabiański dobrze poradził sobie z interwencją i przeniósł futbolówkę ponad bramką.

W 24. minucie indywidualną akcją popisał się z kolei Serge Gnabry, który wykonał kilka kółeczek nad piłką, a następnie huknął na bramkę gości. Młodemu Niemcowi zabrakło jednak kilkudziesiąciu centymetrów.

W 27. minucie Podolski podwyższa prowadzenie po kolejnej niemieckiej akcji! Serge Gnabry dośrodkował z rzutu rożnego, Per Mertesacker przedłużył piłkę głową, a Podolski z najbliższej odległości umieścił piłkę w bramce!

Trzy minuty później mogło być 3-0, jednak Nicklas Bendtner nie trafił w piłkę po dobrym podaniu Wilshere'a. Strzał po ziemi oddał jeszcze Oxlade-Chamberlain, ale okazał się on zbyt lekki, by zaskoczyć bramkarza Coventry.

W 36. i 37. minucie Serge Gnabry zmarnował dwie dogodne sytuacje. Najpierw jego strzał z woleja po podaniu Jenkinsona powędrował obok bramki, a kilkanaście sekund później nie wykorzystał dobrego podania od Nicklasa Bendtnera.

Minutę później swoją szansę na hat-tricka otrzymał Lukas Podolski, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Do końca pierwszej połowy nie wydarzyło się nic godnego uwagi, sędzia zaprosił obie drużyny do szatni przy dwubramkowym prowadzeniu Arsenalu.

Drugą odsłonę meczu z wysokiego C zaczęła drużyna gości. Już w 49. minucie kapitalne podanie na wolne pole otrzymał Leon Clarke, który ruszył sam na sam z Fabiańskim i... został zatrzymany przez Polaka. Golkiper do samego końca wyczekał zawodnika Coventry i odpowiednio skracając mu kąt, zostawił niewielkie szanse do zdobycia gola.

W 56. minucie drużyna gości stworzyła sobie kolejną sytuację, która mogła zagrozić bramce Arsenal. Franck Moussa z dziecinną łatwością ograł defensywę Arsenalu i wyłożył piłkę Leonowi Clarke'owi, którego strzał zatrzymał... słupek, a nie Łukasz Fabiański, który nawet nie drgnął. Kanonierzy mieli teraz bardzo dużo szczęścia.

W 61. minucie dobrą akcję wyprowadzili Kanonierzy. Jack Wilshere znalazł lukę i posłał prostopadłe podanie do Mesuta Özila, który po chwili odegrał do Anglika. Ten obsłużył podaniem Nicklasa Bendtnera, a Duńczyk po próbie odnalezienie się w polu karnym, huknął obok bramki. I to daleko.

W kolejnych minutach Coventry przeprowadziło jeszcze dwie akcje, jednak żadna z nich nie była na tyle precyzyjna, by zagrozić bramce strzeżonej przez Łukasza Fabiańskiego.

W 71. minucie Wenger przeprowadził podwójną zmianę. Santi Cazorla zajął miejsce Nicklasa Bendtnera, zaś za Chamberlaina wszedł Gedion Zelalem. Tym samym 16-latek stał się pierwszym wychowankiem wprowadzonym do pierwszej drużyny Kanonierów, kiedy Arsene Wenger już prowadził Arsenal jako menedżer. Jest również najmłodszym Niemcem, który zagrał w Pucharze Anglii.

W 79. minucie Olivier Giroud zastąpił na boisku Lukasa Podolskiego

5 minut po wejściu na boisku Giroud wpakował piłkę do bramki! Santi Cazorla posłał świetną piłkę do wybiegającego Kierana Gibbsa, a ten podaniem po ziemi znalazł francuskiego napastnika, który mimo asysty dwóch obrońców oddał celny strzał, który pokonał Murphy'ego. 3-0!

W 89. minucie Kanonierzy podwyższają prowadzenie na 4-0 i ustalają wynik meczu! Bliski strzelenia swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu był Carl Jenkinson, ale jego strzał został zatrzymany przez bramkarza. Z dobitką czekał jednak Santi Cazorla, który pewnie pokonał bezradnego golkipera!

Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie. Arsenal wygrywa 4-0 z Coventry i awansuje do piątej rundy Pucharu Anglii.

Coventry CityFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
rubl14 komentarzy: 36526.01.2014, 20:59

imgur.com/MBWJRK7

rubl14 komentarzy: 36526.01.2014, 20:58

Szykuje się hit ? Mata w United a Rooney przyłapany na Stamford :P

Athelas komentarzy: 46326.01.2014, 20:58

Mamy Goal.com i SkySports.. jeszcze BBC i wyciągam szampana (Michel za 6zł z Biedry)

kanonier91 komentarzy: 457026.01.2014, 20:57

Ludzie spokojniej z tym Julianem :D przyjdzie to przyjdzie nie to nie:)

KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 20:56

Sky Sources: Arsenal have agreed a fee of £37 million with Schalke for the transfer of Julian Draxler."

Co się robi... :D

Apparently Arsenal have submitted a bid for Draxler this morning

gregory3213 komentarzy: 87726.01.2014, 20:54

تقدم ارسنال 37 مليون لجوليان دراكسلر
Al Jazeera

KibicTheGunners komentarzy: 192126.01.2014, 20:54

According to Sky Sports News, they understand a deal is in the offing for Julian Draxler and Arsenal. #AFC

Marzag komentarzy: 41183 newsów: 126.01.2014, 20:53

aguero10, wszystko byleby cyce pokazać ;p

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 20:53

@Mariusz
Nie wiem, jak Ty wymyśliłeś to, że jak gra Monreal, to Santi też. To nie FUT.

Dominik11 komentarzy: 2013426.01.2014, 20:52

Sky Sport : Arsenali ka arritur marrveshje me Schalke 04 per transferimin e Julian Draxler per £ 37 mil

Mariusz28 komentarzy: 495126.01.2014, 20:52

Jedno jest pewne. Jak gra Cazorla to i Nacho, jak Nacho to i Cazorla.

W drugim składzie można dać Gibbs'a i na przykład Poldiego.

Dominik11 komentarzy: 2013426.01.2014, 20:49

Draxler pothuajse lojtar i Arsenalit marreveshja ne oret ne vazhdim .
Goal.com

Niuchacz3 (zawieszony) komentarzy: 511626.01.2014, 20:48

Mimo wszystko można rotować, bo naprawdę jest czym. Ja na Bayern pokusiłbym się o wystawienie bardziej "galowej" jedenastki:

mar12301 komentarzy: 2311526.01.2014, 20:45

za głośno jest o Draxlerze. Wenger nie robi "głośnych" transferów. Ile było wiadomo 31 sierpnia o Ozilu rzekomo w Arsenalu? NIC.

Tak więc nic z tego nie będzie.

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19226.01.2014, 20:43

i można tak w kółko...

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 20:41

SkySportsNews: No formal offer from Arsenal for Draxler.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698226.01.2014, 20:41

Widzieliście na fejsie ile jest stron pt. "Julian Draxler-arsenal" hehehe. Fajnie jagby przeszedł mielibyśmy swojego króla Juliana w pomocy lub ataku heheh

anty_pzpn_ komentarzy: 337026.01.2014, 20:40

Dziwie sie czemu Wenger nie zapolowal jeszcze na takiego Reveriere :p Ja jestem jego talentu od momentu jak gral w saint et. :p

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2014, 20:38

Schalke UK news ‏@Schalke_UK 9 godz.
“I can’t rule out that we’ll sign Cristiano Ronaldo.” (Horst Heldt when asked if he can rule out a Julian Draxler transfer.)

Moim zdaniem sprawa wygląda tak, że my staramy się o Draxlera, piłkarz sam nalega ale klub nie chce się zgodzić. Pewnie kwestia kilku milionów funtów.

Jack_Herrer komentarzy: 6191 newsów: 19226.01.2014, 20:37

bullshit czy nie bullshit i tak wszystkie spekulacje są wyssanym z palca farmazonem przez nudzących się w pracy dziennikarzy. Każdego okienka Wenger zaprzecza jakimkolwiek spekulacjom. Mało tego tendencja jest taka, że im głośniej o transferze i o nowej twarzy, tym mniej prawdopodobne jest jego sprowadzenia. "transfer Draxlera" pomału wchodzi w fazę "kolejnej ściemy". także czas zacisnąć zęby do piątku i czekać na rozwój wydarzeń. ja to się ucieszę z tego Junga bo to naprawde solidny defensor z nutką kreatywności w ataku bo jak wiadomo Sagna nie zostanie z nami bo się to po prostu wengerowi nie opłaca (co mnie smuci niezmiernie)

mar12301 komentarzy: 2311526.01.2014, 20:32

dopóki nie będzie przynajmniej Sky Sports, a najlepiej BBC z informacją to nie ma co bić piany, bo to równie dobrze może być jakiś jeden wielki bullshit z tym Draxlerem, byleby tylko pismaki miałyby o czym pisać.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 20:31

ta w ogole sie nim nie interesujemy, juz Wenger wie co robi

GKS_AFC komentarzy: 871726.01.2014, 20:30

zasłona dymna żeby się nie doczepili.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 20:29

Horst Heldt told Sky before the game that there are no talks re Julian Draxler and there have been no offers either.
Podane dalej przez Raphael Honigstein

Także nie podawajcie zmyślonych przez kogoś informacji

Kanyeast komentarzy: 315726.01.2014, 20:28

jutro będą konkrety. nie wierzę w to, żeby cała sytuacja z Draxlerem była wymyślona bo to by znaczyło, że ci wszyscy dziennikarze to pajace powtarzający plotki. zbyt długo to trwa.

Simpllemann komentarzy: 52838 newsów: 52426.01.2014, 20:27

arsenallord
Allez le blé.

kamo99111 komentarzy: 689626.01.2014, 20:24

jak to dobrze, że jeszcze tylko 5 dni ;) i skończą się wszystkie spekulacje i balonik pęknie :) dla niektórych niestety boleśnie!

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 126.01.2014, 20:21

Schalke’s sport director Heldt told German Sky again today that Arsenal have not been in contact

arsenallord komentarzy: 29689 newsów: 11726.01.2014, 20:18

NineBiteWolf---> Pamiętam jak kiedyś półfinał FA Cup był o tej samej porze co Arsenal - Liverpool.
Gdzieś 5 lat do tyłu.

Alonso komentarzy: 1282426.01.2014, 20:15

Niezłe te pary FA cup. Szybka eliminacja części najsilniejszych klubów.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 20:11

mitmichael; "Widze, ze masz bardzo krotka pamiec jeszcze zobaczysz, ze duzej rotacji Wenger stosowac nie bedzie, wspomnisz moje słowa."

Widzę, że masz jeszcze krótszą pamięć od mojej bo dopiero co napisałem, że Wenger musi zmienić swoje głupie przyzwyczajenia z brakiem rotacji.

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 20:10

Jan Aage Fjortoft ‏@JanAageFjortoft 1m

Re: Sebastian Jung from Frankfurt to Arsenal -rumour. Right back.Saw him last night. Big talent. But my source in Frankfurt says: No! 1/2

TakKrzysiu komentarzy: 893626.01.2014, 20:09

Jak okienko bedzie jałowe to pewnie Wenger wypróbuje na szpicy Ramseya i bedzie pozamiatane^^

ludi72 komentarzy: 142726.01.2014, 20:09

@pauleta
Jakby nie ustawiać 2 lini to u nas to naprawdę dobrze wygląda :D Może do tego czasu jeszcze ktoś na szpicę dojdzie ? :P

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 20:09

Jakby byl Draxler to i na Live można by było go wystawić

bobslej22 komentarzy: 825226.01.2014, 20:08

Jak zacznie coś Sky i Bbc pisac to bedziemy sie jarac . W innym wypadku chyba trzeba sobie odpuścic

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 20:07

Za mniej niż 30 nie pójdzie

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 126.01.2014, 20:07

aguero10; zobaczymy :P W sumie zapomniałem o Jacku co tylko podkreśla, że wcale nie mamy wąskiej kadry jaką chcą mi tu wmówić.

bobslej22 komentarzy: 825226.01.2014, 20:07

Pół świata pierdzieli o Draxlerze a na końcu i tak nic z tego nie będzie bo pójdzie o 1 euro :P

LoveTheGunners komentarzy: 914026.01.2014, 20:07

Julek już pewno siedzi na walizkach, a Wenger próbuje wynegocjować pare funciakow

ATID komentarzy: 115026.01.2014, 20:06

Te negocjacje są w toku juz od dawna ;p

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10826.01.2014, 20:04

Krótki komentarz Highbury.pl do losowania piątej rundy Pucharu Anglii i naszego, niezwykle napiętego w tym momencie terminarza :)