Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA!

Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA! 24.05.2015, 16:56, Łukasz Wandzel 3735 komentarzy

Zapowiadał się spokojny mecz. Oba zespoły nie miały nic do stracenia, lecz postanowiły dostarczyć wrażeń i nie pozostawiły nas bez bramek. The Gunners rozprawili się z ekipą West Bromwich Albion już w ciągu pierwszych 45. minut. Był to pogrom w wykonaniu piłkarzy Arsene'a Wengera, ale także świetny występ Theo Walcotta. Anglik zdobył hat-tricka jeszcze przed przerwą, a swoją cegiełkę, w postaci jeszcze jednego gola, dołożył Jack Wilshere.

W drugiej połowie, gracze Arsenalu znacznie mniej atakowali bramkę rywala. Boisko opuścili znakomicie spisujący się Wilshere i Walcott, a gra Kanonierów była wolniejsza i spokojniejsza. W tej części spotkania coraz groźniejsi wydawali się goście. Zdołali nie tylko strzelić bramkę, ale dochodzili do sytuacji, których nie potrafili sobie stworzyć wcześniej.

Ostatnia kolejka zakończyła się zwycięstwem, co pozytywnie nastawia przed finałem Pucharu Anglii. W ostatnich meczach ligowych, Arsenal nie spisywał się najlepiej co mogło budzić wątpliwości co do formy drużyny. Jednak Kanonierzy zdołali się przełamać oraz wygrać, więc na zespół z Londynu, przed ostatnim meczem w sezonie, możemy patrzeć z optymizmem.

Arsenal: Ospina – Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs – Coquelin (67. Ramsey), Cazorla – Wilshere (77. Chamberlain), Özil, Alexis – Walcott (67. Giroud).

WBA: Myhill – Dawson, McAuley, Olsson (50. Anichebe), Lescott – Fletcher, Yacob (60. Baird), Morrison, McManaman, Brunt – Berahino.

Alexis Sanchez ze zniecierpliwieniem oczekiwał pierwszego gwizdka sędziego. Tuż po nim wydawało się, że to Kanonierzy pozostawali w przewadze. Mimo to, strzał na bramkę Arsenalu zdołał oddać Brunt, który znajdował się na pozycji spalonej.

Już w 4. minucie Theo Walcott mógł celebrować gola. Reprezentant Anglii podręcznikowo przyjął piłkę w polu karnym i bez najmniejszego kłopotu umieścił ją w górnym rogu bramki, 1-0!

Chwilę później z rzutu wolnego spróbował się Alexis, lecz jego strzał poszybował ponad poprzeczką Myhilla.

Drugi gol Walcotta już 10 minut później! Wszystko rozpoczęła dwójkowa wymiana podań Wilshere'a oraz Özila. Niemiec, znajdując się w polu karnym, nie zdołał utrzymać futbolówki przy nodze. Dokończeniem akcji zajął się rozpędzony Theo, który wepchnął piłkę do bramki!

3-0! W zamieszaniu po dośrodkowaniu, z trudem, piłkę do partnera zgrał Özil. Adresatem był Jack Wilshere. Anglik, bez większego zastanowienia, uderzył futbolówkę znajdującą się jeszcze w powietrzu!

Szansę na trzeciego gola, kilka minut później, miał Walcott. Jego, naprawdę udane uderzenie powstrzymał Myhill. Nie próżnował także Wilshere, lecz i jego strzał wyłapał bramkarz gości.

Rządny bramek, w 30. minucie meczu, okazał się nawet Mertesacker. Były reprezentant Niemiec oddał nieudany strzał, wspomagając kolegów przy wrzutce z wolnego, ale wcale nie użył do tego głowy!

Czwarty gol dla Arsenalu! I trzeci dla Walcotta w tym meczu! Drużyna Kanonierów po raz kolejny popisała się wymianą podań, w której uczestniczył Wilshere, Coquelin i Cazorla. Choć ten ostatni próbował skierować piłkę do bramki z ostrego kąta, to właśnie Theo był zmuszony, by dołożyć nogę i zafundować sobie hat-tricka!

W 41. minucie kolejnym strzałem popisał się Walcott. Widać, że Anglik ani na chwilę nie myślał o zakończeniu swojego dorobku na trzech trafieniach. Kilka minut później, w doliczonym czasie gry, nie odpuszczał także Wilshere. Jednak tym razem wywalczył tylko rzut rożny.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry i dominacji Arsenalu, choć ataki Kanonierów następowały ze zmniejszoną częstotliwością.

W ciągu pierwszych dziesięciu minut doszło do dwóch zmian w szeregach gości. Anichebe zastąpił Olssona, a chwilę później McManaman został zmieniony przez Gardnera.

Zupełnie niespodziewanie, gola zdobyli piłkarze West Bromwich Albion! Zdobywcą bramki został McAuley, który podczas dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę do siatki uderzając głową, 4-1!

W 65. minucie, długą piłkę w pole karne zagrał Özil. Niemiec, znajdując się na lewej stronie, szukał Theo Walcotta, lecz ten nie zdążył wykorzystać posłanej mu futbolówki.

Chwilę później, Arsene Wenger zdecydował się przeprowadzić zmiany. Boisko opuścili Coquelin oraz Walcott, aby wejść mogli Ramsey i Giroud.

Piłkarze Arsenalu ciągle utrzymywali się przy piłce, lecz prowadzili znacznie spokojniejszą grę.

Obudzić wszystkich postanowił Aaron Ramsey. W 82. minucie, uderzył z okolic szesnastego metra, lecz jego mocny strzał odbił się od słupka. Po chwili, kolejny raz znalazł się w polu karnym rywala i próbował pokonać Myhilla, lecz ten palcami sprawił, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Kilka minut przed końcem spotkania, strzał z dystansu oddał Baird. Ospina nie zawiódł i zdołał interweniować. Po chwili uderzył Gardner, lecz tym razem niepewna obrona Kolumbijczyka spowodowała, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Sędzia postanowił zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
Szogun komentarzy: 28660 newsów: 329.05.2015, 23:05

Jeszcze sorry za dwa posty ale jest coś takiego w wielkiej butelce co nazywa się Lambrinni i jest cholernie tanie i bardzo dobre po smakuje jak tani szampan a dwie butle czyli około 6 funtów mogą sponiewierać i mimo,że mogę kupić spokojnie sobie jakiegoś Jacka D to wolę to bo tanie wino jest dobre bo jest dobre i tanie.

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 329.05.2015, 23:01

Ja Perełkę na miodzie lubię a w UK jedyne co wchodzi w grę to Calsberg ale ten 9 procentowy brązowy i Guiness.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 22:58

Gordon to jest piwo. Czegoś takiego to ja nigdy nie piłem. 12%. W szkle to jeszcze się dało ale po 3 Gordonach i kilku szlugach było ciekawie.

Alonso komentarzy: 1282429.05.2015, 22:56

youtube.com/watch?v=XMpfQnrZcWM

zapomniałem, sry

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.05.2015, 22:56

Pilem namyslow. Jest ok. Nie polecam cieszynskiego lagera. Posmak trawy cytrynowej. Ale to piwo przebija zywiec apa ktore jest chyba najgirszym piwem ktore pilem

Jutro finał, a na głównej dalej nie ma zapowiedzi. :

Jurr komentarzy: 133129.05.2015, 22:54

@igiszu cpp0x.pl/ zobacz pewnie przyda sie na programowaniu na 1 semestrze.

Slaviola komentarzy: 1237729.05.2015, 22:54

Spróbujcie Sobie piwo Namysłów, zielone lub z żółtą naklejek ą, które jest niepasteryzowane

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.05.2015, 22:54

Pilem perle, lomze i wedlug mnie sredniawa. Mam w planach zamawianie roznych piw z calej polski i degustowanie ich. W moich rejonach same duze browary

Slaviola komentarzy: 1237729.05.2015, 22:53

Będzie nerwówka w tiebreak'u :D

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.05.2015, 22:53

Lubie tez nowe eb bo kosztuje tylko 2,60zl xD. Ksiazece jest u mnie rzadko i musze kupowac hurtowo w biedronce. O ile sie niej pojawi

Szogun komentarzy: 28660 newsów: 329.05.2015, 22:53

Ja tam Bosmana lubię tak samo jak Brok ale tylko Eksport. Poza tym Perłę i ciekaw jestem EB po powrocie moze sprowadzą do któregoś sklepów z polską żywnością. Kiedyś 10.5 było super piwem i Pilsner w PL też daje radę.

Simao12 komentarzy: 775229.05.2015, 22:51

thide 3-4% za 4zł jak dobrze pamiętam to wolę Warkę Strong za 3.5-4

igiszu komentarzy: 44629.05.2015, 22:49

Znacie jakąś fajną strone informatyczną, gdzie można nabrać potrzebnej wiedzy?

thide komentarzy: 32389 newsów: 185229.05.2015, 22:45

K204 wiesz ze agropol jest kolo mnie xD?

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 22:43

maciekbe --> nie klam, specjalnie to napisales bo chcesz nagrode + jeden wiecej komentarz w ogolnym liczniku!

Tak swoja droga to serio dziwnie, jutro najwazniejszy mecz sezonu a tu zapowiedzi nie ma.

maciekbe komentarzy: 1245829.05.2015, 22:43

co do piwka - Wheat India Pale Ale z Wrężela wyszło ostatnio, bardzo dobre piwko. Ten Equinox to jest jednak bdb chmiel!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 22:42

Kiedyś tarta była super. Każdy brał i cena spoko a teraz to taki sikacz że głowa mała. Ja do Tyskiego w puszce nic nie mam. Kupuję w Polskim sklepie i zawsze git.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 22:42

Witowo95 --> ja mam swoje ulubione piwo tutaj, San Miguel butelkowe, ale nie wiem czy w Polsce dostanie to. A z tych ''sklepowych'' to tylko lech, ale kazdy ma swoje gusta ;>

maciekbe komentarzy: 1245829.05.2015, 22:41

o kurde, przepraszam :D

a specjalnie przescrollowałem pierwszą stronę w obawie o dubla, musiałem przegapić

Tak czy siak, nagrodę chętnie odbiorę

Gryzek komentarzy: 379729.05.2015, 22:41

Bosmana byście się napili to dopiero siki.

Witowo95 (zawieszony) komentarzy: 12773 newsów: 129.05.2015, 22:39

kaziu874
Znaczy Tatry to ja nie cierpię i pewnie miałaby u mnie miejsce w top 5 najgorszych piw, ale muszę przyznać, że nawet to piwo nie wywołuje u mnie takiego wstrętu jak Tyskie.

Simao12 komentarzy: 775229.05.2015, 22:39

Ja tam tyskie mogę na okrągło ALE MUSI BYĆ BUTELKA, puszka to taki syf, że...

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 22:38

maciekbe --> uuu, widze ze bez walki nie oddasz zlotej ikony internet explorer od thide ;>

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 22:37