Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA!

Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA! 24.05.2015, 16:56, Łukasz Wandzel 3735 komentarzy

Zapowiadał się spokojny mecz. Oba zespoły nie miały nic do stracenia, lecz postanowiły dostarczyć wrażeń i nie pozostawiły nas bez bramek. The Gunners rozprawili się z ekipą West Bromwich Albion już w ciągu pierwszych 45. minut. Był to pogrom w wykonaniu piłkarzy Arsene'a Wengera, ale także świetny występ Theo Walcotta. Anglik zdobył hat-tricka jeszcze przed przerwą, a swoją cegiełkę, w postaci jeszcze jednego gola, dołożył Jack Wilshere.

W drugiej połowie, gracze Arsenalu znacznie mniej atakowali bramkę rywala. Boisko opuścili znakomicie spisujący się Wilshere i Walcott, a gra Kanonierów była wolniejsza i spokojniejsza. W tej części spotkania coraz groźniejsi wydawali się goście. Zdołali nie tylko strzelić bramkę, ale dochodzili do sytuacji, których nie potrafili sobie stworzyć wcześniej.

Ostatnia kolejka zakończyła się zwycięstwem, co pozytywnie nastawia przed finałem Pucharu Anglii. W ostatnich meczach ligowych, Arsenal nie spisywał się najlepiej co mogło budzić wątpliwości co do formy drużyny. Jednak Kanonierzy zdołali się przełamać oraz wygrać, więc na zespół z Londynu, przed ostatnim meczem w sezonie, możemy patrzeć z optymizmem.

Arsenal: Ospina – Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs – Coquelin (67. Ramsey), Cazorla – Wilshere (77. Chamberlain), Özil, Alexis – Walcott (67. Giroud).

WBA: Myhill – Dawson, McAuley, Olsson (50. Anichebe), Lescott – Fletcher, Yacob (60. Baird), Morrison, McManaman, Brunt – Berahino.

Alexis Sanchez ze zniecierpliwieniem oczekiwał pierwszego gwizdka sędziego. Tuż po nim wydawało się, że to Kanonierzy pozostawali w przewadze. Mimo to, strzał na bramkę Arsenalu zdołał oddać Brunt, który znajdował się na pozycji spalonej.

Już w 4. minucie Theo Walcott mógł celebrować gola. Reprezentant Anglii podręcznikowo przyjął piłkę w polu karnym i bez najmniejszego kłopotu umieścił ją w górnym rogu bramki, 1-0!

Chwilę później z rzutu wolnego spróbował się Alexis, lecz jego strzał poszybował ponad poprzeczką Myhilla.

Drugi gol Walcotta już 10 minut później! Wszystko rozpoczęła dwójkowa wymiana podań Wilshere'a oraz Özila. Niemiec, znajdując się w polu karnym, nie zdołał utrzymać futbolówki przy nodze. Dokończeniem akcji zajął się rozpędzony Theo, który wepchnął piłkę do bramki!

3-0! W zamieszaniu po dośrodkowaniu, z trudem, piłkę do partnera zgrał Özil. Adresatem był Jack Wilshere. Anglik, bez większego zastanowienia, uderzył futbolówkę znajdującą się jeszcze w powietrzu!

Szansę na trzeciego gola, kilka minut później, miał Walcott. Jego, naprawdę udane uderzenie powstrzymał Myhill. Nie próżnował także Wilshere, lecz i jego strzał wyłapał bramkarz gości.

Rządny bramek, w 30. minucie meczu, okazał się nawet Mertesacker. Były reprezentant Niemiec oddał nieudany strzał, wspomagając kolegów przy wrzutce z wolnego, ale wcale nie użył do tego głowy!

Czwarty gol dla Arsenalu! I trzeci dla Walcotta w tym meczu! Drużyna Kanonierów po raz kolejny popisała się wymianą podań, w której uczestniczył Wilshere, Coquelin i Cazorla. Choć ten ostatni próbował skierować piłkę do bramki z ostrego kąta, to właśnie Theo był zmuszony, by dołożyć nogę i zafundować sobie hat-tricka!

W 41. minucie kolejnym strzałem popisał się Walcott. Widać, że Anglik ani na chwilę nie myślał o zakończeniu swojego dorobku na trzech trafieniach. Kilka minut później, w doliczonym czasie gry, nie odpuszczał także Wilshere. Jednak tym razem wywalczył tylko rzut rożny.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry i dominacji Arsenalu, choć ataki Kanonierów następowały ze zmniejszoną częstotliwością.

W ciągu pierwszych dziesięciu minut doszło do dwóch zmian w szeregach gości. Anichebe zastąpił Olssona, a chwilę później McManaman został zmieniony przez Gardnera.

Zupełnie niespodziewanie, gola zdobyli piłkarze West Bromwich Albion! Zdobywcą bramki został McAuley, który podczas dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę do siatki uderzając głową, 4-1!

W 65. minucie, długą piłkę w pole karne zagrał Özil. Niemiec, znajdując się na lewej stronie, szukał Theo Walcotta, lecz ten nie zdążył wykorzystać posłanej mu futbolówki.

Chwilę później, Arsene Wenger zdecydował się przeprowadzić zmiany. Boisko opuścili Coquelin oraz Walcott, aby wejść mogli Ramsey i Giroud.

Piłkarze Arsenalu ciągle utrzymywali się przy piłce, lecz prowadzili znacznie spokojniejszą grę.

Obudzić wszystkich postanowił Aaron Ramsey. W 82. minucie, uderzył z okolic szesnastego metra, lecz jego mocny strzał odbił się od słupka. Po chwili, kolejny raz znalazł się w polu karnym rywala i próbował pokonać Myhilla, lecz ten palcami sprawił, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Kilka minut przed końcem spotkania, strzał z dystansu oddał Baird. Ospina nie zawiódł i zdołał interweniować. Po chwili uderzył Gardner, lecz tym razem niepewna obrona Kolumbijczyka spowodowała, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Sędzia postanowił zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 21:29

Redzik
Czyli nie miałeś szans.

arsenal159
Pytałem bo może oburzyło Go nie samo palenie tylko te "zawody".

dorio komentarzy: 76829.05.2015, 21:29

W dzisiejszych czasach trzeba uważać bo teraz młodzież coraz dojrzalej wygląda :p

schnor25 komentarzy: 1854629.05.2015, 21:29

Blatter pazerna kur..., już dawno powinien zgnić w pierdlu.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.05.2015, 21:27

Simpllemann
Nie, nigdy nie paliłem niczego... uważam to za głupie i bezsensowne.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.05.2015, 21:17

Dziś byłem na boisku prawie 3 godziny... i była tak dziewczyna w legginsach (w miare ładna) jak się okazało była niepełnoletnia i wraz ze swoją paczką paliła e-papierosy. Ten kto zrobił większego "dymka" tym był lepszy w jej oczach. I pomyślałem sobie... nosz ku*** co z tą młodzieżą ?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.05.2015, 21:15

Kanonier
Dzięki, dzięki :) A ty nie obejrzysz?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 21:14

Arsenal159
W takim razie życzę powodzenia. No i udanego widowiska jutro :)

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 21:08

Jeśli jutro zagrają Benteke i Bacuna to trzeba na tę parę uważać - Holender 4 razy asystował Belgowi przy bramkach w PL. Pod tym względem to jeden z najlepszych duetów lidze.

Redzik
Wkurzają mnie dziewczyny które wybierają "złych chłopców" a później płaczą, jacy faceci są źli i itp.
" To odnosi się do jakiejś konkretnej sytuacji, czy tak ogólnie koleżko? :D

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.05.2015, 21:04

Korki Ramsey na jutrzejszy Finał:

fbcdn-sphotos-g-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xap1/v/t1.0-9/11351262_584321328337261_6755118185736949533_n.jpg?oh=9b40fae622b0e7eddc153952c57ad175&oe=5605B734&__gda__=1443300072_94c517fcb8d52c2543b93511c896eb4d

Dziadyga komentarzy: 828629.05.2015, 21:02

Jedzie ktoś do Berlina za tydzień? Bo z tego co pamiętam,to kiedyś chyba ktoś tu z Lubuskiego pisał,że się wybiera..odezwij się ten ktosiu :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 21:01

Arsenal159
Jak tam kupon z Mechelen : )

Slaviola komentarzy: 1237729.05.2015, 21:00

Kurcze, Nasi w siatkę wyglądają jak na razie rewelacyjnie. Zobaczymy jak będzie dalej, ale widać że chłopaki są zgrani i jest dobra atmosfera w zespole, a to procentuje jak widać w meczach Ligii Światowej.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9229.05.2015, 21:00

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2015, 20:57

I 1:0 dla Polski !!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 20:54

Oki mam już. Nie potrzeba.

Fanatic komentarzy: 599129.05.2015, 20:53

Jezeli będzie jakaś rotacja to cazorla na DM i Jack za Coqa a szkoda bo nawet Theo zaczyna brylować formą i miałby grac bez formy Oliver. Rosa także zasługuje na grę. chcialbym zobaczyć skład nieco odbiegający od tego "standardowego".

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 20:51

Wie ktoś może gdzie znajdę spolszczenie do Far Cry 3?

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 20:50

haxball.com/?roomid=~21fd45048639b8f80ba58603dba87adc83c06aefe7e30a4d251220fd755c1f026

Bestia zaprasza

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.05.2015, 20:49

Blatter-bronek

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 20:47

lays
Były prezydent FIFA - Joao Havelange - ma 99 lat. Blatter też może będzie taki długowieczny.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29729.05.2015, 20:44

Jutro Arsenal wygra w ciągu 90 minut, dwoma bramkami :D

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 20:43

simpll

Do tego czasu to on umrze, dlatego nie wystartuje.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 20:41

Sepp Blatter obiecał, że w 2019 roku nie wystartuje w wyborach prezydenckich.

"Jestem prezydentem każdego", zapowiedział Blatter. Brzmi to bardzo znajomo.

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 329.05.2015, 20:39

Kurcze szkoda chłopa bo mógł wtedy odejsć do zespołu który by mu ten skład zapewni i pograć jeszcze z dwa lata. Bardzo go lubię i żal patrzeć było by gdyby nie załapał się nawet na ławkę.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 20:37

Szogun

Nie, po prostu ostatnio tez nie zlapal sie na ławkę. Wrócili na stałe kontuzjowani. U Wengera on jest daleko daleko w talii, dlatego dziwie się, że chciał przedłużyć tu kontrakt, wiedzac, ze bd grzał, a nawet nie.

Zobacz. Jeśli skład będzie taki:

Szczesny-Bellerin-Kosa-Per-Monreal-Coq-Ramsey-Cazorla-Alexis-Ozil-Giroud

To na ławka będzie taka:

Ospina,Gabriel, Gibbs, Flamini, Jack, Walcott, OX

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 20:32

danielosik
Dzisiaj już pisałem o tym - mamy indywidualności a drużyna dopiero powstaje.

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 329.05.2015, 20:32

lays Dlaczego? Kontuzje jakąś ma?

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 20:32

Mnie to dziwi :D Wszsycy mowia, ze United w LM, gratulują im... a tu jeszcze eliminacje :D Beka by była jakby nie awansowali, aczkolwiek tego nie chce... wtedy to juz wgl angielska piłka poszłąby jeszcze bardziej na dno.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 20:28

lays

Nie chciało mi się wszystkich wymieniać. To pokazuje tylko, że mamy dobrą drużynę. Trzeba jeszcze im zaszczepić to, że mogą wygrywać z najlepszymi.

kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2015, 20:27

No zobaczymy jak dzisiaj zagra młody Bieniek

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 20:27

Ciekawe czy Szczesny jutro zagra w 1 składzie.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 20:26

danielosik

Do tej listy jeszcze mozna dorzucic Piszczka, Błaszczykowskiego i bramkarzy, ktorzy sa mocni :D

Ciekawe jak z Kubą, czy atmosfera opadnie, czy bd siła? :D

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 20:24

Szogun

Problem w tym, że Rosicky nie znajdzie sie nawet w kadrze na jutrzejszy mecz ;d

Gramy na Wembley, wiec jutro penwie wygrana w dogrywce ;p

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 329.05.2015, 20:21

Ja daję 4:3 dla Nas i Rosicky strzela zwycięskiego gola.

Mihex komentarzy: 2360429.05.2015, 20:20

OptaJoe ‏@OptaJoe 6 min.6 minut temu

3 - Aston Villa have won 3 and lost 22 of their last 34 matches in all competitions against Arsenal (W3 D9 L22). Abided.

Staty z AV mamy całkiem niezłe, do tego w tym sezonie dwa proste mecze. Znając życie na finał się tak zepną, że mecz będzie 3x trudniejszey :C

youngboy komentarzy: 196829.05.2015, 20:15

A odkąd Podbeskidzie podjęło kretyńską decyzję o zwolnieniu Ojrzyńskiego stopniowo się stacza i być może po tej kolejce zajrzy im w oczy widmo spadku.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 20:07

Nie wiem czy to efekt nowej miotły czy gracze po prostu grali przeciwko swojemu trenerowi ale odkąd Zieliński objął Pasy drużyna wygrał 5 meczów i dwa zremisowała.