Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej

Arsenal broni Pucharu Anglii! 4-0 po dominacji absolutnej 30.05.2015, 19:21, Sebastian Czarnecki 14079 komentarzy

Miało być trudno, ale wcale tak nie było. Aston Villa miała się okazać wymagającym przeciwnikiem, ale wcale nie sprawiła Arsenalowi problemów. Tim Sherwood miał znaleźć patent na londyńczyków. Nie znalazł. Arsenal był dziś po prostu nie do zatrzymania i całkowicie zdeklasował graczy z Birmingham na boisku.

Zobacz obszerny skrót finału FA Cup!

The Villans nie mieli żadnych argumentów, żeby wygrać to spotkanie i pod każdym względem wyglądali na gorszych i mniej zmotywowanych od swoich rywali. Arsene Wenger znowu góruje i zdobywa drugie trofeum w tym sezonie. 4-0 to najniższy wymiar kary.

To był szalony sezon w wykonaniu Arsenalu. Począwszy od niepowodzeń, zakończywszy na włączeniu się do walki o mistrzostwo Anglii. Nie udało się już przegonić Chelsea, bo na tę walkę było zdecydowanie za późno, ale udało się zakwalifikować do Ligi Mistrzów bez baraży i - co najważniejsze - dołożyć kolejne trofeum do gabloty. Londyńczycy jak już przerwali fatalną serię bez trofeów, to na całego, a dzisiejszy Puchar Anglii jest trzecią zdobyczą w ciągu 12 miesięcy. Kanonierzy przy okazji pobili rekord w tych rozgrywkach i wygrali najstarsze rozgrywki piłkarskie na świecie po raz dwunasty.

Arsenal: Szczęsny - Bellerin, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Coquelin - Ramsey, Cazorla, Özil (77. Wilshere), A. Sanchez (90. Chamberlain) - Walcott (77. Giroud)

Aston Villa: Given - Hutton, Okore, Vlaar, Richardson (68. Bacuna) - Cleverley, Westwood (71. C. Sanchez), Delph - N'Zogbia, Benteke, Grealish

Początek spotkania był bardzo nudny i ospały. Obie drużyny nie próbowały się za bardo wychylać, a gra przypominała bardziej szachy, aniżeli mecz piłki nożnej. Do ósmej minuty bez bramek, co w przypadku Arsenalu jest wyraźnym progresem w porównaniu do zeszłorocznego finału.

W 13. minucie pierwszy sygnał do ataku dali piłkarze z Birmingham, którzy przetestowali formę Wojciecha Szczęsnego po kilkutygodniowej przerwie w grze. Polak dobrze sobie poradził z dośrodkowaniem Richardsona i nie pozwolił, by Benteke oddał strzał na jego bramkę.

Dwie minuty później odpowiedź ze strony Arsenalu. Rzut wolny Alexisa Sancheza znalazł drogę na głowę Laurena Koscielnego, ale Shay Given popisał się fantastyczną interwencją. Zaskakujące, że tak wiekowy bramkarz, który w tym sezonie rozegrał raptem kilka spotkań, wciąż cechuje się refleksem najwyższych lotów.

Kanonierzy wciąż w natarciu. W 17. minucie świetną akcją popisał się Hector Bellerin, który ograł Richardsona i dostarczył piłkę do Ramseya, jednak jego strzał wślizgiem minął się z bramką.

Walijczyk szczęścia spróbował również trzy minuty później. Tym razem otrzymał dobre podanie od Özila, wypracował sobie dobre miejsce do oddania strzału upokarzając Vlaara, a następnie huknął nad poprzeczką.

Po tym, jak Aaron Ramsey odszedł nieco w cień, frustracja kibiców londyńskiej drużyny przełożyła się na Theo Walcotta, który w ciągu trzech minut otrzymał dwa dobre podania od Özila i z obu nie potrafił zrobić użytku. Najpierw za mocno przyjął piłkę, a za drugim razem jego strzał został zablokowany.

W 28. minucie Özil ponownie wypatrzył Walcotta, ale tym razem Anglik dograł do lepiej ustawionego Ramseya. I tym samym frustracja kibiców Arsenalu ponownie skierowała się na Walijczyka, który znowu zmarnował dogodną sytuację. Kanonierzy z pomysłem na grę, ale bez widocznych rezultatów w wyniku. Wciąż bezbramkowo na Wembley.

W kolejnych dziesięciu minutach gra się uspokoiła. Arsenal co prawda dalej kontrolował przebieg meczu, ale nie potrafił wypracować sobie sytuacji strzeleckich.

W 40. minucie Arsenal w końcu wychodzi na prowadzenie! Alexis wygrał walkę o górną piłkę po dośrodkowaniu Monreala, a z głębi pola momentalnie wybiegł Theo Walcott, który mocnym strzałem lewą nogą pokonał Givena! Wspaniałe wykończenie Anglika!

Do końca pierwszej połowy wynik nie zdążył ulec już zmianie. Arsenal zasłużenie prowadzi 1-0.

Druga połowa nie mogła zacząć się lepiej dla londyńczyków! Alexis Sanchez przejął piłkę w okolicy dwudziestego piątego metra i posłał potężną petardę na bramkę Givena. Futbolówka odbiła się jeszcze od poprzeczki, a bramkarz nie miał najmniejszych szans na interwencję. 2-0!

Sześć minut później Shay Given zdołał zatrzymać strzał Walcotta z bliskiej odległości i dobitkę Sancheza, ale sędzia boczny i tak podniósł chorągiewkę i zasygnalizował spalonego. Trzeci strzał, który zakończył się bramką, nie mógł więc być uznany.

Kanonierzy wciąż atakują. Tym razem szansy spróbował Cazorla, ale Given dobrze poradził sobie z jego uderzeniem.

W 61. minucie Walcott kolejny raz wyszedł na wolne pole po dobrym podaniu od Özila, ale Jores Okore zaprezentował wysokie umiejętności przy odbiorze piłki i wzorowo zatrzymał atak Anglika.

Defensorzy Aston Villi nic nie mogli już poradzić przy stałym fragmencie gry, który miał miejsce minutę później. Dośrodkowanie Cazorli, główka Mertesackera i 3-0. Given bez szans.

Desperackie ruchy Tima Sherwooda, który w 68. minucie wpuścił na boisko Bacuną za Richardsona, a 3 minuty później Carlosa Sancheza za Westwooda.

W 76. minucie Ramsey posłał dobre podanie do Walcotta, który oddał strzał ponad bramką. Tym razem Anglikowi nie udało się zmieścić piłki w bramce.

Minutę później Anglik opuścił boisko, podobnie jak Mesut Özil. Na boisku zameldowali się Olivier Giroud i Jack Wilshere.

Kolejne minuty nie przyniosły większych emocji. Aston Villa nie miała żadnego pomysłu na grę, a piłkarze wiedzieli, że ten mecz jest spisany na niepowodzenie.

W 90. minucie Alex Chamberlain zaliczył powrót na boisko po kontuzji. Zmienił Alexisa Sancheza.

Trzy minuty potrzebował Chamberlain, by zaliczyć asystę po powrocie. Piękne podanie do Girouda i jeszcze piękniejsze wykończenie Francuza z najbliższej odległości. Given nie poradził sobie ze strzałem zewnętrzną częścią stopy. 4-0, deklasacja!

Nawe jak przgeramy z Niemcami i Szkocja
to remis z Irlandia (u nas) daje nam III , a jestesmy najlepsza drużyna (poki co) bramkowo wiec jedziemy od razu z 3.

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.06.2015, 23:11

Na miesiąc Na$ri.

Remisik będzie jak się patrzy

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 23:10

Żarty, żartami. Ale tym razem danielosik będzie miał rację :D Też czuję, że Polacy zwyciężą w tym spotkaniu ;)

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 23:09

@Kano.
Dani jest patriotą , wszystkie (prawie) powstanie też przehebalismy.

kamilo_oo komentarzy: 2356716.06.2015, 23:09

Mnie dziwi czemu praktycznie wszyscy są pewni, że pojedziemy na Euro, przecież wystarczy spojrzeć w terminarz i już przy porażce z Niemcami robi się niezły smród

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 23:09

Chciałem Linettego za Mączyńskiego na Gruzję i muszę przyznać rację Nawałce. Dobrze, że nie wystawił Lechity, co prawda mecz, meczowi nie równy, ale dla Karola pierwszy skład to za wysokie progi. A ktoś tu pisał, że Linetty z miejsca wskoczyłby do składu Kuraków .

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.06.2015, 23:09

Spokojnie Polska wygra.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 23:08

I znowu danielosik przeyebie. Taki bedzie final.

MG
Jako, że po części się z Tobą zgadzam to po części nie zgadzam. Bęcków nie będzie ze szkopami, ale cała reszta to prawda

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 23:05

Może nie gramy afektownie ale jesteśmy efektywni i zabójczo skuteczni (pomijając mecz z Gruzją). Czas na brzydkie zwycięstwa a nie piękne porażki.

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 23:05

Jego Ojciec, Andy Anderson bodajże - MISTRZ.

marimoshi komentarzy: 472816.06.2015, 23:05

Niemcy też nie grają porywającego futbolu. Nie zdziwię się jak nasi zagrają lepszy mecz z Niemcami niż u siebie z Irlandią. Przy słabych bokach niemieckich i naszych skrzydłach szybkich może zdarzyć się parę sytuacji klarownych. Gorzej gdy musimy konstruować akcję :D

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 23:04

Kanonier

Jesteś tylko 6 lat starszy :D

pauleta19 komentarzy: 41430 newsów: 116.06.2015, 23:04

arsenal159, jasne. Świetna pełna humoru i życiowych mądrości bajka.

Nie wierzę w to co leci na tvp2. "Ballada o lekkim zabarwieniu erotycznym "

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 23:03

arsenal159
Jakbym ci powiedzial co ja ogladalem za mlodu to i tak bys nie wiedzial o czym mowie.

Co do tej bajki tak ogladalem.

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 23:03

@Maciek
Wow , Optymizm , Patriotyzm. Tak bardzo. Wow

danielosik (zawieszony) komentarzy: 1698216.06.2015, 23:03

Dostaniemy bęcki od szkopów? pewnie wtedy przed meczem kiedy było 2-0 też to pisałeś nie?

arsenal159 komentarzy: 17186 newsów: 29716.06.2015, 23:02

Oglądaliście za młodu taką bajkę jak "Świat według Ludwiczka?" haha

marimoshi komentarzy: 472816.06.2015, 23:02

Co jak co,ale Pazdan lepiej grał niż Szukała :D Więc nie rozumiem tych pretensji.
Cionek mimo mojej sympatii to nie nadaje się do reprezentacji.
Wasyl jużswoje lata ma i rozumiem w sumie b rak jego powołań. Nawałka patrzy przyszłościowo.
W sumie Mila też jest stary,ale on potrafi ożywić naszą grę po wejściu na plac gry.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 22:59

Novazzy
Pazdan akurat wykorzystał swoją szansę.

kaziu874 komentarzy: 673516.06.2015, 22:59

Nie czepiam sie oczywiscie, sam bym wolal zeby Polacy byli w 2 koszyku, ale wczesniej nikt nie przewidywal tego, ze taka sytuacja moze miec miejsce (i jak najbardziej nie mieli jak przewidziec takiego scenariusza). Przed meczem okazalo sie jednak, ze jaki wynik by nie padl, Polacy zagraja w 3 koszyku za Bosnie. Jedyna szansa to uniewaznienie meczu, wykonac 7 zmian czy cos podobnego. Ale o takich numerach nie decyduje sam trener. Jezeli o tym wiedzial, to na pewno gadl z Bonkiem i najwidoczniej doszli do wniosku, ze rozegraja to normalnie (no chyba ze maja jeszcze jakas alternatywe, ale nie widze zadnej). Frajerstwem byloby zorganizowanie meczu towarzyskiego w ostatnich dniach, gdzie wszyscy by wiedzieli o konsekwencjach, ale w tym wypadku nie ma kogo obwiniac, tak sie stalo i tyle.

Każdy ma jakiś punkt widzenia ;)

A co do trenera to tak serio dobry jest, wkoncu nas ogarnął i z Niemcami wygraliśmy.

Widać że jak komuś z podstawy sie coś stanie to jest dupa.

Pozatym Czemu powołali Cionka i Pazdana (?) zamiast Wasyla??

schnor25 komentarzy: 1854616.06.2015, 22:58

Teraz priorytetem jest Euro 2016 i jeżeli ten sparing chociaż w małym stopniu dał coś Nawałce to dobrze, że odbył się na zdrowych zasadach. Zieliński i Linetty zupełnie niewidoczni na murawie, gdy wszedł Mila, Mączyński to odzyskaliśmy środek pola i spokój w rozegraniu. Nie zagraliśmy źle, o dziwo nawet atakiem pozycyjnym próbowaliśmy pograć i to z całkiem niezłym skutkiem. Komorowski na LO się nie nadaje, o ile w defensywie przyzwoicie to z przodu hamulcowy. Peszko co 10 podanie dociera do adresata, strasznie irytujący piłkarz, który nie powinien podnosić się z ławki.

Kanonier204 komentarzy: 40621 newsów: 316.06.2015, 22:58

Oj tam placzecie. I tak bysmy wyladowali w koszu. I tam wyladujemy.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 22:58

Wiem, nie każdy.

pLYTEK komentarzy: 411816.06.2015, 22:57

Z resztą jeśli taka sytuacja miałaby miejsce w drugą stronę to jedynym winnym takiego zajścia byłaby FIFA i ich system a nie drużyna, która chce jak najwięcej ugrać

youngboy komentarzy: 196816.06.2015, 22:57

simpllemann

Ale nas w ten sposób niedawno załatawiła Rumunia. Wygraliśmy sparing 4-1, ale oni przeprowadzili więcej zmian więc FIFA unieważniła mecz.

marimoshi komentarzy: 472816.06.2015, 22:57

Czemu hejtować PZPN :D? Największe pretensje powinny być kierowane pod głupie zasady rankingu,który staję się coraz to śmieszniejszy. Belgia nr 2 na świecie :D

Druga sprawa,że w siatkówce też jest ten problem. Tam drużyny podkładają się w Mistrzostwach Świata. Głupie zasady,które już dawno powinny być zmienione

AaronJamesRamsey komentarzy: 457316.06.2015, 22:57

Nie płaczcie. Dobrze zrobili, że meczu nie unieważnili chociażby z powodów podanych przez simplle i kaziu874

pLYTEK komentarzy: 411816.06.2015, 22:56

simpllemann
Nie ma sensu gdybać. Fakty są jakie są i to my możemy stracić. Dbam o dobro swojej ojczyzny i szczerze mówiąc sram na to co by sobie Bośniacy o tym psioczyli.

pLYTEK komentarzy: 411816.06.2015, 22:55

kaziu874
Racja, ale to nie zmienia faktu, że hejtować należy PZPN bo to oni dopuścili do takiej sytuacji i powinni nakazać trenerowi kombinowanie. Dajemy się sfrajerzyć i z własnej głupoty ryzykujemy trudniejszego rywala w eliminacjach.

Simpllemann komentarzy: 52843 newsów: 52416.06.2015, 22:55

Teraz tak piszecie a gdyby przeciwnik się podłożył i Polska na tym straciła to pojawiłyby się głosy, że jak tak można, że to nie fair.

Novazzy komentarzy: 351016.06.2015, 22:53