Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2015, 21:15

Treneiro jednak powinien popracować z Nimi nad skutecznością.

Came4Fame komentarzy: 1422 newsów: 30916.06.2015, 21:13

AJR
Widzisz, nawet w tym mi nie dorównujesz :P

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2015, 21:13

Mają teraz takie przyśpieszenie Polacy którego kiedyś próżno było szukać.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 21:13

Akcja jak w Pesie. Tylko ze ja by to zakonczyl golem :

polishbrigadesx komentarzy: 1020816.06.2015, 21:11

Pazdan i Glik to moim zadaniem powinna być nasza para stoperów.

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.06.2015, 21:11

maciekbe
Ogólnie ok. Jedyne co mi się nie podoba wymieniłem poniżej.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 21:10

Sędzia kontuzja? Przerywać mecz i 2 koszyk nasz!

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 21:09

Przerwa :D

maciekbe komentarzy: 1245816.06.2015, 21:06

@simpllemann to są oficjalki. Mi sie bardzo podobają

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.06.2015, 21:06

KingOfLoyal
Nie wiem tylko po co te wstawki na piersiach. Dla mnie to w ogóle niepotrzebne. Lepiej wyglądałyby w jednolitym kolorze.

Redzik komentarzy: 15391 newsów: 9216.06.2015, 21:06

My chcemy gola, Polacy, my chcemy gola !

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2015, 20:59

KMN z Pakosińską jeszcze spokojnie można było zobaczyć. Teraz nieco obniżyli loty ale Górski ma fajne intuicyjne poczucie humoru i to się ceni.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 20:59

Dobra czas na Fable ; d

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 20:58

Neo-Nówka rządzi :D

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.06.2015, 20:58

KingOfLoyal
To stroje bramkarzy na najbliższy sezon?

Jezu co żem się namęczył naprawiając brata rower. Szkoda, że browarka nie mam, bo bym sobie wypił do meczu.

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 20:57

Neonówka jest najlepsza.

JanikK
Ja tam bym chciał z czarną ale nie taką całkiem czarną :D

marz2 komentarzy: 521916.06.2015, 20:56

Jeśli reprezentacja Polski rozegra spotkanie z Grecją, to niezależnie od wyniku spadnie w klasyfikacji i w eliminacjach do MŚ w 2018 roku będzie losowana z trzeciego koszyka. Jest jednak sposób, aby do tego nie doszło. Jeśli Adam Nawałka przekroczy limit zmian, to UEFA może uznać spotkanie za nieodbyte.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2015, 20:54

Came4Fame Ruciński to jedno z najciekawszych zjawisk PL kabaretu ostatnio.On i Giza jakoś to wszystko ratują bo reszta jest naprawdę na tragicznym poziomie. Goście przebierający się za babki i klepiący mało śmieszne monologi bez jakiegoś kontaktu z publicznością. Hrabi jeszcze daje radę

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 20:53