Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

MarcinMotyl komentarzy: 163729.08.2013, 14:03

sport.interia.pl/premier-league/news-arsenal-zlozyl-oferte-za-angela-di-marie,nId,1018184

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2013, 14:03

@arsenalfcfan

ta adsence.tez o to pytalem

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10829.08.2013, 14:03

@Arsenalfcfan

Tak, to adsense. Na razie nie mamy możliwości niczego innego, albo po prostu jesteśmy na tyle nieogarnięci, że nie wiemy, że mamy :D Kiedyś miałem konto na cmfprofit, ale firma sie wycofała niestety i nie ma już reklam płacących za wyświetlenia, wszystko za klikniecia jest. Chyba, że wiesz o czymś, o czym ja nie wiem, wtedy wal ;)

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 14:02

ElSar,

o 17:45 jest

kanonier141 komentarzy: 74829.08.2013, 14:02

RIVALDO700
Torres to dobry napastnik i twoje zdanie tego nie zmieni. Na pewno nie jest słabszy od Giroud. Dembę pewnie chciałeś, kiedy rzekomo interesowaliśmy się nim w zimie. Jest jeszcze Lukaku. 17 bramek PL w wieku 20 lat też pewnie nic nie znaczą?

ElSar komentarzy: 416829.08.2013, 14:02

siemano

dzis mialo byc losowanie ponoc ?

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 14:01

ja nie moge coraz bardziej sie godze ze nie bedzie nowego strikera. to ogromny Skandal

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.08.2013, 14:01

Slask nawet jak nie przejdzie Sevilli , to i tak moze zagrac w fazie grupowej LE! Po zakończeniu meczow UEFA wylosuje jednego z przegranych.
W miejsce Fenerbahce , ktore zostało przez Uefe usunięte.
Fajnie, że UEFA zrobi losowanie, a nie jakieś rankingi, że kto najwięcej punktów,a odpadł gra dalej

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10829.08.2013, 14:01

@ares765
na prawym pasku, tuż pod facebookiem (może adblock Ci ją blokuje, wtedy warto dodać highbury.pl do wyjątków ;))

dawidsk komentarzy: 245129.08.2013, 14:01

Hans_Zimmer

po prostu "gilawogi"

Cesc1994 komentarzy: 447029.08.2013, 14:00

Chciałbym żebyśmy trafili na silną grupę. Może wtedy Wenger zobaczy że nie ujedziemy taką kadrą.

Hans_Zimmer komentarzy: 594529.08.2013, 14:00

jak sie wymawia Guilavogui? :/ przeciez sobie mozna jezyk polamac.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 14:00

Marchwik,

To jest google adsense reklama?

Nie dacie rady pokombinować jeszcze z jakimiś innymi?

ares765 komentarzy: 9508 newsów: 10329.08.2013, 13:59

Marchwik

Gdzie ta reklama, bo nie widzę ?

mskafc komentarzy: 579629.08.2013, 13:58

Arsene Wenger has confirmed Lukas Podolski's injury is worse than first feared and will be out for 8-10 weeks.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.08.2013, 13:56

Jeśli okienko potoczy się tak jak do tej pory to apeluję do administracji o nie dawanie ostrzeżeń za przekleństwa 3 września

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 13:56

anty_pzpn,

ja bana miałem, ale wróciłem i teraz jestem na granicy.

Mariusz28 komentarzy: 495129.08.2013, 13:56

afckonrad sam tą taczkę poprowadzę....

Marchwik komentarzy: 868 newsów: 10829.08.2013, 13:56

Przy okazji chciałem podziękować wszystkim, którzy kliknęli ostatnio w reklamę na Highbury.pl :) Udało się nam uzbierać kilka złotych, ale potrzebujemy jeszcze ponad dwa razy tyle, aby móc pieniądze wypłacić i opłacić przedłużenie domeny.

Jeśli wiec ktoś z Was ma chwilę czasu, to byłbym mega wdzięczny, razem z resztą redakcji, za poświęcenie kilku sekund i kliknięcie w mały prostokąt na prawym pasku strony :) Dzięki temu Highbury.pl będzie mogło się w dalszym ciągu rozwijać ;)

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:55

Kanonier141

musisz cenic torresa chyba co?

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 13:54

Niezly hej sie szykuje 3 wrzesnia a jak przegramy z KFC to juz wogole Wengera na taczce wywioza ;D

Mariusz28 komentarzy: 495129.08.2013, 13:54

ja ..... dwa i pół miesiąca wyczekiwania, huczne zapowiedzi i co? I dwa DARMOWE transfery, a nazwanie ich średniakami jest mocno dyskusyjne...

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 13:54

@beznazwy
Bo nie są za darmo.

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2013, 13:53

beznazwy

IMO Lamela mialby jakosc ale nie wiecej niz za 10 mln ;)

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 13:53

beznazwy
Wenger sobie ustalil inne stawiki Lamela-25 mln, a Fellaini -20 mln i ani funta wiecej...

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2013, 13:52

Swoja droga nie wiedzialem ze Arsenalfcfan to taki brojarz ^^ ze ma 4 ostrzezenia juz hehe

MistiqueAFC

A to cos sie chyba pozmienialo bo mi zawsze kojarzyl sie piatek godzina 11 :/

kanonier141 komentarzy: 74829.08.2013, 13:51

RIVALDO700
To, że oni ściągają lepszego zawodnika nie oznacza, że poprzedni się do niczego nie nadaje. My za to mamy taki dobry atak, że nie nikt nie przychodzi.

beznazwy komentarzy: 237129.08.2013, 13:51

Lamela 30 mln, Fellaini 24 mln. Komu z tych zawodników brakuje jakości? Czemu Wenger? Czemu???

Shinev komentarzy: 11405 newsów: 129.08.2013, 13:50

Lukaku miał iść na wypożyczenie do Swansea ;p

Dawno o FPL nie było. Liczyłem na kłótnię o cenę Etonaldo...

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 529.08.2013, 13:49

Dzisiaj jest losowanie o godzinie 17.45, pewnie na N Sporcie : )

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 13:49

Ciekawe o co chodziło z tym, że Per ma mieć zmieniany numer czy cos takiego?!

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2013, 13:47

Ej losowanie LM jest dzisiaj??? Z tego co pamietam to zawsze bylo w piatki nie??

Mariusz28 komentarzy: 495129.08.2013, 13:47

ten Flamini to już coś pewnego, czy na szczęście jeszcze nie?

darek250s komentarzy: 10294 newsów: 529.08.2013, 13:47

lays@ nie przejmuj się. We Włoszech mają szerszą płytę wiec tam sie spełni jako drybler :D

Oggy komentarzy: 948929.08.2013, 13:47

jimmykanonier- haha to chyba rzeczywiście najdziwniejszy transfer roku. Matri znane drewno w dodatku spróchniałe. Jakby AC Milan nie miała napastników: O

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:47

arsenalfann

No baa WojteK!

RIVALDO700

W barwach Chelsea nie dobije nawet do dychy. Jedyny ratunek do niego to wypozyczenie do słabszego klubu w BPL :) Np ponownie do WBA.

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:46

darek250s

Noo... siedziałem spokojnie i już psychicznie nie wytrzymałem jak nasz kochany Gervais brał piłke i ten jego magiczny drybling do lini bocznej gdy obok stało 5-6 kolegów z drużyny.

Gervais to dobry drybler... tylko płyta boiska nie taka :) za krótka i za wąska.

ArseneAl komentarzy: 2341729.08.2013, 13:45

Ulala. Z 4 warnami to ja bym się tu bał napisać komentarz.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:45

,, a nie dlatego, że pozostali zawodnicy są słabi.''

kanonier141

tak nie sa dlatego przychodzi eto ,aha jasne...

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.08.2013, 13:45

Protesty kibiców chyba nic nie dały. Matri do jutra powinien zostać zawodnikiem Milanu.

mistiqueAFC komentarzy: 2676929.08.2013, 13:44