Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA!

Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA! 24.05.2015, 16:56, Łukasz Wandzel 3735 komentarzy

Zapowiadał się spokojny mecz. Oba zespoły nie miały nic do stracenia, lecz postanowiły dostarczyć wrażeń i nie pozostawiły nas bez bramek. The Gunners rozprawili się z ekipą West Bromwich Albion już w ciągu pierwszych 45. minut. Był to pogrom w wykonaniu piłkarzy Arsene'a Wengera, ale także świetny występ Theo Walcotta. Anglik zdobył hat-tricka jeszcze przed przerwą, a swoją cegiełkę, w postaci jeszcze jednego gola, dołożył Jack Wilshere.

W drugiej połowie, gracze Arsenalu znacznie mniej atakowali bramkę rywala. Boisko opuścili znakomicie spisujący się Wilshere i Walcott, a gra Kanonierów była wolniejsza i spokojniejsza. W tej części spotkania coraz groźniejsi wydawali się goście. Zdołali nie tylko strzelić bramkę, ale dochodzili do sytuacji, których nie potrafili sobie stworzyć wcześniej.

Ostatnia kolejka zakończyła się zwycięstwem, co pozytywnie nastawia przed finałem Pucharu Anglii. W ostatnich meczach ligowych, Arsenal nie spisywał się najlepiej co mogło budzić wątpliwości co do formy drużyny. Jednak Kanonierzy zdołali się przełamać oraz wygrać, więc na zespół z Londynu, przed ostatnim meczem w sezonie, możemy patrzeć z optymizmem.

Arsenal: Ospina – Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs – Coquelin (67. Ramsey), Cazorla – Wilshere (77. Chamberlain), Özil, Alexis – Walcott (67. Giroud).

WBA: Myhill – Dawson, McAuley, Olsson (50. Anichebe), Lescott – Fletcher, Yacob (60. Baird), Morrison, McManaman, Brunt – Berahino.

Alexis Sanchez ze zniecierpliwieniem oczekiwał pierwszego gwizdka sędziego. Tuż po nim wydawało się, że to Kanonierzy pozostawali w przewadze. Mimo to, strzał na bramkę Arsenalu zdołał oddać Brunt, który znajdował się na pozycji spalonej.

Już w 4. minucie Theo Walcott mógł celebrować gola. Reprezentant Anglii podręcznikowo przyjął piłkę w polu karnym i bez najmniejszego kłopotu umieścił ją w górnym rogu bramki, 1-0!

Chwilę później z rzutu wolnego spróbował się Alexis, lecz jego strzał poszybował ponad poprzeczką Myhilla.

Drugi gol Walcotta już 10 minut później! Wszystko rozpoczęła dwójkowa wymiana podań Wilshere'a oraz Özila. Niemiec, znajdując się w polu karnym, nie zdołał utrzymać futbolówki przy nodze. Dokończeniem akcji zajął się rozpędzony Theo, który wepchnął piłkę do bramki!

3-0! W zamieszaniu po dośrodkowaniu, z trudem, piłkę do partnera zgrał Özil. Adresatem był Jack Wilshere. Anglik, bez większego zastanowienia, uderzył futbolówkę znajdującą się jeszcze w powietrzu!

Szansę na trzeciego gola, kilka minut później, miał Walcott. Jego, naprawdę udane uderzenie powstrzymał Myhill. Nie próżnował także Wilshere, lecz i jego strzał wyłapał bramkarz gości.

Rządny bramek, w 30. minucie meczu, okazał się nawet Mertesacker. Były reprezentant Niemiec oddał nieudany strzał, wspomagając kolegów przy wrzutce z wolnego, ale wcale nie użył do tego głowy!

Czwarty gol dla Arsenalu! I trzeci dla Walcotta w tym meczu! Drużyna Kanonierów po raz kolejny popisała się wymianą podań, w której uczestniczył Wilshere, Coquelin i Cazorla. Choć ten ostatni próbował skierować piłkę do bramki z ostrego kąta, to właśnie Theo był zmuszony, by dołożyć nogę i zafundować sobie hat-tricka!

W 41. minucie kolejnym strzałem popisał się Walcott. Widać, że Anglik ani na chwilę nie myślał o zakończeniu swojego dorobku na trzech trafieniach. Kilka minut później, w doliczonym czasie gry, nie odpuszczał także Wilshere. Jednak tym razem wywalczył tylko rzut rożny.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry i dominacji Arsenalu, choć ataki Kanonierów następowały ze zmniejszoną częstotliwością.

W ciągu pierwszych dziesięciu minut doszło do dwóch zmian w szeregach gości. Anichebe zastąpił Olssona, a chwilę później McManaman został zmieniony przez Gardnera.

Zupełnie niespodziewanie, gola zdobyli piłkarze West Bromwich Albion! Zdobywcą bramki został McAuley, który podczas dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę do siatki uderzając głową, 4-1!

W 65. minucie, długą piłkę w pole karne zagrał Özil. Niemiec, znajdując się na lewej stronie, szukał Theo Walcotta, lecz ten nie zdążył wykorzystać posłanej mu futbolówki.

Chwilę później, Arsene Wenger zdecydował się przeprowadzić zmiany. Boisko opuścili Coquelin oraz Walcott, aby wejść mogli Ramsey i Giroud.

Piłkarze Arsenalu ciągle utrzymywali się przy piłce, lecz prowadzili znacznie spokojniejszą grę.

Obudzić wszystkich postanowił Aaron Ramsey. W 82. minucie, uderzył z okolic szesnastego metra, lecz jego mocny strzał odbił się od słupka. Po chwili, kolejny raz znalazł się w polu karnym rywala i próbował pokonać Myhilla, lecz ten palcami sprawił, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Kilka minut przed końcem spotkania, strzał z dystansu oddał Baird. Ospina nie zawiódł i zdołał interweniować. Po chwili uderzył Gardner, lecz tym razem niepewna obrona Kolumbijczyka spowodowała, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Sędzia postanowił zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
kamilo_oo komentarzy: 2356729.05.2015, 20:07

Następny hattrick w Ekstraklasie. Dialiba do Arsenalu!!

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 20:05

Ja mam nadzieję, że się wyrobie na mecz, bo powiem szczerze, że jutro zawalony dzień ...

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 229.05.2015, 20:04

AJR
W finale krychowiak miał fajne przerzuty ;)
Ale technika kwiczy.

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 20:04

Na lewej obronie to nawet klocek Howedes może grać. Co trener wymyśli to będzie.

Jutro mam nadzieję, że bez dogrywki, bo nie będę mógł jej zobaczyć, chociaż znając siebie stanąłbym na głowie żeby było inaczej.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 20:03

Jutro liczy się tylko zwycięstwo i obronienie pucharu i będę w 7 niebie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 20:00

Jutro nie będę zwracał uwagi na to kto zagra, jaki styl zaprezentujemy i kto strzeli bramkę. Liczę jedynie, że wieczorem kapitan Arsenalu uniesie puchar.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 20:00

Mnie zawsze nurtowala jedna sprawa w reprezentacji, a mianowicie lewa obrona. Polska liga sie nie interesuje, dlatego zapytam - jest jakas nadzieja dla tej pozycji w nastepnych latach czy bedziemy grali krulem Jakubem do czasu az skonczy 40? Ostatnio fajnie Jedrzejczyk gral na tej pozycji, ale kontuzja.. kiedys Marciniak sie fajnie zapowiadal, ale reprezentacja go przerosla, nikogo wiecej nie pamietam wartego uwagi.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:56

AaronJames --> 5:2? Ja sie bede cieszyl z 1:0 po samobojczym golu The Villans ;d

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:56

Ale moim zdaniem mamy już na tyle dojrzałą drużyne + dobry trener, że możemy o coś powalczyć.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457329.05.2015, 19:54

Jaki jutro wynik? Stawiam 5:2 dla Arsenalu.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:53

Tfu z Anglią remis mieliśmy, ale to jako zwycięstwo. Przepraszam za błąd.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:53

Czeczenia --> nie wiem, nie mam dojsc do tych informacji, ale mozesz miec racje ;>

AaronJamesRamsey komentarzy: 457329.05.2015, 19:51

danielosik
Niby nie są ale to nadal co najmniej 2 poziomy wyżej od polskiej kadry. Może za kilka lat będzie inaczej ale jak na razie Polacy wypadają blado przy Niemcach

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 19:51

danielosik

Kiedy wygraliśmy z Anglią? Nie za mojego życia na pewno :)

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:50

AJR

Niemcy nie są takie straszne, Anglia tak samo. Oba mecze wygraliśmy.

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 19:50

kaziu874

Beznadziejne porównanie. Już w podstawówkach uczą, że Jaja ZaNogą to najlepszy napastnik ever!

AaronJamesRamsey komentarzy: 457329.05.2015, 19:49

danielosik
Zgadza się. Jestem pewny, że na Euro zagramy ale tam to już wszystko zależy od grupy jaką dostaniemy. Z Niemcami, Holandią i Anglią raczej nie namieszamy za dużo ale z jakimiś potencjalnie słabszymi zespołami będzie szansa.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:47

simpllemann --> nie wyrywaj zdan z kontekstu!

''Tu nie chodzi o kluby, bo w takim QPR gra Austin, a u nas Sanogo, a kto jest lepszy kazdy wie.''

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:47

Ale i tak Polska reprezentacja staje się silna co mnie bardzo cieszy. Lewy, Milik, Glik, Krychowiak, Grosicki itp. możemy namieszać.

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 19:46

Dzisiaj, po finale LE raczej zdania są zgodne, że Krychowiak do dobry pomocnik. Jeżeli pisze się o jego transferze to pojawia się pytanie o jego jednowymiarowy styl gry. Nawet w Polsce dostrzega się jego problem z grą do przodu. Mówię "nawet", bo mimo przekonania o fali hejtów, lubimy popadać w euforię i podniecać się byle czym. W sprawie Krychowiaka jakby chłodniejsze głowy ludzie mieli.

A czy Grzegorz nadaje się do AFC? Nie wiem.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:43

kaziu874
"predzej Monaco wygra lige, niz Sevilla" - tylko, że nie będzie to oznaką potęgi drużyny z księstwa ani słabości ekipy Krychowiaka.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:42

danielosik --> Krychowiak to bardzo dobry pilkarz, tylko osoba nieznajaca sie na pilce by zaprzeczyla. Kwestia tego, czy by pasowal do naszego stylu gry, bo do tego juz nie jestem przekonany. Ale gdyby popatrzec na to z innej strony.. u nas na tej pozycji graly takie gwiazdy jak Denilson, Frimpong czy teraz Flamini, wiec.. ;d

AaronJamesRamsey komentarzy: 457329.05.2015, 19:42

Krychowiak jest naprawdę dobry w odbieraniu. Silny, nawet szybki, potrafi powalczyć. Jednak technikę ma kiepską. Rozgrywanie u niego leży. Często proste podania nie docierają, a jak próbuje jeszcze przerzutów na boki jak np. w kadrze, to w ogóle tragedia. Jak kupować DMa to takiego który potrafi rozegrać piłkę coś jak Matic w Chelsea, bo od samego przecinania mamy Coqa który wymiata

arsenallord komentarzy: 29724 newsów: 11729.05.2015, 19:42

Krychowiak w AFC bardzo mile widziany :D

Mam wrażenie, że zrobiłbym w bramce Podbeskidza więcej przez cały sezon niż ci "bramkarze" razem wzięci.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 19:39

FabsFAN
Pewnie już zmieniają nazwy koszulek. Ze Sterrling na Ings. Ile to skreślić Sterrl i dopisać s na końcu - moment i gotowe.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:39

Haha dobre

Blatter :D

facebook.com/livemeczcom/videos/vb.234568879891877/1113910178624405/?type=2&theater

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:39

Dla mnie Krycha to dobry DM dla nas dla innych jest za słaby. Każdy ma swoje zdanie na ten temat, ale i tak ostateczna decyzja zależy od Wengera. Po prostu trzeba mu zaufać.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:37

NIepotrzebny jest Krychowiak w AFC. Coq to master klasa przecinania - idealny na trudne mecze. Drugi taki to bylby o 1 za duzo.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:36

kaziu874

W sumie w tym trochę racji jest.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:36

Czeczenia
Ja lubię ten portal. Często do niego zaglądam. I tak jak piszesz - wszędzie można znaleźć słabe teksty. A tam często próbują pisać niesztampowo, nierzadko też ironicznie.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:36

danielosik

Właściwie to ścianą XDD Ale już mniejsza ;d

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:35

lays
Gleninho ma lepsza srednia goli na mecz w calej karierze w LFC niz Bario , Lambert i Borini, a jest PO xD

No Clyne raczej nie bylby az tak zly jak Shaw/Lovren/Lallana.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:35

danielosik --> sluchaj, predzej Monaco wygra lige, niz Sevilla, moge ci to obiecac. Pod kazdym wzgledem wtedy dla Kondogbii transfer do Monaco byl dobry, tu nie ma co dyskutowac. Tu nie chodzi o kluby, bo w takim QPR gra Austin, a u nas Sanogo, a kto jest lepszy kazdy wie. I Krychowiak i Kondogbia maja mocne strony, ale do nas zdecydowanie bardziej by pasowal Francuz, jestem niemal pewny. Jezeli Wenger uzna, ze potrzebujemy DP to go kupi, a kogo by nie kupil to bedzie oznaczalo, ze ceni go bardziej niz pozostalych i to wlasnie ten pilkarz bedzie najlepiej do nas pasowal. Jezeli jednak tego nie zrobi, to najprawdopodobniej nigdy nie dowiemy sie w 100% ktory z nich jest lepszy, bo w jednym klubie pewnie nie zagraja. Zdania beda podzielone i tyle.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:35

lays

"chodzi mi tylko o to, że nie lubie pisac ze scianom"

ok, rozumiem.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:34

danielosik

A i żeby nie było, nic do Ciebie nie mam, bez spiny.

Fabs

No racja, ale akurat Clyne idealnie by tam pasował. No i odchodzi boski Glen, wiec trzeba kogos znalezc.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:33

lays
Liverpool woli pilkarzy ogranych w BPL. Glownie tych z Soton.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:33

Bo bardziej uwierzyłbym w 6 w Lotto. Taka prawda. Tam rządzi kasa. P$G tam stawia warunki tak naprawdę.

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 19:32

simpllemann

Od dawna znam weszło, chociaż nie wszystko czytam, jednak do wielu rzeczy jestem przyzwyczajony, ale nawet Stanowski nie ukrywa, że część tekstów była żałośnie słaba. I to normalne.

Problemem jest to, że na innych stronach wszystkie teksty są słabe, albo nudne. Czytanie, że Kamil Stoch ma dwie narty, albo Lewandowski ma tyle i tyle goli, średnio mnie bawi.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:32