Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 22:50

@Woja. Nie ukaraliby, UEFA/FIFA to urzędasy na maksa, patrzą na suche fakty.

Zobacz sobie Celtic - Legia , Tylko Celtic miał jaja to wykorzystąc...
A u nas średniowiecze - Bóg Honor Ojczyzna...

marimoshi komentarzy: 472816.06.2015, 22:49

Bez przesady. Takie wałki stosuje się na mistrzostwach świata więc wątpię o karę za coś takiego :D

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 22:48

@Ziebka.

Jakby nam mecz unieważnili (7 zmian) to byśmy byli w 2.

Wojakus komentarzy: 6587 newsów: 316.06.2015, 22:48

a ja myslę, że jakbysmy nawet coś takiego zrobili to i tak by nas ukarali za to ze to taka nasza specjalna zagrywka byla i tak by nas zrzucili do 3 koszyka

Ziebka komentarzy: 265916.06.2015, 22:47

ale ja gdzies czytalem ze podobno nawet jakbysmy wygrali to o 1 pkt nie wskoczymy do 2 koszyka

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 22:47

Włochy, Francja, Chorwacja, Dania... Będzie ciekawa grupa

youngboy komentarzy: 196816.06.2015, 22:45

Włochy i Francja w 2 koszyku... a mogliśmy ich uniknąć

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 22:44

3ci koszyk ?

Na wałka nam taki trener co nie może wykorzytsać okazji...

WilSHARE (zawieszony) komentarzy: 17921 newsów: 816.06.2015, 22:44

Paragwaj wygra?

Theo10 komentarzy: 828416.06.2015, 22:44

Czyli jesteśmy już w trzecim koszyku? Co za frajerstwo.

mitmichael komentarzy: 4924316.06.2015, 22:43

@amadeo
Szpakowski ci wyjasnił, mozna zrobic 5 zmian graczy z pola + bramkarz czyli z bramkarzem mozna zrobic 6 zmian w towarzyskim

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 22:43

A Wyspy Owcze pokonały ich dwa razy.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 22:41

Ja mógłbym to oglądać na żywo, jakby mi zapłacili za to.

youngboy komentarzy: 196816.06.2015, 22:41

No kurde, straszne frajerstwo...

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 22:40

Niech robi zmian i niech się dzieje co chce!

@ mitmichael
no i się zastanawiam, czy celowo Adaś jednej więcej nie zrobił, ze względu na ten przelicznik czy jednak mieści się w limicie ?

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 22:36

Poziom dosyć żenujący. Grecy co 5 minut tracą piłkę około 30 metra od własnej bramki, a nasz skład B nie potrafi 3 razy prosto kopnąć piłki i wykorzystać tych szans.

amadeo komentarzy: 514916.06.2015, 22:35

Ile jest max ilość zmian ? nie czasem 5 ?

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 22:32

"Telewizja Polska pokaże towarzyskie mecze reprezentacji przynajmniej do czerwca 2018 roku."

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 22:31

kamilo

Pokonamy ich na luzie :D

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 22:30

No nic dostaniemy Francję albo Włochów i dopiero będzie płacz, ale w sumie nikt nie mógł tego przewidzieć

kaman17
Zgaduję, że nie przechodzą pierwszego obrońcy.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 22:26

Ile już zmian dokonał?

JanikK komentarzy: 16816 newsów: 216.06.2015, 22:26

Szkoda, Milik powinien jeszcze pograć.

kaman17 komentarzy: 498716.06.2015, 22:26

Wrzutki w reprezentacji na poziomie Arsenalu...

Kwietnik komentarzy: 62716.06.2015, 22:26

Stawiałem stawiałem, ale już kupon poszedł się dymać, bo mokre włoszki przegrały :

Heolix komentarzy: 62616.06.2015, 22:25

Peszko podania jak Rasiak za najlepszych czasów.

kaziu874 komentarzy: 673616.06.2015, 22:24

Dzisiaj caly zespol wyglada jak dzieci we mgle, dawno tak slabego meczu nie ogladalem ogolnie.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 22:24