Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA!

Zwycięstwo w ostatniej kolejce, Arsenal 4-1 WBA! 24.05.2015, 16:56, Łukasz Wandzel 3735 komentarzy

Zapowiadał się spokojny mecz. Oba zespoły nie miały nic do stracenia, lecz postanowiły dostarczyć wrażeń i nie pozostawiły nas bez bramek. The Gunners rozprawili się z ekipą West Bromwich Albion już w ciągu pierwszych 45. minut. Był to pogrom w wykonaniu piłkarzy Arsene'a Wengera, ale także świetny występ Theo Walcotta. Anglik zdobył hat-tricka jeszcze przed przerwą, a swoją cegiełkę, w postaci jeszcze jednego gola, dołożył Jack Wilshere.

W drugiej połowie, gracze Arsenalu znacznie mniej atakowali bramkę rywala. Boisko opuścili znakomicie spisujący się Wilshere i Walcott, a gra Kanonierów była wolniejsza i spokojniejsza. W tej części spotkania coraz groźniejsi wydawali się goście. Zdołali nie tylko strzelić bramkę, ale dochodzili do sytuacji, których nie potrafili sobie stworzyć wcześniej.

Ostatnia kolejka zakończyła się zwycięstwem, co pozytywnie nastawia przed finałem Pucharu Anglii. W ostatnich meczach ligowych, Arsenal nie spisywał się najlepiej co mogło budzić wątpliwości co do formy drużyny. Jednak Kanonierzy zdołali się przełamać oraz wygrać, więc na zespół z Londynu, przed ostatnim meczem w sezonie, możemy patrzeć z optymizmem.

Arsenal: Ospina – Bellerin, Gabriel, Mertesacker, Gibbs – Coquelin (67. Ramsey), Cazorla – Wilshere (77. Chamberlain), Özil, Alexis – Walcott (67. Giroud).

WBA: Myhill – Dawson, McAuley, Olsson (50. Anichebe), Lescott – Fletcher, Yacob (60. Baird), Morrison, McManaman, Brunt – Berahino.

Alexis Sanchez ze zniecierpliwieniem oczekiwał pierwszego gwizdka sędziego. Tuż po nim wydawało się, że to Kanonierzy pozostawali w przewadze. Mimo to, strzał na bramkę Arsenalu zdołał oddać Brunt, który znajdował się na pozycji spalonej.

Już w 4. minucie Theo Walcott mógł celebrować gola. Reprezentant Anglii podręcznikowo przyjął piłkę w polu karnym i bez najmniejszego kłopotu umieścił ją w górnym rogu bramki, 1-0!

Chwilę później z rzutu wolnego spróbował się Alexis, lecz jego strzał poszybował ponad poprzeczką Myhilla.

Drugi gol Walcotta już 10 minut później! Wszystko rozpoczęła dwójkowa wymiana podań Wilshere'a oraz Özila. Niemiec, znajdując się w polu karnym, nie zdołał utrzymać futbolówki przy nodze. Dokończeniem akcji zajął się rozpędzony Theo, który wepchnął piłkę do bramki!

3-0! W zamieszaniu po dośrodkowaniu, z trudem, piłkę do partnera zgrał Özil. Adresatem był Jack Wilshere. Anglik, bez większego zastanowienia, uderzył futbolówkę znajdującą się jeszcze w powietrzu!

Szansę na trzeciego gola, kilka minut później, miał Walcott. Jego, naprawdę udane uderzenie powstrzymał Myhill. Nie próżnował także Wilshere, lecz i jego strzał wyłapał bramkarz gości.

Rządny bramek, w 30. minucie meczu, okazał się nawet Mertesacker. Były reprezentant Niemiec oddał nieudany strzał, wspomagając kolegów przy wrzutce z wolnego, ale wcale nie użył do tego głowy!

Czwarty gol dla Arsenalu! I trzeci dla Walcotta w tym meczu! Drużyna Kanonierów po raz kolejny popisała się wymianą podań, w której uczestniczył Wilshere, Coquelin i Cazorla. Choć ten ostatni próbował skierować piłkę do bramki z ostrego kąta, to właśnie Theo był zmuszony, by dołożyć nogę i zafundować sobie hat-tricka!

W 41. minucie kolejnym strzałem popisał się Walcott. Widać, że Anglik ani na chwilę nie myślał o zakończeniu swojego dorobku na trzech trafieniach. Kilka minut później, w doliczonym czasie gry, nie odpuszczał także Wilshere. Jednak tym razem wywalczył tylko rzut rożny.

Sędzia zaprosił wszystkich na przerwę.

Początek drugiej połowy nie zmienił obrazu gry i dominacji Arsenalu, choć ataki Kanonierów następowały ze zmniejszoną częstotliwością.

W ciągu pierwszych dziesięciu minut doszło do dwóch zmian w szeregach gości. Anichebe zastąpił Olssona, a chwilę później McManaman został zmieniony przez Gardnera.

Zupełnie niespodziewanie, gola zdobyli piłkarze West Bromwich Albion! Zdobywcą bramki został McAuley, który podczas dośrodkowania z rzutu rożnego wyskoczył najwyżej i skierował futbolówkę do siatki uderzając głową, 4-1!

W 65. minucie, długą piłkę w pole karne zagrał Özil. Niemiec, znajdując się na lewej stronie, szukał Theo Walcotta, lecz ten nie zdążył wykorzystać posłanej mu futbolówki.

Chwilę później, Arsene Wenger zdecydował się przeprowadzić zmiany. Boisko opuścili Coquelin oraz Walcott, aby wejść mogli Ramsey i Giroud.

Piłkarze Arsenalu ciągle utrzymywali się przy piłce, lecz prowadzili znacznie spokojniejszą grę.

Obudzić wszystkich postanowił Aaron Ramsey. W 82. minucie, uderzył z okolic szesnastego metra, lecz jego mocny strzał odbił się od słupka. Po chwili, kolejny raz znalazł się w polu karnym rywala i próbował pokonać Myhilla, lecz ten palcami sprawił, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Kilka minut przed końcem spotkania, strzał z dystansu oddał Baird. Ospina nie zawiódł i zdołał interweniować. Po chwili uderzył Gardner, lecz tym razem niepewna obrona Kolumbijczyka spowodowała, że piłka odbiła się od poprzeczki.

Sędzia postanowił zakończyć mecz.

Premier LeagueRaport pomeczowyWest Bromwich Albion autor: Łukasz Wandzel źrodło: własne
lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:28

danielosik

Próbujesz prowkować, czy należysz do ludzi, którzy nawet nie mając argumentów piszą '' i tak mam racje, nei znacie się ''? Przecież Monaco mogło wygrać ligę... kupili bramkostrzelnego Falcao, Jamesa, Kondogbie, Moutinho, Carvalho itp itd, plan Monaco to była walka o majstra, do LM awansowali. Kto by pomyslal, ze tak szybko zacznie sie u nich wyprzedaz po problemach wlasciciela z żonką

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:27

Czeczenia
Bo moim zdaniem wiele artykułów na weszło trzeba czytać z przymrużeniem oka.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:27

Czeczenia
Ja o polskiej pilce nie czytuje, bo mnie nuży, a gdy widze brata z ekscytacja przegladajacego to weszlo, to mi sie smiac chce. Chca byc "agresywni" i "zabawni", ale moim zdaniem im to nie wychodzi.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:26

Tak wyglądały wyniki I tury:
Sepp Blatter - 133
Prince Ali - 73

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 19:25

FabsFAN

Ja innych nie znam, bo na nie nie wchodzę. Są przeraźliwie nudne. Mimo wielu głupot, jest tam mnóstwo świetnych materiałów i w mojej opinii jest to najlepszy portal piszący o polskiej piłce.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:25

lays
Sevilla az takiego hajsu nie zrobila, bo ponoc Kondogbia mial jakiegos inwestora, gdy gral w Sevilli.

Doktor komentarzy: 770629.05.2015, 19:24

Krychowiak w obecnej formie kwalifikuje się do pięciu najlepszych typowych przecinaków na świecie. Nie pęka, nigdy nie odstawi nogi i jest bardzo skuteczny.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:22

Ta już to widzę - Monaco wygrywa lige.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:22

Blatterinho znowu prezydentem FIFY:d

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:21

Czeczenia
To cale weszlo to najidiotycznieszy portal "pilkarski" , jaki znam.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:20

danielosik

W lidze - TAK. Dlaczego nie? Mając taką kasę i plan transferowy, mogli walczyc o Ligue 1. Dla nas moze to byc mało znaczące, a dla niego?

Zresztą on był młody, nadal jest, wiec moim zdaniem Sevilla podjela decyzje, a nie on. On wrocil sobie do ligi francuskiej, a Sevilla zarobila spory hajs na nim.

dorio komentarzy: 76829.05.2015, 19:20

Krychowiak nigdzie latem nie odejdzie. Bądźmy szczerzy. Uwielbiają go tam, wygrali LE, teraz będą grać w LM, gra w silnej lidze w bardzo dobrym zespole. Co do Glika to sytuacja jest bardziej skomplikowana. Pytanie co Kamil wybierze, walkę o tytuły czy zostanie w Torino gdzie może zostać legendą.

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 19:19

Widzieliscie ?

Czeczenia komentarzy: 1248729.05.2015, 19:19

A propos wpisu Szczęsnego, to weszło próbuje grubo z nim jechać. Wyszło jak zazwyczaj - żałośnie.

Starszego Szczęsnego nie trawię, pieprzy głupoty straszne, ale jedną rzecz powiedział ciekawą, że Wojciech otacza się złymi ludźmi stąd niezadowalające postępy. Tzw. yes-manami.

A młody? Kibicuję mu, bo to kanonier, ale nigdy nie byłem w sekcie wielbiącej jego talent. Ciężko powiedzieć, że jest złym bramkarzem, ale na pewno nie jest żadnym tam topem. Być może nie jest nawet najlepszym GK na wyspach, który wyszedł z Legii spod ręki Dowhania.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:18

danielosik --> Monaco gralo w LM wtedy, Sevilla nie. Nie dosc ze zrobil krok do przodu, to jeszcze wieksza kasa i powrot do swojego kraju. Do tego predzej zdobedzie mistrzostwo z Monaco niz z Sevilla, o europejskich pucharach nie mowie, bo na to wplywaja rozne czynniki.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:17

polishbrigadesx
Znaczy się Kiel-Veszprem chyba jest ale mecz Kielc nie.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:15

Na żywo nie.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:14

Monaco lepsze? pod jakim względem? chyba finansowym. Jeszcze powiedz, że chciał tam walczyć o najwyższe cele to padne.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:14

Krychowiak na pewno nie odejdzie w to okienko. Sevilla uwielbia jego, a on Seville.

Z Glikiem maja najmocniejsze posadzki z naszych reprezentantów. Kibice ich uwielbiaja

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:13

Czemu na kase? Przecież jest Francuzem, na dodatek dla niego był to krok do przodu. Przeszedł do lepszego zespołu w tamtym momencie, gdize grały gwiazdy. Wypromował się podczas LM.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:12

Nie zdziwię się jak Krychowiak odejdzie w te okienko transferowe.

polishbrigadesx komentarzy: 1020729.05.2015, 19:11

czy jutro jakaś Polska telewizja pokaże Final Four w ręczną ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52429.05.2015, 19:10

Krychowiak już w Sevilli miał być w cieniu innych. Jak widać jest inaczej.

dorio komentarzy: 76829.05.2015, 19:09

Widzieliście? Atsu będzie grać w Bournemouth :D No i ponoć Klopp ma zrobić sobie przerwę - może czeka na posadkę Wengera? :D

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:07

No, bo poszedł na kase.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:07

Zresztą sam Kondogbia grał juz w Sevilli, z ktorej przeniosl sie do Monaco, ktore gra w LM :)

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 19:06

A Grzesiek co ma w swoim CV? 1 taki wystrzałowy sezon.

Kondogbią od 2 lat interesuja sie juz powazne marki.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 19:06

Kondogbia jeszcze jest za młody i nic tak naprawdę nie zdobył. Nie ma co go porównywać z Grześkiem.

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 19:04

danielosik --> dobry pilkarz, ale nie widze go u nas. Kondogbia, Schneiderlin, Vidal, Carvalho - kazdy z nich by sie u nas lepiej sprawdzil od Krychy (moje zdanie, nie musicie sie zgadzac).

P_95 --> ma podpisany z nimi kontrakt, od dawna gra juz w tych butach. Ale jak mozna nie widziec w sklepie tej marki to nie wiem ;>

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 18:58

Dla mnie Krychowiak pasowałby u nas.

P_95 komentarzy: 66129.05.2015, 18:57

wiedzieliscie, że Ramsey gra w korkach New Balance? ja nie, w ogóle nigdy wcześniej nie widziałem takich butów, nawet w sklepie

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 18:57

Illpadrino
Już myślałem że cię zjedzą fanboye Krychy. Jednak nie: )

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 18:56

A tak wgl to masz pewnie jakąs obsesje na temat tego gimnazjum. Nie chce pytać, ale jak miałeś tam jakieś problemy to należy się zgłosić gdzieś do psychologa.

gothegunners1886 komentarzy: 309829.05.2015, 18:54

sport.tvn24.pl/pilka-nozna,105/konflikt-miedzy-wojciechem-i-maciejem-szczesnymi,546944.html

Czesny..

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698229.05.2015, 18:49

FabsFAN

Nie jestem w gimnazjum. A w Gothica grałem.

mitmichael komentarzy: 4924329.05.2015, 18:49

@Bali
Czemu jaja? nikt nie startował w przetargu na FA CUP, orange sie rozpada wiec zrezygnowali. Wszystko rozchodzi sie o kase, to nie jest takie łatwie wziac i pokazywac finał FA CUP.

illpadrino komentarzy: 12030 newsów: 329.05.2015, 18:48

Kanonier.

Co sie zacznie? :)

gothegunners1886 komentarzy: 309829.05.2015, 18:48

Pamiętam jak grałem w Mafie 1 na starym komputerze ten klimat jak sobie przypomne ah..

kaziu874 komentarzy: 673529.05.2015, 18:46

Pewnie juz bylo, ale nie chce mi sie przewijac stron i patrzec:

Really shouldn't be dealing with this one day before the cup final but my father leaves me no choice.
I have not spoken to him in more than 2 years and just like everybody else I have had enough of his idiotic comments about The Football Club and The Manager I owe so much to! Therefore please do not consider his comments as my shared view. Thank You for your understanding!

Do tego Christian Atsu na wypozyczenie do Bournemouth idzie, dobry transfer do beniaminka.

lays komentarzy: 3987129.05.2015, 18:43

101greatgoals.com/blog/arsenal-chief-executive-ivan-gazidis-speaks-about-the-clubs-season-and-transfers-video/

Gazidis exclusive

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 18:42

Maciek
Modl sie, abys trafil na komunikatywna osobe. Jesli ktos nie bedzie chcial rozmawiac, to przekichane. Na jaka ocene zdales pisemne?

FabsFAN komentarzy: 25239 newsów: 329.05.2015, 18:41

danielosik
Jako ze jestes z gimnazjum, zakladam, ze nie grales jeszcze w Gothic 1. Polecam.

gothegunners1886 komentarzy: 309829.05.2015, 18:40

illpadrino

Właśnie oglądam odcinki z Mafii 1 :)

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 18:33

Czasy Sport Klubu czy Orange Sport sie skończyły.

Na streamie zobaczysz.

Bali komentarzy: 40929.05.2015, 18:30

To są jakieś jaja? Nawet jak nie jest to jakiś wielki mecz to i tak jak można nie puścić finału pucharu Anglii?!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 18:28

Bali
Prawda.

Bali komentarzy: 40929.05.2015, 18:26

Wiem, że pewnie już pytali 1000 razy, ale dla pewności. Czy to prawda że w żadnej polskiej telewizji i na hot birdzie nie będzie jutrzejszego finału?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 329.05.2015, 18:24