Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2013, 13:30

Czlowieku nikt Ci nie da mozliwosci wykupu Di Marii a tym bardziej Lukaku to nie fifa czy FM

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 13:29

MikelArteta
No to tym bardziej nowy skrzydlowy jest absolutnie niezbedny, chyba ze mamy zamiar grac na poczatku sezonu Gnabrym albo Gibbsem-_-

koczan_4 komentarzy: 330229.08.2013, 13:29

JAk Di MAria nas oleje to brać Nico Gaitana, bardzo dobry skrzydłowy.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.08.2013, 13:29

Ja tam bardziej niż Capoue nie mogę przeboleć Gustavo. To byłby lek na wszystkie nasze bolączki

Mizii komentarzy: 419129.08.2013, 13:29

Z Saint-Etienne widziałbym u nas Zoume...

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:29

aguero10

Żartujesz sobie.

Arsenal - LM
Tottentham - LE

Wenger francuz, Capoue francuz.

Wenger szkoli mlodziez, mamy wieksze mozliwosci co do gry niz Tottki :) Przeszedlby do nas i nawet by nie wybieral miedzy KFC a AFC.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 13:29

Wenger nie kupi skrzydłowego... zawsze powtarza, że NIGDY nie kupuje zastępstwa dla kontuzjowanego zawodnika... aktualnie będziemy grali z Santim na skrzydle i Rosickym na ŚPO. Problem zacznie się jak Rosicky wyleci...

afckonrad9101

Spoko - Santi i Gibbs mogą grać na skrzydle. W razie czego jest jeszcze Rambo :]

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:28

Jeżeli Di Maria nie chce odejsc a nie jest tez pewny miejsca to na moje powinnismy go wypozyczyc :) Zobaczylibysmy jak sobie tu radzi, ale wypozyczenie z mozliwoscia pierwokupu.

Lukaku z Chelsea moznabyloby wypozcyzyc bo nam go nie sprzedadza, ale to wielce nieprawdopodobne.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:28

@aguero
Trzeba było brać Capoue. Teraz nie ma co marudzić. Brać go za tyle i już.

RvPersie komentarzy: 1145829.08.2013, 13:27

@kamil_malin
Też się tam znajduje ; )

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.08.2013, 13:27

@afckonrad

Ox wypada na 3 miechy, a nie 1,5. Z tymi 6 tygodniami to Wenga wkręcał. Znając nasz sztab medzyczny to Oxa zobaczymy w 2014.

aguero10 komentarzy: 856029.08.2013, 13:27

lays

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2013, 13:27

lays

Jestes o krok od bana masz 4/5 ostrzezen,uspokoj sie ^^

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 13:27

Gdyby ten cały Gilavogui był taki dobry to staralibyśmy się o niego już na początku okienka, a obok nas w kolejce stałyby inne kluby. A tak - ja go widzę jako alternatywę dla alternatywy.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:26

kanonier141

mou uwaza tak samo jak ja ,wiec sprowadza 32-letniego Eto na ratunek...

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:26

kanonier141

Na moje to aktualnie Żiru jest w lepszej formie niz cale trijo napastnikow z Chelsea.

Guilavoguiego - 10 mln
Capoue - 9 mln

Ciagle interesowalismy sie Capoue a gdy był do wyciagniecia to go olalismy... to jest po prostu skandal. Taki dobry pilkarz i odchdozi do lokalnego rywala za marne pieniadze

afckonrad9101 komentarzy: 783429.08.2013, 13:25

Poldas-out 8-10tyg
Chamberlain- out ok.6 tygodni

Dostepni skrzydlowi -Theo Walcott

Jak Wenger nie kupi skrzydlowego to go chyba cos poebalo...

aguero10 komentarzy: 856029.08.2013, 13:25

Nikogo teraz nie kupisz za przystepną cene trzeba sporo przepłacac.Widac wiele przykładów w tym okienku i pewnie to nie koniec

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:25

podobno jeszcze spursy dopna transfer Eriksena i puszcza w swiat wiadomosc sprzedazy Bale'a.

kanonier141 komentarzy: 74829.08.2013, 13:25

Atak Chelsea to żenada? Głupszej rzeczy dawno nie słyszałem. Co my mamy powiedzieć? Giroud, którego dopiero co większość hejtowała i 20 letni wynalezek z Ligue 2.

Mizii komentarzy: 419129.08.2013, 13:25

Najgorsze jest to, że ściągniemy szrot, którego bedziemy się pozbywać 5 lat...

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:24

Fajnie zobaczyć Eto w Premier League :D

Gdy grał w Barcelonie to był jednym z najlepszych napadziorów na świecie.

Szkoda, że w BPL nigdy swoich sił nie sprobowali, Roni, Ibra itp

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 129.08.2013, 13:24

20 mln to za dużo jak za Cabaye, on jest wart maksymalnie 12-15 mln to już wole Guilavoguiego za te 10 i oddać im Parka w dodatku.

anty_pzpn_ komentarzy: 337029.08.2013, 13:24

Flamini gdyby wszedl w forme tak dobra kiedy Nas opuszczal to bedzie to naprawde dobry transfer,wiem ze polowa z Was uwaza ze kopnal Nas w du...i odszedl do Milanu,ok rozumiem ale nie mozna patrzec teraz na takie sytuacje ,teraz kiedy potrzebujemy na gwalt transferow.Wiadomo rowniez ze Wengel poszedl po najmniejszej linii oporu biorac bezplatnego Flaminiego ale tak jak pisalem jesli dojdzie do formy jaka prezentowal przed odejscie to jestem 5 razy na tak. Do tego Valbuena,Martinez,Maria i lecim z koksem ^^

aguero10 komentarzy: 856029.08.2013, 13:23

arsenalfann

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:23

W dupie mam szrot w deadline, miały być transfery a nie Flamini i Sanogo...........................................................................................................................................

Laudrup to byłby trener u nas!

kamil_malin komentarzy: 933229.08.2013, 13:22

Czy tylko ja należę do grupy, która jest spokojna i przewiduje dobre transfery?

Bo większość to panikarze, z pełnymi gaciami na widok każdej plotki. Czy ona dotyczy Quagliarelli czy innego przeciętniaka.

lays komentarzy: 3987129.08.2013, 13:22

Po okienku WengerOut!

#WENGEROUT #AWOUT #OUT

Jakaś patologia

Bilety najdroższe w całej lidze a najmniej kasy wydanej na transfery w sumie to nic bo 2 za darmo.

TO jest kur*** wstyd.

Co roku sie Wenger tlumaczyl ze musial sprzedawac czy cos i sytuacja slaba finansowa a teraz co ? 100 mln na plus czy nawet wiecej a transferow 0.

MikelArteta komentarzy: 1806 newsów: 429.08.2013, 13:22

Jak Niukasyl chce bonusów, to dać im 20mln jeśli zdobędziemy mistrza:) zero ryzyka

Maciek_AFC komentarzy: 248629.08.2013, 13:22

trace cierpliwosc powoli :D oj Wenga, marny Twoj los

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 129.08.2013, 13:22

Matri w ciągu 48h ma być piłkarzem Mialnu

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:21

wiem ze atak chelsea to zenada ,ale przyjscie Eto ratowac ten atak to dla mnie najwieksza niespodzianka transferowa w BPL w tym okienku.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:20

A co z Cabaye? Wenger oczywiście nie da tych 15 mln + bonusy.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 13:19

Jak tak skończy się obecne okienko transferowe z transferem Sanogo i Flaminiego to nie chciałbym być w skórze Wengera czy zarządu. Kibice ich po prostu zniszczą. Obecnie Wenger widać, że nie chce nowej umowy. Transfery porządne albo wypierd**** Wenger.

aguero10 komentarzy: 856029.08.2013, 13:19

Chcieliśmy klasycznego DP to nie ma co wybredzać jeśli trtansfer dojdzie do skutku

Oggy komentarzy: 948929.08.2013, 13:19

Quagliarella przed kontuzją był świetny. Obecnie nadaje się do nas najwyżej na ławę.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:19

@paw3u
Nie oglądam LigĘ. Zakładam z góry ;] A jeśli Gilawogi to wyróżniająca się postać to zapraszam ;]

paw3u komentarzy: 562829.08.2013, 13:18

@arsenalfann
oglądałeś chociaż kilka meczy Saint Ettiene?:> Gilawogi to nie żaden wynalazek, a naprawdę dobrze rokujący DP.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:17

Wenger przespał całe okienko to teraz trzeba się zadowolić wynalazkami z LigĘ i 30 latkami.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:16

Samuel Eto'o arrives in London to complete move to Chelsea.

Teraz poleci na 99 procent BA , Torres lawka na napastnika nr 3, lukaku nr 2 , Eto number one.

Marcinafc93 komentarzy: 32835 newsów: 129.08.2013, 13:16