Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:58

arsenal159
Ciężko będzie mi załatwić tę szostke, bo nauczyciel wstawil już piątkę do dziennika, ale zobaczymy jeszcze.

kelob komentarzy: 86216.06.2015, 18:58

Cs jest za 5,49. Nie za 7

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 18:57

Te słowa to świetne podsumowanie rynku transferowego.

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 18:57

Też czytałem biografię Pirlo. Jak ktoś jest wkręcony trochę w piłkę, to za wiele nowego się z niej nowego nie dowie, ale jest kilka fajnych smaczków ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 18:57

igiszu

No to jak załatwisz sobie jednak 6, to czemu nie? :D

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 18:56

Ja teraz czytam i powiem Wam, że bardzo ciekawa. Słowa Pirlo o transferach są naprawdę interesujące a i aktualnie na temat. Co do waszych wywodów na temat "kto blisko a kto nie":

"Ludzie myślą, że na podjęcie niektórych decyzji potrzeba godzin, całych dni lub nawet miesięcy oraz sporych pokładów energii. Tymczasem prawie zawsze jest zgoła inaczej - często instynkt podpowiada ci jedno, ale obowiązujący kontrakt i zawarte w nim klauzule zmuszają cię, byś zrobił drugie. Co więcej jesteś zmuszony opowiadania bajek dziennikarzom, którzy zawsze zjadają to samo pytanie. [...] a ty musisz schować się za oklepaną formułką " To nieprawda, w Milanie czuję się świetnie"Ale od*******cie się już ode mnie"

Tak tylko powiem, że Pirlo był o włos zawodnikiem Barcy i Chelsea, a to mało kto wie bo w mediach były w tamtym czasie inne tematy

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.06.2015, 18:56

Arsenal159
No to przed radą lajcik, przecież na logikę oceny są tam dopiero zatwierdzane.
Sorki, źle zrozumiałem :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 18:56

A tam wpłacać można tylko 5,10,15 euro?

igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:56

arsenal15
w piatek, ale nauczyciel wystawil mi juz ocene do dziennika.

RIVALDO700 (zawieszony) komentarzy: 3747416.06.2015, 18:56

Falcao w Chelsea wg BBC i skysports.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 18:56

Cazorla on transfers: "It’s a tough decision and it’s down to Mr Wenger to make these decisions."
"My only hope is that whoever is chosen will be somebody who can pump up the level of the team."
"When it comes to a position or who in particular we might need somebody in Theo’s area. He’s not necessarily a true, true striker"

Dancer
Na necie, czy w formie pisemnej? Jeżeli czytałeś na internecie, będę wdzięczny jeżeli podeślesz mi link.

JanikK
Ja juz w csa gram okazyjnie. Tylko z kumplem bo tak to juz mi sie dawno znudzilo. Wrocilbym do ET ale samemu to tak slabo..

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 18:54

A ile Cs kosztuje? 6 euro?

igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:54

arsenal159
Ale twoim zdaniem, podczas rady można jeszcze zmienić ocene? Tak wywniskowalem z twoich wypowiedzi.

Po to oceny powinno podawać się jakiś pewien czas przed radą pedagogiczną, by uczeń jeszcze mógł zdać, lub wyciągnąć ocenę na lepszą.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.06.2015, 18:53

K204
Zrobię reinstalke to możemy zacząć amatorsko grać w csa :D
Kiedyś maniaczylem coda1 i 2 na multi. Skill tam jest nieprawdopodobny. Dzieki temu pojedynki 1v1 w takich bfach to wygrywam z palcem w nosie.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 18:52

JanikK

No po radzie raczej nie, ja mówię w sytuacji przed radą :)

igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:52

arsenal159
Oby tak bylo w moim przypadku :)

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.06.2015, 18:51

AJR
Publiczna. Ja gdy kończyłem 4lata temu ta podstawówkę nie było takiego reżimu. Obecnie siostra z takimi przepisami się spotyka.
Jak chcesz zadzwonić to do pedagog albo sekretariatu.

igiszu

Wydaje mi się, że tak. Po prostu skreśla w dzienniku bdb i wpisuje celujący :)

igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:50

Dzięki wielkie Panowie za odpowiedzi. Mam nadzieję, że macie rację, inaczej moja ambicja nieźle ucierpi....

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 18:49

afc4life
mylisz się. Nie wiem jak teraz ale kiedyś był. Tak samo jak różne inne dziwne zakłady typu- wbiegnie golas czy będzie bójka itp

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 18:49

@igi
Ta. Do rady można zmieniać.

@Kano
Nie wiem. Ja kupiłem CS-GO bo mi koledzy mowili ze spoko gierka a za 2 dychy.

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.06.2015, 18:49

Arsenal159
No ale po radzie juz średnio. Nie spotkałem sie ze zmiana oceny po radzie, tylko ostre ciecia zachowania, ale to całej klasy. Dla jednostkek watpię.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30916.06.2015, 18:49

Dancer

I tak nie ma wielkich szans na przebicie się do pierwszego składu. Coquelin, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Arteta...

igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:48

AaronJamesRamsey
Nie przeczytalem ,ale bardzo bym chcial. Wiesz może czy można gdzieś pobrać za darmo tę książkę? Ja szukalem, szukalem i się nie doszukalem :(

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 18:48

AJR
Nie ma u bukmachera zakladu - walkower czy cos w tym stylu. Kazdy zaklad uniewaznionego meczu to jest po prostu ten zaklad jest mnozony x 1.00 .
Czyli w przypadku postawienia jednego meczu dostajesz zwrot hajsu, jak masz wiecej zdarzen to po prostu pomniejszaja Ci wygrana o nieuwaznione zdarzenie.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 18:48

JanikK
Gdzie taki reżim? w jakiejś prywatnej szkole?

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 18:47

AJR
Dawidsk czytal.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 18:47

No, ale np. jak są sytuacje, że komuś grozi bania, ale jeszcze poprawia itd. To na radzie mogą mu jeszcze zmienić ocenę, na wyższą, czyli dwóję. Tak samo pewnie jest z każdą inną oceną, do rady mogą zmieniać oceny.

ja8pl komentarzy: 296616.06.2015, 18:47

rada jest po to zeby zatwierdzic oceny i zachowanie , np babka mowi ze kowalski bedzie mial bdb zachowanie a na to jakis nauczyciel ze on u niego klnie wyzywa i tam jakies duperele to mu obnizaja i tyle ;d

igiszu komentarzy: 44616.06.2015, 18:46