Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Aston VillaFA CupRaport pomeczowy autor: Sebastian Czarnecki źrodło: własne
Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 20:34

streamup.com/repoman
quick-web-host.com/ch1.php
streamlive.to/view/71471/watch-live-Portugal_VS_Italy__(HD)-streaming-channel-for-free

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 20:34

polishbrigadesx, Jestem przeciwny temu, aby granice były tylko na mapie, ale dlaczego
1. Obrażasz ludzi innej rasy, jakby to była jakaś wina
2. ...w dodatku jak są dziećmi
3. ...dziećmi, które nic złego nie robią tylko poszły do szkoły się uczyć.

padoks komentarzy: 33316.06.2015, 20:34

Panowie o której godzinie jutro ma zostać ogłoszony terminarz na nadchodzący sezon BPL?

rayuuuu komentarzy: 313216.06.2015, 20:34

Czy tylko mnie wkurza ten pop-up z sport747 czy jakoś tak? Serio potrzeba tego stronie?

migus11 komentarzy: 131416.06.2015, 20:32

Macie jakiś stream Wlochy Portugalia? Bo mam tylko po włosku w średniej jakości, a wolałbym po ang. w miarę dobrej. :D

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 20:32

Mamy 9 rezerwowych na lawce, niech Nawalka da kazdemu pograc, zeby bylo fair i tyle :D 2 koszyk nasz.

ja8pl komentarzy: 296616.06.2015, 20:31

o kur ale im sie na tvp formacja grecji przesunela ;d ;d

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 20:30

Zostanie w PSG pewnie, wreszcie moze byc srodkowym napastnikiem przez caly sezon.

Dokladnie Tevez o tym Boca to od lat sie wybiera.

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 20:29

polish

troszkę się rozmienił na dobre van der Vaart (jak i Sneijder), zasiedział się w tym słabiutkim HSV.

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 20:29

TheRealBart
Za 5 godzin gra mecz z Argentyna.

TheRealBart komentarzy: 58516.06.2015, 20:27

A co się w ogóle dzieje z Cavanim, bo ostatnio ani widu, ani słychu po nim

pLYTEK komentarzy: 412016.06.2015, 20:23

Tevez do tego Boca wraca od czasów gry w United. Na moje to jeszcze sobie pogra w Europie kilka lat. Co do Falcao to słabo, że rywal się tak zbroi. My potrzebujemy napadziora a u nich dochodzi klasowy strzelec, który i tak będzie rezerwowym.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 20:14

Swoje odwieczne marzenie może spełnić Carlos Tevez. Argentyńczyk doszedł do porozumienia z Boca Juniors. Do sfinalizowania transakcji potrzeba jeszcze zgody na linii Boca - Juventus.

TheRealBart komentarzy: 58516.06.2015, 20:12

Po*

TheInvincibles komentarzy: 130416.06.2015, 20:12

No nieźle z tym Falcao.

TheRealBart komentarzy: 58516.06.2015, 20:11

Moim zdaniem to byłby/ będzie całkiem dobry transfer. No bo kiedy napastnik ma najniższą wartość? Bo nieudanym sezonie (plus sezon w Monaco też nie był wyśmienity). Gdyby odpalił (oby nie) to smerfy mogłoby się tylko cieszyć

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 20:06

Moze nie wygryzie Costy od razu, ale Costa tez lapie czesto kartki czy kontuzje. Na tyle meczow to bedzie mial jak sie rozegrac. Jedno jest pewne, na pewno bedzie mu o wiele, wiele latwiej niz w MU. Wyrazny styl, ustawienie diament, bedzie mial kto mu dogrywac prostopadle pilki ktorych wogole sie nie doczekiwal w MU.

ja8pl komentarzy: 296616.06.2015, 20:03

dostanie bo costa dozna kontuzji na pare miesiecy albo jakies zawieszenie dostanie na pare meczow , przeciez to szajbus

Master10 komentarzy: 9225 newsów: 316.06.2015, 20:02

ja8pl - nie dostanie

1. Mourinho nie zagra 2 napastnikami - chyba ze z ogorkami przy wyniku 3-0
2. Falcao nie wygryzie ze skladu Costy

Ashburton komentarzy: 452416.06.2015, 20:01

Falcao tak odpali w Chelsea, jak odpalił w Man Utd. Nie ma się czego obawiać.

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 20:01

Na moje to Flakao odpali na stowe. Idealny styl druzyny dla niego i trener, ktory umie wykorzystac top strikerow. Bedzie mial wiecej miejsca i sporo okazji z kontratakow. Styl MU to tragedia dla niskich wyjadaczy teraz. Musisz byc wysoki i grac z banki dobrze z przodu :D

ja8pl komentarzy: 296616.06.2015, 20:01

jak falcao dostanie prawdziwa szanse u niebieskich to pokaze na co go stac

polishbrigadesx komentarzy: 1022416.06.2015, 19:58

Radamel Falcao jest bardzo bliski przejścia do Chelsea. Jak informują brytyjskie media, klub ze Stamford Bridge pozyska reprezentanta Kolumbii na zasadzie rocznego wypożyczenia z AS Monaco.

TakKrzysiu komentarzy: 893816.06.2015, 19:52

A my podobno mamy zielone światło w sprawie transferu Kondogbii (Express)

afc4life@
Kontuzja. Podobno śnił mu sie mecz z Włochami i jak sie obudził to miał pogryzioną rękę

kaziu874 komentarzy: 675016.06.2015, 19:51

TakKrzysiu --> sky sports, dobre zrodlo niestety ;>

afc4life komentarzy: 478316.06.2015, 19:49

Suarez kontuzja czy zawieszony w reprze?

TakKrzysiu komentarzy: 893816.06.2015, 19:48

kaziutku
"Chelsea have finally struck an agreement with Monaco to take Radamel Falcao on a season-long loan, according to Sky Sports"

kaziu874 komentarzy: 675016.06.2015, 19:44

Gdzie wy macie jakies potwierdzenie Falcao w chelsea? ani na oficjalnej stronie ani na fejsbuku tego nie ma ;>

KingOfLoyal komentarzy: 12774 newsów: 116.06.2015, 19:43

NEgredo ? koles sie zagubił totalnie. Teraz Valencia pewnie żałuje,ze musi za niego zapłacić.

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 19:42

Na Sanchezie nie zrobimy majstra, musi być drugi kozak co to pociagnie drużynę, gdy nie będzie szło.

TakKrzysiu komentarzy: 893816.06.2015, 19:40

Kaź też zauważył że przydałby nam się jakiś miotacz ognia

Rafson95 komentarzy: 1058716.06.2015, 19:40

W dodatku facet po przyjściu do nas stałby się z miejsca najbardziej utytuowanym zawodnikiem w drużynie, co przekłada się na wielką dawkę doświadczenia, które przydaje się w walce o najwyższe cele. On może być mentorem naszej defensywy, no kurde nie wyobrażam się żeby przepuścić taką okazję... Brać i się nie zastanawiać

TakKrzysiu komentarzy: 893816.06.2015, 19:38

Cazorla said: “It’s a tough decision and it’s down to Mr Wenger to make these decisions.

“My only hope is that whoever is chosen will be somebody who can pump up the level of the team.

“When it comes to a position or who in particular we might need somebody in Theo Walcott’s area.

“He’s not necessarily a true, true striker so we might need somebody in his area.”

Rafson95 komentarzy: 1058716.06.2015, 19:37

AJR
Zacytuje sam siebie sprzed kilku h
"
Po co nam Cech? Taki piłkarz jak Cech mógłby nam zapewnić na około 4-5 lat taki poziom w bramce, jak kiedyś zapewniał Lehmann. Nie byłoby problemów z chimerycznym Szczęsnym, nie byłoby problemów z niskim Ospiną - byłby pewny, światowej klasy profesjonalista. Jak mamy zamiar walczyć o najważniejsze trofea to po prostu taki ktoś jest nam potrzebny.