Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 12:39

Potrzebujemy skrzydłowego i napadziora!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 12:39

Wielo
Bale przejdzie do Realu, to pewne. Ale w to, że Di Maria do nas przyjdzie? Nie wierzę, no nie ma bata.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 12:39

Jak patrze na to co się dzieje to niech nawet ten Gomis dojdzie... >.<

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 12:39

No jak zwykle to samo... Wenger nie zna słowa rotacja i kolejni zawodnicy kontuzjowani...

Ilu aktualnie mamy zdrowych zdolnych do gry w BPL?

Wojtek, Fabian, Jenkinson, Sagna, Per, Kosa, Gibbs, Monreal, Jack, Ramsey(nie na 100%), Walcott, Rosicky, Santi, Giroud.

14 zawodników zdolnych do gry... Ale wzmocnień nie trzeba.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.08.2013, 12:39

ArseneAl
to wynika z rankingu, proszę cie bardzo
kalendarz-kibica.pl/2013/05/klubowy-ranking-uefa-2014/

Di Maria nie dojdzie! Sam mówił, że chce zostać w Realu.
Przygotujcie się na noł nejmów.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 12:38

8-10 tygodni bez poldka? no to pieknie

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 12:38

No to pięknie. Poldi wypada na ~3 miechy.
Jak teraz nie kupimy skrzydłowego to... to... już brak mi słów..

Wielo komentarzy: 147429.08.2013, 12:38

Eriksen w KFC ;<

Jeżeli tylko transfer Bale'a do Realu sie powiedzie to odrazu Di Maria ma dojść do nas za 30 mln.

Topek komentarzy: 13949 newsów: 12629.08.2013, 12:38

Niezła kicha z tym Podolskim. Straciliśmy jednocześnie rezerwę na skrzydło i środek napadu.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 12:38

Chociaż kto wie co z tym Mikelem, może wrócić razem z Thomasem albo może wrócić na koniec września. Nie wiadomo :D

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 12:37

Arteta :/

Trequartista komentarzy: 536629.08.2013, 12:37

slepy
A dawaj, dawno nie było :D

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2013, 12:37

ARSENAL TEAM NEWS: Wenger confirms Ramsey & Wilshere fit for Sp*rs. Podolski out for 8-10 weeks. Vermaelen may be back after internationals

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 12:37

Ramsey i Wilshere w kadrze na niedziele.
Vermaelen może wrócić po przerwie na mecze reprezentacyjne, a Arteta wróci później niż Vermaelen czyli zapewne gdzieś na początku października lub po przerwie na mecze reprezentacyjne w październiku.

Vendeful komentarzy: 236829.08.2013, 12:37

Podolski wypada na 10 tyg..

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:36

@treq
Nie po prostu sie smieje ze moze napisze znow to co chcesz bardzo przeczytac :> :D

Matheo14 komentarzy: 55129.08.2013, 12:36

Ramsey i Jack gotowi na Tottenham !
Podolski od 8 do 10 tygodni przerwy...
Arteta i Verma wracają po przerwie na repre

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 12:36

Mnie najbardziej zastanawia dlaczego takie Napoli jest w 4 koszyku, a PSG w drugim.

Trequartista komentarzy: 536629.08.2013, 12:36

slepy
Wziąłeś to na serio?

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 12:36

on Aaron Ramsey and Jack Wilshere…
The news is quite positive. They just had bumps and bruises. They will be involved.

on Lukas Podolski…
It is bad news about Lukas Podolski as he will be out for eight to 10 weeks. His hamstring is much more damaged than we thought at the start. It is very disappointing and we have paid a very heavy price for that win [over Fenerbahce]. We have to be patient now.

on the more long-term injuries...
Arteta is doing OK but there are few weeks to go with him. Thomas Vermaelen could be back after the international break.

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:35

@treq
haha a myslalem ze nie wierzysz w takie transfery ^^ widzisz moje slowa by sie tu jeszcze raz przydaly :P

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 12:35

A propos tego całego Guilavogui:

"He’s young, he’s relatively unknown, he’s French and he’s less than Arsenal’s transfer record – seems nailed on to me."

:]

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 12:34

Podolski out for 8-10 weeks (@RobHarris )

Jak Wenger nie kupi skrzydłowego to jest skończony.

Trequartista komentarzy: 536629.08.2013, 12:34

Mico
Jeszcze Di Maria i nie zapomnij, że Suarez też może zagrać na skrzydle :)

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 12:34

Boże to co robi Wenger w okienku mnie tak wnerwia, że zaraz mnie ..... strzeli.

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 12:34

@Mico
i Gibbs ^^ brak słów :p

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 12:34

Gra w finale LE daje tyle samo co w półfinale LM... A Benfica co roku gdzieś daleko dochodzi, jak nie w LM jakiś ćwierćfinał, to w LE finał bądź pół.

Losowanie LM o 17:45 na nSport dziś pokazują.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 129.08.2013, 12:33

Podolski out for 8-10 weeks.

To co, zostali nam Walcott, Ryo, Gnabry?

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:33

@rivaldo
ahh masz racje ale to dziwne na niektorych portalach jest odwrotnie a nawet na jednym znalazłem sevile w 1 koszyku haha :D

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 12:33

@arsenalfcfan
przeczytaj jeszcze raz co napisałem :| gdyby Bale ZOSTAŁ.

paw3u,

Nie stanie się... skoro wyjdą na 0 z transferami to czemu ma coś złego sie z nimi stać?

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2013, 12:31

o typ*

Midgardsorm > wygląda na to, że tak będzie. ściągniemy jak zawsze najtańszą i najbardziej perspektywiczną wersję zawodnika ;)

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4829.08.2013, 12:31

Źródło Le10Sport.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 12:30

paw3u

Przyjdzie Eńdżel to ich rozniesiemy :D

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4829.08.2013, 12:30

Josuha Guilavogui, Arsenal podobno jest nim zainteresowany i wystosował ofertę w wysokości 10,2 mln funciaków.

Arsenal23 komentarzy: 21312 newsów: 229.08.2013, 12:30

Może dlatego ,że Benfica ma znacznie większe osiągnięcia od Milanu w europejskich pucharach ?

uefa.com/memberassociations/uefarankings/club/index.html

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 12:29

Nie wierze... straciliśmy możliwość kupna Capoue czy Wanyame, a chcemy kupić jakiegoś Guilavogui?

Chyba solidaryzuje się z Rivaldo i jak już kupujemy takich grajków to również za Gomisem lub Mamą Dioufa jestem...

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 12:29

Gdyby Bale został w Tottenhamie i jakimś cudem nie awansowaliby do LM, to mogłoby się z nimi stać to samo co z Leeds.

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2013, 12:29

Przemysław Rudzki
MC vs Hull, Crystal Palace vs Sunderland, Arsenal vs Tottenham - rozkład jazdy na weekend

a zapytany o tym odpowiedział:
remis, z lekkim wskazaniem na Arsenal.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 12:29

Conrado888

Czyli rezygnujemy z Cabaye'a - bo tylko wtedy mieliśmy ruszyć po tego gościa.

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 12:28

bartek_beziak ‏@BBeziak 1godz.

@Rudzki77 jakie ma Pan przewidywania co do meczu Arsenal - Tottenham?
Szczegóły
Przemysław Rudzki ‏@Rudzki77 1godz.

@BBeziak remis, z lekkim wskazaniem na Arsenal.

Nawet hejter Arsenalu widzi w nas zwycięzców :p Wyczuwam jakies 2:1, 3:1 dla nas. Bo chyba 3. rok z rzędu na 5:2 nie ma co liczyc :D

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 12:28

No dobra ale skoro Flamini już jest dogadany to po co wychodzą jeszcze jakieś głupie plotki jak ta o Guilavogui?