Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM

Zwycięstwo Arsenalu, pewny awans do LM 27.08.2013, 21:37, Łukasz Kęczkowski 4150 komentarzy

Bez fajerwerków, lecz pewnie wywalczyli podopieczni Wengera awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. Anglicy pokonali turecki zespół dwa do zera i teraz mogą się już skupić na kolejnym wyzwaniu, jakim jest nadchodzące North London Derby, natomiast Wenger może spokojnie myśleć nad transferami.

Obie drużyny rozpoczęły spotkanie w następujących składach:

Arsenal

Szczęsny, Monreal, Mertesacker (c), Sagna, Jenkinson, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Walcott, Podolski, Giroud.

Fenerbahce

Demirel, Korkmaz, Alves, Gönül, Meireles, Cristian, Şahin, Erkin, Sow, Kuyt, Emenike.

W dwunastej minucie bardzo bliscy wyjścia na prowadzenie byli gracze z Turcji. Piłkę po błędzie Jenkinsona przejął Erkin, zagrał na prawo do Emenike, ten oddał strzał, który został zablokowany, futbolówka spadła jednak pod nogi Raula Meirelesa, po którego uderzeniu Szczęsny efektownie interweniował i uchronił Arsenal od straty bramki.

W 17. minucie ładnym dryblingiem uwolnił się od rywali Santi Cazorla, piłkę przejął Wilshere i świetnym podaniem obsłużył Girouda. Francuz jednak zbyt szybko się podpalił i oddał strzał z dystansu, który minął bramkę Demirela.

Cztery minuty później z lewej strony wrzucał Erkin, piłkę wybił Sagna, lecz ta spadła pod nogi Cristiana, który bez zastanowienia huknął z daleka. Na całe szczęście futbolówka poszybowała obok bramki Szczęsnego.

25. minuta i bramka dla Arsenalu! Giroud posłał prostopadłe podanie do Walcotta, który chciał dalej dryblować. Na szczęście piłka odskoczyła mu na tyle, że minęła zaskoczonych obrońców i bramkarza i spadła pod nogi Ramseya, który bez problemów umieścił ją w siatce. 1:0 na Emirates!

W 30. minucie do pozornie niegroźnego dośrodkowania wyszedł Szczęsny, jednak fatalnie minął się z piłką. Chcąc naprawić swój błąd podbiegł dalej, próbował chwycić futbolówkę, lecz i druga próba okazała się nieudana. Polakowi należy oddać, że udało mu się złapać Emmanuela Emenike, chociaż to nie było zbyt trudne, wszak Nigeryjczyk jest dość postawnym człowiekiem.

Pięć minut później za faul przed polem karnym ukarany został Per Mertesacker. Rzut wolny egzekwował Bruno Alves. Portugalczyk chciał chyba naśladować swojego rodaka, Cristiano Ronaldo, jednak jego uderzenie nie było dość precyzyjne.

W 38. minucie po rzucie rożnym w polu karnym Fenerbahce wynikło duże zamieszanie. Turcy próbowali z wszelką cenę wybić piłkę, Kanonierzy zaś wbić ją w pole karne. Ostatecznie piłka spadła na głowę Girouda, ten uderzył obok leżącego bramkarza, jednak nie trafił w światło bramki.

Już minutę później bardzo bliscy swojej bramki byli Turcy. Najpierw lewym skrzydłem przedarł się Emenike, lecz uderzył w słupek. Chwilę później ten sam gracz dostał piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony, lecz trafił w Szczęsnego. Futbolówka spadła pod nogi Cristiana, który uderzył w poprzeczkę. Na szczęście sędzia odgwizdał spalonego Emenike.

Pod koniec pierwszej połowy w dogodnej sytuacji do strzelenia bramki znalazł się Giroud, jednak nie trafił w bramkę.

W 47. minucie niefortunnej kontuzji przy rajdzie lewym skrzydłem doznał Lukas Podolski. Niemiec odczuwał ból w udzie i musiał opuścić boisko na noszach. W jego miejsce zameldował się Kieran Gibbs.

W 55. minucie żółtą kartkę za symulowanie faulu w polu karnym obejrzał Emenike.

Minutę później po niefortunnym zderzeniu z Giroudem krwią zalał się Bruno Alves. To tylko udowadnia niedowiarkom jak potężnym snajperem jest Francuz!

W 60. minucie na drugą zmianę zdecydował się Arsene Wenger. Oliviera Girouda zastępuje Yaya Sanogo.

Cztery minuty później bardzo ładnym strzałem popisał się Santi Cazorla, jednak jeszcze lepszą interwencję wykonał Volkan Demirel. Wciąż utrzymuje się wynik 1:0.

W 66. minucie na podwójną zmianę zdecydował się trener Fenerbahce. Alper Potuk i Webó zmienili Cristiana oraz Dirka Kuyta.

Dwie minuty po tej zmianie bardzo bliski podwyższenia wyniku był Theo Walcott. Anglik uderzył z rzutu wolnego z lewej strony, lecz trafił jedynie w poprzeczkę.

W 72. minucie padła druga bramka dla Arsenalu! Po bardzo ładnej kombinacyjnej akcji swojego drugiego gola zdobył Aaron Ramsey. To trafienie przypieczętowuje już awans do Ligi Mistrzów. 2:0 na Emirates!

Dwie minuty później Arsene Wenger zdecydował, że Theo Walcott może już odpocząć i zastąpił go Miyaichim.

W 83. minucie kolejną zmianę przeprowadził trener Fenerbahce. Mehmet Topuz zmienił Sowa. Chwilę wcześniej urazu w starciu z Meirelesem doznał Wilshere, jednak Anglik wrócił na boisko i kontynuował grę. Pod koniec meczu ta sztuka nie udała się jednak Ramseyowi. Walijczyk musiał zejść z urazem, a Arsenal kończył mez w 10.

Już w doliczonym czasie gry szansę na podwyższenie wyniku miał Jenkinson, który dobrze znalazł się w polu karnym, jednak strzelił dokładnie w to miejsce, gdzie stał Demirel.

FenerbahçeLiga MistrzówRaport pomeczowy autor: Łukasz Kęczkowski źrodło: własne
barto32 komentarzy: 164729.08.2013, 12:52

Własnie co Wenger planuje, czy serio jest to możliwe żeby nie było zadnego transferu ??

sledziooo komentarzy: 88029.08.2013, 12:52

To co się dzieje jest straszne. Sypiemy się z każdej strony. Poza Flaminim (on już pewny ?) to maks dwóch ludzi - nie można nakupować 5-6 średniaków i nie będzie co z nimi robić jak wrócą arteta verma poldi. Musimy przetrwać.

Oggy komentarzy: 948929.08.2013, 12:50

Żarty się skończyły trzeba rozwalić świnkę skarbonkę i przekonać Pereza 30- 35 mln euro że Angel to może być fajny dla Realu. Trzeba przepłacać bo tłuszcz na tyłku już skwierczy od ognia jaki zadek AFC pali.

Mico17 komentarzy: 6910 newsów: 129.08.2013, 12:48

Przecież teraz niedaboże kontuzja Giroud i nie mamy kim grać. Sanogo sie nie nadaje, jak przesuniemy Walcotta to na skrzydłach będziemy mieli Ryo i Gnabrego -.- Wenger out!

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:48

chyba na biezaco czytal komenty i sie przestraszyl :P

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.08.2013, 12:47

mallen, 10 graczy z pola.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747429.08.2013, 12:47

Dopiero jak wypadl poldi ,wolanie o napastnika?

moje eksperckie oko wolalo o to 3 miechy temu.

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 12:47

Park i Benio zaraz wskoczą do pierwszej 11...

przyszedł Flamini za free tzn., że Wenger może nawet dać 50mln funtów za Suareza i 20mln funtów za np. Di Marię czy 25mln za Matę.

nowy000 komentarzy: 22829.08.2013, 12:47

Tottki zaszalały na rynku i nadal szaleją. Kupili Paulinho, Chadli, Soldado, Capoue, Lamela i Chiriches z Steauy. Wydali już ponad 100 mln euro. A plotki łączą ich jeszcze z takimi zawodnikami jak Eriksen który podobno dzisiaj ma być oficjalnie ich zawodnikiem, mówi się jeszcze o Eto. A przecież możliwe że w transfer Bale włączony będzie jakiś piłkarz Realu np. Coentrao czy Di Maria. Wzmocnili się mega i za pół roku jak się zgrają mogą być mega trudnym przeciwnikiem. Na razie widać że gra ich jest jeszcze toporna bo poprzednio wszystko opierało się na Bale ale na razie punktują. Jeżeli Wenger się nie obudzi może to się dla nas źle skończyć bo w Londynie rośnie kolejna wielka drużyna która już sezon temu była blisko by nas przeskoczyć.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 12:46

Oggy,

oby zapłacił. Nie zdziwie się jak i tak dostanie nowy kontrakt nawet gdybyśmy nie byli w top4 i nikogo nie kupili.

Było wiele dealów? Jak się rzuca śmiesznymi ofertami to potem się nie ma co dziwić, że nikogo nie jesteśmy w stanie kupić.

Koroniarz komentarzy: 1020229.08.2013, 12:46

To nieźle, za Bale'a przyjdzie sześciu nowych piłkarzy, ehh czemu Arsene tak nie potrafi/ nie chce

mallen komentarzy: 2123929.08.2013, 12:46

To ilu mamy graczy w dorosłej kadrze? :O

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:46

POkazesz mu jak w fife naginasz jakie transfery robisz to moze pojdzie po rozum do łba :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 129.08.2013, 12:45

nie martwcie się Flamini wszystko załata nawet lewe skrzydło i atak #uniwersalność

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:45

Panowie pełen "czil" za poldiego moze grac gibbs a na lewej Monreal ewentualnie Flamini bo jest uniwersalny

Kolton na twicie
,,Ciekaw jestem, czy wygra mit Messiego i CR7, czy jednak Ribery. Mit, który spowodował, że rok temu Iniesta wygrał z Messim jednym głosem...''

dzis oglasza najlepszego gracza grajacego w Europie ,przypominam to nie jest ZP. Nominowana trojka - Ribery,Messi,CR7

bojowyschabowy komentarzy: 270 newsów: 4829.08.2013, 12:44

Są nim zainteresowani.

jimmykanonier1886 komentarzy: 1078429.08.2013, 12:44

gdyby Angel faktycznie chciał odejść, to Wenger mógłby się z nim dogadać wcześniej i nawet jakby Bale potwierdzili w ostatni dzień, to Di Maria mógłby przylecieć do Londynu i podpisać natychmiast jak potwierdzą Bale, ale prawda jest taka, że Angel nie chce odchodzić

Koroniarz komentarzy: 1020229.08.2013, 12:43

To prawda, że Totki kupują Eriksena z Ajaxu ??

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 12:43

@slepy
Może mnie kupi?! :D

Oggy komentarzy: 948929.08.2013, 12:42

Wengerowi zostaje rozpaczliwe rzucenie wielkich pieniędzy na średniaków i sztory do załatania składu. Dramat. Co się stało w tym oknie? Podobno było negocjowanych wiele dealów czemu nic nie wyszło? Wygląda na to że zapłaci za to Wenger pod koniec przyszłęgo roku.

Arsenalfcfan komentarzy: 1320729.08.2013, 12:42

Arsenal1886,

- Rozumiem, że klub się wzmacnia i działacze wiedzą, co robią. Ale rok temu przedłużyłem umowę do 2018 roku i moją wolą jest pozostanie w Realu Madryt - komentuje sprawę Argentyńczyk.

Chyba jednak nie o to chodzi... Angel zostaje, Ozil to samo. My pewnie szukamy po 2 ligach francuskich czy bułgarskich.

Żaden klasowy zawodnik do nas nie dojdzie, ponieważ my za nikogo oferty już nie złożymy.

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:42

Wenger przeczytal twoje komentarze... ;p

maciekbe komentarzy: 1245829.08.2013, 12:42

Bamberimbi Gumiś FTW! A tak serio to chciałbym Czikarito. No ale przecież Wenga powiedział ostatnio, że jest Oli, Sanogo i na szpicy mogą grać Poldi oraz Theo więc raczej nikogo bym się nie spodziewał na tę pozycję. Niestety

RvPersie komentarzy: 1145829.08.2013, 12:41

Lukasa. Co ja mam z tym 'c'?

paw3u komentarzy: 563029.08.2013, 12:41

Sorry za offtop, ale możecie sprawdzić czy działa wam strona sfd.pl ? nie wiem czy u mnie coś nie tak, czy strona padła.

arsenalfann komentarzy: 1024329.08.2013, 12:41

WTF samoloty wojskowe latają u mnie nad blokami :O

Ta zwalajcie na 'rotacje' Wengera kontuzje Lucasa. Jak on zagrał 2x90 min?

Trequartista komentarzy: 536629.08.2013, 12:41

Jak myślicie, kto w przeciągu miesiąca jeszcze złapie kontuzję?

Mizii komentarzy: 419129.08.2013, 12:41

Ale po co nam transfery? Mamy jakość i 16 lat gry w LM! Nie każdy moze sie pochwalić takimi osiągnięciami. Poza tym dołączyli do nas dwaj świetni zawodnicy. Jak nie powalczymy o mistrza będę zawiedziony...

slepywenger komentarzy: 262929.08.2013, 12:40