Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
lays komentarzy: 3987116.06.2015, 22:15

Wyjazdowki? Nawet nawet, lepsze niz te ktore na poczatku krazyly.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 22:08

Mitroglou!! Niektorzy chcieli greka w afc :)

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 22:07

Ile Falcao będzie miał tygodniówki w Chelsea?

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 22:07

Ciekawe czy Na Walka zrobi te 7 zmian.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 22:06

Pauleta
O jeżu! Toz to Kawani i Czech!! Liga miszczuf nasza!!! Tak na serio to nie chcialbym ich w afc.

TeWalcott86 komentarzy: 9816.06.2015, 22:05

w sumie cale mu gralo bardzo slabo w sezonie, wiec falcao tez. moze odpali. ciekawy transfer moze sie okazac

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 22:05

Kaziu
Poza tym on ńie przerobi okresu przygotowawczego w pelni, copa america. To jest wypozyczenie, wiec po prostu chca go przetestowac. Demba ba to nie byl slaby zawodnik (wielu go chcialo w afc), drogba to legenda. Nie ma co ich porownywac ze szklanym kolumbijczykiem.

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 22:04

Dobra, ale nawet jak City sprzeda Aguero do Realu to kogoś będą chcieli w jego miejsce o podobnej jakości. Gdyby taka transakcja miała dojść do skutku to przecież oba kluby się wymienią z dopłatą ze strony Realu.

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 22:03

nowe nabytki już są !

kaziu874 komentarzy: 673816.06.2015, 22:02

Okej, pierwszym wyborem (na poczatku) pewnie nie bedzie, ale w sezonie jest tyle meczow, ze spokojnie dostanie sporo szans, zeby sie pokazac, dodatkowo przed sezonem sa przygotowania po to, zeby sie wpasowac w druzyne i poznac jej styl, wiec bedzie mial ta okazje. Costa czesto lapie kartki, kontuzje dochodza a i zawieszenie sie moze jakies trafic. Mourinho ma nosa do napastnikow, jak Ba u niego potrafil grac dobrze, 37 letni Drogba, to i Falcao da rade.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 22:00

Poza tym ta jego lamliwosc jest ogromnym ryzykiem. Ogolnie to nie rozumiem murinio. Ponawiam pytanie. Czy chcielibyscie Loica w arsenalu?

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:59

Co smieszne, ze w atletico to costa byl w cieniu falcao, natomiast teraz bedzie na odwrot.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:58

Kaziu
Pamietaj, ze on grajac w porto czy atletico byl pierwszym wyborem. Teraz to nie jest takie pewne. A chelsea dwoma napastnikami grac nie bedzie a wygryzc coste nie bedzie tak latwo.

TeWalcott86 komentarzy: 9816.06.2015, 21:58

moze mourinho cos z niego wycisnie, ale szczerze to moze byc lekki strzal w kolano

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:57

Benzema powinien zmienic klub. Za dlugo juz gra w tym realu. Transfer do bpl bylby dla niego zbawienny. Moglby w koncu wyjsc z cienia cr7 i pokazac klase.

kaziu874 komentarzy: 673816.06.2015, 21:55

Jeszcze sie zdziwicie jak Falcao bedzie wygrywal chelsea mecze i ladowal wazne bramki ;) forme mozna zgubic, mozna miec jakas blokade w glowie, ale instynktu sie nie traci, tym bardziej ze jeszcze 2 lata temu byl jedna z najlepszych 9 na swiecie.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:55

Tewalcott
Roczny loan. Falcao to jeden z najdziwniejszych zawodnikow w historii futbolu.

Kwietnik komentarzy: 62716.06.2015, 21:55

@
kaziu874, ja czytałem, że Benio chciałby przejść na 4-2-3-1, gdzie jego skrzydłowi mieliby cały czas nakładać pressing na przeciwników i właśnie ustawienie Kryśki na '9' miałoby go od tego uratować.

TeWalcott86 komentarzy: 9816.06.2015, 21:53

ten transf falcao to jakis zart? przeciez gosc jest cieniem siebie sprzed kontuzji

GKS_AFC komentarzy: 871816.06.2015, 21:53

Napisze to jeszcze raz Karim odejdzie z Realu gdy przyjdzie taki koks jak Agiero i beda grac 442 z Ronaldo i Aguero w napadzie i na skrzydlach Bale i James w pomocy Modric z Krossem.
Ale Aguero nie sprzeda City wiec nie ma szans na Karima.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:51

Wchodzi Wojtek. Niech cos pokaze

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:49

Benzema u nas to bylby mega upgrade. Szkoda, ze nierealne.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:48

Falcao jest chyba najmniej ambitnym napastnikiem ever. Przeciez to bardziej niz pewne, ze bedzie zmiennikiem Costy. Kolumbijczyk bedzie gral tylko w razie kontuzji hiszpana albo w pucharach.

kaziu874 komentarzy: 673816.06.2015, 21:47

Czytalem cos (pewnie ploty), ze niby Ronaldo ma grac na pozycji 9 w realu, zeby Bale mogl tez grac na swojje lepszej pozycji. Wtedy Benzema lawka lub wypad z realu. Moze akurat.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:46

Co ja gadam. Z 2-3 sezony na luzie.

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:45

Nie kumam Teveza. Mglby jeszcze troche pograc w Europie. Rozumiem, ze granie dla Boca to bylo jego marzenie ale i tak mega dziwne. Spokojnie ten jeden sezon dalby rade jeszcze.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 21:45

50 milionów za Benzeme to dobra cena, szkoda, że to tylko Daily Mail :D

Dan_Crowley komentarzy: 131316.06.2015, 21:44

Ibra to przeciez poziom Grźegorza Piechny. Sprawdzony fakt.

GKS_AFC komentarzy: 871816.06.2015, 21:43

Daily Mail podaje, że Cristiano po rozmowie z Rafą Benitezem zapewnił klub, iż zostanie w w Realu przynajmniej do 2018 roku, kiedy wygasa jego obecny kontrakt. Chociaż ostatnio wiele mówiło się o zainteresowaniu PSG, które miało przyciągnąć uwagę Portugalczyka, to angielski dziennik twierdzi, iż Ronaldo w rozmowie z Florentino Perezem odciął się od tych plotek i zapewnił, że chce pracować z nowym trenerem.

Co ciekawe, gazeta analizuje także sytuację w ataku Królewskich. Ostatnie spotkanie Beniteza z Bale'em pokazuje, że Walijczyk również ma być ważną częścią nowej ekipy. Zaskakujące stwierdzenie pada przy Benzemie: klub podobno byłby gotowy sprzedać Francuza za ponad 50 milionów euro, ale tylko wtedy, jeśli udałoby się sprowadzić do Madrytu Diego Costę z Chelsea.

Haha ci z daily mail maja fantazje hahaha Costa w Realu za Karima beka.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2015, 21:38

FadeIn Zastanawiałem się czy jak ktoś nie strzeli gola w stu procentowej sytuacji to nie podchodzi do tej kostki a z niej wychodzi Dorota Zawadzka z biczem i mówi "Byłeś niedobrym piłkarzem. Za karę idziesz na karnego jeżyka i przemyślisz swoje zachowanie"

maciekbe komentarzy: 1245816.06.2015, 21:38

"Chelsea have agreed a season-long loan deal with Monaco for Radamel Falcao, according to Sky sources"

Przestań bo zawału ze śmiech dostane :-0

Kostki bunga bunga. Może to wielkie kostki cukru ?

Kwietnik komentarzy: 62716.06.2015, 21:27

Aj, niepotrzebnie się tak podpalają i próbują podać aby ładniej. Niech siekną gola i kuponik będzie spokojny :D

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 21:27

LOOOOOOOOOOL

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.06.2015, 21:26

KingOfLoyal
Wszystko ok gdyby nie te trójkąty...

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 21:24

To co Borski schodzi w drugiej połowie z powodu kontuzji i mecz nieważny?

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 21:23

simplle

a co powiesz o tym swetrze?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 21:20

Coś czuję, że dzisiaj Boruc huknie bramę, jaki na to kurs?

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 21:20

Mogli Gila dać najlepszy sędzia :P

Simpllemann komentarzy: 52849 newsów: 52416.06.2015, 21:19

P_95
Nie tylko Ty.

Szogun komentarzy: 28734 newsów: 316.06.2015, 21:19

Co to za kostki niespodzianki w rogach boiska? Jakieś prostytutki wyjdą po ewentualnym wygranym meczu żeby mogły się odbyć po meczu jakieś małe bunga bunga?