Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:14

@paw3u
Fejk? Masz podane źródło, że to z highbury. Sam sprawdziłem.

James Olley ‏@JamesOlley 5 min
Arsenal have enquired about Juventus' Fabio Quagliarella. No offer made yet. Meanwhile, Podolski out for 8-10 weeks with a hamstring injury.

jprdl

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 13:09

maciekbe

Też tak sądzę, ale Wenger widać nie popiera.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 13:09

Chelsea are set to sign Cameroon striker Samuel Eto'o from Russian club Anzhi Makhachkala on a free transfer.

@Szogun
pozostaje nam czekać, ja już staram się nie czytać plotek transferowych i wypowiedzi Wengera, bo tylko niepotrzebnie się w****iam :/

maciekbe komentarzy: 1245829.08.2013, 13:07

@Mid jak na moje wariant z Gibbsem i Monrealem na raz jest całkiem niezły. Do tego Santi potrzebny jest w środku

RvPersie komentarzy: 1145829.08.2013, 13:07

Haha ; D

Oggy komentarzy: 948929.08.2013, 13:06

Jezu żeby tylko Wenger nie brał tego Ba albo Torresa o.O Mou ich nam odda i poklepie po plecach. Może dostalibyśmy zapas soków łowicz nawet.

Midgardsorm komentarzy: 15336 newsów: 41229.08.2013, 13:05

Z totkami pewnie Santi zagra na lewej, a Rosa w środku - bo wątpię, by Wenger zdecydował się na wariant z Gibbsem i Monrealem.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:05

Co te czelsi robi.... jeszcze niech Lewego kupią ;p

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 329.08.2013, 13:05

paw3u Ja za priorytet uważam kupno napastnika i obrońcy bo te pozycje wymagają natychmiastowego wzmocnienia ale do rozwiązania jest już tylk 4 dni więc niebawem wszystko będzie jasne.

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 13:05

Transfer Di Marii do Galatasaray to byłyby dla niego dwa kroki w tył. Nie rozumiem czym by mógł się kierować Angel przy wyborze tej drużyny? Chyba tylko solidną tygodniówką

aguero10 komentarzy: 859029.08.2013, 13:05

twitter.com/search?q=juan mata arsenal&mode=relevance&src=typd

Tak sie z nas smieje Boss

Wielo komentarzy: 147429.08.2013, 13:05

Wszystkie media są zgodne, Samuel Eto'o już dzisiaj przejdzie testy medyczne i zostanie zawodnikiem Chelsea. 32 latek zarabiać będzie aż o 200 tysięcy mniej niż w dotychczasowym klubie. Kwota transferu wyniesie 2 mln funtów.

Tym samym prawdopodobnie pożegna się ktoś z dwójki Torres/Ba. Być może nawet obaj

dawcio090909 komentarzy: 187229.08.2013, 13:05

Gilawogi w Arsenalu !

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:04

@A1886
No jaha :D

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 13:04

Turkish press say Galatasaray have bid for Di Maria accepted. Balague already confirmed Arsenal bid accepted. But will he leave? #bale

Poczekamy, poczekamy i nic z tego nie będzie.

maciej598598 komentarzy: 184529.08.2013, 13:03

meczyki.pl/obrazki,8131

vela w formie :)

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 13:02

arsenalfann > No Koguty już się boją :D

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 13:02

Pewnie Suarez z Brendanem zawarli umowę dżentelmeńską :D chociaż Brendan to nie wie co to znaczy.

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 13:01

@Szogun
Gilawogi to naprawdę nie byłby zły transfer, jako zmiennik Artety na początku to super, ale wszyscy liczyli na głośniejsze nazwiska jak Kondogbia na tę pozycję. Ale mówię, z tego transferu byłbym całkiem zadowolony, ale trzeba kupić stopera i skrzydłowego jeszcze!

Conrado888 komentarzy: 4085 newsów: 929.08.2013, 13:00

Arsenal_1886 > ale to są z zespołów młodzieżowych a tam jest napisane 'senior outfield'. a Gibbs to tak na siłę, no ale wiadomo jak z Bossem :D

Marcinafc93 komentarzy: 32838 newsów: 129.08.2013, 13:00

na transfermarkt Flamini jest już graczem arsenalu

aguero10 komentarzy: 859029.08.2013, 13:00

French media say Arsenal have allowed Park Chu-Young to speak to Saint Étienne over a transfer. Nominal fee

Robizg1 komentarzy: 8506 newsów: 129.08.2013, 13:00

U nas na stadionie to powinni śpiewać YNSM. You'll never spend money :)

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 13:00

@A1886
xD. Frimgongkillzor

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 12:59

Sol Campbell "I never thought we would see real money being spent out of the Emirates. Embarrassing I'm afraid - really embarrassing"

True story Sol.

turysta komentarzy: 608929.08.2013, 12:59

aguero

dostał bana nieformalnego na wypowiedzi o LFC

arsenalfann > Dobre :D Power Rangers mi się przypomniał :D

aguero10 komentarzy: 859029.08.2013, 12:57

Journalist: "Are you now planning on continuing your career at Liverpool?"
Luis Suárez: "No comment."

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 12:56

Może pozmieniajmy nazwiska naszych piłkarzy abyśmy byli trochę groźniejsi! Np. Flamimitrazor! Sanogotrex!

Szogun komentarzy: 28752 newsów: 329.08.2013, 12:56

Ten cały Josuha Guilavogui to podobno wielki talent porównywalny do Kondogbi i człowiek który już wygryza Capoue z reprezentacji więc nie wiem czy jest to taki nieprzemyślany transfer.Sądze,że sprawdzi się u Nas jeśli tylko dojdzie.

Merk19 komentarzy: 63029.08.2013, 12:56

no cóż... trzeba z fabiana zrobić napastnika.

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:56

Moze to taka sciema z tymi kontuzjami i Wenger po sciagnieciu sredniakow powie ze musial kogos kupic bo za duzo bylo kontuzji zostawiajac temat wielkich transferów ;]

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 12:56

Flamini pewnie również czekał na to aż awansujemy do LM. Co nie?

Jestem pewny, że to był Wengera pierwszy wybór podczas 2 miesięcznego okienka... I tylko czekał aż wygramy 2 mecz z LM, aby skusić go grą w elicie.

Arsenal_1886 komentarzy: 1952129.08.2013, 12:55

C888 > Jak nie mamy lewego skrzydłowego ?
Jest Ryo, Gnabry i Gibbs w ostateczności.