Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Dancer komentarzy: 11210 newsów: 40016.06.2015, 19:22

youtube.com/watch?v=WhlR18JL5nY

Potrzeba nam takiego zawodnika, aby być wśród najlepszych.

arsenal159

taaaaak!! ;d ;d zbudujemy nasz dom na piasku! oooo yeaaa , albo ewelinka lisowska tez wymiata

rayuuuu komentarzy: 313216.06.2015, 19:19

Adminie, błagam Cię, ale chyba Cię równo po@#$% z tymi pop-upami. Fajne, że więcej zarabiacie chłopaki, ale chyba mija się to z misją strony.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 19:18

Jackson Martinez looks all set to join AC Milan, so Arsenal need to turn their attentions elsewhere if they want a big name striker.

Benzema has been linked with the Gunners for as long as anyone can remember, but with Rafael Benitez set to shake things up tactically and Real Madrid reportedly interested in Sergio Aguero, Wenger is keenly monitoring his compatriot’s situation.

Should he become even slightly available, you can bet Wenger will be ready with a bid.

Just imagine him and Ozil together again…

lays komentarzy: 3987116.06.2015, 19:17

Arsenal expect Chelsea to give them the green light to sign £11m rated Cech in next 48 hours. [@wayneveysey]

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 19:17

AS:Real Madrid have erected a presentation stage at the Bernabéu and cancelled tours for the next few days.

i są też fotki jak się przygotowują. Ciekawe czy to fake i stare zdjęcia czy jest coś na rzeczy.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 19:13

Dobra dobra Panowie,tylko jak już to Cech byłby u nas na minimum 3 lata.

Wiec tutaj jakieś tymczasowe ruchy ze Szczesnym są słabe.
Po po roku wróci i co ? znowu wypożyczenie?
Jak już to 1 gk definitywny out.

Bardziej mnie martwi ta sprawa z napastnikiem. Nikogo na horyzoncie nie widać, o jakiś Martinezach, czy Igłach nie myśle,bo jesli któregoś Wenger by chciał to już by dawno u nas grał.
Jesli znowu czekamy na jakieś transferowe domino to chyba tylko z Benzema.
NIe bedę zaskoczony słowami pod koniec okienka:

"Mamy Giroud,który miał świetny sezon mimo długiej kontuzji, jest Danny,który po cięzkim pierwszym sezonie będzie tylko lepszy , jest także Theo,który jest w idealnym wieku, zaliczył dobre wystepy jako napastnik,moze dać nam wiele pożytku"

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 19:13

z całym szacunkiem do lemingów.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 19:12

jak usłyszałem "siemanko, witam w mojej kuchni" to od razu wyłączyłem tego leminga

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 19:12

Golański (Korona Kielce) przeniósł się do wicemistrza Rumunii - ASA Târgu Mureș. Już kiedyś ze zmiennym szczęściem próbował podbić Bukareszt. Swoją drogą pierwszy raz słyszę o tym klubie.

lays komentarzy: 3987116.06.2015, 19:10

Jak oceniacie pierwszy sezon Pelle w Premier League? Sprawdził się w końcu jako Włoch w Premier League?

schnor

Też czytam powoli tę książkę, jestem gdzieś w połowie ;)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 19:06

Polecacie może jakąś pizze, taką z pudełka mrożonkę w sklepie, która by smakowała jako tako?
Bo teraz jem jakąś, jest bardzo średnia, ale jestem taki głodny, że nawet tym się zadowole :P

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 19:05

arsenal159
No i się doczekałeś. FOCH

lays komentarzy: 3987116.06.2015, 19:04

Alonso

To jest takie chore, ze nie mam pojecia. Wenger po roku nie wyrzuci Ospiny.

Szczęsnego też nie wyrzuci. Jestem pewny, że Wojtek pojdzie na wypozyczenie, bo Wenger nie bedzie trzymal 3 bramkarzyz takimi tygodniowkami

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 19:04

nic wielkiego, pewnie, że jesteś upośledzony, czy coś.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 19:04

Alonso, Szczęsny na wypożyczenie poleci pewnie.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 19:04

Nie przyjdzie Cech. To tyle w temacie

Alonso komentarzy: 1282416.06.2015, 19:03

Jak przydzie Cech to kto robi out waszym zdaniem, Ospina czy Szczęsny, który już teraz stał się rezerwowym?

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 19:03

Ja teraz czytam powolutku "Życie wypuszczone z rąk" Roberta Enke (& Ronalda Renga), już gdzieś 1/3 mam za sobą i póki co jestem zadowolony z wydanych pieniędzy, bo bardzo przystępnie opisany jest żywot, kariera śp. Roberta.

lays komentarzy: 3987116.06.2015, 19:02

pauleta

Dla mnie na to okienko najwazniejszy jest napastnik. Z Giroud i Welbeckiem lipnie to widze.

Kike Marin dzis podal info, ze Wenger chce Benzeme i bedzie czekal do konca okienka na okazje. Niestety takowej nie bedzie bo Aguero zostaje w City :/

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 19:02

Najlepszy był rozdział w którym opisywał kumpli z Milanu. Siedziałem w poczekalni a morda mi się cieszyła. Ciekawe co ludzie sobie myśleli.

kelob komentarzy: 86216.06.2015, 19:02

Higuain / Benzema

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 19:01

Zgadzam się z Cazorlą. Napastnik klasy światowej, albo chociaż bramkostrzelny skrzydłowy na prawe skrzydło. Trzeba wzmocnić siłę ognia, bo sam Sanchez po Copa America nie pociągnie. Reszta jak nowy DMF czy GK to kosmetyka w porównaniu ze ściągnięciem bramkostrzelnego piłkarza.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 19:01

irishmirror.ie/sport/soccer/soccer-news/tomas-rosicky-qa-arsenal-star-5893549

Q&A z Rosa. Warto poczytać.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 19:00

igiszu

Nie wierze, że nie może jej zmienić... Co to za problem skreślić nawet w dzienniku i wpisać celujący i taką też ocenę podać na radzie...

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 19:00

schnor25
Zawsze interesowałem się karierą Pirlo. Zwłaszcza w czasie jego najlepszych lat. IMO był najlepszy na świecie na tej pozycji. a mimo tego nie słyszałem o tym żeby był tak bliski dołączenia do tych klubów w tym czasie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 19:00